پاک کردن تاتو ابرو با دکلره ممکن است؟

شاید روش پاک کردن تاتو ابرو با دکلره را از دیگران شنیده باشید. گروهی این روش را بسیار موثر می‌دانند و گروهی دیگر از این روش نتیجه نگرفته‌اند. در ابتدا تاکید می‌کنیم که استفاده از دکلره مانند دیگر روش‌های پاک کردن تاتو در منزل بی‌فایده است و می‌تواند عوارض جدی ایجاد کند. سوال اصلی این است پس چرا دیگران نتیجه گرفته‌اند و این روش را توصیه می‌کنند؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا این روش را به صورت کامل بررسی کنیم.

دکلره چیست و چه تاثیری بر پاکسازی تاتو دارد

دکلره یا بیرنگ کننده یک ماده شیمیایی است که بیشتر برای روشن کردن رنگدانه‌های طبیعی مو استفاده می‌شود. در ترکیبات دکلره معمولاً از کلر، هیپوکلریت سدیم، هیپوکلریت کلسیم و پراکسید هیدروژن استفاده می شود. و در نظر داشته باشید استفاده از مواد شیمیایی بر روی سطح پوست می‌تواند عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد.

پاک کردن تاتو ابرو با دکلره بی‌نتیجه است

همان طور که اشاره کردیم دکلره خاصیت روشن کنندگی دارد. دکلره با کاهش میزان ملانین یا رنگدانه ها، منجر به روشن تر شدن پوست می شود. تاثیر گذاری دکلره در واقع بر روی سلول های نزدیک به سطح پوست می باشد. این در حالی است که جوهر خالکوبی معمولاً در عمق پوست قرار دارد. پس دکلره نمی‌تواند به جوهر تاتو دسترسی داشته باشد.

البته روشن تر شدن رنگ پوست منجر به کاهش شدت رنگ تاتو نیز میشود. اما نکته ی قابل توجه این است که همین روشن تر شدن رنگ پوست نیز موقتی است. پس از مدتی پوست شما دوباره شروع به ملانین سازی میکند. در نتیجه رنگ پوست به حالت اولیه باز میگردد. دکلره حداکثر به مدت دو الی سه هفته پوست شما را یک یا دو درجه روشن تر خواهد کرد. در نتیجه پاک کردن تاتو با دکلره روش موثری نمی باشد.

خطرات و عوارض پاک کردن تاتو ابرو با دکلره

به طور کلی پوست شما دکلره را جذب نمی کند. اما گاهی باقی ماندن زیاد از حد دکلره روی پوست باعث می‌شود کلر موجود در آن جذب پوستتان شود. کلر بیش از حد در جریان خون شما می تواند موجب مسمومیت شود. همچنین ممکن است یک واکنش آلرژیک بر روی پوستتان ظاهر شود. که این امر می تواند منجر به سوختگی روی پوست شما شود.

همچنین بهتر است است که این روش را برای تاتوی ابرو یا تاتوی نزدیک به چشم استفاده نکنید. دکلره می تواند باعث آسیب دائمی به اعصاب و بافت چشم شما شود. به طور کلی باید بدانید که دکلره ماده‌ای شیمیایی و فوق العاده خطرناک است و برای استفاده موضعی توصیه نمی‌شود. روش‌های غیر معتبر پاک کردن تاتو به راحتی می تواند منجر به سوختگی شیمیایی، جای زخم، خارش و سایر تحریکات جدی پوست شود.

ایمن ترین روش پاک کردن تاتو چیست؟

لیزر کیوسوییچ تنها روش مورد تایید وزارت بهداشت برای پاک کردن تاتو ابرو است

جالب است بدانید تنها روش پاک کردن تاتو ابرو استفاده از تکنولوژی لیزر است و سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت بهداشت نیز تنها حذف تاتو با استفاده از لیزر را تایید کرده‌اند. پس تاکید می‌کنیم استفاده با استفاده از تکنولوژی لیزر اقدام به حذف تاتو ابرو کنید.

روش از بین بردن تاتو با دکلره

پودر دکلره انواع مختلفی دارد. برخی از انواع دکلره قوی تر و برخی دیگر روند شیمیایی ضعیف تری دارد. اگر اصرار به استفاده از روش غلط دکلره به منظور محو کردن تاتو دارید، توصیه میکنیم از انواع ضعیف تر استفاده کنید. مخصوصا اگر پوست حساسی دارید از انجام این روش صرفه نظر کنید. برای استفاده از پودر دکلره به ماده‌ی دیگری به نام اکسیدان احتیاج داریم.

