کاشت ابرو در شیراز

کاشت ابرو در شیراز

کاشت ابرو یک درمان دائمی برای افرادی که به دلایل مختلف از جمله بد فرمی ابرو، جای اسکار، مشکلات ژنتیکی و حتی کم پشت بودن ابرو به دنبال اصلاح فرم ابروی خود هستند به حساب می‌آید. در ادامه علاوه بر معرفی بهترین کلینیک کاشت ابرو در شیراز، هزینه این درمان را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. جهت مشاوره و دریافت نوبت کاشت ابرو در شیراز می‌توانید با کلینیک معرفی شده در زیر تماس حاصل فرمایید.

کلینیک تخصصی پوست و مو نهال
درمان توسط پزشک متخصص پوست
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

هزینه کاشت ابرو در شیراز چقدر است؟

قیمت کاشت طبیعی ابرو در تمامی مراکز یکسان نمی‌باشد و قیمت‌گذاری برای این عمل زیبایی به عوامل متعددی از جمله مهارت تکنسین، سابقه کلینیک انتخابی شما، کیفیت خدمات ارائه شده، موقعیت جغرافیایی، تعداد پیوند مورد نیاز و غیره، به صورت مستقیم در تعیین هزینه کاشت ابرو در شیراز مؤثر است. با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توان به صورت میانگین هزینه کاشت ابرو در شیراز را بین 8 الی 12 میلیون بیان کرد. برای اطلاع دقیق از قیمت کاشت ابرو در شیراز با مشاوران کلینیک زیبایی که در زیر شماره آنها ذکر شده تماس حاصل نمایید.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو یک جراحی دائمی کاملاً مشابه با کاشت موی سر است که جراح با برداشتن موهای پشت سر و پیوند آن‌ها به ابروها، نسبت به اصلاح فرم ابروها اقدام می‌کند. در این روش یک نوار از پوست پشت سر یا کنار گوش برداشته و ریشه‌ی این موها به ابرو پیوند داده می‌شوند. از آنجا که برای کاشت ابرو بین 200 تا 300 فولیکول مورد نیاز است، این عمل معمولاً ۴ الی ۵ ساعت طول می‌کشد. در ادامه مراحل کاشت ابرو را به صورت مختصر شرح داده‌ایم:

مراحل کاشت ابرو در شیراز
  1. طراحی کادر ابرو: در مرحله اول کادر ابرو براساس فرم صورت شما توسط توسط کادر پزشکی طراحی می‌گردد. در این مرحله تیم پزشکی کاشت ابرو به نسبت ویژگی‌های چهره و سلیقه‌ی فردی بیمار، فرم کلی ابرو را طراحی می‌کند.
  2. برداشت فولیکول مو: مرحله اول جراحی مربوط به برداشت فولیکول مو می‌باشد، در این مرحله یک نوار بسیار باریک از پشت سر برداشته می‌شود. قبل از برداشت، ناحیه اهداکننده با بی‌حسی موضعی بی‌حس و شما هیچ‌گونه دردی را احساس نخواهید کرد. سپس تارهای مو به دقت جدا شده و جهت کاشت آماده می‌شوند.
  3. کاشت فولیکول‌ها: در این مرحله ناحیه دریافت‌کننده (ابروها) به صورت موضعی بی‌حس شده و فولیکول‌های استخراج شده در این ناحیه کاشته می‌شوند. مهم‌ترین قسمت در این مرحله توجه به زاویه و جهت رشد مو است. در این مرحله مهارت تیم کاشت از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در انتخاب کلینیک نهایت دقت را داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

دوره بهبودی کاشت ابرو نسبتاً سریع است و پس از گذشت حدود 8 الی 10 روز می‌توانید بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید. در چند روز اول متوجه ایجاد خارش در اطراف ابرو می‌شوید که باید اکیداً از ماساژ و خاراندن ابروها خودداری کنید. تا یک روز بعد از عمل، باید بر روی ابروها پانسمان گذاشته شود تا فولیکول‌های مو به‌درستی به بافت پوست متصل شوند. پانسمان ابروها را تمیز نگه دارید چرا که با این کار از عوارض جانبی دیگر هم جلوگیری می‌شود.

رعایت مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو به صورت مستقیم در نتیجه درمان تأثیر دارد. بنابراین اگر به دنبال بهترین نتیجه هستید باید یک سری نکات را رعایت کنید که اولین مورد دست نزدن به ابروها به مدت 8 روز می‌باشد. در هفته اول هنگام شستن صورت، اکیداً از دست زدن و پاشیدن آب بر روی ابروها اجتناب کنید.

