کاشت مو به روش BHT در شیراز

سال‌های بسیاری است که کاشت مو به روش bht در شیراز مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش bht به معنای برداشت مو از قسمت‌های مختلف بدن مانند قفسه سینه یا ریش است که در افراد با بانک موی ضعیف کاربرد دارد. با خواندن این مقاله تا انتها خواهید دانست که فرد مناسبی جهت کاشت مو به روش بی اچ تی هستید یا خیر!

کلینیک تخصصی پوست و موی نهال یکی از اولین مراکز کاشت مو در ایران است که از روش بی اچ تی بهره می‌برد. جهت مشاوره و انجام کاشت مو به روش bht در شیراز لطفا تصاویر خود را در یکی از پیامرسان‌های فعال (واتساپ، روبیکا، ایتا، تلگرام) به شماره کلینیک 09172167177 ارسال نمایید. 

کلینیک تخصصی پوست و مو نهال
درمان توسط پزشک متخصص پوست
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

کاشت مو به روش bht چیست؟

کاشت موی بدن (BHT) یک تکنیک نسبتا جدید کاشت مو است که برای رفع طاسی سر در افرادی با موهای اهداکننده محدود (بانک موی ضعیف) طراحی شده است. در این روش، فولیکول‌های مو از نواحی مختلف بدن مانند سینه و ریش برداشت می‌شود و در نواحی کم تراکم سر کاشت می‌گردد.

در کاشت مو به روش bht در شیراز از موی بدن (مانند موی چانه و ریش) استفاده می شود.

3 ویژگی فرد مناسب کاشت مو به روش bht

کاشت موی بدن (BHT) برای افرادی است که با چالش‌های خاصی در برداشت مو از ناحیه بانک موی سر مواجه هستند؛ شامل افرادی که:

1- ظرفیت بانک موی محدودی دارند: برای افرادی که ریزش موی شدیدی را تجربه کرده‌اند و بانک موی مناسبی ندارند، مفید است. این محدودیت ممکن است به دلیل ریزش موی ارثی، اضطراب، تغذیه نامناسب یا سایر عوامل ایجاد شده باشد.

2- بانک موی آنها در کاشت قبلی آسیب دیده است: افرادی که نتایج رضایت‌بخشی از کاشت موی قبلی خود نگرفته‌اند و به دلیل برداشت‌های متعدد گرافت‌های مو از ناحیه پشت سر، اکنون ظرفیت بانک موی مناسبی ندارند، می‍‌توانند از این روش استفاده کنند.

3- جای اسکار و زخم قابل مشاهده دارند: بیمارانی که روی پوست سرشان جای زخم قابل مشاهده (به خاطر کاشت موی FUT یا سایر جراحی‌ها) است، می‌توانند BHT را به عنوان روش جایگزین انتخاب کنند.

1- ظرفیت بانک موی محدودی دارند: برای افرادی که ریزش موی شدیدی را تجربه کرده‌اند و بانک موی مناسبی ندارند، مفید است. این محدودیت ممکن است به دلیل ریزش موی ارثی، اضطراب، تغذیه نامناسب یا سایر عوامل ایجاد شده باشد.
2- بانک موی آنها در کاشت قبلی آسیب دیده است: افرادی که نتایج رضایت‌بخشی از کاشت موی قبلی خود نگرفته‌اند و به دلیل برداشت‌های متعدد گرافت‌های مو از ناحیه پشت سر، اکنون ظرفیت بانک موی مناسبی ندارند، می‍‌توانند از این روش استفاده کنند.
3- جای اسکار و زخم قابل مشاهده دارند: بیمارانی که روی پوست سرشان جای زخم قابل مشاهده (به خاطر کاشت موی FUT یا سایر جراحی‌ها) است، می‌توانند BHT را به عنوان روش جایگزین انتخاب کنند.

