کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در شیراز

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در شیراز رویایی بزرگ است. که چشم به آینده علم و فناوری دوخته است. تصور کنید به کلینیک کاشت مو مراجعه می‌کنید و تنها یک عدد از موهای شما به عنوان نمونه برداشته می‌شود. سپس این تار مو در آزمایشگاه با تکنولوژی سلول‌های بنیادی به هزاران تار مو تکثیر می‌شود. و شما بدون محدودیت سرتان را مملو از مو می‌کنید. البته برای این کار به ماشین زمان نیاز دارید زیرا باید به آینده سفر کنید!

کاشت مو تکثیری در شیراز تنها در حد تئوری است

با زیاد شدن تعداد مراکز کاشت مو در شیراز و در تمام جهان، کلینیک‌ها وارد رقابت‌های تبلیغاتی شدند. شاید شما هم اسامی متنوع و عجیب روش‌های کاشت مو را شنیده باشید. و هر کدام از مراکز مختلف روش کاشت خود را جدیدترین روش می‌نامد. یکی از این واژه‌های تبلیغاتی کاشت مو با سلول‌های بنیادی (Stem cell hair transplant) است. روشی که توسط دانشمندان در مراکز پژوهشی در فاز تحقیقات قرار دارد. و شاید دستیابی به آن در آینده نزدیک کمی غیر منطقی به نظر برسد.

کاشت مو به روش تکثیر در شیراز و هیچ جای جهان تاکنون انجام نشده است

کاشت مو به روش تکثیر در شیراز تنها یک تئوری علمی است. و کاشت مو تنها به دو روش FUT و روش FIT انجام می‌شود (نام علمی روش FIT روش FUE است). البته با تغییرات جزیی در فرآیند این دو روش، نام‌های دیگری نیز تولید شده‌اند. در روش FUT یک نوار از پشت سر با روش جراحی برداشته می‌شود. و در روش FIT موها به صورت تار به تار با استفاده از دستگاه برداشت می‌شوند. و پروسه کاشت نیز در هر دو روش یکسان است.

کاشت مو با سلولهای بنیادی چه زمانی شروع می‌شود؟

کاشت مو با سلولهای بنیادی نه تنها در شیراز بلکه در هیچ جای جهان به صورت عملی انجام نمی‌شود. و تنها ممکن است به صورت تحقیقاتی فعالیتی در این زمینه انجام شود. کلینیک‌ها و مراکز علمی مختلف در حال آزمایش این روش هستند. هر چند در روش‌های مطرح شده تفاوت‌های وجود دارد اما موضوع اصلی تکثیر فولیکول‌ مو در آزمایشگاه به تعداد بیشماری فولیکول موی دیگر است.

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در شیراز تنها در حد تئوری است

یک مطالعه در کشور ایتالیا بر روی سلول های بنیادی در فولیکول مو نشان دهنده پیشرفت تحقیقات در این زمینه است. اما هیچ مرجع معتبری در جهان مانند FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) نتایج و یا پیشرفت تحقیقات را تایید نمی‌کند. مقالات بسیاری دستیابی به این تکنولوژی را سال 2020 معرفی کردند!‌ اما با گذشت از سال 2020 هنوز زمان دستیابی به این تکنولوژی کاملا مبهم و غیر قابل پیش بینی است.

کاشت مو را انجام دهیم یا منتظر روش کاشت مو با سلولهای بنیادی باشم؟

ما در جهانی با احتمالات بسیار زندگی میکنیم. هیچ جواب قطعی برای این سوال وجود ندارد. تنها چیزی که مشخص است کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در هیچ جای جهان به صورت عمومی در حال اجرا نیست. ممکن است این رویای بی‌نظیر به سرعت رشد کند و شما تنها با نمونه برداری از چند فولیکول مو بیشتر از 20 هزار تار مو کاشت کنید. و یا اینکه این تئوری بی نظیر حداقل برای ده ها سال در حد تئوری باقی بماند! در ادامه با روند کار این تکنیک آشنا می‌شویم.

سلول بنیادی چیست؟

سلول های بنیادی

سلولهای بنیادی همانطور که از نامشان مشخص است سلولهای مادر هستند و توانایی تبدیل شدن به هر سلولی از بدن را دارند. ما انسان‌ها از یک سلول به نام زیگوت به وجود آمده‌ایم. زیگوت به دو سلول و سپس به چهار سلول و به همین ترتیب تقسیم می‌شود. و در نهایت سلول‌ها شروع به «تمایز» میکنند. سلولها به انواع سلولهای بدن تبدیل می‌شوند. مانند سلول یک ماهیچه و یا یک سلول عصبی.

استفاده از سلول‌های بنیادی برای تغییر و تمایز به سلول‌های فولیکول ما هدف نهایی تحقیقات است. منظور ما دقیقا استفاده از چند نمونه فولیکول مو جهت کشت در آزمایشگاه و تکثیر فولیکول‌های موی دیگر است. توجه داشته باشید که استفاده از فرآورده‌های سلول‌های بنیادی مثل پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) در جهت افزایش نتایج کاشت مو و یا درمان ریزش مو مقصود این نوشتار نیست.

نتیجه گیری:

آنچه که در مورد کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در شیراز شنیده‌اید، تنها جنبه تبلیغاتی دارد. سازمان غذا و داروی آمریکا نیز در سال 2017 هشدار درمان‌ با سلول‌های بنیادی را اعلام کرد (برای مطالعه روی لینک کلیک کنید). در این هشدار استفاده از روش‌های درمان سلولهای بنیادی تبلیغاتی خوانده شده و این روش ها بدون تاییدیه و اثبات نشده هستند. در انتها برای مشاوره‌ی حرفه‌ای کاشت مو در شیراز میتوانید روی لینک کلیک کنید و یا تصاویر سر خود را به شماره زیر ارسال کنید.

شماره تماس: 09172167177

سوالات پر تکرار

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی در شیراز انجام می‌شود؟

این روش نه تنها در شیراز بلکه در هیچ جای جهان انجام نمی‌شود. و تنها یک تئوری علمی است که در مراکز پژوهشی در فاز تحقیقات آزمایشی قرار دارد.

کاشت مو تکثیری در شیراز چگونه است؟

کاشت مو به روش تکثیر نام دیگر روش کاشت سلول‌های بنیادی است. که در هیچ جای جهان انجام نمی‌شود. و تنها در فاز تحقیقات قرار دارد.

کاشت مو با سلولهای بنیادی چه زمانی معرفی می‌شود؟

تاریخ های اعلام شده برای معرفی این روش هیچگونه صحت و اعتباری ندارند. و زمان معرفی و انتشار این روش کاملا نامشخص است.

کاشت مو با سلول‌های بنیادی همان پی آر پی است؟

خیر. استفاده از فرآورده‌های سلول‌های بنیادی مثل پلاسمای غنی از پلاکت ( پی آر پی) در پروسه کاشت مو به معنای کاشت مو به روش تکثیر نیست.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.