کاشت مو چند ساعت طول می کشد ؟

معمولا فرایند کاشت مو برای اکثر افراد در دو روز و هر روز بین 7 تا 10 ساعت زمانی می‌برد. این زمان بسته به عواملی مانند ظرفیت بانک مو، وسعت نواحی طاسی (و یا اضافه شدن آیتم برداشت از ریش) ممکن است کمتر یا بیشتر شود. ما در ادامه، به عوامل تعیین کننده مدت زمان کاشت مو پرداخته‌ایم و با توجه به نظر متخصصان کاشت مو شیراز 8 نکته ضروری که در روز کاشت باید بدانید را شرح داده‌ایم.

عوامل تعیین کننده مدت زمان کاشت مو

معمولا به 7 تا 10 ساعت زمان لازم است تا پروسه کاشت موی شما به اتمام برسد. البته اغلب افراد نیاز دارند تا این پروسه را برای روز دوم نیز تکرار کنند. عوامل زیر مدت زمان کاشت موی شما را تعیین می‌کند:

1- وسعت طاسی سر: اگر نواحی کم تراکم سر شما زیاد باشد، بدیهی است که به کاشت تعداد بیشتری گرافت مو نیاز دارید و در نتیجه مدت زمان کاشت شما افزایش پیدا می‌کند. 

2- ظرفیت بانک مو: ممکن است وضعیت بانک موی شما مناسب باشد و در عین حال برای پرتراکم کردن سرتان نیازمند تعداد تار موهای بیشتری باشید. در این صورت پزشک تشخیص می‌دهد که تعداد گرافت‌های بیشتری برداشت و کاشت شود. 

3- برداشت از ریش: اگر جز افرادی باشید که ظرفیت بانک موی محدودی دارید، معمولا برداشت از ریش (تنها نواحی زیر چانه) به شما پیشنهاد می‌شود. در نتیجه مدت زمانی را نیز برای پروسه کاشت مو bht در نظر بگیرید. 

4- دقت و مهارت تیم پزشکی: نتیجه مطلوب کاشت مو شما با مدت زمان فرایند کاشت تعیین نمی‌گردد. گمان نکنید که هر تکنسینی با سرعت کاشت بالا حتما با تجربه است و برعکس، تکنسینی که مدت زیادی را برای کاشت مو شما صرف می‌کند حتما دقت بالاتری دارد. 

توصیه می‌کنیم مدت زمان کاشت مو خود را با دیگر مراجعین مقایسه نکنید و شرایط فردی خود را در نظر بگیرید.

کاشت مو 7 الی 10 ساعت زمان می برد.

کاشت مو با زمان بیشتر الزاما نتیجه بهتر نخواهد داشت

ممکن است تصور کنید اگر شخصی کاشت مو شما را در سه روز متوالی انجام دهد در مقایسه با دو روز نتیجه‌ی مطلوب‌تری کسب خواهید کرد. اما در واقعیت اینگونه نیست. حتی در بعضی مواردی که تکنسین‌ها (با نیت خیرخواهانه) مدت زمان طولانی برداشت و کاشت بیشتر از ظرفیت از بانک مو رو انجام می‌دهند، باعث آسیب به بانک موی شما خواهد شد و بعد از گذشت زمان پشت سر شما بسیار کم پشت شده که هیچ راه‌حلی برای ترمیم آن وجود نخواهد داشت.

آیا نتیجه کاشت مو یک روزه مطلوب است؟

همانطور که گفته شد، تعیین مدت زمان کاشت موی شما به عوامل متعددی بستگی دارد. اگر وسعت طاسی سر شما کم است یا تنها به ترمیم خط رویش مو نیاز دارید، ممکن است کاشت موی شما در طی یک روز انجام شود. از طرفی دیگر، ممکن است ظرفیت بانک موی شما محدود بوده و برای کاشت در طی دو روز مناسب نباشد.