در کاشت مو به روش bht در شیراز از چه تکنیکی برای برداشت مو استفاده می‌شود؟

در کاشت مو به روش bht معمولاً از تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای برداشت تارهای مو استفاده می شود. FUE که در ایران با نام میکروگرافت FIT نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک کاشت مو کم تهاجمی است. به این معنا که گرافت‌های مو به صورت تار به تار با استفاده از دستگاه برداشته می‌شوند و برخلاف روش‌های قدیمی، به برش لایه پوستی سر و جراحی نیاز ندارد. در این تکنیک:

جای زخم حداقل است: برداشت گرافت‌ها به وسیله پانچ‌های سایز‌ میکرو انجام می‌گردد. به همین دلیل، کمترین جای زخم و اسکار را در ناحیه گیرنده ایجاد می‌کند.

دوره نقاهت کوتاه تر است: از پانچ در سایز‌های میکرو برای برداشت مو استفاده می‌شود که منجر به بازیابی سریع‌تر شده و بیماران با کم‌ترین جای زخم در هنگام برداشت مو مواجه هستند.

دقت برداشت مو بالا است: در این روش، واحدهای فولیکولی مو همراه با غدد سباسه (غدد چربی) استخراج می‌شود. این کار تضمین می‌کند که عناصر حیاتی در مو حفظ می‌شوند و به بهبود میزان بقای فولیکول‌های مو کمک می‌کند.

برای مطالعه اطلاعات جامع تر، روی لینک مقاله کاشت مو به روش میکروگرافت در شیراز کلیک کنید.

در کاشت مو به روش bht از تکنیک میکروگرافت برای برداشت تارهای مو استفاده می شود.

محدودیت های کاشت مو به روش bht

 • تفاوت در ساختار و بافت مو: یکی از محدودیت‌های قابل توجه کاشت مو به روش bht، تفاوت بین موهای بدن و موهای سر است. موهای بدن ممکن است از نظر بافت، رنگ و میزان رشد سالانه متفاوت باشند. تنها موهای ناحیه ریش (قسمت های زیر چانه) مشابهت بیشتری با ساختار موی سر دارند که باز هم به دلیل تفاوت در میزان ضخامت، اغلب برای کاشت در انتهای سر استفاده می‌شوند.
 • محدودیت تعداد برداشت: تراکم مو در نواحی بدن در مقایسه با پوست سر کمتر است. در نتیجه، تعداد کل گرافت‌هایی که می‌توان از نواحی بدن برداشت کرد ذاتاً محدود است و در مقایسه با پوست سر، بدن فولیکول‌های اهدا کننده کمتری دارد.
 • ماندگاری کاشت مو: حفظ بقای موهای بدن کاشت شده ممکن است در مقایسه با بانک موی سر، دشوارتر باشد. به همین دلیل در اغلب موارد bht به عنوان درمانی تکمیلی و جهت تراکم بخشی بیشتر پیشنهاد می‌گردد.
محدودیت های کاشت مو به روش bht

آیا نتایج کاشت مو به روش bht دائمی است؟

به طور کلی، نتایج کاشت مو به روش bht دائمی در نظر گرفته می‌شود. bht مانند روش‌های سنتی کاشت مو، فولیکول‌های موی زنده و پایدار از نظر ژنتیکی را به نواحی کم تراکم سر انتقال می‌دهد. هنگامی که این فولیکول‌ها با موفقیت کاشت می شوند، به رشد خود ادامه می‌دهند و رفتاری مطابق با ویژگی‌های اصلی خود دارند. با این حال توجه کنید که ماندگاری نتایج bht با توجه به عوامل مختلفی همچون تکنیک کاشت مناسب، مراقبت‌های بعد از کاشت مو، عوامل فردی و سبک زندگی می‌تواند تغییر کند.

نکته مهم: ریزش موقت موهای کاشته شده طبیعی است و نباید با ریزش موی دائمی اشتباه شود. پس از سپری شدن دو الی سه ماه از کاشت، در نهایت موهای جدید و دائمی رشد خواهند کرد.

