سابسیژن در شیراز

سابسیژن در شیراز

سابسیژن در شیراز یکی از روش‌های نوین درمان جای جوش و دیگر آثار زخم بر روی صورت است. ما در ابتدا بهترین دکتر سابسیژن در شیراز با توجه به نتایج موثر از نظر مراجعین به شما معرفی می‌کنیم. جهت دریافت مشاوره و رزرو نوبت با شماره مشاور مرکز در زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین با خواندن این مقاله تا انتها تمام جزئیات و هزینه این درمان را خواهید دانست.

دکتر پورمهران | پزشک زیبایی
شماره نظام پزشکی: 75264
آدرس: شیراز، چهارراه زرگری
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

تصاویر قبل و بعد سابسیژن

در تصاویر زیر نتایج قابل توجه درمان سابسیژن را مشاهده می‌کنید. در این روش بافت‌های چسبیده جای زخم توسط یک سوزن در زیر پوست آزاد می‌شود. سابسیژن به صورت ریشه‌ای مشکل فرورفتگی‌های پوست را برطرف می‌کند. به همین علت نتایج دائمی و ماندگاری خواهد داشت. حذف جای جوش و یا جای زخم از پوست، تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس افراد دارد.

عکس قبل و بعد سابسیژن
عکس قبل و بعد از سابسیژن
عکس قبل و بعد از سابسیژن

در این روش درمانی هیچگونه ماده‌ خارجی به پوست تزریق نمی‌شود. بنابراین این روش بسیار ایمن و بی‌خطر است. در ادامه این مقاله تمام جزییات این درمان را بررسی کرده‌ایم. در این مرکز سابسیژن به صورت تخصصی و با استفاده از جدیدترین متد انجام می‌پذیرد. برای مشاوره و انجام سابسیژن شیراز می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا از طریق دکمه زیر با مشاور کلینیک در واتساپ ارتباط برقرار کنید.

شماره تماس: 09172167177

نتایج سابسیژن در آزمایش 40 بیمار

کارآزمایی بالینی سابسیژن (آزمایش‌های انسانی) بر روی 40 بیمار نتایج قابل توجهی را داشته است. این آزمایش در ماساچوست آمریکا توسط پزشکان مراقبت پوست انجام گرفته است. این آزمایش بهبود 50٪ بیماران را نشان می‌دهد. همچنین 90٪ درصد بیماران اعلام کرده‌اند که سابسیژن ظاهر آنها را بهبود بخشیده است. در ادامه تصویر قبل و بعد سابسیژن را مشاهده میکنید، که در کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران ثبت شده است.

عكس قبل و بعد سابسیژن

نتیجه‌ی این تحقیقات نشان می‌دهد عوارض جانبی مثل تورم و کبودی موقت هستند. سابسیژن یک تکنیک بی‌خطر است که در دراز مدت بهبود قابل توجهی را ارائه می‌دهد. همچنین ترکیب سابسیژن با دیگر روش‌های درمان جای زخم می‌تواند مفید باشد. برای دریافت نتیجه مطلوب می‌توانید این روش را تکرار کنید.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن subcision یک درمان ویژه برای رفع جای جوش است. فرورفتگی‌های جای جوش به دلیل وجود رشته‌های فیبروتیک ایجاد می‌شود. این رشته‌ها پوست را به سمت پایین می‌کشند و باعث ایجاد فرورفتگی در سطح پوست می‌شوند. سابسیژن کلمه انگلیسی است که معادل فارسی آن «زیر بری» است. در این روش پزشک با استفاده از وسیله تیز (مثل سوزن) رشته‌های فیبروتیک را قطع می‌کنند. در نتیجه پوست آزاد می‌شود.

سابسیژن چگونه کار می‌کند؟

سابسیژن یک درمان جراحی محسوب نمی‌شود. زیرا هیچ برشی در سطح پوست ایجاد نمی‌شود. در این روش پزشک بعد از بی‌حسی موضعی صورت بیمار،ابتدا نیدل و یا کانولا (وسایل نوک تیز شبیه سوزن) را مثل یک تزریق عادی وارد پوست میکند. سپس با حرکت آن در زیر پوست رشته فیبروتیک را قطع می‌کند. علاوه بر این پروسه سابسیژن، پوست را به صورت طبیعی تحریک به تولید کلاژن می‌کند.

هزینه سابسیژن در شیراز چقدر است؟

هزینه‌ سابسیژن بسته به کلینیک‌های مختلف و روش‌های انجام این درمان و همچنین وسعت جای جوش می‌تواند متفاوت باشد. پس نمی‌توان هزینه را به صورت دقیق عنوان کرد. اما به صورت حدودی هزینه هر جلسه بین یک 1 تا 2 میلیون تومان متغیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت سابسیژن در شیراز می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. و یا از طریق دکمه زیر تصاویر صورت خود را در واتساپ ارسال کنید.

نکته: هزینه ها مربوط به تابستان سال 1401 می‌باشد.

تعداد جلسات سابسیژن چند جلسه است؟

تعداد جلسات سابسیژن در شیراز بسته به وسعت جای جوش و واکنش پوست شما به درمان و همچنین تشخیص پزشک می‌تواند متفاوت باشد. معمولا بین 3 تا 5 جلسه می باشد. توجه داشته باشید که پس از انجام هر جلسه نتایج نسبی و روند بهبود را مشاهده خواهید کرد. سابسیژن از جمله درمان‌هایی است که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل لازم است کمی صبر داشته باشید.