در واقع همان ترکیب دکلره که برای بی رنگ کردن موها به کار میرود را باید تهیه کنید.کسانی که این روش اشتباه و خطرناک را انجام می‌دهند یک پیمانه پودر دکلره را با 120 میل اکسیدان ترکیب می‌کنند. سپس این ترکیب را با هم مخلوط می‌کنند تا حالت خمیری به خود بگیرد. لایه ای نازک از خمیر به دست آمده را روی محل تاتوی خود می‌گذارند. و بعد از گذشت حدود 15 دقیقه پوست خود را با آب سرد می‌شویند.

نکاتی که باید در مورد استفاده از دکلره بدانید (اگر میخواهید این روش اشتباه را انجام دهید)

 • اگر تاتو سطح وسیعی دارد، قبل از استفاده از این روش، دکلره را روی قسمت کوچکی از پوستتان امتحان کنید. انجام این کار برای جلوگیری از التهابات احتمالی و سنجیدن میزان حساسیت پوست، الزامی است. حساسیت ممکن است در حد قرمزی و خارش پوست یا حتی شدیدتر به صورت تورم و زخم شدن پوست باشد.
 • خانم های باردار به هیچ عنوان نباید پاک کردن تاتو ابرو با دکلره را امتحان کنند.
 • قبل و بعد از قرار دادن دکلره بر روی پوست، پوستتان را با صابون نشویید.
 • تا 24 ساعت بعد از انجام این روش، قسمتی از پوست که با دکلره در تماس بوده است را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید. چرا که پوست شما با دکلره خشک و آسیب پذیر می‌شود. در نتیجه نور خورشید اثرات مخربی می‌تواند بر روی پوستتان داشته باشد.

نتیجه گیری:

پاک کردن تاتو ابرو با دکلره با توجه به شیمیایی بودن ترکیبات، می‌تواند خطرات زیادی داشته باشد. اگر به دنبال روشی موثر برای از بین بردن تاتوی خود هستید، به شما توصیه می‌کنیم سراغ روش های خانگی نروید. روش‌های مدرن مانند پاک کردن تاتو با لیزر، بهترین و موثرترین روش برای خلاص شدن کامل از تاتو می‌باشد. این روش نه تنها خطرات و عوارض روش های خانگی را ندارد، بلکه تاتوی شما را به طور کامل و موثر از بین می‌برد. همچنین جهت مشاوره لیزر تاتو در شیراز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

آیا روش‌های خانگی پاک کردن تاتو کاربرد دارد؟

روش‌های خانگی در پاک کردن تاتو بی‌تاثیر هستند. این روشها علاوه بر اتلاف وقت شما ممکن است عوارض خطرناکی داشته باشند.

پاک کردن تاتو ابرو با دکلره ممکن است؟

با استفاده از دکلره ممکن است ابروی شما به صورت موقتی کم رنگ تر نشان داده شود. ولی ابروی شما پاک نمی‌شود و در عین حال عوارض بسیاری نیز خواهد داشت.

بهترین روش پاک کردن تاتو ابرو چیست؟

وزارت بهداشت و همچنین سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تنها روش لیزر را برای پاک کردن تاتو تایید کرده‌اند.

عوارض پاک کردن تاتو با دکلره چیست؟

دکلره ماده شیمیایی است که ممکن است باعث زخم و سوختگی نیز گردد. همچنین استفاده از دکلره بر روی ابرو به دلیل نزدیکی به چشم میتواند باعث التهاب چشم شود.

31 دیدگاه دربارهٔ «پاک کردن تاتو ابرو با دکلره ممکن است؟»

 1. سلام من امروز رفتم فیبروز ابرو انجام دادم ولی همسرم میگه خیلی بد زده وابروهات کلفت وقیافت اخمو شده چکار کنم خیلی ناراحتم کاش نمیرفتم

  پاسخ
 2. سلام من یکماه بعد جهت ریمو مراحعه کردم تازه خیلی هم سطحی بود تازه متخصص پوست ۶ جلسه لیزر اونهم پس از گذشت ۶ ماه پیشنهاد کرد وارایشگاه ۲ جلسه ریمو رفتم ولی کمی کمرنگ شد خدا برای همشون نسازه هر چی گرفون حدامشون

  پاسخ
 3. تتو فقط با ریمو پاک میشه و مزخرف ترین راه برای پاک کردن تتو لیزر هست چون اصلا جواب نمیده بنابراین توصیه میکنم اصلا واس پاک کردن تتو نرید لیزر، بهترین کار ریمو هستش با یه جلسه ۹۹ درصدش پاک میشه????

