بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

آیا شما هم با تبلیغات انواع دستگاه‌ لیزر گیج شده‌اید؟ مراکز زیبایی هر کدام ادعای داشتن بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را دارند. در این مقاله ما 3 دستگاه لیزر پر استفاده در ایران را به ترتیب بهترین و موثرترین دستگاه‌ معرفی می‌کنیم. این مقاله بدون هیچگونه جانبداری از دستگاه خاص نوشته شده است.

1- دستگاه لیزر کندلا، استاندارد طلایی جهان

دستگاه لیزر کندلا

شرکت کندلا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات لیزر پوست و زیبایی در جهان است و محصولات خود را در بیش از 90 کشور به فروش می‌رساند. کلینیک های سطح یک لیزر در جهان از دستگاه لیزر کندلا استفاده می کنند. دستگاه‌ جنتل پرو کندلا (Candela Gentle Pro Series) جدیدترین محصول این شرکت و پیشرفته‌ترین لیزر برای حذف موهای زائد در جهان است. این دستگاه از دو طول موج الکس (مناسب پوست سفید) و اندیاگ (مناسب پوست تیره) بهره می‌برد.

در ایران نیز لیزر کندلا نشان‌ دهنده بالاترین سطح کیفی مراکز لیزر است. دستگاه لیزر کندلا با توجه به افزایش قیمت ارز در سال‌های اخیر قیمت بسیار بالایی دارد. و به همین علت خدمات لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا نیز هزینه بیشتری خواهد داشت. بر خلاف تبلیغات منفی، لیزر کندلا (مدل‌های جنتل مکس) عملکرد کاملی در تمام طیف‌های رنگی پوست دارد. اگر می‌خواهید از جدیدترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کنید، لیزر کندلا (الکس کندلا) انتخاب اول شما خواهد بود.

2- دستگاه لیزر تیتانیوم، فناوری کامل با هزینه اقتصادی

دستگاه لیزر تیتانیوم

لیزر تیتانیوم توسط شرکت آلما در چین تولید شده است. این شرکت جزء 5 شرکت برتر صنعت تجهیزات پزشکی جهان و همچنین رتبه 1 تجهیزات پزشکی در کشور چین است. لیزر تیتانیوم با استفاده از سیستم خنک کننده‌ی قوی، تجربه‌ای بدون درد را همراه با عملکرد مطلوب ارائه می‌دهد. این شرکت با شعار «فناوری‌ها گران هستند، ولی نه همیشه!» لیزر تیتانیوم را با فناوری کامل و در عین حال قیمت رقابتی به بازارهای جهانی معرفی کرد.

معرفی لیزر تیتانیوم با قیمت رقابتی باعث شد، این دستگاه به سرعت بازارهای جهانی از جمله، ایران را تصرف کند. کلینیک‌ها با استفاده از دستگاه لیزر تیتانیوم توانستند، خدمات لیزر را با هزینه اقتصادی در اختیار عموم قرار دهند. علاوه بر این لیزر تیتانیوم با استفاده از سه طول موج الکس،‌ اندیاگ و دایود عملکرد کاملی از خود در تمام طیف‌های رنگی پوست نشان داد.  اگر می‌خواهید اسم برند بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را با توجه به هزینه اقتصادی بدانید، لیزر سوپرانو تیتانیوم (Soprano Titanium) را به یاد بسپارید.

3- دستگاه لیزر دایود، قیمت اقتصادی و در دسترس

دستگاه لیزر دایود

بسیاری از دستگاه‌های اقتصادی و بعضا رومیزی تحت عنوان لیزر دایود (diode laser) با برند‌های متفاوت در بازار ایران وجود دارد. این دستگاه‌ها به علت استفاده از طول موج دایود ( در بعضی موارد همراه با طول‌ موج‌های دیگر)، با نام لیزر دایود شناخته می‌شوند. این دستگاه برای طیف رنگی پوست‌های تیره عملکرد مطلوبی دارد. همچنین برای استفاده در پوست‌های روشن دستگاه دارای تنظیمات خاص است. 

