پاک کردن تاتو خط لب در خانه

برای هر یک از ما ممکن است اتفاق بیفتد، تاتویی که روزی با هیجان و اشتیاق وصف‌نشدنی به دنبال آن بودیم را دیگر دوست نداشته باشیم. تاتوی خط لب هم از این قاعده مستثنی نیست. با شروع احساس دلزدگی از تاتوی خط لب، اولین راهکاری که به ذهنمان می‌رسد، امتحان کردن روش‌های پاک کردن تاتو در منزل است.

البته توصیه ما قبل از امتحان کردن این روش‌ها، مراجعه نزد متخصص و کمک گرفتن از اوست. با این حال ما چندین راهکار پاک کردن تاتو خط لب در خانه را بررسی می‌کنیم. اگر همچنان اصرار دارید که تاتوی خط لب خود را در خانه پاک کنید، ادامه مطلب را با دقت بخوانید. همچنین جهت پاک کردن تاتو در شیراز با ما تماس بگیرد

معرفی روش‌های پاک کردن تاتو لب در خانه

طی چند سال اخیر، موج بزرگی برای آرایش دائمی در صنعت زیبایی به راه افتاد که البته افراد زیادی هم از آن استقبال کردند. خوشبختانه برای افرادی که از نتایج به‌دست آمده چندان راضی نیستند، راهکارهای موثری در نظر گرفته شده است که بهترین آنها لیزر است.

پاک کردن تاتو خط لب در خانه بی تاثیر است

نکته مهم: راهکارهای خانگی حذف تاتو خط لب نه تنها موثر نیستند. بلکه ممکن است عوارض جانبی و جبران ناپذیری داشته باشد.

1- ترکیب نمک و آبلیمو

برای تهیه این ترکیب تنها کافی است 100 گرم نمک را با مقدار بسیار کمی آبلیمو مخلوط کنید تا در نهایت ترکیبی به شکل خمیر آماده شود. حال نوبت این است که پد پنبه‌ای را به این مخلوط آغشته کرده و آن را روی تاتوی لب قرار دهید. اجازه دهید که این پد به‌مدت 30 دقیقه یا حتی بیشتر روی تاتوی خط لب شما باقی بماند. در آخر پد را بردارید و لب‌های خود را با آب گرم شستشو دهید. توجه کنید این روش بی‌تاثیر بوده و می‌تواند عوارض بسیاری داشته باشد.

2- ترکیب آلوئه‌ورا، نمک، عسل و ماست 

ترکیب آلوئه ورا نمک و ماست برای پاک کردن جوهر تاتو خط لب بی تاثیر است

طرز تهیه این ترکیب برای پاک کردن تاتو خط لب در خانه بسیار ساده است. کافی است 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا، 2 قاشق غذاخوری نمک، 2 قاشق غذاخوری عسل و 2 قاشق غذاخوری ماست را به خوبی مخلوط کنید. ترکیب به‌دست آمده را به‌صورت مستقیم به‌مدت 30 روی محل تاتو قرار دهید و بعد از آن با آب گرم بشویید. تمام مواد ذکر شده گیاهی هستند اما تنها وقت شما را خواهند گرفت. و در از بین بردن جوهر تاتو بی‌تاثیر هستند.

3- پاک کردن تاتو لب با آبلیمو

آبلیمو را باید یکی از موثرترین مواد برای پاک کردن تاتو دانست. آبلیمو نوعی سفیدکننده طبیعی است، استفاده از آبلیمو تنها به صورت موقت خط لب را کم‌رنگ تر نشان خواهد داد. دقت کنید که هیچ مواد موضعی نمی‌تواند به عمق پوست و جوهر تاتو دسترسی داشته باشد.

4- از بین بردن تاتو خط لب با استفاده از کرم‌های دست ساز خانگی

1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا و 2 کپسول ویتامین E را با هم مخلوط کنید و روی ناحیه مدنظر بمالید. اجازه دهید ترکیب به‌دست آمده به‌مدت 10 دقیقه روی لب‌ها باقی بماند و بعد از گذشت این مدت زمان آن را با آب گرم بشویید. استفاده از این ترکیب را 4 مرتبه در روز و به‌مدت یک هفته تکرار کنید.

واقعیت این است که هیچ مدرکی دال بر اثربخش بودن کرم‌های دست‌ساز برای رفع تاتو وجود ندارد. در بهترین حالت این کرم‌ها باعث می‌شوند که تاتو کمرنگ و تا حدی محو شود. با این حال در اکثر موارد حتی استفاده از چنین کرم‌هایی هم اثربخش نیست و حتی ممکن است باعث آلرژی یا حساسیت شما هم شوند.

5- عسل و نقش آن در پاک کردن تاتو خط لب

شاید استفاده از عسل بهترین راهکار خانگی پاک کردن تاتو لب در خانه باشد. چرا که این ماده برای رفع تاتو هایی به رنگ روشن و کوچک موثر به نظر می‌رسد. تنها کافی است مقداری عسل را روی محل تاتو بمالید و بعد از نیم ساعت، لب‌ها را با آب گرم بشویید.

آیا تاتو خط لب پاک میشود؟

حالا که با روش‌های پاک کردن تاتو در خانه آشنا شدیم، بهتر است یک واقعیت مهم را با شما در میان بگذاریم. هیچ یک از راهکارهایی که معرفی شدند، باعث محو شدن کامل تاتوی خط لب شما نمی‌شوند.

