پی آر پی مو در شیراز

پی آر پی مو در شیراز به عنوان یک درمان طبیعی برای ریزش مو شناخته شده است. در ادامه تمام جزییات این درمان را بررسی می‌کنیم. همچنین جهت انجام prp در شیراز میتوانید با شماره 09172167177 تماس حاصل فرمایید. و یا از طریق دکمه زیر به واتساپ متصل شوید.

کلینیک تخصصی پوست و مو نهال
درمان توسط پزشک متخصص پوست
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

پی آر پی چیست؟

درمان های بسیاری برای رفع ریزش مو وجود دارد، اما درمان پی آر پی یک روش غیر تهاجمی و طبیعی است. چرا این روش طبیعی و بدون عوارض خوانده می‌شود؟ زیرا از خون خود فرد استفاده می‌شود و پس از پردازش به پوست سر تزریق می‌شود. این روش با استفاده از خون فرد (پلاکت های خون) به جای استفاده از مواد خارجی و غیر طبیعی باعث تقویت موها و درمان ریزش مو می‌شود. به همین علت به سرعت در جهان طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

پلاکت‌های موجود در خون

در خون انسان اجزای شگفت انگیزی به نام پلاکت وجود دارد. پلاکت‌ها حاوی فاکتورهای رشدی هستند که می‌توانند تولید مثل سلولی را تحریک کنند. و به صورت هوشمند موجب ترمیم و بازسازی بافت آسیب دیده در ناحیه تحت درمان می‌شوند. بنابراین روش پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت، در واقع تزریق پلاسمایی است که حاوی پلاکت فراوانی است. در ادامه مراحل انجام این روش را توضیح می‌دهیم.

مراحل انجام پی آر پی چگونه است؟

پی ار پی یک فرایند سه مرحله ای است. به این معنی که در آن خون فرد گرفته می‌شود، سپس پردازش شده و در نهایت به پوست سر تزریق می‌شود.

1- در مرحله اول، مقداری خون از دست شما گرفته می‌شود. و در لوله‌های آزمایشگاهی مخصوص قرار داده می‌شود. این لوله‌های آزمایشگاهی کیت پی آر پی نامیده می‌شوند.

2- در مرحله دوم، لوله‌‌ی حاوی خون در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می‌شود. سانتریفیوژ دستگاهی است که به سرعت می چرخد ​​تا مایعات با چگالی های مختلف را جدا کند. در نتیجه خون پس از حدود ده دقیقه تجزیه می‌شود. و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) از خون جدا می‌شوند. (مطابق تصویر زیر)

مراحل تجزیه خون و بدست آوردن پی آر پی مو

3- در مرحله سوم، پلاسمای غنی از پلاکت به داخل یک سرنگ کشیده می شود. سپس با استفاده از سوزن بسیار ریز (نیدل مزو که کمترین قطر و طول را دارد) به مناطقی از پوست سر که نیاز به بازسازی و رشد موی بیشتری دارند تزریق می شود.

هزینه پی آر پی مو در شیراز در سال 1402 چقدر است؟

پی آر پی نیز مثل سایر درمان‌های کلینیک زیبایی تعرفه ثابت ندارد. تجهیزات و وسایل مصرفی نیز در هزینه‌ی نهایی تاثیر گذار است. اما به صورت حدودی هزینه برای هر جلسه درمان بین: یک تا یک و نیم میلیون تومان است. برای اطلاع دقیق از هزینه پی آر پی مو شیراز میتوانید با شماره 09172167177 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق دکمه‌ی زیر به صورت تلفنی مشاوره شوید.

شماره تماس: 09172167177

در حالی که پروسه پی آر پی ساده به نظر می‌رسد، اما کسب نتایج قابل قبول، نیاز به پزشک مجرب دارد. استفاده از مواد مصرفی با کیفیت و رعایت تمامی پروتکل‌ها در مراحل مختلف باعث می‌شود یک پی آر پی موثر اجرا شود. متاسفانه در بعضی از موارد این روش توسط افراد بدون صلاحیت در محیط‌های غیر بهداشتی انجام می‌شود.

