بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

آیا شما هم با تبلیغات انواع دستگاه‌ لیزر گیج شده‌اید؟ مراکز زیبایی هر کدام ادعای داشتن بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را دارند. در این مقاله ما 3 دستگاه لیزر پر استفاده در ایران را به ترتیب بهترین و موثرترین دستگاه‌ معرفی می‌کنیم. این مقاله بدون هیچگونه جانبداری از دستگاه خاص نوشته شده است.

1- دستگاه لیزر کندلا، استاندارد طلایی جهان

دستگاه لیزر کندلا

شرکت کندلا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات لیزر پوست و زیبایی در جهان است و محصولات خود را در بیش از 90 کشور به فروش می‌رساند. کلینیک های سطح یک لیزر در جهان از دستگاه لیزر کندلا استفاده می کنند. دستگاه‌ جنتل پرو کندلا (Candela Gentle Pro Series) جدیدترین محصول این شرکت و پیشرفته‌ترین لیزر برای حذف موهای زائد در جهان است. این دستگاه از دو طول موج الکس (مناسب پوست سفید) و اندیاگ (مناسب پوست تیره) بهره می‌برد.

در ایران نیز لیزر کندلا نشان‌ دهنده بالاترین سطح کیفی مراکز لیزر است. دستگاه لیزر کندلا با توجه به افزایش قیمت ارز در سال‌های اخیر قیمت بسیار بالایی دارد. و به همین علت خدمات لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا نیز هزینه بیشتری خواهد داشت. بر خلاف تبلیغات منفی، لیزر کندلا (مدل‌های جنتل مکس) عملکرد کاملی در تمام طیف‌های رنگی پوست دارد. اگر می‌خواهید از جدیدترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کنید، لیزر کندلا (الکس کندلا) انتخاب اول شما خواهد بود.

2- دستگاه لیزر تیتانیوم، فناوری کامل با هزینه اقتصادی

دستگاه لیزر تیتانیوم

لیزر تیتانیوم توسط شرکت آلما در چین تولید شده است. این شرکت جزء 5 شرکت برتر صنعت تجهیزات پزشکی جهان و همچنین رتبه 1 تجهیزات پزشکی در کشور چین است. لیزر تیتانیوم با استفاده از سیستم خنک کننده‌ی قوی، تجربه‌ای بدون درد را همراه با عملکرد مطلوب ارائه می‌دهد. این شرکت با شعار «فناوری‌ها گران هستند، ولی نه همیشه!» لیزر تیتانیوم را با فناوری کامل و در عین حال قیمت رقابتی به بازارهای جهانی معرفی کرد.

معرفی لیزر تیتانیوم با قیمت رقابتی باعث شد، این دستگاه به سرعت بازارهای جهانی از جمله، ایران را تصرف کند. کلینیک‌ها با استفاده از دستگاه لیزر تیتانیوم توانستند، خدمات لیزر را با هزینه اقتصادی در اختیار عموم قرار دهند. علاوه بر این لیزر تیتانیوم با استفاده از سه طول موج الکس،‌ اندیاگ و دایود عملکرد کاملی از خود در تمام طیف‌های رنگی پوست نشان داد.  اگر می‌خواهید اسم برند بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را با توجه به هزینه اقتصادی بدانید، لیزر سوپرانو تیتانیوم (Soprano Titanium) را به یاد بسپارید.

3- دستگاه لیزر دایود، قیمت اقتصادی و در دسترس

دستگاه لیزر دایود

بسیاری از دستگاه‌های اقتصادی و بعضا رومیزی تحت عنوان لیزر دایود (diode laser) با برند‌های متفاوت در بازار ایران وجود دارد. این دستگاه‌ها به علت استفاده از طول موج دایود ( در بعضی موارد همراه با طول‌ موج‌های دیگر)، با نام لیزر دایود شناخته می‌شوند. این دستگاه برای طیف رنگی پوست‌های تیره عملکرد مطلوبی دارد. همچنین برای استفاده در پوست‌های روشن دستگاه دارای تنظیمات خاص است. 