درواقع نمی‌توان از این روش‌های خانگی انتظار معجزه داشت و حتی اگر دچار آلرژی و حساسیت در اثر استفاده از این مواد نشوید، تنها بخشی از تاتوی شما به صورت موقت کمرنگ می‌شود. از آنجا که جوهر تاتو به لایه میانی پوست یعنی درم تزریق می‌شود، به سختی می‌توان به این بخش از پوست دسترسی داشت. بنابراین چاره چیست؟ بهترین راهکار برای رهایی از تاتوی خط لب کدام است؟

لیزر تاتوی خط لب؛ ناجی شما

اگر برای پاک کردن تاتو نزد پزشک متخصص مراجعه کنید، اولین و اصلی‌ترین راهکاری که به شما پیشنهاد می‌دهد، لیزر تاتو است. فرقی ندارد که تاتوی شما تا چه سرسخت باشد، لیزر تاتو در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین نتایج را در اختیارتان قرار می‌دهد. البته برای پاک شدن کامل تاتوی خط لب ناگریز به چندین جلسه درمان نیاز خواهید داشت. تعداد جلسات درمان به بزرگی اندازه تاتو و نوع لیزر بستگی دارد.

خبر خوش اینجاست با لیزر تاتو برخلاف روش‌های پاک کردن تاتو خط لب در خانه، درد زیادی را تجربه نخواهید کرد. پزشک معمولاً از بی‌حس‌کنند موضعی برای حداقل رساندن تجربه درد استفاده می‌کند.

خبر خوش اینجاست با لیزر تاتو برخلاف روش‌های پاک کردن تاتو خط لب در خانه، درد زیادی را تجربه نخواهید کرد. پزشک معمولاً از بی‌حس‌کنند موضعی برای حداقل رساندن تجربه درد استفاده می‌کند.

نتیجه گیری

این احتمال وجود دارد که هر یک از ما به دلایل مختلف خواهان پاک شدن تاتو خط لب باشیم. بیشتر ما تصور می‌کنیم که از بین بردن تاتو خط لب در خانه امکان‌پذیر است؛ با این حال برای خلاصی از تاتو روشی ایمن‌تر، موثرتر و مناسب‌تر از لیزر تاتو خط لب وجود ندارد.

بنابراین بهتر است به‌جای صرف وقت و هزینه برای امتحان کردن روش‌های پاک کردن تاتو خط لب در خانه، سری به پزشک متخصص بزنید و از او در این باره مشورت بخواهید. اگر شما هم تجربه پاک کردن تاتو خط لب به روش خانگی را دارید، تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید. آیا این تجربه موفقیت‌آمیز بوده است؟

سوالات پر تکرار

پاک کردن تاتو خط لب در خانه با کمک چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

پاک کردن تاتو خط لب در خانه با استفاده از ترکیباتی مانند نمک و آبلیمو، آلوئه ورا و عسل انجام می‌شود.

آیا استفاده از روش‌های خانگی موجب از بین رفتن کامل تاتو می‌گردد؟

برای از بین رفتن کامل تاتو بهتر است از لیزر استفاده شود.

آیا استفاده از روش‌های خانگی موجب آسیب به پوست می‌شود؟

برخی از روش‌های پاک کردن تاتو خط لب در خانه ممکن است باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در فرد شود.

آیا کرم‌های پاک‌کننده تاتو واقعا تاثیرگذار است؟

کرم‌های پاک‌کننده تاتو در نهایت منجر به کم‌رنگ شدن تاتو می‌شوند.

20 دیدگاه دربارهٔ «پاک کردن تاتو خط لب در خانه»

 1. منم شیدینگ کردم ۴ روزه خط لب بالایم ضایعست با توجه به اینکه کارمندمدوست ندارم اینجور لبای صورتی پررنگی داشته باشم، به نظرتون چطور کمرنگش کنم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر پاک نمیشه و در بسیار موارد روش های خانگی باعث ایجاد حساسیت یا عوارض جدی میشه.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   از لیزر کیوسوییچ در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو استفاده کنید، و از انجام روش‌های خانگی برای پاک کردن خط لب در منزل خودداری کنید.

   پاسخ
 2. سلام خواهش میکنم بهترین روش پاک کردن خط لب و بهم بگید من خط لب زدم وخیلی هم پشیمونم الان دوروزه ممنونم ازتون

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   تنها روش مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از لیزر کیوسوییچ در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو هست. باید حداقل یک ماه از انجام تاتو زمان گذشته باشه.

   پاسخ
 3. سلام دوستان نزدیک دوساله خط لب تاتو زدم دوستان کدوم روش خانگی برا پاک کردن خط رو پیشنهاد میکنید

  پاسخ
 4. سلام من چندین بار لیز و ریموو انجام دادم ک هیچ نتیجه ای نگرفتم بیش پنج جلسه ریموو و پنج شش جلسه هم لیزر

  پاسخ
 5. سلام من تازه تاتو زدم ولی پشیمونم و میخوام سریع‌تر پاک بشه میشه بگید بهترین روش پاک کردن تاتو لب از نظر شما چیه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 8

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.