بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو

نظرات متفاوتی در مورد بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو در شیراز وجود دارد. در عین حال بسیاری از متخصصین پوست و مو در سراسر جهان تاثیر prp بعد از کاشت مو را مثبت می‌دانند. در ابتدا فواید انجام پی آر پی برای بهبود و رشد موها بعد از کاشت مو را آورده ایم و سپس زمان مناسب پی آر پی بعد از کاشت مو را بررسی می‌کنیم.

 1. افزایش ماندگاری فولیکول های مو بعد از کاشت مو.
 2. تسریع در ترمیم بافت پوست سر و بهبودی پس از کاشت.
 3. تقویت فولیکول های غیرفعال مو و تحریک رشد موهای جدید.
 4. افزایش جریان خون در پوست سر و تسریع رشد موها.

زمان مناسب پی آر پی بعد از کاشت مو

بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو

بهترین زمان prp بعد از کاشت مو سوالی است که جواب اثبات شده‌ای ندارد. و این مدت زمان در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. نظر پزشکان نیز در این موضوع متفاوت است. در ادامه دو نظریه رایج را بررسی میکنیم.

1- فاصله زمانی کوتاه بعد از کاشت:‌ بعضی پزشکان زمان مناسب انجام پی آر پی بعد از کاشت مو را کوتاه و حدود 10 روز پس از کاشت توصیه می‌کنند. و جلسات بعدی یک ماه، سه ماه و شش ماه را نیز پیشنهاد می‌دهند.

2- فاصله زمانی طولانی بعد از کاشت: گروهی دیگر از پزشکان مدت زمان طولانی تر در حدود یک تا سه ماه پس از کاشت مو را زمان مناسبی برای انجام پی آر پی می‌دانند.

با این حال توصیه ما این است حتما با پزشک و یا تکنسین کاشت خود مشورت کنید. زیرا آنها از پروسه کاشت شما و همچنین وضعیت موهای کاشته شده اطلاع کامل دارند. همچنین جهت مشاوره انجام پی آر پی در شیراز روی لینک کلیک کنید.

آیا بعد از کاشت مو پی آر پی لازم است ؟

آیا پی آر پی بعد از کاشت مو لازم است ؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا بعد از کاشت مو پی آر پی لازم است؟ این سوال جواب قطعی ندارد. اکثر پزشکان و تکنسین‌های کاشت مو در ایران، روش پی آر پی را برای تقویت فولیکول‌ها بعد از کاشت مو توصیه می‌کنند. و بیمار برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب در کنار داروهای تقویتی ملزم به استفاده از روش پی آر پی است. و بعضا در بسیاری از کلینیک ها پی آر پی جزیی از پکیج کاشت مو به بیمار ارائه می‌شود.

در مقابل پزشکانی هستند که نتیجه‌ی کاشت موی موفق را مشروط به استفاده از پی آر پی نمی‌دانند. در حقیقت بیمار بدون استفاده از پی آر پی هم شاهد رشد موهای کاشته شده خواهد بود. و بیمار نباید اینگونه تصور کند که عمل کاشت مو بدون انجام پی آر پی بعد از آن ناقص است.

قبل از انجام پی آر پی با پزشک کاشت خود مشاوره کنید

به شما توصیه می‌کنیم، برای تصمیم گیری در مورد انجام دادن یا انجام ندادن پی آر پی نظر پزشک و تکنسین کاشت خود را در اولویت قرار دهید، زیرا آنها از شرایط موهای شما و همینطور روند عمل کاشت موی شما اطلاع دقیق دارند.در ادامه‌ی این مقاله با توجه به مستندات علمی به شما کمک می‌کنیم نتیجه گیری منطقی داشته باشید.

البته روش‌های مختلفی جهت افزایش رشد مجدد موها پس از کاشت وجود دارد و یکی دیگر از انواع آن مزوتراپی می‌باشد که جهت مقایسه آنها و کسب اطلاعات جامع می‌توانید عبارت «پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی شیراز بیوتی» را جستجو کرده و مقاله وبسایت ما را مطالعه نمایید.

نتایج تحقیقات علمی پی آر پی حین انجام کاشت مو:

نتیجه تحقیقات علمی پی آر پی حین انجام کاشت مو

در این تحقیقات علمی روش پی آر پی بر روی 40 بیمار در یک مرکز پوست و جراحی زیبایی در هند تست شده است. گروه اول 20 نفر در حین کاشت مو پی آر پی دریافت کرده اند. و گروه دوم بیست نفر که بدون پی آر پی کاشت مو کرده‌اند. نتایج به صورت زیر است.