دوره نقاهت در روش bht کاشت مو

در روش‌های جدید کاشت مو (مانند کاشت مو به روش bht) طول دوره نقاهت کوتاه مدت است. در هفته اول، بیماران ممکن است کمی تورم و ناراحتی خفیف را در اطراف نواحی اهداکننده و کاشت شده تجربه کنند. پوست سر ممکن است حساس باشد و دلمه‌های ریز در محل پیوند وجود داشته باشد که به تدریج از بین می‌رود. به طور کلی، اکثر بیماران پس از چند روز می‌توانند به فعالیت‌های عادی خود باز گردند.

هزینه کاشت مو به روش bht در شیراز

به طور کلی، کاشت مو در دسته درمان‌های زیبایی قرار می گیرد و اغلب فرایندهای آن (پروسه کاشت و آزمایشات قبل از آن) فاقد پوشش بیمه درمانی است. میزان هزینه دریافتی کلینیک‌های شهر شیراز نیز با توجه به تجربه و تخصص تیم پزشکی، داروهای بی حسی، ناحیه مورد نظر برای برداشت فولیکول‌های مو، تکنیک مورد استفاده برای استخراج گرافت‌های مو و غیره متفاوت است. شما می‌توانید جهت مشاوره کاشت مو به روش bht در شیراز با مرکز کاشت مو شیراز در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09172167177

عوارض کاشت مو به روش bht

عوارض کاشت مو به روش bht

کاشت مو به روش bht یک درمان ایمن و کم تهاجمی در نظر گرفته است. با این حال مانند هر درمان پزشکی دیگر، می‌تواند با عوارض جانبی همراه باشد: 

 • تورم و کبودی: بعد از کاشت مو ممکن است که تورم و کبودی در اطراف نواحی اهداکننده (ناحیه برداشت مو) و گیرنده (ناحیه طاس یا کم تراکم سر) ایجاد شود. این اثرات معمولاً موقتی هستند و در عرض چند روز تا چند هفته از بین می‌روند.
 • احساس درد: برخی از افراد ممکن است درد یا ناراحتی خفیفی تجربه کنند. این مشکل معمولاً با داروهای مسکن تجویز شده قابل کنترل است و معمولاً در چند روز بعد از کاشت برطرف می‌شود.
 • عفونت: احتمال بروز عفونت بعد از کاشت مو bht کم است؛ با این حال، رعایت دقیق دستورالعمل‌های مراقبتی از جمله تمیز نگه داشتن ناحیه تحت درمان و مصرف آنتی بیوتیک ها ضروری است. 

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش bht

برای کسب اطلاعات بیشتر، توصیه می‌کنیم مقاله جامع مراقبت های بعد از کاشت مو را مطالعه کنید تا به تمامی سوالاتتان پاسخ داده شود. با این حال، در مورد مراقبت‌های بعد از کاشت مو  به روش bht می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرهیز از لمس ناحیه کاشت شده: بعد از کاشت مو، از لمس یا خارش نواحی اهدا کننده و گیرنده خودداری کنید. همچنین، در روز‌های ابتدایی بعد از کاشت مو دقت کنید که ناحیه کاشت شده بر روی سطوح کشیده نشود.
 • اجتناب از فعالیت‌های شدید: در چند هفته اول از انجام فعالیت‌های فیزیکی شدید، بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش‌هایی که ممکن است جریان خون را در پوست سر افزایش دهند، خودداری کنید.
 • پیگیری دستورالعمل دارویی: مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده برای جلوگیری از بروز عفونت‌های احتمالی در بین گرافت‌ها الزامی است. علاوه بر این از مصرف خودسرانه مسکن‌های ژلوفن، بروفن، مفنامیک، ادویل، پانادول بپرهیزید و از مصرف آسپرین که خون را رقیق می‌کند، اجتناب کنید. 
 • رعایت اصول شستشوی سر: طبق توصیه پزشک خود از شامپوی ملایم و غیر شیمیایی برای تمیز کردن هر دو ناحیه اهداکننده و گیرنده استفاده کنید. این نواحی را به آرامی بدون اعمال فشار زیاد بشویید و از آب داغ استفاده نکنید.
 • اجتناب از نور خورشید: در چند هفته اول در برابر نور مستقیم و شدید خورشید قرار نگیرید. زیرا قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند منجر به آسیب فولیکول‌های کاشت شده  و عوارض احتمالی شود.
 • رژیم غذایی صحیح:  تا دو هفته بعد از کاشت مو از خوردن مشروبات الکلی و چای سبز خودداری کنید؛ زیرا دارای خاصیت رقیق‌کنندگی خون هستند و می‌توانند باعث خونریزی و طولانی‌تر شدن دوره نقاهت شوند. همچنین، مصرف آب و مواد غذایی سرشار از ویتامین را در اولویت قرار دهید.

