پاک کردن تاتو خط چشم در خانه

آیا پاک کردن تاتو خط چشم در خانه امکان پذیر است؟ آیا روش‌های معرفی شده ایمن هستند؟ چقدر طول می‌کشد که تاتو خط چشم به کمک روش‌های خانگی محو شود؟ مزیت‌ها و معایب هر کدام از این روش‌ها چقدر است؟ و در انتها علمی‌ترین روش پاک کردن تاتو خط چشم چیست؟ با ما همراه باشید تا یکبار برای همیشه به این سوالات پاسخ دهیم. همچنین جهت پاک کردن تاتو خط چشم در شیراز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

کشیدن خط چشم ممکن است در طول روز زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. به همین دلیل هم بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که گزینۀ تاتو خط چشم را امتحان کنند که یک آرایش دائمی روی چشم‌هایشان داشته باشند. اما همین مزیت فوق العاده، گاهی اوقات تبدیل به یک دغدغۀ بزرگ می‌شود و آن هم زمانی است که فرد به هر دلیلی می‌خواهد آن خط چشم را پاک کند. اما نمی‌داند که چه کاری باید انجام دهد.

از بین بردن تاتو خط چشم در خانه

Removing eyeliner tattoos at home is useless

یک تصمیم عجولانه و اطلاعات نادرست باعث می‌شود که در اولین قدم یک کار اشتباه و خطرناک را انتخاب کنید. پاک کردن تاتو خط چشم با مواد گیاهی در خانه نه تنها بی‌تاثیر است، بلکه می‌تواند عوارض بسیاری داشته و خطرناک باشد. قرار دادن طولانی مدت مواد گیاهی و یا کرم‌ها بر روی پوست حساس پلک باعث ایجاد التهاب خواهد شد. به یاد داشته باشید تنها روش مورد تایید وزارت بهداشت برای پاک کردن تاتو استفاده از لیزر کیوسوئیچ در کلینیک های تخصصی پوست و مو است.

باورهای اشتباه در مورد پاک کردن تاتو خط چشم در منزل

1- پاک کردن تاتو خط چشم با نمک

یکی از معروف‌ترین راه‌های خانگی پاک کردن تاتو خط چشم‌ها، استفاده از نمک است. معمولاً در این روش اسکراب نمک را به صورت موضعی روی سطح پوست قرار می‌دهند و با استفاده از روش‌های لایه برداری، تاتو را پاک می‌کنند. اما آیا این روش تأثیری دارد؟ توجه داشته باشید که در این روش لایه‌ای از پوست شما ساییده شده و کمرنگ‌تر خواهد شد. البته این به معنای حذف شدن رنگدانه‌های تاتو از زیر پوست شما نیست. چون این رنگدانه‌ها در لایه‌های عمیق‌تری از پوست قرار دارند.

از بین بردن تاتو خط چشم در خانه با استفاده از نمک خطر عفونت دارد

از آنجایی که پوست پلک بسیار نازک و حساس است، استفاده از این روش علاوه بر ایجاد زخم و زبر کردن پوست، می‌تواند با از بین بردن سطح محافظ پوست پلک، آن محل را مستعد ایجاد عفونت‌های مختلف کند. به همین دلیل هم این روش علاوه بر اینکه مؤثر نیست، می‌تواند موجب آسیب‌های جدی و جبران ناپذیر به پوست ناحیۀ چشم نیز بشود.

2- پاک کردن تاتو چشم در خانه با اسید میوه

اسیدهای میوه محلول‌هایی غلیظ هستند که از دیرباز برای کاربردهای مختلف پوستی از حمله از بین بردن جوش، صاف شدن پوست و… استفاده می‌شده‌اند. یکی از کاربردهای اصلی این اسید هم از بین بردن تاتو در نواحی مختلف پوست است. برای پاک کردن تاتو چشم در خانه با این اسید، یک لایه از پوست را خراش می‌دهند و اسید را با میکرو براش‌هایی روی محل می‌گذارند و با حرکت‌های رفت و برگشتی تلاش می‌کنند که رنگ‌های تاتو را کمرنگ‌تر کنند.