تعداد جلسه مورد نیاز برای پی ار پی چقدر است؟

تعداد جلسات پی آر پی مو

به صورت کلی انجام سه جلسه پی آر پی جهت ریزش مو توصیه شده است. بین هر جلسه دو هفته زمان نیاز است. یعنی سه جلسه پی آر پی تقریبا بین چهار تا شش هفته به طول می‌انجامد. ممکن است پزشک پس از معاینه شخص و بررسی وضعیت ریزش مو تعداد جلسات کمتر و یا بیشتری تجویز کند و یا پی آر پی را هر شش ماه و سالیانه نیز توصیه کند. همچنین اکثر پزشکان انجام PRP در شیراز را با درمان‌های ترکیبی مثل مزوتراپی یا فیلر مو به بیمار پیشنهاد می‌دهند.

تفاوت پی آر پی مو و میکرو اسکالپ سر چیست؟

پی آر پی مو یک روش درمانی ریزش مو است، و میکرو اسکالپ سر یک روش آرایش دائم (مانند تاتو) است. در این روش نقاطی شبیه به ریشه مو (فولیکول مو)‌ روی پوست ایجاد می‌شود. در نتیجه تضاد رنگی بین پوست و موها کمتر نشان داده می‌شود و موها پرپشت تر به نظر می‌رسد. ماندگاری میکرو اسکالپ ۳ سال است. همچنین در صورت تمایل می‌توانید درمان پی آر پی و میکرو اسکالپ را با یک فاصله کوتاه انجام دهید. برای مشاوره و اطلاع از جزییات فی اسکالپ در شیراز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

microscalp banner

آزمایشات انسانی درمان پی آر پی برای رشد مجدد مو

کارآزمایی‌های بالینی، تحقیقاتی هستند که بر روی افراد انجام می‌شوند، تا یک دارو، و یا روش پزشکی را آزمایش کنند. در یک تحقیقات ۲۰ نفر جهت انجام پی آر پی انتخاب شدند. به نیمی از آنها سه مرحله پی آر پی با فاصله سی روزه انجام شد. داده های جمع آوری شده به وضوح اثرات مثبت پی آر پی بر روی ریزش مو ژنتیکی و عدم وجود عوارض جانبی را نشان داده است.

قبل و بعد درمان ریزش مو فرد 29 ساله با سه جلسه PRP مو

تصویر بالا یکی از شرکت کنندگان در این تحقیقات است. یک بیمار ۲۹ ساله با ریزش مو که سه جلسه درمان پی آر پی را انجام داده است. تصاویر مربوط به دو هفته پس از آخرین درمان است. که افزایش تراکم مو به وضوح مشخص است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این تحقیقات مقاله تاثیر پلاسمای غنی از پلاکت در رشد مجدد مو را مطالعه کنید.

آیا نتایج پی آر پی برای مو ماندگار است؟

ماندگاری نتایج در پی آر پی در افراد مختلف متفاوت است. و تا حدی به پاسخ بدن به درمان نیز بستگی دارد.همچنین نقش یک پزشک مجرب و انجام روش پی ار پی به صورت صحیح نیز در کیفیت و ماندگاری نتایج اهمیت دارد. با تشخیص پزشک می‌توان برای تمدید نتایج هر شش ماه یا سالیانه این درمان را تکرار کرد. در بعضی افراد نیز نتایج بلند مدت حاصل خواهد شد.

بهترین برند پی آر پی مو شیراز چیست؟

کیت PRP

پزشک خون گرفته شده از بیمار را در لوله‌های آزمایشگاهی مخصوصی که وظیفه‌ی جداسازی پلاکت‌ها را دارند قرار می‌دهد. در اصطلاح به این لوله‌های آزمایشگاهی مخصوص «کیت پی آر پی» گفته می‌شود. کیت‌های تولید شده در ایران بهترین نوع موجود در بازار هستند. بهترین برند ایرانی «استاندارد کیت» تولید شده در شرکت نوآوران سلامت ارژنگ است که در زمینه تولید و صادرات کیت‌های پی آر پی با استاندارد‌های جهانی فعالیت دارد. جنس لوله‌ها در این برند از شیشه است. (مطابق عکس بالا)

با توجه به تحریم‌ها و همینطور افزایش قیمت ارز اکثر کیت‌های خارجی پی آر پی مو در شیراز غیر اصلی و غیر‌استاندارد هستند. حتما از پزشک خود بخواهید کیت پی آر پی و مجوز وزارت بهداشت آن را به شما نشان دهد. یکی از خصوصیات بارز ما ایرانی‌ها حجب و حیا است و این باعث می‌شود در مورد برند مواد مصرفی سوال نمی‌پرسیم. اطلاع از برند مواد مصرفی حق شما است.