دستگاه‌های لیزر دایود در اغلب موارد ساخت کشور چین هستند. و به علت هزینه اقتصادی در اکثر کلینیک‌های پوست و مو و یا مطب پزشکان در دسترس هستند. لیزر دایود با عمق نفوذ زیاد، توانایی بسیار بالایی در تخریب ریشه مو و در نتیجه حذف موهای زائد دارد. و در مقابل در صورت استفاده نادرست توسط افراد غیر متخصص می‌تواند دارای عوارض پوستی باشد. لیزر‌ دایود به علت هزینه اقتصادی و در دسترس بودن می‌تواند در لیست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد قرار گیرد.

دیگر برندهای شناخته شده لیزر موهای زائد

در ابتدای مقاله سه عدد از معروف‌ترین دستگاه‌های لیزر مو را معرفی و مقایسه کردیم. اما دستگاه‌های دیگری نیز در ایران استفاده می‌شوند، و برخی از آنها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده، ولی شناخته شده نبوده و در مراکز محدودی استفاده می‌شوند. در نتیجه اگر بخواهیم بدانیم مارک بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟ می‌بایست دستگاه‌های دیگر را نیز معرفی و بررسی کنیم.

deka laser hair removal machine

لیزر دکا: این لیزر ساخت کشور ایتالیا است. در حال حاضر شرکت دکا در بیش از ۱۲۰ کشور جهان فعالیت دارد. این دستگاه، دارای دو طول موج الکس و اندیاگ است. لیزر دکا (Motus AY) با استفاده از فناوری‌های جدید آسیب‌های پوستی را به حداقل ممکن رسانده است. لیزر دکا یکی از بهترین دستگاه‌ های لیزر بدن است.

cynosure elite laser hair removal machine

لیزر الیت پلاس: این لیزر ساخت شرکت معتبر سایناشور آمریکا است. و به مانند رقیب خود کندلا، از دو طول موج الکساندریات و اندیاگ به صورت همزمان بهره می‌برد. الیت پلاس (Cynosure Elite+) یکی از گرانترین مدل دستگاه لیزر موهای زائد است. و به همین علت در ایران به صورت محدود در دسترس است.

امواج مختلف دستگاه‌های لیزر و طیف رنگی پوست

دستگاه‌های لیزر هر کدام از تکنولوژی خاصی استفاده ‌می‌کنند. تفاوت این تکنولوژی‌ها طول موج لیزر است. هر طول موج بر طیف رنگی خاصی از پوست موثرتر عمل می‌کند. به طور مثال طول موج ۷۵۵ نانومتر (الکساندرایت) بر روی پوست‌های روشن عملکرد بهتری دارد. در ادامه ابتدا طیف های رنگی پوست را معرفی و سپس سه طول موج اصلی که در دستگاه‌های لیزر استفاده می‌شود را بررسی می‌کنیم.

طیف رنگی پوست خود را بشناسید:‌ سیستم طبقه‌بندی رنگ پوست (فیتزپاتریک) طیف‌های رنگی پوست انسان را بر اساس واکنش به آفتاب (اشعه ماوراء بنفش) دسته‌بندی می‌کند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این دسته‌بندی با اعداد یونانی شماره گذاری می‌شود.

انواع رنگ پوست

طول موج الکساندریت (755 نانومتر)

پرکاربردترین تکنولوژی استفاده شده در دستگاه‌های لیزر موهای زائد طول موج الکساندرایت (به اختصار الکس) است. این لیزر برای پوست‌های روشن و سفید مناسب‌تر است (به عکس بالا مراجعه کنید). پالس‌های الکساندرایت بسیار سریع هستند، پس ممکن است درد بیشتری ایجاد کند. با این حال تکنولوژی الکساندرایت به علت سرعت و تاثیر بالای درمان بسیار محبوب است.

