پاک کردن تاتو ابرو در منزل

پاک کردن تاتو ابرو در منزل یک راه مقرون به صرفه برای از بین بردن تاتو به نظر می‌رسد. در این مقاله ابتدا 10 روش خانگی را معرفی میکنیم، اما آيا روش‌های خانگی واقعا جواب می‌دهد؟ در انتهای مقاله یکبار برای همیشه به این سوال پاسخ قطعی و علمی می‌دهیم. همچنین جهت پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

1- پاک کردن تاتو ابرو با نمک

پاک کردن تاتو ابرو با نمک

اسکراب نمک را با مخلوط کردن مقدار کافی نمک با روغن زیتون یا نارگیل میتوانید تهیه کنید و روی محل تاتو ماساژ دهید. دانه های نمک میتوانند عمل لایه برداری را برای شما انجام دهند. اما توجه داشته باشید که پاک کردن تاتو ابرو با نمک نه تنها دردناک است بلکه کاملا بی تاثیر است.

از آنجا که جوهر در لایه زیرین پوست قرار دارد ، دانه های نمک نمی توانند به آن نفوذ کنند. حتی در صورت نفوذ نمک به لایه ی زیرین، این روش بسیار خطرناک و دردناک خواهد بود. چرا که باعث زخم شدن سطح پوست و سوزش شدید زخم توسط نمک خواهد شد. در نتیجه پاک کردن تتو با نمک یک روش کاملا بیهوده است.

2- پاک کردن تاتو با روغن اسطوخودوس

پاک کردن تاتو به روغن اسطوخودوس

یکی از تاثیرات گیاه اسطوخودوس، ضد عفونی کنندگی و تامین سلامت پوست میباشد. از این رو برخی معتقدند پاک کردن تاتو ابرو با روغن اسطوخودوس امکان پذیر است. این روغن با افزایش سطح کلاژن پوست خاصیت روشن کنندگی نیز خواهد داشت. بنابراین اسطوخودوس به صورت موقت تاتو را کمرنگ‌تر نشان میدهد. اما تاثیری بر حذف رنگدانه‌های جوهر تاتو ندارد. به نظر ما بهترین روش پاک کردن تاتو ابرو در خانه روغن اسطوخودوس است. زیرا در حذف تاتو بی تاثیر است اما حداقل به پوست شما آسیب نمی رساند!

3- پاک کردن تاتو ابرو با آبلیمو

۱۰ گرم نمک را با چند قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کنید. محلول نمک و آبلیمو را به مدت ۳-۵ دقیقه با پنبه روزانه روی محل تاتو بمالید. در گفتار عامیانه مردم در مورد اعجاب پاک کردن تاتو با آبلیمو بسیار صحبت می شود. اما هیچگونه مستندی این ادعا را تایید نمی کند. آبلیمو برای مصارف زیادی به کار میرود اما استفاده از آن برای پاک کردن تاتو ابرو به روش خانگی قطعا یکی از آنها نیست!

4 – ریمو ابرو در خانه با سرکه

ریموو تاتو ابرو در خانه با سرکه

سرکه ی سیب فواید زیادی برای پوست دارد. در طب سنتی از سرکه سیب به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و پاک کنندگی برای درمان برخی ضایعات پوستی استفاده میکنند. اما این خاصیت پاک کنندگی فقط به از بین بردن سلول های مرده ی پوست کمک کرده و قطعا سرکه سیب هیچ تاثیری در کمرنگ کردن یا از بین بردن تاتو نخواهد داشت. استعمال مکرر سرکه بر روی پوست می‌تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی گردد. بنابراین پاک کردن تاتو در خانه با استفاده از سرکه را فراموش کنید.

5 – استفاده از سیر برای پاک کردن تاتو

استفاده از عصاره ی سیر بر روی پوست تاثیرات ضد میکروبی دارد. چرا که یک آنتی اکسیدان قوی به شمار میرود. اما باید توجه داشت که در روند حذف تاتو تاثیری نخواهد گذاشت. علاوه بر این ممکن است باعث بروز برخی عوارض جانبی نیز شود. به ویژه اگر پوست حساسی داشته باشید، پاک کردن تاتو ابرو با سیر عوارضی مانند سوزش، آلرژی و لکه های تیره به همراه خواهد داشت.

6- نحوه پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از دکلره

پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از دکلره

با دکلره کردن مو در واقع رنگدانه های مو از بین می روند. و پس از آن رنگ های روشن بهتر روی موها اجرا می شود. در باورهای عامیانه پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از دکلره نیز شنیده می شود. تاثیر دکلره بر روی سلول‌های نزدیک به سطح پوست است. در صورتی که جوهر تاتو در عمق پوست حبس شده است. پودر دکلره در از بین بردن رنگدانه های مو موثر است. اما در مورد پاک کردن تتو در خانه قطعا بی تاثیر است.

7- استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن تاتو ابرو

برای ریمو ابرو در خانه جوش شیرین را به همراه چند قطره آب مخلوط کنید و سپس با حرکات دایره‌ای به محل تاتو بزنید. این دستورالعمل نیز تنها وقت شما را میگیرد و نتیجه‌ای در از بین بردن تاتو ندارد.جوش شیرین خاصیت پاک کنندگی بالایی دارد و در عین حال می‌تواند اثرات مخربی داشته باشد. پاک کردن تاتو ابرو با جوش شیرین میتواند باعث حساسیت و التهاب پوست شود. و استفاده مداوم از آن پوست را در برابر نور خورشید حساس می‌کند.

8- پاک کردن تاتو با الوورا

پاک کردن تاتو ابرو با الوورا

آلوئه ورا یک ماده طبیعی دیگر است که در پاک کردن تاتو به روش خانگی توصیه شده است. ژل آلوئه ورا و کپسول ویتامین دی را به نسبت برابر ترکیب کنید تا مخلوطی چسبناک ایجاد شود. هر روز باید سه تا چهار بار این مخلوط را روی تاتوی خود بمالید و حدود ده دقیقه بعد با آب ولرم بشویید. این روش لزوما مضر نیست. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که آلوئه ورا موضعی بتواند رنگ جوهر تاتو را از بین ببرد. زیرا در این روش شما این محلول را فقط روی پوست خود قرار داده و تاثیری بر روی لایه های میانی که جوهر در آن محبوس شده ندارد.

9- کرم پاک کننده تاتو

هیچ شواهد علمی و بالینی برای اثبات تاثیرگذاری کرم پاک کننده تاتو وجود ندارد. این کرم‌ها در تمامی موارد توسط شرکت‌های غیر معتبر تولید می‌شوند. همچنین هیچکدام از این کرم‌ها در داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های مجاز عرضه نمی‌شود. و بیشتر از طریق کانال‌های مجازی و آنلاین تبلیغ و به فروش می‌رسد. در نظر داشته باشید به خاطر ترکیبات شیمیایی پاک کردن تاتو ابرو در منزل با استفاده از کرم‌ها می تواند عوارض متعددی به دنبال داشته باشد. و در نهایت هیچگونه تاثیری در حذف تاتوی شما نخواهد داشت.

10- پاک کردن تاتو ابرو با اسید میوه

پاک کردن تاتو به روش خانگی با اسید میوه

استفاده از ریموورهای گیاهی یا اسید میوه در خانه و یا توسط دیگر افراد در مراکز مختلف می‌تواند عوارض بسیاری داشته باشد. پس بهتر است این روش را در خانه امتحان نکنید. در این روش ریمو کار ابتدا سطح پوست را خراش میدهد و مواد را به درون پوست وارد می‌کند. سپس سعی در خارج کردن جوهر تاتو می‌کند. هر چند ریموو تاتو میتواند موفق باشد اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده که لیزرها بهترین روش پاک کردن تاتو شناخته شوند. در ادامه مقاله به صورت کامل پروسه لیزر تاتو را توضیح داده‌ایم.

در نتیجه آیا پاک کردن تاتو در منزل ممکن است؟

جواب بسیار ساده و منطقی است. ابتدا باید بدانیم که جوهر تاتو در لایه‌ی میانی پوست (لایه درم) تزریق می‌شود. بنابراین دسترسی و نفوذ به جوهر تاتو از طریق سطح پوست غیر ممکن است. استعمال انواع کرم و یا مواد طبیعی تنها بر روی سطح پوست (اپیدرم) تاثیر می‌گذارد. همانطور که در عکس زیر می‌بینید جوهر تاتو در لایه‌ی میانی پوست حبس شده است و به همین دلیل است که تاتو‌ها دائمی هستند.

جوهر تاتو در لایه‌ی میانی پوست قرار دارد

اما یک سوال اساسی ذهن را درگیر می‌کند. چرا دیگران از روش‌های خانگی پاک کردن تاتو نتیجه گرفته‌اند؟ چرا دوستان و آشنایان این روش را توصیه می‌کنند؟ استفاده مداوم از کرم‌ها و یا مواد طبیعی مثل نمک، آبلیمو، سیر و غیره باعث می‌شود سطح پوست شما کدر شود و به صورت موقت تاتو کم رنگ تر دیده می‌شود، و احساس می‌کنید در تاتوی شما در روند پاک شدن قرار گرفته است. در نتیجه تلاش برای پاک کردن تاتو در منزل و از بین بردن جوهر زیر پوست بی فایده است.

روش علمی حذف تاتو چیست ؟

تنها روش تایید شده توسط وزارت بهداشت ایران و همچنین سازمان غذا و داروی آمریکا FDA استفاده از لیزر کیوسوئیچ است. پالس نوری لیزر کیوسوئیچ میتواند از سطح پوست عبور کند. و با دسترسی به لایه میانی پوست توسط رنگدانه‌های جوهر جذب می‌شود. رنگدانه‌ها به قطعات کوچکتری تقسیم میشوند و توسط سیستم طبیعی بدن دفع می شوند. به همین دلیل لیزر درمان اصلی در رفع رنگدانه های موجود در پوست است.