این روش نه‌تنها چندان موثر نیست، بلکه عوارض زیادی مثل ایجاد عفونت‌های پوستی و گوشت‌های اضافی، زخم‌های عمیق و لکه‌های قرمز می‌شود. ممکن است این روش با اینکه ایمن نیست، برای کمرنگ کردن تاتو های چند رنگ اندکی مؤثر باشد، اما استفاده از آن برای محل‌هایی مثل چشم، لب‌ها، ابرو و… به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ زیرا موجب ایجاد گوشت اضافی و ورم و عفونت در محل تاتو خواهد شد.

3- کرم پاک کننده تاتو خط چشم

Tattoo cleansing cream for eyeliner Does not work

در بازار و حتی داروخانه‌ها، کرم‌ها و محلول‌هایی وجود دارند که ادعا می‌کنند بعد از چند بار مصرف به صورت موضعی، حدود 70 تا 90 درصد رنگدانه‌های تاتو را حذف می‌کنند. باید بدانیم که این محلول‌ها و کرم‌ها عملکردی مشابه روش‌های خانگی دیگر دارند و در بهترین حالت، بی تاثیر هستند. در بدترین حالت هم متاسفانه استفاده از کرم پاک کننده تاتو خط چشم می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

4- از بین بردن تاتو خط چشم با آبلمو و سرکه سیب

بسیاری از افراد معتقدند که اگر محلولی از آبلیمو و سرکه سیب را با نسبت یک به یک درست کرده و به صورت موضعی و با براش‌ روی محل تاتو خط چشم بکشند و این کار را چند روز تکرار کنند، خط چشم به صورت کامل از روی پوست محو خواهد شد.

درست است که آبلیمو و سرکه برای مصارف پاک کنندگی و ضد باکتریایی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما باید توجه کنیم که رنگدانه‌های تاتو در لایه‌های زیرین پوست قرار دارند و با انجام دادن اقدامات موضعی کمرنگ نخواهند شد.

استفادۀ بیش از اندازه از این محلول هم می‌تواند موجب ایجاد حساسیت پوستی و از بین رفتن لایۀ محافظ پوست شود. بنابراین آبلیمو و سرکه به هیچ وجه برای پاک کردن تاتو خط چشم در خانه توصیه نمی‌شود.

5- خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن خاصیت روشن کنندگی و لایه برداری سطحی پوست را دارند. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که برای پاک کردن خط چشم تاتو در منزل از این ترکیب استفاده شود. اما خمیر جوش شیرین تقریباً هیچ تأثیری روی محو شدن و حتی کمرنگ‌تر شدن تاتوها ندارد و حتی ممکن است بر روی بعضی از پوست‌های مستعد حساسیت که زخم و آسیب دیدگی‌هایی هم روی آنها هست، موجب ایجاد زخم‌های عمیق‌تر و عفونت هم بشود.

آیا پاک کردن تاتو خط چشم با مواد گیاهی امکان پذیر است؟

آیا پاک کردن تاتو خط چشم با مواد گیاهی امکان پذیر است؟

بعد از اشاره به روش‌های خانگی پاک کردن تاتو و میزان موثر بودن آنها، ممکن است این سؤال برای شما هم پیش بیاید که آیا این روش‌ها مؤثر هستند و استفاده از آنها توصیه می‌شود یا نه. باید گفت که هیچ روشی برای از بین بردن تاتو خط چشم در خانه که مؤثر و امن باشد، وجود ندارد. تنها روش تایید شده استفاده از لیزر است. در نظر داشته باشید پاک کردن تاتو خط چشم با طب سنتی نیز بی‌تاثیر است.

جوهر تاتو به لایه‌های میانی پوست تزریق می‌شود و بنابراین با روش‌هایی که فقط به صورت موضعی و روی سطح پوست اعمال می‌شوند، نمی‌توان آن را پاک کرد. اینکه بعضی از افراد گمان می‌کنند که از روش‌های خانگی نتیجه گرفته‌اند و تاتو آنها کمرنگ شده، در واقع به دلیل سفیدتر شدن لایۀ محافظ پوست و از بین رفتن و کدر شدن آن است که موجب می‌شود سطح زیرین که جوهر تاتو در آن قرار دارد به خوبی دیده نشود و این صرفاً به معنای آسیب دیدن پوست است.