آیا پی آر پی واقعا جواب میدهد؟

آیا پی آر پی مو واقعا جواب می‌دهد

پی آر پی یک درمان نوآورانه است و هنوز توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تایید نشده است. و در مراحل تحقیقات قرار دارد. با این وجود پزشکان متخصص بسیاری در سراسر جهان این درمان را توصیه و تایید می‌کنند. و نتایج افراد استفاده کننده از این روش نیز مثبت بوده است. نتایج این درمان آهسته و تدریجی است. و برای دستیابی به نتیجه ایده‌آل باید جلسات را ادامه دهید و در طول درمان صبور باشید.

 PRP می‌تواند به تنهایی به عنوان یک درمان مستقل نتایج عالی داشته باشد. با این حال برخی متخصصین بسته به شرایط افراد آن را همراه با سایر تکنیک‌های ریزش مو نیز توصیه می‌کنند. اين روش در ترکیب با فیلر مو و مزوتراپی مو نیز میتواند نتایج موثری داشته باشد. در نظر داشته باشید این درمان‌های تقویتی نمی‌توانند منجر به رویش مجدد مو به مقدار بسیار (مانند کاشت مو) شوند. همچنین می‌توانید برای مشاوره و اطلاع از جزییات بیشتر، مقاله کاشت مو در شیراز را مطالعه کنید.

کاندیدای مناسب برای انجام پی آر پی مو

چه کسانی کاندیدای مناسب پی آر پی مو هستند

تزریق پی آر پی می تواند برای طیف وسیعی از افراد بین 18 تا 70 ساله انجام شود. این درمان می تواند برای گروه های زیر مفید باشد:

 • کسانی که از ریزش موی خفیف یا شدید رنج می‌برند. هرچه ریزش مو اخیراً اتفاق افتاده باشد، شانس شما برای درمان آن بیشتر است. قبل از اینکه برای تزریق پی آر پی خیلی دیر شود، برای درمان اقدام کنید.
 • کسانی که از آلوپسی آندروژنیک یا سایر اشکال آلوپسی رنج می برند. آلوپسی که یک بیماری ارثی است به عنوان طاسی با الگوی مردانه یا زنانه نیز شناخته می شود.
 • کسانی که به دلیل استرس زیاد از ریزش مو رنج می‌برند. از آنجایی که این بیماری مزمن نیست، به راحتی قابل درمان است. یکی از دلایل محبوبیت پی آر پی در شیراز نیز همین امر است.
 •  کسانی که موهای نازک یا کم پشتی دارند. تزریق پی آر پی برای ضخیم کردن، تقویت و تحریک رشد مو از فولیکول‌هایی است که ضعیف به نظر می‌رسند.

عوارض جانبی و خطرات انجام پی آر پی

از آنجایی که پی آر پی شامل تزریق خون خود شما به پوست سر است، خطرات و عوارض جدی به دنبال نخواهد داشت. همچنین در صورتی که درمان توسط پزشک با تجربه انجام شود احتمال بروز عوارض جانبی به حداقل خواهد رسید. به یاد داشته باشید که تمام داروهایی که مصرف می‌کنید، ازجمله مکمل‌ها و گیاهان دارویی را به پزشک اطلاع دهید. در موارد نادری احتمال بروز عوارض زیر وجود دارد:

