کاشت مو به روش میکروگرافت در شیراز

کاشت مو به روش میکروگرافت در شیراز به عنوان جدیدترین روش کاشت مو در شیراز شناخته می‌شود، در روش میکروگرافت موها به صورت تار به تار با استفاده از دستگاه برداشته می‌شوند و برخلاف روش‌های قدیمی، به برش لایه پوستی سر و جراحی نیاز ندارد. در این مقاله به صورت تخصصی روش میکروگرافت در شیراز را بررسی خواهیم کرد و 5 مزیت قابل توجه این روش را مطرح خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید. 

مرکز کاشت مو به روش میکروگرافت شیراز

کلینیک کاشت موی نهال با بیشترین تعداد مراجعه در شهر شیراز از جدیدترین روش کاشت مو یعنی روش میکروگرافت استفاده می‌کند. همانطور که در ویدئوی زیر مشاهده خواهید کرد، پزشکان متخصص نیز روش میکروگرافت و مرکز نهال را جهت کاشت مو انتخاب می‌کنند. برای مشاوره می‌توانید با مشاوره کلینیک نهال 09172167177 تماس حاصل فرمایید. یا تصاویر خود را در یکی از پیامرسان (واتساپ، تلگرام، روبیکا، ایتا) ارسال کنید.

کلینیک تخصصی پوست و مو نهال
درمان توسط پزشک متخصص پوست
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

سیر تکامل روش‌های کاشت مو

ممکن است شما هم با اسامی متعدد روش‌های مختلف کاشت مو مواجه شده باشید و کمی سر در گم به نظر برسید. تمام مراکز و کلینیک‌های کاشت مو تلاش می‌کنند تا با معرفی روش‌ها و اسامی جدید، نظر مراجعین را به خود جلب کنند. جالب است بدانید تنها دو روش کاشت مو (hair transplant) در دنیا تایید شده است. سازمان غذا و دارو آمریکا و همچنین وزارت بهداشت تنها دو روش FUT و FIT را برای کاشت مو تایید کرده‌اند. در ادامه، به صورت مختصر و ساده این دو روش توضیح داده شده است:

سیر تکامل روش های کاشت مو

1. کاشت موی واحد فولیکولی (FUT): اولین تکنیک کاشت مو است که در آن پزشک یک نوار باریک به روش جراحی از ناحیه پشت سر (بانک مو) برش می‌دهد، سپس تارهای مو از پوست جدا شده و و به جلوی سر منتقل می‌شود. این تکنیک که روشی نسبتا قدیمی برای کاشت مو به شمار می‌رود، تا حدودی تهاجمی است و به سپری شدن دوره نقاهت بیشتری احتیاج دارد.

کلینیک‌های کاشت مو امروزه کمتر از این روش استفاده می‌کنند. و تنها برای مراجعین با شرایط خاص (بانک موی بسیار ضعیف) توصیه می‌شود. عوارض و خطرات این روش بسیار نادر است اما اسکار و جای بخیه‌ها در پشت سر می‌ماند. اگر موهای خود را خیلی کوتاه می‌کنید ممکن است جای بخیه‌ها در پشت سر مشخص باشد.

2. تکنیک جداسازی فولیکولی (FIT): نام علمی این روش کاشت مو، FUE است اما در ایران عموما با نام FIT شناخته می‌شود. در روش FIT از دستگاه (پانچ‌های اتوماتیک) برای برداشت گرافت‌های مو از قسمت بانک مو استفاده می‌شود. هر گرافت از یک تا چهار تار مو تشکیل شده است. این گرافت‌ها بعد از برداشت به نواحی کم تراکم و طاس سر منتقل می‌‌شوند.  FIT بر خلاف روش‌های قدیمی، نیاز به جراحی در پشت سر نداشته و جای زخم دائمی ایجاد نمی‌کند.