همه 20 نفر گروه اول که دریافت کننده پی آر پی بودند، پس از شش ماه رشد مجدد مو بیشتر از 75٪ داشتند. در حالی که تنها 4 نفر از گروه دوم این رشد را داشته‌اند. گروهی که پی آر پی کرده بودند به وضوح موهای بلندتری داشتند. و قرمزی پوست سر در 19 نفر از گروه اول که پی آر پی انجام داده بودند بعد از سه ماه کامل برطرف شد.

همچنین در تصاویر زیر تفاوت مراحل رشد مو در دو شخص یکی دریافت کننده پی آر پی و دیگری بدون استفاده از پی آر پی را مشاهده می‌کنید.

تصاویر قبل و بعد پی آر پی و کاشت مو

نتیجه این مطالعات نشان می‌دهد پی آر پی در ایجاد تراکم سریعتر و کاهش ریزش کتاژن موهای کاشته شده و همچنین بازیابی سریع بافت پوست و فعال کردن فولیکول های خفته موثر است. برای مشاهده متن کامل تحقیقات علمی پی آر پی حین کاشت مو روی لینک کلیک کنید. دقت کنید تحقیقات ذکر شده برای استفاده از پی آر پی حین انجام کاشت می‌باشد و البته این مطالعه می‌تواند به تاثیر پی آر پی بعد از کاشت نیز نزدیک باشد.

آيا prp بعد از کاشت مو تایید شده است؟

سازمان غذا و داروی آمریکا FDA روش درمانی پی آر پی برای ریزش مو را هنوز تایید نکرده است. و این روش در تحقیقات اولیه قرار دارد. در نتیجه این سازمان نتایج قابل استنادی در مورد خواص پی آر پی بعد از کاشت مو ندارد.با این حال تعداد بسیاری از متخصصان پوست و مو استفاده از پی آر پی را برای تقویت موها بعد از کاشت مو تایید و توصیه می‌کنند. همچنین تجربیات مصرف کنندگان از پی آر پی بعد کاشت مو مثبت بوده است.

تاثیر پی آر پی بعد از کاشت مو

تاثیر پی آر پی بعد از کاشت مو

یکی از راه‌های افزايش نتایج کاشت مو و جلوگیری از ریزش مو در آینده، تزریق پی آر پی است. همان طور که می ‌دانید در درمان پی آر پی، پلاسمای خون فرد به پوست سر تزریق می‌شود. مواد موجود در پلاسما باعث رشد سریعتر و تقویت فولیکول های مو می‌شود. به این ترتیب فولیکول های مو با انجام پی آر پی بعد از کاشت تغذیه می شوند. به طور کلی درمان پی آر پی باعث افزایش رشد مو بعد از کاشت می شود.

همچنین فاکتورهای رشد درون پلاکت های موجود در پلاسما نیز موجب تحریک شدن فولیکول های غیرفعال می‌شوند. PRP همچنین آسیب های جزئی که در حین عمل کاشت مو به بافت پوست سر وارد شده را ترمیم می‌کند. از طرفی بعد از کاشت مو پی آر پی کاملا بی خطر می باشد و بدون عوارض است.. بنابراین توصیه می‌شود بعد از کاشت مو پی آر پی را برای ایجاد نتایج بلند مدت انجام دهید.

آیا پی آر پی باعث دائمی شدن نتایج کاشت مو می‌شود؟

در حال حاضر کاشت مو یکی از موثر ترین روش های ترمیم مو می باشد. برای بسیاری از افراد، نتایج کاشت مو تا پایان عمر باقی خواهد ماند. با این حال تضمینی برای دائمی بودن نتایج کاشت مو وجود ندارد. فولیکول های کاشته شده در برابر ریزش بسیار مقاوم‌ هستند. با این حال ممکن است پس از گذشت زمان بعد از کاشت مو، ریزش مو را تجربه کنید. prp بعد از کاشت مو میتواند نازک شدن و ریزش مو‌ها را کاهش دهد.

پی آر پی همچنین نتیجه جراحی کاشت مو را بهبود می‌بخشد. پی آر پی برای چندین سال در جراحی کاشت مو برای ارتقای کیفیت و نتایج بهتر مورد استفاده قرار گرفته است. این درمان نه تنها پس از کاشت مو، بلکه در زمان های دیگر و به تنهایی نیز قابل انجام است. لازم به ذکر است که برای موفقیت آمیز بودن درمان PRP باید به روش صحیح انجام شود.

در آخر از شما درخواست می‌کنیم تجربیات خود یا دوستانتان را در استفاده از پی آر پی و یا زمان استفاده و نتایج آن برای ما و دیگر دوستان در انتهای صفحه بنویسید.