دستگاه‌های لیزر دایود در اغلب موارد ساخت کشور چین هستند. و به علت هزینه اقتصادی در اکثر کلینیک‌های پوست و مو و یا مطب پزشکان در دسترس هستند. لیزر دایود با عمق نفوذ زیاد، توانایی بسیار بالایی در تخریب ریشه مو و در نتیجه حذف موهای زائد دارد. و در مقابل در صورت استفاده نادرست توسط افراد غیر متخصص می‌تواند دارای عوارض پوستی باشد. لیزر‌ دایود به علت هزینه اقتصادی و در دسترس بودن می‌تواند در لیست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد قرار گیرد.

دیگر برندهای شناخته شده لیزر موهای زائد

در ابتدای مقاله سه عدد از معروف‌ترین دستگاه‌های لیزر مو را معرفی و مقایسه کردیم. اما دستگاه‌های دیگری نیز در ایران استفاده می‌شوند، و برخی از آنها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده، ولی شناخته شده نبوده و در مراکز محدودی استفاده می‌شوند. در نتیجه اگر بخواهیم بدانیم مارک بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟ می‌بایست دستگاه‌های دیگر را نیز معرفی و بررسی کنیم.

deka laser hair removal machine

لیزر دکا: این لیزر ساخت کشور ایتالیا است. در حال حاضر شرکت دکا در بیش از ۱۲۰ کشور جهان فعالیت دارد. این دستگاه، دارای دو طول موج الکس و اندیاگ است. لیزر دکا (Motus AY) با استفاده از فناوری‌های جدید آسیب‌های پوستی را به حداقل ممکن رسانده است. لیزر دکا یکی از بهترین دستگاه‌ های لیزر بدن است.

cynosure elite laser hair removal machine

لیزر الیت پلاس: این لیزر ساخت شرکت معتبر سایناشور آمریکا است. و به مانند رقیب خود کندلا، از دو طول موج الکساندریات و اندیاگ به صورت همزمان بهره می‌برد. الیت پلاس (Cynosure Elite+) یکی از گرانترین مدل دستگاه لیزر موهای زائد است. و به همین علت در ایران به صورت محدود در دسترس است.

امواج مختلف دستگاه‌های لیزر و طیف رنگی پوست

دستگاه‌های لیزر هر کدام از تکنولوژی خاصی استفاده ‌می‌کنند. تفاوت این تکنولوژی‌ها طول موج لیزر است. هر طول موج بر طیف رنگی خاصی از پوست موثرتر عمل می‌کند. به طور مثال طول موج ۷۵۵ نانومتر (الکساندرایت) بر روی پوست‌های روشن عملکرد بهتری دارد. در ادامه ابتدا طیف های رنگی پوست را معرفی و سپس سه طول موج اصلی که در دستگاه‌های لیزر استفاده می‌شود را بررسی می‌کنیم.

طیف رنگی پوست خود را بشناسید:‌ سیستم طبقه‌بندی رنگ پوست (فیتزپاتریک) طیف‌های رنگی پوست انسان را بر اساس واکنش به آفتاب (اشعه ماوراء بنفش) دسته‌بندی می‌کند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این دسته‌بندی با اعداد یونانی شماره گذاری می‌شود.

انواع رنگ پوست

طول موج الکساندریت (755 نانومتر)

پرکاربردترین تکنولوژی استفاده شده در دستگاه‌های لیزر موهای زائد طول موج الکساندرایت (به اختصار الکس) است. این لیزر برای پوست‌های روشن و سفید مناسب‌تر است (به عکس بالا مراجعه کنید). پالس‌های الکساندرایت بسیار سریع هستند، پس ممکن است درد بیشتری ایجاد کند. با این حال تکنولوژی الکساندرایت به علت سرعت و تاثیر بالای درمان بسیار محبوب است.

طول موج دایود (810 نانومتر)

لیزر دایود بر روی طول موج 810 نانومتر تنظیم شده است. لیزر دایود برای پوست‌های سبزه، تیره و سیاه مناسب‌تر است (به عکس بالا مراجعه کنید). این لیزر طول موج بیشتری داشته و میتواند مناطق وسیعی از پوست را درمان کند. تکنولوژی دایود جدیدترین سیستم لیزر موهای زائد است و تحقیقات محدودی برای بررسی ایمنی و اثربخشی آن منتشر شده است.