جالب است بدانید تمامی روش‌های کاشت مو با اسامی مختلف از دو روش اصلی گفته شده مشتق شده‌اند. تفاوت دو روش گفته شده یعنی FUT و FIT در مرحله برداشت مو است. در روش قدیمی یک نوار باریک از پشت سر برداشته می‌شود و در روش جدید موها تار به تار برداشته می‌شوند. کلینیک‌های مختلف از نام‌های دیگری نیز استفاده می‌کنند که بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و در واقع همان روش FIT هستند. اما میکروگرافت اف ای تی چیست؟

تفاوت‌‌ های کاشت مو به روش میکروگرافت شیراز

با مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی روش FIT نیز دستخوش تغییراتی شد. زمانی که از تیغ (پانچ) با سایز‌های میکرو برای برداشت مو استفاده شود. روش میکروگرافت یا میکرو FIT نامیده می‌شود. در کاشت مو به روش میکروگرافت FIT از یک ابزار پانچ تخصصی ( 0.4 تا 0.9 میلی متری) برای برداشت گرافت‌ها از ناحیه بانک مو استفاده می‌گردد. کوچک بودن و دقت این پانچ در به حداقل رساندن ضربه به ناحیه بانک مو تاثیر به سزایی دارد. این روش کم تهاجمی تلقی می‌شود و کمترین جای زخم را بر جای می‌گذارد.

در روش کاشت میکرو FIT، از پانچ های میکرو سایز استفاده می شود که دقت و طبیعی بودن نتایج کاشت مو را افزایش می دهد.

میکرو FIT ، واحدهای فولیکولی مو را همراه با غدد سباسه (غدد چربی) استخراج می‌کند. این کار تضمین می‌کند که عناصر حیاتی در مو حفظ می‌شوند و به بهبود میزان بقای فولیکول‌های مو کمک می‌کند و نرخ موفقیت رشد موهای کاشته شده را افزایش می‌دهد. در ادامه ویدیو نتایج کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک نهال را مشاهده می‌کنید.

کلینیک تخصصی پوست و مو نهال
درمان توسط پزشک متخصص پوست
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

کاشت مو به روش میکروگرافت چه مزایایی دارد؟

5 ویژگی‌ کلیدی و مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت عبارتند از:

1- نتایج طبیعی‌تر کاشت مو: در این روش می‌توان گرافت‌ها را با توجه به حجم کمتر به صورت متراکم‌تر کاشت کرد. میکروگرافت امکان قرارگیری دقیق فولیکول‌ها، ایجاد خط موی طبیعی و ظاهر مناسب را فراهم می‌کند. 

2- به حداقل رساندن جای زخم: در این روش برخلاف روش‌های قدیمی، از برش استفاده نمی‌شود و برداشت گرافت‌ها به وسیله پانچ‌های سایز‌ میکرو انجام می‌گردد. به همین دلیل، کمترین جای زخم را در هر دو ناحیه دهنده و گیرنده ایجاد می‌کند.

3- دوره نقاهت کوتاه: روش میکروگرافت در مقایسه با سایر تکنیک‌های کاشت مو، دوره استراحت و نقاهت کوتاه‌تری دارد. ماهیت کم تهاجمی روش‌های میکروگرافت، منجر به بازیابی سریع‌تر می‌شود و بیماران با کم‌ترین جای زخم، تورم و درد بعد از کاشت مواجه هستند.

4- دستیابی به تراکم بالاتر مو: یکی از مزایای اولیه روش میکروگرافت، توانایی دستیابی به تراکم موی بالاتر در ناحیه گیرنده (نواحی خالی و طاس سر) است. گرافت‌های کوچک که هر کدام حاوی چند فولیکول مو هستند، با اثربخشی و دقت بیشتری در این ناحیه قرار می‌گیرند. 

5- قابلیت تطبیق پذیری: تطبیق پذیری روش میکروگرافت باعث شده است تا برای طیف متنوعی از موارد کاشت مو، از طراحی خط مو تا ترمیم طاسی‌های گسترده مورد استفاده قرار گیرد و تراکم بالایی از گرافت‌ها را در نواحی کاشت شده به همراه داشته باشد.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

بهترین کلینیک کاشت مو به روش میکروگرافت در شیراز

کاشت مو در کلینیک نهال تحت نظارت مستقیم پزشکان متخصص پوست و مو انجام می‌پذیرد. این مرکز از جدیدترین روش کاشت مو در دنیا یعنی روش میکروگرافت استفاده می‌کند. در این روش هیچگونه برشی در پشت سر ایجاد نمی‌شود و موها با استفاده از پانچ های مخصوص از بافت سر در ناحیه بانک مو برداشت می‌شوند و سپس به جلوی سر انتقال می‌یابند. تیم پزشکی کلینیک نهال تلاش می‌کنند تا با کمترین اختلال و آسیب، فولیکول‌های مو را برداشت، نگهداری و کاشت کنند و تجربه یک کاشت موفق و ماندگار را برای مراجعین به ارمغان آورند.