نتیجه‌گیری

با وجود اینکه کاشت مو به‌عنوان یک روش دائمی برای رفع طاسی به شمار می‌رود ولی قادر به توقف کامل ریزش مو شما نیست و به همین دلیل جهت بهبود این مشکل از روش‌های درمانی مکمل مانند پی آر پی کمک گرفته می‌شود. در واقع پس از کاشت مو برخی از نقاط به درمان پاسخ ضعیف می‌دهند، و به همین دلیل پزشکان استفاده از پی آر پی را توصیه می‌کنند. به‌صورت کلی انجام تزریقات پی آر پی تابع تشخیص پزشک و ناحیه تحت درمان می‌باشد. این موضوع ممکن است بر اساس فاکتورهای ذکر شده بین 10 روز و 3 تا 4 ماه متغیر باشد.

در آخر از شما درخواست می‌کنیم تجربیات خود یا دوستانتان را در استفاده از پی آر پی و یا زمان استفاده و نتایج آن برای ما و دیگر دوستان در انتهای صفحه بنویسید.

سوالات پرتکرار

بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو؟

بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو بر اساس تشخیص پزشک از 10 روز تا 3 ماه متغیر می‌باشد.

انجام پی آر پی بعد از کاشت مو چه عوارضی دارد؟

با توجه به اینکه در روش پی آر پی از پلاسمای غنی از پلاکت خود فرد استفاده می‌شود عوارض خاصی نخواهد داشت.

تزریق پی آر پی بعد از کاشت مو باعث رویش مجدد موها می‌شود؟

با توجه به نتایج بالینی انجام شده انجام پی آر پی بعد از کاشت مو سبب تقویت و رویش مجدد موها می‌گردد.

آیا انجام پی آر پی بعد از کاشت مو نتایج ماندگار دارد؟

به‌صورت کلی پی آر پی یکی از روش‌هایی است که نتایج ماندگار برای فرد به دنبال دارد ولی جهت افزایش نتیجه بهتر است هر چند ماه به تشخیص پزشک تمدید شود.

40 دیدگاه دربارهٔ «بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو»

 1. سلام من مدت دوماهی هستش کاشت انجام دادم پزشک کاشت موی خودم اصلا موافق با پی ار پی یا مزو نیست میگه عادت اوره همین قرص های ویتامینی خودش تقویته و البته امپول بیوتین رو هفته ای یبکبار برام نجویز کرده ولی من شخصا فکر میکنم پی ار پی انجام بدم بهتره،،بنظر شما برم جای دیگ پیش متخصص پوستو مو انجام بدم،تاثیری تو رشد سریع تر میزاره

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   نظر پزشک خودتون اولویت داره، و اینکه در صورت تمایل می‌تونید با پزشک متخصص دیگری نیز مشورت کنید.

   پاسخ
 2. با سلام
  یکی از دوستانم کاشت انجام داد و تقریبا هیچ کار اضافه ای انجام نداد حتی دارو هم نخورد! اما نتیجه ی کاشتش قابل قبول و خوبه
  اما یکی دیگه از دوستان بعد از کاشت تقریبا هرکاری که ممکن بود انجام داد
  از مزوتراپی و پی از پی و دارو آمپول و … حتی کربوکسی تراپی هم انجام داد اما نتیجه تقریبا نزدیک به فاجعه بود و تقریبا خیلی با قبلش فرقی نکرد نهایتا ۲۰ درصد

  به نظر من از اینا مهمتر به نوع کاشت و تبحر تکنسین کاشت و میزان بانک مو و کیفیت فولیکول ها نگهداری پس از عمل والبته شانس شما بستگی داره!
  من تقریبا یک ماهه کاشت انجام دادم
  کلینیک گفته یک ماه بعد بیا برای مزو سه جلسه به فاصله ی یک ماه و یک جلسه پی آر پی
  برای اینکه بهونه ای نداشته باشن میرم احتمالا
  البته هنوز هم دو به شک هستم ????

  پاسخ
  • بله دقیقا درست میفرمایید. برای دریافت نتیجه عالی از کاشت مو عوامل زیر مهم هستند:
   – ظرفیت بانک موی شخص (هر چقدر بیشتر باشه بهتره)
   – وسعت طاسی شخص (هر چقدر کمتر باشه بهتره)
   – عرض سر شخص ( سر با عرض کمتر بهتره)
   – کیفیت گرافت های بانک مو (گرافت‌های چندتایی بهتره)
   – متابولیسم بدن اشخاص
   و در آخر کیفیت کاشت موی مرکز و مراقبت‌های بعد از کاشت

   پاسخ
 3. سلام من سه ماه کاشت مو انجام دادم دو بار مزون زدم آیا پی آر پی می توانم انجام بدم ممنون

  پاسخ
 4. سلام
  من ۱۴ روز بعد از کاشت prp انجام دادم
  کلینیک گفته که در مجموع ۴ جلسه prp و ۲ جلسه مزو تراپی باید انجام بدم
  می خواستم بدونم که فاصله زمانی اینها باید چند ماه باشه
  ممنون

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   پی آر پی برای افزایش کیفیت کاشت مو (تقویم تار‌های مو) کمک کننده است، اما باعث رشد مجدد مو نخواهد شد. البته با تجویز و پیشنهاد پزشک متخصص پوست و مو می‌تونید انجام بدین.

