کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در شیراز‌

همان طور که می‌دانید کاشت مو در شیراز دارای بالاترین سطح کیفی بوده و سالانه افراد زیادی  جهت کاشت مو از شهر‌های مختلف ایران و کشور‌های حاشیه خلیج فارس به شهر شیراز سفر می‌کنند، با این وجود ادعای کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در شیراز به دور از واقعیت است. در این مقاله ابتدا به صورت علمی بررسی خواهیم کرد که چرا این موضوع امکان پذیر نیست. سپس یک راه حل نوین را معرفی خواهیم کرد.

چرا کاشت مو بدون داشتن بانک مو در شیراز قابل انجام نیست؟

اگر موضوع کاشت مو بدون بانک مو را دنبال کنید، در اکثر مواقع به سه موضوع اصلی برخورد می‌کنید. گروهی از انجام تحقیقات در مورد تکثیر تارهای مو در آزمایشگاه سخن می‌گویند، گروه دیگر به این فکر می‌کنند که چطور می‌توان از بانک موی دیگران استفاده کرد، و در نهایت برخی از مراکز کاشت مو استفاده از تکنیک‌های خاص برای کاشت با حداقل بانک مو را پیشنهاد می‌دهند. در ادامه هر سه موضوع را به صورت کامل بررسی میکنیم.

1- برداشت یک تار مو و تکثیر موهای جدید در آزمایشگاه

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در شیراز و یا کاشت موی تکثیر در حال حاظر انجام پذیر نیست

این روش با نام سلول‌های بنیادی و یا کاشت تکثیری در جهان معروف شده است. این روش تنها یک تئوری علمی بوده و به صورت کاربردی در هیچ جای جهان اجرایی نشده است. تحقیقات وسیعی در این زمینه توسط مراکز علمی در جهان و سازمان سلول‌های بنیادی در ایران نیز در حال انجام است، که نتایج چشمگیری نداشته است. عملی شدن و دستیابی به این روش به صورت کلی و یا حداقل در آینده نزدیک غیر منطقی به نظر می‌رسد. 

2- کاشت مو با استفاده از بانک موی دیگران 

این روش نیز حداقل در حال حاضر امکان پذیر نیست، در صورت برداشت مو از فرد دیگر هنگام کاشت سیستم ایمنی بدن بلافاصله فولیکول‌های مو را به عنوان یک جسم خارجی شناسایی و به آنها حمله می‌کند. مو‌های کاشته شده نیز بدون اینکه فولیکول‌های فرصتی برای ثبات پیدا کنند، خواهند ریخت. حتی اگر اهداکننده و دریافت کننده مو از افراد یک خانواده باشند یا رنگ و ساختار موهایشان شبیه شما باشد باز هم پیوند مو از دیگران امکان‌پذیر نیست.

3- استفاده از تکنیک خاص برای کاشت با حداقل بانک مو

Hair transplant not dense enough

در این روش یک تراکم حداقلی در جلوی سر ایجاد خواهد شد،‌ که ممکن است از موهای بدن (روش BHT) نیز در برداشت مو کمک گرفته شود. قبل از انجام این روش فکر کنید که آیا داشتن یک تراکم بسیار محدود در جلوی سر میتواند انتظارات شما را برآورده کرده و تغییرات مثبتی در چهره شما ایجاد کند یا خیر.  کلینیک کاز مدیکا یکی از مراکز پیشرفته کاشت مو در مقاله‌ای تحت عنوان «آیا میتوان مو را از بدن به سر پیوند زد» عنوان می‌کند کاشت مو منحصرا با موهای بدن برای کسانی که بانک موی لازم را ندارند امکان پذیر نیست.

میکرو اسکالپ روش جایگزین

میکرو اسکالپ یک روش نوین است که در سال‌های اخیر نیز پیشرفت بسیاری داشته است. در این روش با استفاده از رنگدانه‌های مخصوص نقاطی شبیه به فولیکول مو روی پوست سر ایجاد می‌شود‌ (چیزی شبیه به پروسه تاتو). نقاط ایجاد شده باعث می‌شود تضاد رنگی پوست و مو کمتر نشان داده شده و موها پر پشت تر به نظر می‌رسد. اما میکرو اسکالپ چطور می‌تواند به افرادی که وسعت طاسی بالایی دارند (و بانک موی قوی ندارند) کمک کند؟

ابتدا بیاید وضعیت افرادی که وسط طاسی بالایی دارند را بررسی کنیم. در ایران افراد سعی می‌کنند با تراکم بسیار کم موهای خود نواحی طاسی بپوشانند. در کشور‌های اروپایی و آمریکا افراد در این شرایط بیشتر تمایل به شیو کردن کامل موی خود دارند، و با استفاده از میکرو اسکالپ موها به نظر پرپشت اما شیو شده به نظر می‌رسد، و طاسی سر مشخص نخواهد بود (مانند تصویر زیر). برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره میکرواسکالپ در شیراز روی لینک کلیک کنید.

