ریمو ابرو

ریمو ابرو به معنای پاک کردن تاتوی ابرو است. ممکن است شما به دلایل مختلفی مثل خسته شدن از مدل ابرو، بد رنگ شدن تاتوی ابرو، نامتقارن بودن آن‌ها یا دلایل دیگر بخواهید ابروی خود را ریمو کنید. در این مقاله ما روش‌های مختلف ریموو ابرو را به صورت کامل بررسی می‌کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا 0 تا 100 ریمو ابرو و اصطلاحات آن را بدانید.

ریمو ابرو چیست ؟

کلمه ریمو «REMOVE» در انگلیسی به معنای پاک کردن است. در نتیجه به پاک کردن تاتوی ابرو، ریموو ابرو می‌گویند. اما نکته قابل توجه این است که در ایران اصطلاح «ریمو ابرو» در بیشتر مواقع زمانی به کار می‌رود که منظور ما پاک کردن تاتوی ابرو با استفاده از مواد باشد. بگذارید در ابتدا روش‌های پاک کردن تاتو ابرو را معرفی کنیم:

روش های پاک کردن تاتو ابرو
 1. ریمو ابرو با مواد (یا به اختصار ریمو ابرو): این روش توسط آرایشگران و در سالن‌های زیبایی انجام می‌پذیرد.
 2. پاک کردن تاتو ابرو با لیزر ( یا ریمو ابرو با لیزر): این روش توسط پزشکان و یا تکنسین‌ها در کلینیک‌های پوست و مو انجام می‌پذیرد.

در ادامه دو روش ذکر شده را به صورت کامل بررسی می‌کنیم. البته به جز این دو روش، ممکن است برخی افراد از روش‌های خانگی برای از بین بردن تاتو ابرو استفاده کنند؛ روش‌های خانگی در ابتدا مقرون به صرفه و مفید به نظر می‌رسند، اما به صورت علمی بی‌نتیجه بوده و در بسیاری از موارد دارای عوارض هستند. بنابراین روش‌های ناکارآمد خانگی را در این نوشتار بررسی نمی‌کنیم.

ریموو ابرو با مواد چگونه انجام می‌شود؟

در این روش از موادی استفاده می‌شود که جوهر تاتو را در خود حل می‌کند.  موادها یا به اصطلاح «ریموورهای ابرو» انواع مختلفی دارند. برخی از آن‌ها بر پایه اسید میوه و گیاهی هستند و برخی هم شیمیایی. برای مثال «فی ریمووال» و «رجوی ریمووال» دو برند مشهور از مواد ریمو هستند. آرایشگران این مواد که حلال جوهر هستند را با استفاده از دستگاهی به نام قلم تاتو یا قلم میکرونیدلینگ به عمق پوست می‌فرستند. زیرا جوهر تاتو در عمق پوست محبوس شده است.

ریمو ابرو با مواد

این قلم‌ها دارای سوزن‌های بسیار ریزی هستند که منافذی در سطح پوست ایجاد می‌کنند و راه را برای رسیدن مواد ریموور به جوهر تاتو باز می‌کنند، هر کدام از انواع مواد ریموور بعد از رسیدن به جوهر تاتو به روش خاصی عمل می‌کند. اما به طور کلی این مواد، جوهر تاتو را در خود حل می‌کنند و آرایشگران (یا پگمنتر‌ها که متخصص تاتو هستند) جوهر حل شده در مواد را از پوست خارج می‌کنند. معمولا این فرایند باید در چند جلسه تکرار شود تا جوهر تاتو کامل بیرون کشیده شود.

ریمو ابرو با لیزر چگونه است؟

تنها روش تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای پاک کردن تاتو استفاده از لیزر است. در این روش پزشک از لیزری با نام کیوسوییچ استفاده می‌کند. اشعه این لیزر به عمق پوست نفوذ کرده و باعث درهم شکستن جوهر تاتو می‌شود. جوهر تاتو که به قسمت‌های بسیار کوچک تبدیل شده است، توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شود. پالس‌های لیزر کیوسوییچ آنقدر کوتاه هستند که هیچ آسیبی به سطح پوست نمی‌رسانند.

ریمو ابرو با لیزر

ریمو ابرو با لیزر یک روش غیر تهاجمی و ایمن است و یکی از مهمترین مزیت‌های آن این است که تکنیک لیزر بسیار دقیق بوده و می‌تواند نقاط مشخصی را هدف قرار دهد. به این معنا که اگر شما تمایل دارید تنها قسمتی از تاتوی ابروی خود را با لیزر پاک کنید، با مراجعه به پزشکی ماهر در مرکزی معتبر می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. همچنین جهت مشاوره پاک کردن تاتو در شیراز روی لینک کلیک کنید. با این حال ریموو ابرو با مواد نیز طرفداران خاص خود را دارد در ادامه بررسی می‌کنیم که ریمو ابرو با لیزر بهتره یا مواد.