 • سرگیجه
 • حالت تهوع
 • درد پوست سر
 • زخم در محل تزریق
 • آسیب به رگ های خونی

مراقبت های قبل از انجام پی آر پی

Instructions before performing PRP treatment
 • بهتر است قبل از عمل موها و پوست سر خود را تمیز بشویید تا تمیز و عاری از ذرات چربی باشد.
 • به یاد داشته باشید که قرار است از شما کمی خون گرفته شود. پس این کار را با معده خالی انجام ندهید تا سرگیجه، غش یا حالت تهوع نداشته باشید.
 • بهتر است حداقل سه روز قبل از تزریق پی آر پی از هیچ محصولی مانند اسپری مو یا ژل استفاده نکنید.
 • بهتر است از چند هفته قبل از تزریق، سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید. زیرا باعث می شود تعداد پلاکت های خون شما کاهش یابد.

مراقبت های بعد از انجام پی آر پی

شما بلافاصله پس از انجام پی آر پی می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. بر خلاف روش‌های دیگر، شما پس از انجام تزریق پی آر پی حتی احساس خواب آلودگی یا خستگی نخواهید کرد. همچنین می توانید موهای خود را طبق برنامه معمولی خود بشویید. مگر اینکه محل تزریق تحریک شده باشد یا دردناک باشد. حداقل تا 72 ساعت پس از تزریق پی آر پی موهای خود را رنگ نکنید. مواد شیمیایی خشن مانند رنگ محل تزریق را تحریک کرده و احتمالاً باعث ایجاد عوارض می شود. همچنین درد پوست سر را تشدید می کند.

انجام Prp مو در شیراز

در پایان از شما درخواست داریم. تجربیات خود و یا دوستانتان را در مورد پی آر پی مو با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید جهت انجام پی ار پی موی سر در شیراز با شماره 09172167177 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق دکمه‌ی زیر به صورت تلفنی مشاوره شوید.

شماره تماس: 09172167177

سوالات پر تکرار

آیا پی آر پی مو درد دارد؟

به طور کلی تزریق پی آر پی در پوست سر با کمی درد همراه است. با این وجود آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است. خوشبختانه زمان کل تزریق بسیار کوتاه است.

آیا پی آر پی واقعا جواب می‌دهد؟

پی آر پی یک درمان نوآورانه است با این وجود بسیاری از متخصصین پوست و مو این روش را توصیه می‌کنند. و نتایج مثبت استفاده کنندگان باعث افزایش طرفداران PRP شده است.

آیا پی آر پی مو عوارض دارد؟

پی آر پی مو شامل تزریق خون پردازش شده‌ی شخص به پوست سر است. و به همین علت در صورت اجرای صحیح اين درمان توسط پزشک خطرات و عوارض جدی در پی نخواهد داشت.

پی آر پی بهتر است یا کاشت مو؟

پی آر پی برای تقویت موها و در بعضی موارد رشد مجدد موهایی که به تازگی ریخته شده می‌تواند موثر باشد. اما برای رشد مجدد مو در نواحی خالی سر کاشت مو انتخاب مناسب‌تری است.

8 دیدگاه دربارهٔ «پی آر پی مو در شیراز»

 1. پی ار‌پی چقدر زمان می‌بره به دلیل اینکه مسافر هستم و وقت کافی ندارم و امکان داره با یک جلسه اوکی بشه؟؟

  پاسخ
  • پی آر پی حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت بیشتر زمان نمیبره
   اکثر پزشکان سه جلسه درمان به فاصله یک ماه رو پیشنهاد میدن، برای اطلاعات بیشتر لطفا با مرکز معرفی شده تماس بگیرین.

   پاسخ
 2. سلام ، من حدود یکسال و دو ماه از کاشت موهام گذشته ، موهام نازک و کم پشت هست بنظرتون پی آرپی جواب میده

  پاسخ
 3. یک سوالی
  هربار که برای جلسه پی آر پی بریم باید خون بدیم یا اینکه همون یک بار خون رو میگیرن و برای مثلا سه جلسه استفاده میکنن؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   در هر جلسه پی آر پی (عموما سه جلسه توصیه میشه) خون گیری انجام میشه.
   حدود ده سی سی خون از دست شما گرفته میشه و در دستگاه سانترفیوژ پلاسمای غنی شده جدا میشه و سپس تزریق میشه.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 13

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.