اندیاگ (1064 نانومتر)

لیزر اندیاگ دارای طول موج 1064 نانومتر است. اندیاگ برای پوست‌های گندمی، سبزه، تیره و سیاه مناسب‌تر است، زیرا امواج این لیزر می‌تواند به عمق پوست نفوذ کند. در نتیجه از رنگدانه‌های موجود در پوست (که در پوست‌های تیره بیشتر وجود دارد) عبور می‌کند و تنها رنگدانه‌ی مو را هدف قرار می‌دهد. همچنین با حذف خونرسانی فولیکول مو در حذف موهای زائد موثرتر عمل می‌کند.

الکساندرایت (الکس)روشن و سفید
دایودسبزه، تیره و سیاه
اندیاگگندمی، سبزه، تیره و سیاه

نکته بسیار مهم: با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر دستگاه‌های لیزر از دو یا سه طول موج به صورت همزمان استفاده می‌کنند.در نتیجه می‌توانند برای انواع طیف رنگی پوست عملکرد مناسبی داشته باشند. به طور مثال دستگاه لیزر کندلا (معروف به الکس کندلا) از دو طول موج الکساندرایت و اندیاگ بهره می‌برد.

نتیجه گیری: بهترین لیزر موهای زائد چیست؟

با توجه به مطالب گفته شده، مطرح کردن این سوال «نام بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟» به صورت کلی صحیح نیست. بهتر است اینگونه بپرسیم «بهترین لیزر موهای زائد مناسب من کدام است؟». هزینه خدمات لیزر با توجه به دستگاه‌های مختلف متفاوت است. همچنین هر دستگاه ممکن است در بعضی طیف‌های رنگی پوست عملکرد بهتری داشته باشد. جهت مشاوره و دریافت نوبت مرکز لیزر شیراز روی لینک کلیک کنید.

امیدواریم با اطلاعاتی که از این مقاله کسب کرده‌اید و مشورت با مراکز لیزر انتخاب مناسب داشته باشید. از شما درخواست داریم نظرات و تجربیات خود را در مورد دستگاه‌های لیزر در پایان این مقاله (بخش دیدگاه) با ما در میان بگذارید. همچنین در صورت تمایل نام دستگاه لیزر مدنظرتان را برایمان بنویسید تا به سوالاتتان پاسخ دهیم. 

سوالات پر تکرار:

نام بهترین دستگاه لیزر مو چیست؟ 

هر دستگاه در طیف رنگی از پوست عملکرد مطلوبی داشته و هزینه خدمات نیز متفاوت است، اما به صورت کلی لیزر کندلا و لیزر تیتانیوم (با در نظر گرفتن هزینه اقتصادی خدمات) از بروزترین و بهترین نوع لیزر موهای زائد هستند.

بهترین طول موج لیزر موهای زائد چیست؟ 

هر طول موج در طیفی رنگی از پوست عملکرد موثرتری خواهد داشت. طول موج الکساندرایت در پوست‌های روشن و طول موج اندی یاگ و دایود در پوست‌های تیره عملکرد بهتری دارند.

از کجا اصالت دستگاه را متوجه شوم؟ 

از آنجایی که تشخیص اصالت دستگاه نیاز به دانش تخصصی دارد. پیشنهاد میکنیم حتما به مراکز پزشکی مراجعه کنید، و از انجام لیزر در مراکز غیر پزشکی جدا خودداری کنید.

ایمن‌ترین نوع دستگاه لیزر کدام است؟

دستگاه‌هایی که سری‌ها مخصوص شخصی دارند از بالاترین سطح ایمنی در مقابله با انتقال بیماری‌های پوستی را دارند. البته در بقیه موارد استفاده از روکش یکبار مصرف نیز ایمنی لازم تامین می‌شود. در جلسات لیزر از تعویض روکش یا سری یکبار مصرف دستگاه اطمینان حاصل کنید.

دیدگاه خود را بنویسید