ریموو ابرو با لیزر بهتر است یا مواد

هر کدام از این دو روش مزایا و عوارض خاص به خود را دارند. و به طبع گروهی طرفدار ریمو ابرو با مواد و گروهی روش لیزر را پیشنهاد می‌دهند. توصیه ما به شما این است که در ابتدا نزد افراد متخصص بروید. هر کدام از این دو روش اگر به صورت صحیح انجام نشوند ممکن است عوارض جدی به دنبال داشته باشند. در ادامه جدول مقایسه هر دو روش را مشاهده می‌کنید.

لیزر تاتو ابروریمو ابرو با مواد
انجام در مطب و کلینیک‌های پوستانجام در آرایشگاه و سالن‌های زیبایی
نیاز به پنج تا ده جلسهنیاز به سه تا پنج جلسه
عوارض جزئی و کوتاه مدتمی‌تواند عوارض بلندمدت داشته باشد
تایید شده توسط FDA (سازمان غذا و دارو)مورد تایید FDA نیست
غیرتهاجمیتهاجمی

عوارض ریموو ابرو در دو روش چیست؟

اگر قصد ریمو ابرو را دارید بهتر است از عوارض آن هم مطلع باشید. عوارض ریموو ابرو با لیزر جزئی و موقت بوده و ظرف چند روز از بین می‌روند. این عوارض می‌توانند شامل سفید شدن ابرو، برفکی شدن پوست، پوسته پوسته شدن، خارش، ورم و تاول در محل لیزر باشد. استفاده از لیزر بدون محافظ چشم می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

شایع‌ترین عارضه‌ی ریمو ابرو با مواد قرمزی ابرو است

عوارض پاک کردن تاتوی ابرو با ریموور، به خاطر تهاجمی بودن این کار می‌تواند کمی جدی‌تر باشد. شایع‌ترین عارضۀ بعد از ریموو ابرو با مواد قرمزی جای تاتو است. از دیگر عوارض این روش هم می‌توان به عفونت، ایجاد گوشت اضافه و فرورفتگی پوست اشاره کرد. به همین خاطر نیز توصیه می‌شود این کار را حتما نزد افراد متخصص انجام دهید.

عکس ریمو ابرو

در زیر می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از ریموو ابرو به  هر دو روش ریمو با لیزر و ریمو با مواد را مشاهده کنید. با توجه به متفاوت بودن پوست اشخاص و همچنین مقدار و عمق جوهر نمی‌توان از این تصاویر جهت مقایسه بین دو روش استفاده کرد. 

ریمو ابرو با مواد
ریمو ابرو با لیزر

ریموو ابرو چند جلسه است؟ 

تعداد جلسات ریموو ابرو در هر دو روش به عوامل مختلفی مثل جنس جوهر استفاده شده، سن تاتو، رنگ جوهر تاتو، عمق تزریق جوهر و واکنش بدن فرد بستگی دارد. اما چیزی که مبرهن است این است که ادعای ریمو ابرو در یک جلسه ادعایی کذب بوده. این کار با لیزر به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست و با مواد ریموور هم می‌تواند آسیب پوستی جدی به شما وارد کند.

مراقبت‌های بعد از ریموو ابرو

بعد از ریمو ابرو پوست شما تا چند روز حساس خواهد بود و باید از محل ریمو مراقبت کنید. از جمله مراقبت‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که در معرض نور آفتاب قرار نگیرید، آب کافی بنوشید، تا سه روز به ابروهای خود آب نزنید و آن را خشک نگه دارید و در آخر هم از پمادهایی که پزشک و یا تکنسین، برای شما تجویز کرده استفاده کنید.

کلام آخر

برای ریمو ابرو دو روش اصلی وجود دارد، یکی استفاده از لیزر و دیگری استفاده از مواد ریموور. تنها روش تایید شده توسط FDA برای پاک کردن تاتوی ابرو استفاده از لیزر است. هر کدام از این روش ها طرفداران خاص خود را دارد، نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که به مراکز معتبر و افراد متخصص مراجعه کنید. در انتها از شما می‌خواهیم سوالات یا تجربیات خود در این مورد را در بخش نظرات (در پایین صفحه) با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

سوالات پرتکرار

آیا جای ریمو ابرو می‌ماند؟

اگر تعداد جلسات لیزر ریمو ابرو را کامل نکنید ممکن است در انتها هاله‌ای از تاتو باقی بماند. این اتفاق در روش ریمو ابرو با مواد نیز رایج است، چون مواد ریموور قدرت نفوذ به درون پوست را ندارند و در نتیجه ممکن است جوهر تاتو کامل بیرون نیاید.

آیا ریمو ابرو در بارداری خطر دارد؟

تاکنون هیچ پژوهش علمی انجام نشده که خطرات و عوارض ریمو ابرو در بارداری را نشان دهد، با این حال بهتر است جوانب احتیاط را رعایت و برای انجام این کار تا پایان دورۀ بارداری صبر کنید.