عملکرد لیزر کیوسوییچ بر روی جوهر زیر پوست

به منظور دستیابی به بهترین نتیجه با کمترین ناراحتی و کمترین خطر، ما توصیه می کنیم، تکنولوژی روز دنیا یعنی لیزر را انتخاب کنید. پاک کردن تاتو با لیزر بسیار ایمن است. در پایان از شما درخواست داریم اگر تجربه خاصی از پاك كردن تاتو به روش خانگي دارید با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. تا بتوانیم از تجارب یکدیگر استفاده کنیم.

سوالات پر تکرار:

بهترین روش پاک کردن تاتو چیست؟

لیزر تاتو تنها روش مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی آمریکا برای پاک کردن تاتو است. پاک کردن تاتو در منزل داری عوارض بوده و بی‌نتیجه هستند.

پاک کردن تاتو ابرو در منزل ممکن است؟

جواب قطعی خیر است. هیچ شواهد علمی و بالینی حذف تاتو در خانه را تایید نمی‌کند. مواد گیاهی با روشن کردن سطح پوست تنها باعث می‌شوند که تاتو به صورت موقتی کم رنگ‌تر نشان داده شود.

چرا دیگران از روش‌های خانگی نتیجه گرفته‌اند؟

با کمی پرس و جو متوجه خواهید شد، تاتو کسانی که روش پاک کردن تاتو ابرو در خانه را امتحان کرده‌اند پس از مدتی کم رنگ تر شده است. که این امر نیز موقتی است.

آیا ورود مواد گیاهی به درون پوست عوارض ندارد؟

در منابع غیر معتبر و یا توصیه دوستانتان شاید روش‌هایی مبنی بر خراش سطح پوست و وارد کردن سرکه یا دیگر مواد گیاهی را شنیده باشید. این روش‌ها عوارض بسیار خطرناک و جبران‌ناپذیری دارند. به هیچ عنوان امتحان نکنید.

32 دیدگاه دربارهٔ «پاک کردن تاتو ابرو در منزل»

 1. واااای خدا لعنت کنه کسی رو که گفت با روش نمک و آبلیمو میشه تاتو رو پاک کرد من رو دستم تاتو داشتم امتحان کردم اما جز سوزش و زخم چیزی برام بجا نذاشت حالا چیکار کنم اخه لیزر هزینه بالایی داره

  0
  0
  پاسخ
  • متاسفانه در وبسایت‌های زیادی این روش به اشتباه داره عنوان میشه، امیدوارم این مقاله بتونه جلوی عوارض بسیار پاک کردن تاتو به روش خانگی رو بگیره.

   0
   0
   پاسخ
 2. سلام من ابرومو ۴جلسه ریموو کردم ولی کامل پاک نشده، حالا میخام تاتو کنم ایا برای پوست ابروم ضرر داره؟ چون شنیدم بعد از ریموو اگر تاتو کنیم پوست گود میفته????خیلی ناراحتم ک هر روز مداد بزنم، لطفا بگید چکار کنم ک ابروم صدمه نبینه، تشکر

  5
  2
  پاسخ
 3. سلام ببخشید من ۲ سال تتو زدم الهان پشیمونم دلم میخواد پاک کنم نمی‌دونم ریمو کنم یا لیزر کدومش به نظر شما بهتره با لیزر موهای ابرو هام نمیریزه

  0
  3
  پاسخ
 4. سلام وقت بخیر من ۲بارتاتوابروم باموادارایشگاه پاک کردم پاک نشدالان میخام برم بالیزرپاک کنم ایا لیزرجواب میده چون ازریمووراستفاده کردم

  0
  0
  پاسخ
 5. سلام خوبید من چند ساله تاتو ابرو زدم در تربت حیدریه زندگی میکنم الان خستگی ناپذیر شده این تاتو برام آیا ممکنه تو شهرستان ما هم کلینیک تخصصی پوست و مو باشه با این لیزری که گفتید؟

  0
  1
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر، بله می‌تونید با کلینیک‌های تخصصی پوست و مو و یا پزشکان متخصص پوست و موی شهرتون تماس بگیرین.

   0
   0
   پاسخ
 6. سلام من با لیزر پاک کردم حتی بدون زخم حتما پاک میشه اگه نشه مطمئنا دستگاهشون به درد نمیخوره کاربلد نیستن

  0
  1
  پاسخ
 7. سلام خسته نباشید من۲جلسه ابروی خودم بامواددارارایشگاه پاک کردم نتیجه نگرفتم ۳جلسه رفتم بالیز پاک گردم با پاک نشدکلا دروغ دروغ به خداخسته شدم اگه راه حلی دارین کمکم کنیدممنونم

  0
  1
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بهتره جلسات پاک کردن با لیزر رو ادامه بدین، روش‌های خانگی پاک کردن تاتو عمدتا نتیجه بخش نیستن

   0
   0
   پاسخ
 8. سلام میخوام اتو ابر م را پاک کنم لیزر کردم پاک نشده آبروم مو هم نداره یه راه‌حلی مناسب بهم پیشنهادبدین ممنون بدون عوارض

  1
  0
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بهتره جلسات لیزر رو ادامه بدید، لیزر کیوسوییچ در کلینیک های تخصصی پوست و مو بهترین راه حل برای پاک کردن تاتو هست.

   0
   0
   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 10

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.