خوردن قهوه بعد از کاشت مو

شاید خوردن قهوه عادت لذت بخش بیشتر افراد از جمله شما باشد. به خصوص اگر به تازگی کاشت مو انجام داده‌اید یا قصد انجام آن را دارید، به احتمال زیاد مسئله‌ی خوردن قهوه بعد از کاشت مو برایتان دغدغه است. در این صورت این سوال برای شما مطرح است که، آیا خوردن قهوه بعد از کاشت مو ضرر دارد؟ نگران نباشید، در بدترین حالت به طور کلی بیش از دو هفته در فرآیند کاشت مو از مصرف قهوه‌ی عزیزتان منع نمی‌شوید.

متخصصان کاشت مو در شیراز زمان یک روز منع خوردن قهوه قبل از کاشت مو جهت جلوگیری افزایش فشار خون و دو هفته منع مصرف قهوه بعد از کاشت مو را به جهت بهبود زخم ها و محکم شدن گرافت‌های موی کاشته شده توصیه می کنند. در ادامه بررسی می‌کنیم که تاثیر خوردن قهوه قبل و بعد از کاشت مو چیست؟ چند روز بعد از کاشت مو میتوان قهوه خورد ؟ همینطور جایگزین های قهوه را در مدت زمانی که درگیر فرایند کاشت مو هستید را معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

چند روز بعد از کاشت مو میتوان قهوه خورد؟

خوردن قهوه بعد از کاشت مو حداقل تا یک هفته، توصیه نمی‌شود

کاشت مو فرآیندی است که نیاز به مراقبت از فولیکول‌های تازه کاشته شده دارد. کافئین موجود در قهوه در حالت عادی خطرناک نیست. اما مصرف آن بلافاصله پس از کاشت مو سلامت فولیکول موهای تازه کاشته شده را به خطر می‌اندازد. گرافت‌های تازه کاشته شده‌ی مو در روزهای اول بسیار حساس هستند. افزایش ضربان قلب و فشار خون در اثر مصرف قهوه بعد از کاشت مو ممکن است باعث بیرون آمدن این گرافت ها شود. بنابر توصیه ی پزشکان برای حفظ موهای تازه کاشته شده و جلوگیری از آسیب آنها این است که حداقل به مدت 1 الی 2 هفته از نوشیدن قهوه بعد از کاشت مو پرهیز کنید.

اگر به کافئین وابسته باشید می توانید بر اساس آزمایش جالبی که جهت بررسی تاثیر کافئین بر فشار خون در سایت yetkin bayer دکتر بایر پیشنهاد شده است، عمل کنید. به این صورت که قبل از اقدام به کاشت مو، فشار خون خود را قبل و بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار بررسی کنید. اگر فشار خون شما بین 5 تا 10 واحد بر حسب میلیمتر جیوه (0.5 تا 1 واحد در سانتیمتر جیوه) افزایش یافت، شما مستعد افزایش فشار خون کافئینی هستید.

 هنگامی که تاثیر کافئین را بر فشار خونتان مشاهده کردید، مطمئن باشید که این افزایش فشار خون باعث تعریق بدنتان می شود. همانطور که در مقاله عرق کردن بعد از کاشت مو اشاره شده است، تعریق در روز های اول پس از کاشت مو به فولیکول ها آسیب می رساند و کیفیت عمل را کاهش می دهد. پس حال بهتر می‌دانید که یکی از دلایل اینکه پزشکان معتقدند تا چند روز بعد از کاشت مو نباید قهوه خورد چیست.

آیا نوشیدن قهوه قبل از کاشت مو تاثیری در نتایج کاشت مو دارد؟

مصرف قهوه میتواند با افزایش فشار خون به گرافت های مو آسیب رسانده و کیفیت نتایج کاشت مو را کاهش دهد

همانطور که می‌دانید قهوه حاوی کافئین است. مصرف قهوه در روز جراحی کاشت مو ، ضربان قلب و فشار خون را افزایش می‌دهد. طبق مقاله‌ی سایت drshapiroshairinstitute «موسسه موی دکتر شاپیرو»، افزایش فشار خون باعث خونریزی بیش از حد در حین عمل جراحی کاشت مو می‌شود، و چون سطح پوست سر با خون پوشیده می‌شود، دقت و سرعت تکنسین‌ها برای اجرای کاشت موی با کیفیت کاهش می‌یابد.

تکنسین‌های کاشت مو و متخصصین پوست مو توصیه می‌کنند، از یک روز قبل از کاشت مو و همچنین در روز انجام کاشت مو از نوشیدن قهوه خودداری نمایید. یا اگر عادت به مصرف 3 الی 4 فنجان قهوه در روز دارید، توصیه می شود در روز های نزدیک به عمل کاشت مو، میزان آن را به 1 الی 2 فنجان در روز برسانید. سپس در روز عمل (و یک روز قبل از آن) مصرف قهوه را کاملا قطع نمایید.   

در غیر اینصورت احتمالا شاهد خونریزی بیشتری در هنگام جراحی و همینطور کندی روند درمان پس از کاشت مو خواهید بود. چرا که ممکن است نوشیدن قهوه حساسیت شما را نسبت به داروهای لازم برای روند درمانی کاشت مو تغییر داده و مدت زمان کاشت و دوره ی نقاهت را طولانی‌تر کند. حتی باعث شود نتیجه دلخواهتان را از کاشت مو نگیرید. 