Before and after micro scalp sports model

دیگر روش‌های جایگزین برای افرادی که نمیتوانند کاشت مو کنند

استفاده از پروتز مو طرفداران بسیاری پیدا کرده است.پروتز‌های مو نسل جدید کلاه‌گیس ها هستند. در این روش از پروتزهایی استفاده می‌شود که موهای آن بیشترین شباهت با ساختار و رنگ موهای مراجعه کننده دارند. و با استفاده از چسب‌های گیاهی ظاهری طبیعی تر خواهد داشت، اما به صورت کلی نیاز به مراقبت‌های خاص داشته و موقت هستند.

تزریق مواد مغذی نیز با ادعای رویش مجدد مو تبلیغات فراوانی دارند. روش‌هایی مانند پی آر پی مو، مزوتراپی مو، فیلر مو و غیره برای بازگشت مو‌های ریخته شده پیشنهاد می‌شوند. کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در شیراز با استفاده از تزریق مواد مغذی ادعایی است که توسط موسسات تحقیقات علمی و یا آزمایش‌های بالینی اثبات نشده است. 

دیگر راه حل‌های دارویی و سنتی نیز در بازگشت موهای ریخته شده و یا رفع طاسی موثر واقع نشده است. در نظر داشته باشید این نوشتار در مورد اشخاصی که طاسی وسیع دارند نوشته شده است. در موارد که افراد طاس نبوده و تنها ریزش مو دارند روش‌های ذکر شده می‌تواند مفید واقع شود.

نتیجه گیری، کاشت مو بدون بانک مو در شیراز

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در شیراز حداقل در حال حاضر امکان پذیر نیست. ممکن است میکرو اسکالپ بتواند جایگزین مناسبی برای افرادی که وسعت طاسی زیادی دارند و فاقد حداقل بانک مو برای کاشت هستند شود. البته اگر بتوانید حتی با استفاده از حداقل بانک مو یک تراکم نسبی به موهای خود دهید، می‌توانید با روش میکرو اسکالپ نتایج را بهبود دهید. در آخر از شما می‌خواهیم نظرات و یا سوالات خود را در پایان این صفحه (بخش نظرات) با ما در میان بگذارید.

سوالات پر تکرار

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در شیراز امکان پذیر است؟

خیر. کاشت مو بدون داشتن بانک مو در ایران و هیچ جای جهان در حال حاضر انجام نمی‌پذیرد. و ادعای انجام این موضوع بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و به دور از واقعیت است.

روش جایگزین کاشت مو چیست؟

روش نوین میکرو اسکالپ در سال‌های اخیر یک روش جایگزین برای کسانی که توانایی کاشت مو ندارند شده است. روش‌های دیگری مانند پروتز مو و یا کاشت موی مصنوعی نیز قابل انجام است.

آیا در صورت کاشت مو، بانک مو رشد مجدد دارد؟

زمانی که فولیکول های مو از پشت سر به قسمت جلوی سر منتقل می‌شوند، دیگر در قسمت پشت سر رشد مجدد مو وجود نخواهد داشت، زیرا مو به صورت کامل همراه با فولیکول جا به جا شده است.

کاشت مو با موهای بدن چگونه است؟

این روش که به اختصار با نام کاشت موی BHT شناخته شده است، از موهای بدن مثل ریش یا موهای سینه استفاده می گردد. سرعت رویش و ساختار این موها با موهای سر متفاوت بوده و تنها می‌تواند مکمل کاشت مو با بانک مو گردد.

2 دیدگاه دربارهٔ «کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در شیراز‌»

 1. سلام.من ۳۲ سالمه موهام خیلی کم پشت شده ولی بازم ریزش مو دارم آیا امکانش هس الان بیام کاشت مو انجام بدم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بهترین حالت این هست که ابتدا صبر کنید ریزش موتون قطع بشه، یا اینکه ثابت بمونه
   پیشنهاد می‌کنیم با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 6

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.