با قرمزی بعد از ریمو ابرو چی کار کنم؟

قرمزی بعد از ریمو ابرو طبیعی است و بعد از مدتی از بین می‌رود. اما اگر این قرمزی از بین نرفت می‌توانید از کرم‌های ترمیم کنندۀ بعد از ریمو ابرو استفاده کنید.

آیا روش‌های خانگی ریمو ابرو جواب می‌دهند؟

خیر. هیچ کدام از روش‌های خانگی پاک کردن تاتو ابرو کارآمد نیستند. چون جوهر تاتو در عمق پوست تزریق شده و هیچ کدام از ماسک‌ها و روش‌های خانگی قدرت نفوذ به آن سطح ار پوست را ندارند و حتی می‌توانند به پست شما آسیب بزنند.

27 دیدگاه دربارهٔ «ریمو ابرو»

 1. سلام وقتتون بخیر چند روز بعداز لیزر ابرو میتونیم از مداد ابرو یا سایه ابرو استفاده کنم یک هفته بعداز لیزر میتونم استفاده کنم

  0
  0
  پاسخ
 2. سلام
  من زنجان هستم برای لیزر پیش دکتر رفتم گفت فقط برون زدگی رو پاک میکنیم
  داخل ابرو موهاش میریزه

  1
  0
  پاسخ
 3. سلام وقتتون بخير
  من ريمو خط چشم با مواد انجام دادم ولي نميدونستم كه نبايد اب بهش بخوره هم حموم رفتم هم صورتم رو شستم، الان بعد از سه روز خيلي خارش داره و ورم كرده ، عفونت نكرده باشه؟

  0
  0
  پاسخ
  • سلام ،میتونیدپیش یک متخصص ریموتوشهرتون بریدقبلش تحقیق کنید..فقط دنباله خط چشم مجازهستیم ریموکنیم ویاریموپخشی خط چشم..

   0
   0
   پاسخ
 4. من ریموو ابرو انجام دادم ۹ جلسه ماهی یه بار با دستگا کیو سوییچ خیلی راضی بودم اما یه ته رنگی مونده که باید با برم نمی‌دونم که آیا صددرصد پاک میشه یا نه یکم نگرانم

  0
  0
  پاسخ
 5. سلام من ریمو با مواد انجام دادم الان یک هفته هست قرمزی جای ابرو تا چه مدت میمونه روی پوست ممنون میشم جواب بدید

  0
  0
  پاسخ
   • من یکبار ریمو با مواد انجام دادم واقعا سخت بود خیل ی درد داشت ، اما به خاطر دردش دیگه ادامه ندادم بعد ۴ ماه رفتم لیزر الان موهای ابروهام سفید شدن ولی لیزر دردش نسبت به ریمو خیلی کمتره به نظر من لیزر بهتره
    اما نمیدونم موهای ابروهام رنگش اینجوری سفید میمونه یا نه ؟

    0
    0
    پاسخ
    • سلام وقت بخیر،‌لیزر رنگدانه‌های ابرو رو تحت تاثیر قرار میده و بعد از گذشت چند روز رنگ ابرو‌ها به حالت طبیعی خودش برمیگرده.

     0
     0
     پاسخ
 6. سلام وقتتون بخیر من شش جلسه رفتم برای لیزر تاتو ابرو ولی هنوز تاتو مونده به نظرتون ادامه بدم پاک میشه یا متوقف کنم ممنونم

  1
  0
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   پروسه پاک کردن تاتو با لیزر واقعا زمان‌بر هست و نیاز هست حوصله داشته باشین. البته می‌تونید با پزشکتون مشورت کنید.

   0
   0
   پاسخ
 7. سلام خسته‌ نباشین
  زخم بعد از ریموو ابرو با مواد رو باید برداریم یا اجازه بدیم خودش بیفته ممنون

  0
  0
  پاسخ
 8. سلام بعد از ریمو ابرو با لیزر میشه دوباره تتو انجام داد؟
  درباره کاشت هم میشه بعد از ریمو انجام داد ؟

  2
  0
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله بعد از گذشت زمان می‌تونید
   بله برای کاشت ابرو هم مشکلی نیست

   0
   0
   پاسخ
   • سلام من ریموو با لیزر انجام دادم ابروهام سفید شده چون ابروهام بلنده ومن کوتاهشون نمیکنم امکان داره ریشه ها همیشه سفید بمونن ورشد نکنن یا باید ابروهامو هی کوتاه کنم تا سفیدی هاش دربیان

    0
    0
    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     لیزر کیوسوییچ رنگدانه‌های مو رو هدف قرار میده و باعث سفید شدن موقت موها میشه، بعد از چند روز این مشکل برطرف میشه

     0
     0
     پاسخ
     • سلام مادرم الان جلسه دوم ریمو رو انجام داده با فاصله ۴۰روز اگه قرمزی یا حالت سایه بمونه باید چیکار کنه کاملا محو بشه مثل ی پوست طبیعی بشه ؟؟

      5
      2

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.