جایگزین قهوه در طول درمان کاشت مو 

در طول درمان کاشت مو میتوان از قهوه‌های بدون کافئین به عنوان جایگزین استفاده کرد

سوال اینجاست به جای قهوه بعد از کاشت مو چی بخوریم؟ بله قهوه بدون کافئین که به همین نام نیز معروف است، قهوه هایی هستند که 97 درصد کافئین آن ها از طریق روش های شیمیایی استخراج می شود. کسانی که نمی توانند در بازه های زمانی خاص مانند یک هفته قبل و بعد از کاشت مو قهوه را مصرف کنند میتوانند این نوع قهوه را به طور موقت در رژي کنند.

خوردن قهوه برای مو ، خوب یا بد ؟!

شاید در مورد فواید کافئین برای مو، مانند تغذیه مو و کاهش ریزش مو، مطالبی را خوانده باشید. بنابراین ممکن است به ذهن برخی افراد خطور نکند که نوشیدن قهوه در برخی موارد بر نتایج کاشت مو تاثیر منفی بگذارد. اما مطابق آنچه تا اینجا شرح داده شد، خوردن قهوه بعد از کاشت مو توصیه های خاص خودش را دارد. 

حال می خواهیم بدانیم جدا از تاثیر قهوه قبل و بعد از کاشت مو ، در خارج از زمان درمان و به طور کلی در زمان‌های عادی قهوه برای رشد موها خوب است یا ممکن است باعث ریزش آنها شود. قهوه سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌های زیادی است که از چند جهت برای موهای شما مفید هستند. مطالعات نشان داده‌اند که کافئین توانایی تحریک و تقویت رشد مو، کاهش ریزش مو و ضخیم تر و بلندتر کردن موها را دارد. 

مصرف متعادل قهوه می‌تواند در حالت کلی برای سلامت موها مفید باشد

استفاده از قهوه برای مو، به تحریک فولیکول های مو کمک کرده و سرعت رشد مو را بهبود میبخشد. کافئین همچنین گردش خون در پوست سر شما را افزایش داده، که به نوبه خود باعث میشود مواد مغذی به طور موثرتری به پوست سر شما برسد. آنتی اکسیدان های موجود در فلاونوئیدهای قهوه نه تنها مانند یک حالت دهنده طبیعی مو عمل می کنند ، بلکه به رشد مو کمک می کنند و به موها احساس نرمی و لطافت می بخشند.

سخن پایانی در مصرف قهوه قبل و بعد از جراحی کاشت مو

انجام کاشت مو روشی دائمی، ماندگار و قابل اعتماد است که منجر به افزایش تقاضا برای آن در بین عموم مردم شده است. از این رو برای گرفتن بهترین نتیجه از جراحی کاشت مو، ممکن است لازم باشد مدتی برخی عادات روتین خود را تغییر دهید. مثلا از انجام هر عمل فیزیکی  یا خوردن و نوشیدن آنچه که باعث تغییر در علائم حیاتی از جمله فشار خون شود بپرهیزید.

 از جمله این موارد خوردن قهوه بعد از کاشت مو است. به عبارت دیگر باید از رساندن کافئین به بدن خود اجتناب کنید. چرا که برخی بر این باورند که کافئین باعث می شود غدد فوق کلیوی آدرنالین بیشتری را ترشح کنند. بر اساس آنچه در سایت hairtransplantationpakistan آمده است، این امر باعث افزایش علائم حیاتی شما از جمله فشار خون میشود. بنابراین، هر دلیلی که باعث فشار خون بالا شود احتمالا به خونریزی بیشتر ختم می شود و روند درمان طبیعی کاشت مو را در معرض خطر قرار می دهد. همچنین قهوه ممکن است بر واکنش بدن به داروی هایی که جهت بهبودی و تکمیل روند درمان کاشت مو تجویز می شوند موثر باشد.

 بنابراین بهتر است از خوردن قهوه (کافئین) 1 الی 2 روز قبل از جراحی کاشت مو و حدود یک هفته پس از کاشت مو خودداری شود، زیرا مصرف قهوه قبل و بعد از کاشت مو می‌تواند بر نتیجه عمل کاشت مو تاثیر منفی بگذارد. در انتها از شما درخواست داریم هرگونه سوال و دغدغه‌ی خود درباره اقدامات قبل از کاشت مو را در پایین همین صفحه بخش نظرات با ما در میان بگذارید، در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

سوالات پر تکرار

آیا خوردن قهوه برای کاشت مو ضرر داره؟

بله به دلیل تاثیر کافئین موجود در قهوه بر روی ضربان قلب ، فشار خون و تعریق، پزشکان توصیه میکنند بین 1 الی 2 روز قبل از عمل کاشت مو مصرف قهوه را قطع کنید و حداقل تا یک هفته بعد از کاشت مو قهوه مصرف نکنید.

چرا خوردن قهوه در فرآیند کاشت مو ممنوع است ؟

یکی از مهم ترین شرایط برای موفقیت کاشت مو این است که هنگام کاشت، خونریزی بیش از حد وجود نداشته باشد، زیرا این امر باعث افت کیفیت درمان می‌شود. مصرف قهوه با افزایش فشار خون به و احتمال خونریزی بیشتر در فرآیند کاشت مو ممنوع است. 

تا چند روز بعد از کاشت مو نباید قهوه خورد ؟

بسته به اینکه چه میزان در روز قهوه مصرف می کنید و چقدر مستعد فشارخون کافئینی هستید، عموما توصیه می شود تا یک هفته از مصرف قهوه خودداری کنید. تا روند درمان کاشت مو و بهبود زخم ها به طور طبیعی طی شود. 

 آیا خوردن قهوه باعث ریزش مو میشود ؟

استفاده بیش از حد از هر چیزی میتواند به موهای شما آسیب زده و بر چرخه رشد موها تاثیر منفی بگذارد. هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد قهوه باعث ریزش مو میشود. اما مصرف بیش از حد قهوه میتواند  سرعت طبیعی رشد موها را کاهش دهد. 

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.