پاك كردن تاتو با لیدوکائین

پاك كردن تاتو با لیدوکائین یک روش غیر معتبر برای از بین بردن تاتو است. ما در این مقاله اول، به توضیح مختصری در مورد ماده لیدوکائین می پردازیم. و بعد از آن، چگونگی انجام این کار را شرح می دهیم. پاک کردن تاتو با لیدوکایین می تواند عوارض جدی داشته باشد. اگر تصمیم دارید از لیدوکائین برای حذف تاتو استفاده کنید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد پاک کردن تاتو در شیراز میتوانید روی لینک کلیک کنید.

لیدوکائین چه کاربردی دارد؟

لیدوکایین بی حسی موضعی

لیدوکائین (Lidocaine) ماده‌ای است که بیشتر آن برای بی‌حس کردن موضعی کاربرد دارد. و در شکل های مختلفی مثل ویال، آمپول، پماد، افشانه و … در داروخانه ها به فروش میرسد. از طرفی آرایشگران و تاتوکاران از لیدوکائین برای از بین بردن جوهر تاتو، استفاده میکنند که ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود. این ماده می تواند برای بی حسی موضعی، تمیز کردن پوست قبل از تاتو و کاهش درد تاتو مفید باشد. اما پاک کردن تتو با لیدوکائین اصلا توصیه نمی شود.

پاك كردن تاتو ابرو با لیدوکائین

پاک کردن تاتو ابرو با لیدوکائین روشی غیر استاندارد و غیر طبی است. برای از بین بردن تاتو ی ابروی خود حتما تحت نظر پزشک و با استفاده از تکنولوژی لیزر این کار را انجام دهید.

ساکشن ابرو با لیدوکائین

ساکشن ابرو با لیدوکائین برای تاتو هایی که به تازگی (کمتر از 24 ساعت) ایجاد شده اند می تواند مفید باشد با این حال توصیه اکید ما این است که سعی کنید با مشورت کلینیک تخصصی پوست این کار را انجام دهید. ساکشن ابرو با لیدوکایین در هیچ مرکز طبی زیر نظر وزارت بهداشت انجام نمی شود.

ساکشن تاتو با لیدوکائین به چه صورت است؟

لیدوکائین ماده‌ای قوی است و برای از بین بردن تاتو باید با چند قطره آب مقطر ترکیب شود. در ابتدا باید پوست بی حس شود، چون قرار است این کار با سوزن به صورت رفت و برگشتی انجام شود. سپس با استفاده از سوزن سه سر، ابتدا پوست خراش داده میشود و بعد محلول و مواد لیدوکائین روی پوست قرار داده میشود و با سلفون پوشانده میشود.

حالا باید اندکی صبر کنید تا مواد بتواند تاثیر خودش را بگذارد و بعد با سرم شستشو آن را تمیز کنید. پس از چند دقیقه دوباره باید با سوزن های مخصوص که آغشته به مواد است، پوست خراشیده شود. معمولا این کار باید ۵ دفعه تکرار شود تا جوهر تاتو تا حدودی به بیرون از پوست کشیده شود.

توجه: اگر خونریزی بیشتر از حد معمول بود، از ادامه کار دست بکشید.

توجه: مطمئن شوید که تاتوکار یا آرایشگر از مواد و دستمال کاملا استریل شده استفاده میکند.

استفاده موردی از لیدوکایین برای پاک کردن خالکوبی

زمانی که فرد تاتو کار در حال اجرای تاتو است و دچار اشتباه میشود از لیدوکایین برای پاک کردن خطی که اشتباه کشیده است استفاده میکند. با این وجود حتی در این مورد هم استفاده از لیدوکایین توسط افراد غیر حرفه ای میتواند باعث ترکیب رنگ ها و پخش جوهر در پوست شما شود. اگر برای پاک کردن تاتوی خود عجله دارید سعی کنید تصمیم بهتری بگیرید و روش‌هایی که ممکن است مشکلات بیشتری برای شما ایجاد کند را انجام ندهید.

مراقبت های بعد از پاک کردن تاتو با لیدوکائین چیست؟

در روش پاك كردن تاتو با لیدوکائین چون با سوزن پوست خراش داده میشود، پس زخم های ریزی ایجاد میشود در نتیجه احتمال عفونت بالا میرود و چون این روش برای پاک کردن تاتو از نظر پزشکی تایید نشده است، بهتر است از داروها و پماد ها برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

آیا پاک کردن تتو با لیدوکایین عوارض دارد؟

در این روش تاتو شما را به صورت ۱۰۰% از بین نمی برد و حتی ممکن است باعث شود جوهر تاتو در زیر پوست شما پخش شود و با حتی رنگ های جوهر خالکوبی با هم ترکیب شوند.
در هنگام پاك كردن تاتو با لیدوکائین پوست شما خونریزی میکند. و مواد لیدوکائین به داخل پوست و خون شما نفوذ میکند. و میتواند باعث ایجاد عوارض جانبی شود. و یا ضربان قلب شما بالا برود و دچار تنگی نفس شوید. و یا کمی سرتان گیج رود. قبل از انجام این روش به 3 عوارض مهم زیر دقت کنید.

  1. پخش شدن جوهر زیر پوست
  2. قرمزی و یا آسیب پوست
  3. احتمال ایجاد عفونت و حساسیت پوستی

سخن پایانی و نتیجه گیری

پاک کردن تتو با لیدوکایین مطلوب نیست

لیدوکائین ماده ای موثر برای بی حسی موضعی است اما برای پاک کردن تاتو مفید نیست. از این روش در آرایشگاه ها و یا سالن های تاتو استفاده می شود. در مراکز پزشکی و کلینیک ها استفاده از این روش غیر معتبر، ممنوع است. توجه داشته باشید که پاك كردن تاتو با لیدوکائین می تواند عوارض جبران ناپذیری در پی داشته باشد. در هیچ یک از مستندات علمی این روش تایید نشده است. و تنها روش موثر، پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ است.

دیدگاه خود را بنویسید