بهترین روش‌های درمانی ترکیبی با سابسیژن چیست؟

ترکیب سابسیژن با دیگر روش‌های درمانی نتایج مطلوبی خواهد داشت

از مهمترین درمان‌های ترکیبی همراه با سابسیژن برای رفع جای جوش لیزر CO2 فراکشنال است. محققان دانشکده پزشکی اصفهان در مقاله مقایسه لیزر CO2 و سابسیژن به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده ترکیبی از این دو روش نتایج مطلوب‌تری در بهبود اسکار و کسب رضایت بیمار دارد. در ادامه چند درمان پرکاربرد همراه با سابسیژن را آورده‌ایم. توجه داشته باشید که پزشک با معاینه پوست شما بهترین روش ترکیبی را پیشنهاد خواهد داد.

 • لیزر CO2 فرکشنال
 • لیزر فوتونا
 • میکرونیدلینگ
 • پماد‌های موضعی
 • دیگر روش‌های لایه‌برداری پوست

مزایای سابسیژن چیست؟

در سابسیژن هیچگونه ماده خارجی مصنوعی (مانند فیلر یا مواد مزو) به پوست تزریق نمی‌شود. و پزشک با رفع بافت‌های فیبروز که پوست را به پایین می‌کشند، علاوه بر آزاد سازی پوست، بدن را به تولید کلاژن به صورت طبیعی تحریک می‌کند.

 • مناسب انواع طیف پوستی
 • نفوذ مستقیم به عمق پوست
 • بدون بیهوشی

معایب و عوارض سابسیژن

اگر دارای بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای هستید، قبل از انجام سابسیژن با پزشک خود مشورت کنید. همچنین سابسیژن برای افرادی که دارای بیماری‌هایی مثل خود ایمنی و هموفیلی هستند مناسب نیست. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از عفونت احتمالی سابسیژن را در مراکز پزشکی و کلینیک‌های تخصصی پوست و مو انجام دهید. در ادامه چند عوارض موقت این درمان را آورده‌ایم.

 • کبودی و التهاب پوست
 • قرمزی پوست صورت
 • عفونت در موارد نادر

مراقبت های بعد از سابسیژن

مراقبت‌های بعد از سابسیژن

این درمان نیاز به مراقبت‌های خیلی خاص ندارد. با توجه به سوراخ‌های کوچکی که در دوطرف صورت جهت ورود نیدل (سوزن) ایجاد شده است پزشک ممکن است استفاده آنتی بیوتیک را برای شما تجویز کنید. همچنین تورم و التهاب پوست با کمپرس یخ قابل کنترل است. پیشنهاد می‌کنیم اگر شاغل هستید سابسیژن را در آخرین روز هفته و یا در تعطیلات انجام دهید. در مواردی که پزشک از درمان‌های ترکیبی دیگری استفاده کرده باشد ممکن است مراقبت‌های متفاوتی مدنظر باشد که باید با پزشک خود مشورت کنید.

آیا سابسیژن درد دارد ؟

میزان تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است. ورود اولیه نیدل (سوزن) به پوست صورت مانند یک تزریق ساده است . که پزشک قبل از انجام درمان، پوست صورت را با استفاده از پماد موضعی بی‌حس می‌کند. در ادامه نیز پزشک با استفاده از بیحسی در حین تزریق درمان را ادامه می‌دهد. در نهایت می‌توان گفت این روش تقریبا بدون درد است. تنها ممکن است به علت حرکت نیدل (سوزن) در زیر پوست در طول انجام درمان یک احساس ناخوشایند را تجربه کنید.

مشاوره و نوبت دهی سابسیژن شیراز

سابسیژن یک پروسه درمانی زمان بر می‌باشد، پس از داشتن انتظارات غیر واقعی پس از یک دوره درمان خودداری کنید. برای دریافت نتیجه مطلوب از سابسیژن باید جلسات درمان را تکمیل کنید. همچنین برای مشاوره با بهترین دکتر سابسیژن در شیراز می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. و یا از طریق دکمه واتساپ، تصویر صورت خود را برای مشاور مرکز ارسال کنید.

شماره تماس: 09172167177

سوالات پر تکرار:

آیا سابسیژن درد دارد؟

این روش بدون درد است. اما ممکن است حرکت نیدل (سوزن) در زیر پوست احساس ناخوشایندی به شما منتقل کند.

آیا سابسیژن به تنهایی جای جوش را درمان میکند؟

سابسیژن عوامل ایجاد جای جوش در عمق پوست را هدف قرار می‌دهد. شما به مشورت پزشک می‌توانید درمان‌های ترکیبی دیگری جهت لایه برداری و یا ترمیم سطح پوست را نیز انجام دهید.

آیا در سابسیژن پوست صورت برش داده می‌شود؟

در این روش برشی روی صورت انجام نمی‌گیرد، تنها مانند یک تزریق عادی دو سوراخ روی صورت ایجاد می‌شود که به سرعت ترمیم خواهد شد.

آیا سابسیژن نیاز به دوره نقاهت دارد؟

خیر این روش نیازی به دوره نقاهت ندارد. اما بهتر است به علت التهاب و یا تورم احتمالی پوست سابسیژن را در تعطیلات و یا مرخصی انجام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید