کاشت مو بعد از 4 ماه

4 ماه بعد از کاشت مو، سر شما در چه وضعیتی قرار دارد؟ در این مدت، فاز ریزش و استراحت موها سپری شده است و روند رویش مجدد موها آغاز می‌گردد. معمولا پس از ماه ششم، موهای کاشته شده مانند موهای بومی (کاشت نشده) ظاهری کاملا طبیعی و رشدی یکسان خواهند داشت. ما در این مقاله تمامی نکات درباره کاشت مو بعد از 4 ماه را شرح خواهیم داد. این نکات مراقبتی توسط متخصصان کاشت مو شیراز توصیه شده‌اند.

۴ ماه بعد از کاشت مو

فرایند آغاز رشد موها بعد از کاشت، پروسه‌ای زمان بر است و حداقل به 4 ماه زمان نیاز دارد. در ادامه، روندی که بعد از کاشت سپری می‌شود را شرح خواهیم دارد:

1 تا 7 روز بعد از کاشت مو: تا 7 روز بعد از کاشت، شما دوره نقاهت اولیه خود را می‌گذرانید. اگرچه روش‌های جدید کاشت مو کم تهاجمی هستند، با این حال توصیه می‌شود که تا 7 روز، استراحت کنید. 

7 تا 14 روز بعد از کاشت مو: در این دوره، برخی از علائم جانبی و موقت کاشت مو (مانند ورم سر، دلمه‌ها و پوسته‌ها) به تدریج از بین می‌روند. توصیه می‌شود تا 14 روز بعد از کاشت مو مصرف آنتی بیوتیک‌های تجویزی و سایر داروها مانند آناهیل، موپیروسین و … را جدی بگیرید تا این علائم به حداقل برسند. 

14 تا یک ماه بعد از کاشت مو: در این بازه زمانی فاز ریزش موهای کاشته شده آغاز می‌شود. نگران نباشید، ساقه‌ها می ریزند و فولیکول‌ها باقی می‌مانند. جهت تقویت فولیکول‌ها حتما از شامپو مخصوص و قرص‌های تقویتی بعد از کاشت مو استفاده کنید. 

1 تا 3 ماه بعد از کاشت مو: تا 3 ماه بعد از کاشت مو، فرایند ریزش موها ادامه خواهد داشت. این دوره که به عنوان فاز استراحت موها نیز شناخته می‌شود به علت شوک کاشت است و کاملا طبیعی است. 

3 تا 4 ماه بعد از کاشت مو: در این دوره، روند رویش مجدد موها آغاز می‌شود. شما می‌توانید جهت تقویت و سرعت بخشیدن به رشد موها، از درمان‌هایی مانند پی آر پی یا مزوتراپی استفاده کنید. 

عکس کاشت مو بعد از 4 ماه

عکس کاشت مو بعد از 4 ماه

نکات مراقبتی برای 4 ماه بعد از کاشت مو

تا ۲ روز بعد از کاشت مو– باز کردن پانسمان پشت سر و استفاده از پماد موپیروسین برای ناحیه بانک مو
– استفاده از اسپری ضد عفونی کننده برای نواحی کاشت شده سر
– مصرف آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت سر
۳ و ۴ روز بعد از کاشت مو– افزایش ورم سر و مصرف قرص آناهیل برای کاهش التهاب 
– قرار دادن سر بالاتر از بدن هنگام خوابیدن
– شستن سر از طریق اسپری کردن ترکیب سرم شستشو و شامپو بچه
– اجتناب از اصطکاک و لمس نواحی کاشت شده
۵ تا ۱۰ روز بعد از کاشت مو– از بین رفتن تدریجی ورم و التهاب سر
– ماساژ ملایم سر با استفاده از ترکیب سرم شستشو و شامپو بچه
– شروع پیاده روی کوتاه مدت و آرام
۱۱ تا ۱۴ روز بعد از کاشت – شستشوی سر با شامپو بچه و جریان ملایم آب
– رفع شدن تدریجی پوسته های قرمز و ترک سر در نواحی کاشت شده
۱۵ تا ۲۰ روز بعد از کاشت– شستشوی سر زیر جریان ملایم آب با شامپوی مخصوص تجویز شده
– رفع تدریجی خارش سر و دلمه های ایجاد شده
۲۰ تا ۴۰ روز بعد از کاشت– استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل 
– شروع فعالیت بدنی و ورزش های سبک
۴۱ روز تا ۳ ماه بعد از کاشت– فاز استراحت و ریزش موهای کاشته شده
– استفاده از قرص های تقویتی بعد از کاشت مو
– تداوم شستشوی سر با استفاده از شامپوی مخصوص
۳ تا ۴ ماه بعد از کاشت مو– شروع رویش مجدد موها
– درمان های مکمل مانند پی آر پی و مزوتراپی در صورت تشخیص پزشک

رویش موها در 4 ماه بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد، در سه ماه اول بعد از کاشت، 80 درصد موها وارد فاز استراحت می‌شوند و به علت شوک کاشت، شروع به ریزش می‌کنند. شما می‌توانید انتظار داشته باشید از چهار ماه بعد از کاشت، موها به تدریج شروع به رویش کنند. حداکثر تا پایان ماه ششم، چرخه رشد تمامی موها آغاز شده است. بعد از آن نیز موهای کاشته شده مانند موهای بومی ظاهری طبیعی خواهند داشت و روند رویش آن‌ها یکسان خواهد بود.

رشد موها از چهار ماه بعد از کاشت آغاز میشود.

نتیجه گیری

نتیجه کاشت مو بعد از 4 ماه چگونه است؟ در ماه چهارم بعد از کاشت فاز استراحت و ریزش موها تکمیل شده است و روند رشد مجدد موهای کاشته شده آغاز می‌شود. ما در این مقاله مهم‌ترین نکاتی را که باید تا 4 ماه بعد از کاشت مو رعایت کنید آورده‌ایم. در پایان از شما می‌خواهیم سوالات و تجربیات خود در مورد کاشت مو را در قسمت نظرات (پایین همین صفحه) با ما به اشتراک بگذارید. در اولین فرصت پاسخگوی پرسش‌های شما هستیم.

سوالات پر تکرار:

1- رویش مجدد موها بعد از چه زمانی آغاز می‌شود؟

معمولا از ماه چهارم بعد از کاشت مو، روند رویش مجدد موها آغاز می‌شود. معمولا پس از ماه ششم، موهای کاشته شده مانند موهای بومی (کاشت نشده) ظاهری کاملا طبیعی و رشدی یکسان خواهند داشت.

2- آیا موهای کاشته شده دائمی هستند؟

موها با هدف ماندگاری دائمی کاشت می‌شوند؛ زیرا این موها در مقابل هورمون DHT (هورمونی که در ریزش مو تاثیر دارد) مقاوم اند؛ اما روند ریزش موهای بومی همچنان ادامه دارد.

3- آیا باید بعد از 4 ماه، مراقبت ها را همچنان ادامه دهم؟

برای تضمین بقا و کیفیت موها بهتر است تا دوره مصرف قرص‌های تقویتی بعد از کاشت را تکمیل کنید و از شامپوی تجویز شده مناسب استفاده نماید.

4- آیا چرخه رشد موهای کاشته شده، مشابه موهای طبیعی است؟

موهای کاشته شده از دو هفته بعد از کاشت شروع به ریزش می‌کنند. این روند ریزش تا ماه سوم ادامه دارد و از 4 ماه بعد کاشت، روند رویش مجدد آغاز می‌شود. بعد از گذشت این مدت زمان، چرخه رشد موهای کاشته شده مشابه موهای طبیعی خواهد بود و تفاوتی بین آن ها وجود ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.