آيا می‌توان بدون نیاز به بانک مو و تنها با استفاده از موی بدن کاشت کرد؟

همانطور که پیش از این گفته شد، کاشت مو به روش bht با محدودیت‌هایی همچون تفاوت بافت و چرخه رشد مو همراه است. به همین دلیل در اکثر افراد همچنان به برداشت مو از ناحیه بانک پشت سر نیاز است و bht به عنوان یک درمان تکمیلی در نظر گرفته می‌شود. و استفاده از این روش به تنهایی توصیه نمی‌شود.

نتیجه گیری:

کاشت مو به روش bht یک تکنیک جدید کاشت مو است که برای افرادی با ظرفیت بانک موی نامناسب طراحی شده است. در این روش، فولیکول‌های مو از نواحی مختلف بدن مانند ریش (زیر چانه) برداشت شده و سپس در نواحی کم تراکم سر کاشت می‌شوند. در این مقاله، ما به بیان مزایای کاشت مو به روش bht در شیراز پرداختیم و محدودیت‌های این روش کاشت را نیز شرح دادیم. 

در انتها از شما میخواهیم که سوالات خود در مورد کاشت مو به روش bht در شیراز را با ما در میان بگذارید. در اولین فرصت پاسخگوی پرسش‌های شما هستیم.

سوالات پر تکرار:

1- کاشت مو bht چه تفاوتی با سایر روش‌های کاشت مو دارد؟

در روش کاشت مو bht به جای برداشت مو از ناحیه پشت سر، از فولیکول های مو در سایر نواحی بدن (مانند ریش یا سینه) استفاده می شود.

2- چه کسانی کاندید مناسب کاشت مو به روش bht هستند؟

bht برای افرادی که ظرفیت بانک موی محدودی دارند یا بانک موی آن‌ها به دلیل کاشت قبلی آسیب دیده است، توصیه می‌شود.

3- آیا از تمامی قسمت های بدن می توان مو برداشت کرد؟

موهای بدن ممکن است از نظر بافت، رنگ و چرخه رشد متفاوت از موهای سر هستند. در اغلب موارد پزشک توصیه می‌کند برداشت پراکنده مو از  نواحی ریش (زیر چانه) که شباهت بیشتری با ساختار موی سر دارند، انجام شود. 

4- آیا روش bht برای افرادی با ریزش موی ارثی مناسب است؟

بله، bht برای افراد مبتلا به ریزش موی ارثی که ناحیه پشت سر آنها ظرفیت اهدای زیادی ندارد، مناسب است.

5- آیا کاشت مو به روش bht به تنهایی نتیجه مطلوبی دارد؟

با توجه به این نکته که میزان فولیکول‌های اهدایی از نواحی بدن محدود است و ساختار متفاوتی دارد، توصیه می‌شود که این روش را به عنوان درمانی تکمیلی و در کنار برداشت مو از ناحیه بانک موی سر انجام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.