نتیجه گیری:

تکنیک‌های کاشت مو در سال‌های اخیر، از روش‌های قدیمی مبتنی بر برش و جراحی فاصله گرفته است. کاشت مو به روش میکروگرافت از جمله تکنیک‌های نوینی است که به دلیل دقت، طبیعی بودن و حداقل تهاجم در جهان شناخته شده است. کاشت مو به روش میکروگرافت، از پانچ‌های سایز‌ میکرو بهره می‌گیرد؛ فولیکول های مو را به صورت تار به تار برداشت و کاشت می‌کند؛ دوره نقاهت بعد از عمل را حداقل می‌رساند و و موفقیت کاشت شما را حداکثر می‌کند.

اگر در مورد کاشت مو به روش میکروگرافت در شیراز سوالی دارید، می‌توانید در بخش نظرات (پایین همین صفحه) با ما به اشتراک بگذارید، در اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.

سوالات پر تکرار:

1. کاشت مو به روش میکروگرافت چیست؟ چه تفاوتی با سایر روش‌ها دارد؟

تفاوت اصلی در نوع برداشت فولیکول های مو و اندازه پانچ های مورد استفاده نهفته است. در این روش فولیکول‌های مو به صورت تار به تار با استفاده از دستگاه از پوست برداشته می‌شوند و به برش لایه پوستی سر نیاز ندارد. همچنین برای برداشت از پانچ های ساز میکرو استفاده می شود که دقت و نتایج طبیعی کاشت مو را افزایش می‌دهد.

2. آیا کاشت مو به روش میکروگرافت برای موارد ریزش جزئی مو مناسب است؟

بله، روش میکروگرافت می‌تواند طیف وسیعی از موارد ریزش مو را برطرف کند. به همین دلیل، برای ترمیم خط رویش مو و یا رفع طاسی‌های گسترده سر مناسب است و آن را با الگوهای ریزش موی بیمار سازگار می‌کند.

3. زمان بهبودی پس از کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه است؟

بهبودی پس از روش میکروگرافت معمولاً در مقایسه با تکنیک‌های قدیمی‌، کوتاه‌تر است. بیماران معمولاً می‌توانند در عرض چند روز تا یک هفته با حداقل ناراحتی بعد از کاشت به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.

4.  آیا در کاشت مو به روش میکروگرافت جای زخم قابل مشاهده است؟

معمولاً زخم‌های بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت با چشم غیرمسلح چندان قابل مشاهده نیست. زخم‌های ریز و پراکنده در ناحیه گیرنده و اهدا کننده (بانک مو) اغلب توسط موهای اطراف پنهان می‌شوند و به بیماران اجازه می‌دهند بدون نگرانی موهای خود را کوتاه کنند.

5. نتایج کاشت مو به روش میکروگرافت بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟

نتایج کاشت مو به صورت تدریجی و در طی چند ماه ایجاد می‌شود. است. اکثر بیماران طی 6 تا 12 ماه پس از عمل شاهد بهبود قابل توجهی در تراکم و ظاهر موهای خود هستند. 

6. آیا خانم‌ها هم می‌توانند از کاشت مو به روش میکروگرافت استفاده کنند؟

بله، روش میکروگرافت هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها مناسب است و می‌تواند انواع مختلفی از ریزش مو از جمله طراحی خط مو و افزایش تراکم مو را در بیماران زن و مرد برطرف کند.

6 دیدگاه دربارهٔ «کاشت مو به روش میکروگرافت در شیراز»

 1. کلینیک هایی که میگن روششون میکروگرافته، سایز پانچ هاشون فرق میکنه یا استاندارد همه شون یه سایز هست؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   از پانج‌های سایز میکرو استفاده می‌کنن، اما سایز تیغ پانج‌ها کاملا بستگی به شرایط گرافت موهای افراد داره.

   پاسخ
 2. برای ترمیم خط رویش مو امکانش هست که فقط از ریش برداشته بشه و موهای پشت سر دست نخورده بمونه؟ این روش میکروگرافت دیگه اصلا جای زخم باز و درد نداره؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر استفاده از ریش برای قسمت خط رویش باعث غیر طبیعی شدن کاشت شما میشه ساختار ضخیم موی ریش در خط رویش جوابدهی خوبی نداره. بله درسته در روش میکروگرافت در پشت سر شما جای زخم ایجاد نخواهد شد.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 10

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.