طول موج دایود (810 نانومتر)

لیزر دایود بر روی طول موج 810 نانومتر تنظیم شده است. لیزر دایود برای پوست‌های سبزه، تیره و سیاه مناسب‌تر است (به عکس بالا مراجعه کنید). این لیزر طول موج بیشتری داشته و میتواند مناطق وسیعی از پوست را درمان کند. تکنولوژی دایود جدیدترین سیستم لیزر موهای زائد است و تحقیقات محدودی برای بررسی ایمنی و اثربخشی آن منتشر شده است.

اندیاگ (1064 نانومتر)

لیزر اندیاگ دارای طول موج 1064 نانومتر است. اندیاگ برای پوست‌های گندمی، سبزه، تیره و سیاه مناسب‌تر است، زیرا امواج این لیزر می‌تواند به عمق پوست نفوذ کند. در نتیجه از رنگدانه‌های موجود در پوست (که در پوست‌های تیره بیشتر وجود دارد) عبور می‌کند و تنها رنگدانه‌ی مو را هدف قرار می‌دهد. همچنین با حذف خونرسانی فولیکول مو در حذف موهای زائد موثرتر عمل می‌کند.

الکساندرایت (الکس)روشن و سفید
دایودسبزه، تیره و سیاه
اندیاگگندمی، سبزه، تیره و سیاه

نکته بسیار مهم: با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر دستگاه‌های لیزر از دو یا سه طول موج به صورت همزمان استفاده می‌کنند.در نتیجه می‌توانند برای انواع طیف رنگی پوست عملکرد مناسبی داشته باشند. به طور مثال دستگاه لیزر کندلا (معروف به الکس کندلا) از دو طول موج الکساندرایت و اندیاگ بهره می‌برد.

نتیجه گیری: بهترین لیزر موهای زائد چیست؟

با توجه به مطالب گفته شده، مطرح کردن این سوال «نام بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟» به صورت کلی صحیح نیست. بهتر است اینگونه بپرسیم «بهترین لیزر موهای زائد مناسب من کدام است؟». هزینه خدمات لیزر با توجه به دستگاه‌های مختلف متفاوت است. همچنین هر دستگاه ممکن است در بعضی طیف‌های رنگی پوست عملکرد بهتری داشته باشد. جهت مشاوره و دریافت نوبت مرکز لیزر شیراز روی لینک کلیک کنید.

امیدواریم با اطلاعاتی که از این مقاله کسب کرده‌اید و مشورت با مراکز لیزر انتخاب مناسب داشته باشید. از شما درخواست داریم نظرات و تجربیات خود را در مورد دستگاه‌های لیزر در پایان این مقاله (بخش دیدگاه) با ما در میان بگذارید. همچنین در صورت تمایل نام دستگاه لیزر مدنظرتان را برایمان بنویسید تا به سوالاتتان پاسخ دهیم. 

سوالات پر تکرار:

نام بهترین دستگاه لیزر مو چیست؟ 

هر دستگاه در طیف رنگی از پوست عملکرد مطلوبی داشته و هزینه خدمات نیز متفاوت است، اما به صورت کلی لیزر کندلا و لیزر تیتانیوم (با در نظر گرفتن هزینه اقتصادی خدمات) از بروزترین و بهترین نوع لیزر موهای زائد هستند.

بهترین طول موج لیزر موهای زائد چیست؟ 

هر طول موج در طیفی رنگی از پوست عملکرد موثرتری خواهد داشت. طول موج الکساندرایت در پوست‌های روشن و طول موج اندی یاگ و دایود در پوست‌های تیره عملکرد بهتری دارند.

از کجا اصالت دستگاه را متوجه شوم؟ 

از آنجایی که تشخیص اصالت دستگاه نیاز به دانش تخصصی دارد. پیشنهاد میکنیم حتما به مراکز پزشکی مراجعه کنید، و از انجام لیزر در مراکز غیر پزشکی جدا خودداری کنید.