از انجام ورزش و فعالیت سنگین در هفته اول بعد از کاشت مو خودداری کنید

آنتی‌بیوتیک‌هایی که پزشک برای شما تجویز می‌کند را حتماً مصرف کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، ورم یا چرک در محل کاشت، با جراح خود تماس بگیرید. بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای پیوند شده خواهید بود که این امر کاملاً طبیعی است و پس از 2 الی 3 ماه، موهای جدید رشد می‌کنند.

ماندگاری کاشت ابرو: آیا کاشت ابرو دائمی است؟

کاشت ابرو یک راه حل دائمی محسوب می شود. فولیکول‌های مو پیوندی معمولاً از پشت پوست سر (بانک مو) برداشت می‌شوند. این ناحیه‌ که از نظر ژنتیکی در برابر ریزش مو مقاوم است. در نتیجه، موهای کاشته شده ویژگی ها و طول عمر خود را حفظ می‌کنند و بهبودی پایدار برای ابروها ارائه می‌دهند.

آیا کاشت ابرو طبیعی به نظر می‌رسد؟

در کاشت ابرو به صورت طبیعی زاویه کاشت مهم‌ترین عامل است. به طور مثال زاویه موهای ابرو در قسمت تاج ابرو با دم ابرو کاملاً متفاوت است. اگر کاشت ابرو توسط یک تکنسین آموزش دیده و با تجربه انجام شود و زوایای کاشت با مهارت خاص اعمال شود نتیجه‌ی کاشت ابرو طبیعی به نظر می‌رسد. در غیر این صورت ممکن است فولیکول‌ها به صورت مستقیم رشد کنند و نتیجه غیرطبیعی یا به اصلاح «مسواکی» شود.

اگر زوایای کاشت با مهارت خاص توسط تکنسین ماهر به درستی اعمال شود کاشت ابرو طبیعی خواهد بود

همچنین برای اینکه فرم ابروها بعد از کاشت طبیعی به نظر برسد می‌توانید زمانی که موهای جدید شروع به رشد کردند از یک گاز استریل برای ثابت نگه داشتن ابروها استفاده کنید. همچنین می‌توانید با مشورت پزشک، پس از سه ماه از ژل ابرو برای فرم دادن به ابرو و طبیعی نگه داشتن حالت ابرو استفاده کنید.

آیا موهای ابرو به صورت طبیعی رشد می‌کنند؟

رشد موهای ابرو پس از کاشت سرعت بیشتری نسبت به حالت نرمال قبل از کاشت دارد و مانند موهای سر شروع به رشد می‌کنند. در نتیجه نیاز به اصلاح در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری خواهد داشت، بهتر است در ماه یک الی دو بار موهای ابرو را کوتاه کنید. به صورت کلی می‌توان گفت رشد و ماندگاری موهای کاشت شده، به صورت طبیعی و دائمی خواهد بود.

عوارض جانبی کاشت ابرو

عوارض جانبی کاشت ابرو

قبل از کاشت ابرو، جراح سابقه پزشکی شما را مرور می‌کند، بنابراین حتماً پزشک خود را در جریان هرگونه بیماری زمینه‌ای و هرگونه دارویی که در حال حاضر مصرف می‌کنید، قرار دهید تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری کنید. التهاب، خارش، قرمز شدن پوست، بی حسی و غیره از عوارض شایع کاشت ابرو می‌باشد که جزء عوارض موقتی به حساب می‌آیند و در مواجهه با آن جای نگرانی نیست. در صورتی که یک یا چند عوارض نادر زیر را داشتید حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.

  • خونریزی بیش از حد
  • آسیب عصبی
  • ورم و کبودی 
  • عفونت

آیا کاشت ابرو درد دارد ؟

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

از آنجا که قبل از عمل از بی حسی موضعی و مسکن استفاده می‌شود، این روش دردناک نیست. پس از عمل، ممکن است در ناحیه اهداکننده در پشت سر احساس ناخوشایندی داشته باشید که ظرف 24 الی 48 ساعت برطرف می‌شود. معمولاً بعد از عمل، ناحیه ابرو بدون درد است، زیرا موها به صورت سطحی کاشته می‌شوند. مانند هر عمل جراحی، علاوه بر درد، خطر عفونت نیز وجود دارد. برای کاهش احتمالی عفونت (که بسیار نادر است) آنتی‌بیوتیک‌هایی تجویز می‌شود که بایستی آنها را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