   پاسخ
 5. سلام وقت بخیر آقای دکتور من 10روز از کاشت مو ام شده بدون پی آر پی مشکلی نیست در حالت طبیعی رشد کند ممنون

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   روش پی آر پی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید نشده ، و متخصصان معتقدند انجام این روش به عنوان مکمل کاشت مو الزامی ندارد.

   پاسخ
 6. سلام من ۵ ماه هست کاشت کردم یک بار پی یاارپی رفتم بازم می تونم جلسه دوم برم یا مزو برم ممنون راهنمایی

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله مزوتراپی و پی آر پی بعد از کاشت مو رو با فاصله می‌تونید انجام بدین، برای اطلاع از فواصل زمانی مناسب پیشنهاد می‌کنیم به صورت حضوری توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه بشین.

   پاسخ
 7. سلام من ۵ ماه از کاشتم میگذره و موهام تراکم خودش نداره و خیلی سرم خلوت از ماه سوم پی آر پی انجام دادم بعد از جلسه دوم پی آر پی موهام ریزش پیدا کرد!آیا این طبیعی؟

  پاسخ
 8. سلام ارادتمند 7ماه کاشتم
  الان پی آر پی برم اثر داره؟
  آیا مزوتراپی برم یا پی آر پی
  ممنون از شما بزرگوار

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله در تقویت موهاتون تاثیر گذار هست، با مراجعه به پزشک و معاینه وضعیت سرتون بهترین درمان رو بهتون پیشنهاد میدن.

   پاسخ
 9. باسلام وخسته نباشید من 6ماه کاشت انجام دادم کاملاموهام پورشده بازم لازم پی ارپی انجام بدم یانه

  پاسخ
 10. با سلام
  من ۶ ماه هست کاشت مو انجام دادم، هنوز قسمتهای از موهام تراکم نگرفته ،الان پی آرپی برای تحریک و بیشتر شدن تراکم موثر است یا نه؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   پی آر پی میتونه نتایج کاشت مو رو بهبود بده و تقویت کنه، اما برای سوال شما و افزایش تراکم در قسمت‌هایی از مو باید با پزشک و یا تکنسین خودتون به صورت حضوری مشورت کنید.

   پاسخ
 11. سلام من امروز کاشتم تمام میشه دو مرحله ای بوده میخوام پی آر پی انجام بدم آیا وقت مناسبی برای انجام پی آر پی هست یا باید چند وقت از کاشت بگذره؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه پزشکان و تکنسین‌های کاشت مو نظرات متفاوتی در این زمینه دارند. بهتر هست در مرحله اول با پزشک و تکنسین خودتون مشورت کنید.

   پاسخ
 12. سلام من ۳ماه پیش کاشت انجام دادم آیا برای مو های تازه کشت شده دیر نیست وکمک به رویش میشه با پی ار پی ممنون

  پاسخ
 13. سلام،من ۲۰روزه کاشت انجام دادم حدود۱۷هزارتاکاشت،بخاطراذیت شدن خودم وبرخوردبدکلینیک پی آرپی انجام ندادم وکلینیک هم قطع درمان کرد،آیامشکلی برام بوجودمیاد؟اگرمشکلی هست میتونم الان پی آرپی راهای دیگری انجام بدم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر.من سه‌ ماه مو کاشتم اولین پی ار پی رو انجام دادم به نظر شما دومی رو کی انجام بدم و اینکه مزو بهتره یا پی ارپی ؟؟؟؟؟

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     طبق نوشتاری که مطالعه کردین هیچ مستند علمی برای بازه‌های زمانی انجام پی ‌آر پی بعد از کاشت مو وجود نداره، بهترین راه حل انجام مشاوره با پزشکتون هست. برای درک کامل تفاوت‌های این دو روش نیز عبارت «مزو یا پی آر پی شیراز بیوتی» را سرچ کنید و مقاله جامع و کامل وبسایت ما رو مطالعه کنید.

     پاسخ
 14. سلام من 14 روز هست که کاشت انجام دادم
  ده روز بعد از کاشت پی ار پی انجام دادم

  بعد از پی ار پی عادت کردم به سرم دست میکشم این مشکلی به وجود نمیاره ؟
  ( البته دست کشیدنم به صورت خراشیدن با ناخن نیست )

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 12

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.