مهم ترین نکاتی که در روز کاشت مو باید بدانید

  • قبل از کاشت حتما صبحانه میل کنید: فرایند کاشت مو زمان بر است و چندین ساعت طول میکشد. شما در حین پروسه کاشت، تایم استراحت خواهید داشت؛ با این حال صبحانه روز کاشت (ترجیحا نان، پنیر و چای شیرین) را کامل میل کنید تا احساس ضعف و تهوع نداشته باشید. 
  • پیراهن جلو باز بپوشید: برای انجام کاشت نیاز است تا لباس مخصوص اتاق عمل بپوشید. بنابراین توصیه می‌کنیم لباس جلو باز و دکمه دار بپوشید تا پس از پایان فرایند کاشت، اصطکاک و آسیبی به گرافت‌های تازه کاشته شده شما وارد نشود. 
  • موهای سر خود را نتراشید: در روز کاشت باید وضعیت سر شما از نظر نواحی طاس و کم تراکم توسط پزشک متخصص بررسی شود. پس از آن در خود کلینیک موهای شما به اندازه‌ای که لازم است اصلاح و تراشیده خواهد شد. 
  • قبل از رفتن به کلینیک استحمام کنید: شما نمی‌توانید تا چند روز بعد از کاشت مو سر خود را زیر جریان آب بگیرید. بنابراین، حتما قبل از کاشت استحمام کنید و از زدن هرگونه ژل یا تافت پیش از رفتن به کلینیک بپرهیزید. 
  • نتایج آزمایشات را به همراه داشته باشید: شما باید یک تا دو هفته قبل از کاشت، آزمایشات لازم را انجام دهید و نتایج آن را به اطلاع پزشک متخصص برسانید. آزمایشات قبل از کاشت مو یک تست خون ساده است که شرایط شما را از نظر آیتم‌های چربی خون، عملکرد کبد، هورمون تیروئید، بیماری‌های عفونی و … بررسی می‌کند.  توصیه می‌کنیم نتایج کتبی آزمایشات را در روز کاشت نیز به همراه خود داشته باشید. 
  • در مورد داروها و سوابق بیماری اطلاع دهید: اگر بیماری زمینه‌ای خاصی دارید (مانند پسوریازیس یا پیسی) حتما در روزهای قبل از کاشت مو اطلاع دهید. ممکن است پزشک تشخیص دهد که به یک دوره مصرف دارو قبل از انجام کاشت نیاز دارید. همچنین، داروهایی  که مصرف می‌کنید را در روز کاشت به همراه داشته باشید. 
  • خوردن مواد غذایی رقیق کننده خون را متوقف کنید: اگر قبل از روز کاشت مواد غذایی خون ساز یا داروهای رقیق کننده خون (مانند آسپرین و وارفارین) مصرف کنید، احتمال خونریزی در طی فرایند برداشت و کاشت گرافت‌ها افزایش پیدا می‌کند. همچنین بعد از کاشت مو بهتر است چند روز صبر کنید تا زخم‌ها کاملا بسته شوند و سپس مصرف داروهای ضد انعقادی را از سر بگیرید. 
  • سیگار نکشید: مصرف دخانیات رسیدن اکسیژن به فولیکول‌های مو را کاهش می‌دهد و روند ترمیم زخم‌ها را طولانی تر می‌کند. حتی اگر به مصرف سیگار و سایر دخانیات عادت دارید، باید آن‌ها را از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از کاشت مو متوقف کنید. 
مهم ترین نکاتی که در روز کاشت مو باید بدانید

نتیجه گیری:

پروسه کاشت مو چند ساعت زمان می برد و چند روزه است؟ در پاسخ به این سوال متخصصان کاشت مو شیراز معتقدند که فرایند کاشت مو در طی یک یا دو روز انجام می‌گردد و ساعات صرف شده در هر روز بین 7 تا 10 ساعت تخمین زده می‌شود. با این حال، شرایط فردی شماست که تعیین می‌کند به چه مدت زمان برای کاشت مو احتیاج دارید. در انتها از شما می‌خواهیم سوالات و تجربیات خود از کاشت مو را در پایین همین صفحه (قسمت نظرات) با ما به اشتراک بگذارید. در اولین فرصت پاسخگوی پرسش‌های شما هستیم. 

سوالات پر تکرار:

1- کاشت مو چند ساعت طول می کشد ؟

فرایند کاشت مو در طی یک یا دو روز انجام می‌شود که در هر روز بین 7 تا 10 ساعت زمان لازم است.

2- کاشت مو یک روزه است یا دو روزه؟

بستگی به شرایط هر فرد دارد. اگر وسعت طاسی زیاد و ظرفیت بانک مو مناسب باشد، تعداد گرافت‌های بیشتری برای پر تراکم کردن سر برداشت و کاشت می‌شود؛ در نتیجه دو روز زمان می‌برد.

3- آیا بعد از کاشت مو می توانم رانندگی کنم؟

تا چند ساعت بعد از کاشت مو همچنان اثرات داروهای بی حسی تزریق شده به سر وجود دارد. بنابراین برای مسافت طولانی یک همراه با خود داشته باشید تا به جای شما رانندگی کند.

4- آیا بعد از کاشت مو احساس درد خواهم داشت؟

در طی فرایند کاشت، داروهای بی حسی تزریق می‌شود. بنابراین، دردی که چند ساعت بعد از اتمام کاشت احساس می‌کنید طبیعی است و با مسکن‌های تجویز شده قابل کنترل است. 

5- مدت زمان بی حسی سر بعد از کاشت مو چقدر است؟

بی حسی سر بعد از کاشت عارضه‌ای موقتی است که معمولا از 2 تا 3 روز بعد از کاشت مو به تدریج رفع می‌شود. با این حال، در برخی از افراد بی حسی سر مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند.

6- دوره نقاهت بعد از کاشت مو چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان ریکاوری در روش‌های نوین کاشت مو معمولا کوتاه تر بوده و به پنج الی یک هفته استراحت نیاز است.

7- رشد مجدد موهای کاشت شده چقدر طول می کشد؟

حدود دو هفته بعد از کاشت، فاز ریزش موهای شما آغاز می‌شود. این فاز استراحت معمولا سه ماه طول می‌کشد و بعد از ماه چهارم موهای شما مجددا شروع به رشد می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.