راه حل ایمن و علمی برای پاک کردن تاتو خط چشم چیست؟

لیزر کیوسوییچ روش علمی پاک کردن تاتو خط چشم است

استفاده از لیزر کیوسوئیچ بهترین و امن‌ترین شیوۀ پاک کردن تاتوها در زمانی کوتاه و بدون آسیب رساندن به پوست است. در این روش پرتوهای لیزر به لایۀ درم پوست نفوذ می‌کند و رنگدانه‌های PMU را هدف قرار می‌دهد. انرژی لیزر موجب شکسته شدن مولکول‌های رنگدانه‌ها و تبدیل آنها به ذرات کوچک‌تر می‌شود. گلبول‌های سفید خون می‌توانند این ذرات ریز را به مرور از بدن خارج و دفع کنند. همچنین جهت دریافت خدمات لیزر کیوسوئیچ در شیراز می‌توایند روی لینک کلیک کنید.

نتیجه‌گیری

اگر شما نیز جزء افرادی می‌باشید که قصد پاک کردن خط چشم تاتو خود را دارید، اکیدا توصیه می‌کنیم به کلینیک‌های تخصصی پوست و مو مراجعه کرده و با استفاده از لیزر کیوسوئیچ و فیلد‌های داخل چشمی به صورت مطمئن این کار را انجام دهید. پاک کردن تاتو خط چشم در خانه و با مواد طبیعی و گیاهی می‌تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد، در پایان از شما می‌خواهیم تجربیات خود را در بخش نظرات (پایان صفحه) با ما در میان بگذارید.

سوالات پر تکرار

پاک کردن تاتو خط چشم در خانه چگونه انجام می‌شود؟

پاک کردن تاتو خط چشم در خانه به کمک ترکیباتی مانند نمک، اسید میوه، کرم‌های پاک کننده و غیره انجام می‌شود،‌ و عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.

آیا پاک کردن تاتو خط چشم در خانه باعث آسیب به پوست می‌شود؟

پاک کردن خط چشم تاتو به روش‌های خانگی ممکن است سبب ایجاد عفونت‎‌های پوستی، گوشت اضافی و از بین رفتن لایه محافظ پوست شود.

راه‌حل ایمن و موثر جهت پاک کردن تاتو خط چشم چیست؟

بهترین روش از بین بردن خط چشم تاتو استفاده از لیزر کیوسوئیچ می‌باشد.

آیا استفاده از روش‌های خانگی منجر به از بین رفتن کامل خط چشم تاتو می‌شود؟

خیر، روش‌های خانگی در بهترین حالت تنها به صورت موقت تاتو را کمرنگ می‎کند.

10 دیدگاه دربارهٔ «پاک کردن تاتو خط چشم در خانه»

 1. با سلام من یک سال هست که خط چشم زدم ولی راضی نیستم ویک چشمم هم رنگ دانه های پخش شده میخواستم بدونم جلسه ای چند میگیرین پاک کنین

  پاسخ
 2. سلام من دو ماهه که خط‌چشم زدم اما یک چشمم‌پخش‌شده و ظاهرخیلی بدی داره،توروخدا‌راهنماییم کنین

  پاسخ
 3. سلام من چند ساله که تاتو خط چشم دارم ولی رنگش پخش شده و ظاهر بدی داره بهترین روشی که برای پاک کردنش پیشنهاد میدین چیه؟

  پاسخ
  • سلام، بهترین روشی که برای پاک کردن تاتو خط چشم به شما کمک می‌کند استفاده از لیزر کیوسوئیچ و مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو است.

   پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     من خوشحالم که این مقاله توسط افراد بسیاری خوانده میشه، و جلوگیری میکنه از عوارض جبران ناپذیری که برای افراد ممکنه پیش بیاد.

     پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 14

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.