چرا کاشت ابرو مهم است ؟

ابروها نقش مهمی در ترکیب‌بندی صورت شما دارند. برخی افراد ذاتاً ابروهای ضخیم و پرپشتی دارند، در حالی که برخی دیگر ابروهای نازک و کم‌پشت دارند. ریزش موی ابرو می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. برخی داروها، استرس، ژنتیک یا حتی مصرف بیش از حد لوازم آرایشی ممکن است باعث ریزش موهای ابرو شود. در نتیجه افراد زیادی به دنبال راه حل دائمی مشکل کم و نازک بودن ابروهای خود هستند. این افراد می‌توانند با کاشت ابروی طبیعی ابروهای پرپشت‌تر با فرم دلخواه خود داشته باشند.

کاشت ابرو چه مزایایی نسبت به میکروبلیدینگ دارد؟

در کاشت ابرو، فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده (معمولاً پوست سر) برداشته و سپس در ناحیه ابرو کاشت می‌شود. این روش یک راه حل طولانی مدت و طبیعی برای افرادی که به دنبال تقویت دائمی ابرو هستند ارائه می‌دهد. از سوی دیگر، میکروبلیدینگ یک تکنیک آرایشی نیمه دائمی است که با استفاده از تزریق جوهر تار‌های ابرو شبیه‌سازی می‌شود. با مشورت با مراکز کاشت ابرو و میکروبلیدینگ می‌توانید تصمیم بگیرید که چه درمانی برای شما مناسب‌تر است.

نتیجه‌گیری

کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی به شمار می‌آید که به واسطه تأثیر مستقیمی که بر روی ظاهر شما دارد باید تحت نظارت پزشک متخصص و ماهر در کلینیک مجهز انجام شود تا شما را به نتیجه دلخواه برساند. جهت مشاوره با دکتر کاشت ابرو در شیراز می‌توانید با مراکز معرفی شده تماس حاصل بفرمایید. در ادامه می‌توانید سؤالات و تجربیات خود را با افراد دیگر به اشتراک گذاشته و نظرات افراد دیگر را نیز مطالعه نمایید.

سوالات پرتکرار

برای کاشت ابرو از موهای کدام قسمت استفاده می‌شود؟

برای کاشت ابروها معمولا از موهای پشت و اطراف سر استفاده می‌شود که زاویه رشد آن‌ها به ابرو شبیه‌تر است.

هزینه کاشت ابرو در شیراز چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو به عوامل متعددی مثل تراکم مورد نظر بستگی دارد و ممکن است در مراکز مختلف متفاوت باشد اما به‌طور میانگین بین 8 تا 12 میلیون تومان است.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

چون هنگام کاشت از داروهای بی حسی و مسکن استفاده می‌شود فرایند کاشت ابرو بدون درد است. تنها ممکن است بعد از کاشت در قسمتی که مو از آن برداشته شده کمی احساس ناخوشایند داشته باشید.

اگر موهای سر حالت دار باشد می‌توان کاشت انجام داد؟

بله، چون برای کاشت از یک سانت ابتدایی مو استفاده می‌شود که این قسمت هم صاف و بدون حالت است.

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو چگونه است؟

بیماران ممکن است در روزهای اولیه کمی قرمزی و تورم داشته باشند که معمولاً در عرض یک هفته از بین می‌رود. بسیاری از مراجعین می توانند پس از یک تا دو روز به کار و فعالیت اجتماعی خود بازگردند.

آیا کاشت ابرو درمانی دائمی است؟

بله، کاشت ابرو درمانی دائمی محسوب می شود. فولیکول‌های موی پیوندی، پس از ایجاد، رفتاری مشابه ابروهای طبیعی دارند.

آیا می توانم طرح ابروهایم را برای کاشت خودم انتخاب کنم؟

بله، در مرکز کاشت ابرو در شیراز، تیم پزشکی فرم کلی ابرو را به نسبت ویژگی‌های چهره و سلیقه‌ی فردی بیمار طراحی می کنند.

2 دیدگاه دربارهٔ «کاشت ابرو در شیراز»

  1. ایا اگرموهای سرمان کاملا همه سفید باشد میتوان کاشت ابرو انجام داد یا رنگ ابروها سفید میشوند؟

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 9

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.