  پاسخ
 4. سلام …من با یه بار با گلوری و ۲ بار با رژووی ابروهام رو ریموو کردم .. کر رنگ تر شده ..ولی کامل پا نشده ویه جاهایی هم که کم رنگ شده رنگشش متفاوت از پوستم هست تقریبا مثل جای زخم مونده… الان ۴ ماو و نیم از اخرین بار ریمووم گذشته

  پاسخ
 5. سلام .اگه کسی واقعا با ریموو ابروش پاک شده لطفا ب من جواب بده چون ی عده میگن لیزر ی عده میگن ریموو ومن واقعا موندم چکار کنم ‌

  پاسخ
  • من ۱۲ سال پیش در شهر گرگان تتوی ابروهامو با لیزر کیوسوییچ پاک کردم عالی عالی برای همیشه از شرش خلاص شدم الآنم دیگه هیچوقت بلیدینگ و اینا هم نمی کنم بس که از تتوم عذاب کشیده بودم تا پاکش کردم

   پاسخ
  • من با استفاده از لیزر تتویی ک مال ۱۸ سال قبل بود رو خیلی خوب از بین بردم ،الان ۲ جلس ک میرم و جواب خیلی خولی گرفتم . مواد ریموو ب مرور باعث افتادگی پلک میشن و اینکه جاش ممکنه گود بشه

   پاسخ
 6. سلام ریموو تک جلسه ای مثلا دوبار انجام دادم ..مولی ابروهام هم قرمزه هم رنگ داره…فقط پول میگیرن الکی..امید واهی میدن

  پاسخ
 7. سلام وقت بخیر.من ریمو تک جلسه ای با مواد رجووی انجام دادم.چهارم بهمن زخم ابروم افتاد خودش ولی بشدت ابروم قرمز خیلی خیلی زیاد .ترمیم کننده هم روزی سه بار استفاده میکنم اما اصلا از قرمزیش کم نمیشه چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟کی قرمزی ابرو از بین میره ؟پوسته ریزی کی شروع میشه؟ ایا پوسته ریزی داره اصلا ؟
  من قبلا ابروم کمی قرمزی داشت اونم تو کادر خود ابروم بود چهار سال پیش سایه ابرو زده بودم اما متاسفانه رنگ بی کیفیت استفاده کرده بودن و ابروم قرمز شد البته قرمزیش خیلی نبود اما من چون خیلی حساسم تصمیم گرفتم ریمو کنم.الان ابروهام ۲۰ برابر از اون چیزی که بود قرمزتر ????موهای ابرومم زدن الان ابروهام بی جون و کم پشت یسری جاهاشم درنیومده????توروخدا بگین چیکار کنم؟ این قرمزی کی ازبین میره؟از کی میتونم تقویت کننده ابرو استفاده کنم؟؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   شرایط پیچیده‌ای دارید، پیشنهاد می‌کنم حتما به صورت حضوری توسط پزشک متخصص پوست و مو ویزیت بشید.

   پاسخ
  • سلام نترس زمان می‌بره تا قرمزی برطرف بشه حداقل دو سه ماه زمان می‌بره باید صبور باشی و نترسی من از روش تک جلسه ابروم پاک کردم حدود یک سال طول کشید تا پوست ابروم مثل روز اول شد ولی در عوض کل تاتوها از بین رفتند مرتب ترمیم کننده جنس خوب بزن هر روز بزن تا کمک بکنه به ترمیم پوستت

   پاسخ
  • عزیزم بعد از ریمو تک جلسه ای قرمزی شدید تامدت زیادی طبیعی هست و به مرور ازبین میره اصلا نگران نباش اما میتونید بعداز مدتی پیش همون کسی که براتون ریمو انجام داده برید و انزیم تراپی برای رفع قرمزی هم انجام بدین اما جای نگرانی نیست

   پاسخ
 8. سلام من رفتم برای پاک کردن ابروم با لیزر گفتن تاتو هایی که مشکی یا سبز هستند بالیزر خوب جواب میده اما رنگ های روشن با ریمو خوب پاک میشه

  پاسخ
 9. واقعا لیزر روش بسیارررر مزخرفیه
  من بهترین جا رفتم
  یکسال هم هزینه کردم بازم جواب نگرفتم

  پاسخ
 10. خانمهای محترم لطفا لیزر نرید برا پاک کردن ریمو خیلی بیشتر نتیجه میدهد اگر لیز کردین جواب نگرفتین با ریمو کار سختره وبه جلسات بیشتری احتیاج است من 9جلسه لیزر رفتم جواب نگرفتم الان رفتم ریمو ابرومیگه کاش نمیرفتی الان 3جلسه ریمو رفتم هنوزم باید برم ولی برا خط چشمم ریمو یک جلسه جواب داد

  پاسخ
 11. سلام من یازده جلسه لیزر رفتم ولی همچنان ابروهام قرمز بود و هیچ تاثیری نداشت فقط هر بار زخم شدید و درد رو باید تحمل میکردم

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 8

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.