ایمن‌ترین نوع دستگاه لیزر کدام است؟

دستگاه‌هایی که سری‌ها مخصوص شخصی دارند از بالاترین سطح ایمنی در مقابله با انتقال بیماری‌های پوستی را دارند. البته در بقیه موارد استفاده از روکش یکبار مصرف نیز ایمنی لازم تامین می‌شود. در جلسات لیزر از تعویض روکش یا سری یکبار مصرف دستگاه اطمینان حاصل کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

134 دیدگاه دربارهٔ «بهترین دستگاه لیزر موهای زائد»

  • سلام وقت بخیر
   در مقایسه دو دستگاه لیزری که نام بردید، دستگاه سوپرانو تیتانیوم دستگاه شناخته شده تری هست.

   پاسخ
 1. سلام وقتتون بخیر
  تو شهر من هزینه ی کل بدن لیزر کندلا یک و صد و تیتانیوم هشتصده. شما تو پاسخ به سوالات قرموده بودین تیتانیوم یک سومه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله اگر دستگاه کندلا اورجینال باشه قیمت بالایی خواهد داشت. البته قیمت‌ها در شهر‌ها و مراکز مختلف متفاوت هست.

   پاسخ
 2. سلام وقت بخیر دستگاه الکساندر دکا رولی و شاتی باهم هست؟
  چون من از مرکز پرسیدم گفتن جفتشم داره ،اصالت داره دستگاهش؟
  بین دستگاه اکساندر اندیاگ و اکساندر دکا کدام یک قابل قبول هستن؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر دستگاه دکا ایتالیا شاتی هست.
   الکساندرایت و اندیاگ اسم‌های طول موج هستن، لطفا دوباره مقاله رو با جزئیات مطالعه بفرمائید.

   پاسخ
 3. سلام وقت بخیر
  بین دستگاه الکساندریت دایود دایموند پلاس
  ، لونا پلاس
  و سوپرانو تینانیوم
  کدوم رو پیشنهاد میکنید برای پوست گندمی؟

  و ایا این درسته که دستگاهیی که ۳ طول موج همزمان داشته باشه دستگاه مرغوبی نیست و چینی است؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   برای پوست شما باید دستگاهی رو انتخاب کنید که طول موج اندیاگ رو داشته باشه. دستگاه‌های اروپایی و یا آمریکایی اکثرا یک طول موج دارن.

   پاسخ
 4. سلام بین دستگاه تیتانیوم .وکندلا و جنیوس آلمانی کدام بهتر و جواب دهی خوبی داره.؟واینکه دستگاه کندلا فیک هم داره یانه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دستگاه کندلا انتخاب مناسبی هست، اما همونطور که خودتون اشاره کردین متاسفانه نمونه فیک یا به اصطلاح (کندلا مستر کوالیتی) در بازار زیاد شده، پیشنهاد می‌کنیم مرکز معتبر رو انتخاب کنید.

   پاسخ
 5. سلام وقت بخیر
  ما با توجه به نوع دستگاه و رضایت مخاطبین بهترین مرکز لیزر شیراز رو در این نوشتار معرفی کردیم.

  پاسخ
 6. سلام.وقت بخیر.من پوستم روشن هست و موهای مشکی ضخیمی دارم.شش جلسه با الکساندرایت دکا لیزر انجام دادم.راضی بودم.ولی نوع دستگاه عوض شد و یک جلسه هم با گرویتی پلاس ،که اصلأ راضی نبودم.راهکار بفرمایید

  پاسخ
 7. سلام وقتتون به خیر
  من پوست روشن و موهای تیره و ضخیم دارم
  بین اشنایدر پلاس ۲۰۲۳
  و الکساندایت الکس کدوم بهتر هست ؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   اگر منظورتون الکساندریات کندلا هست، اگر بتونید با استفاده از دستگاه اصلی کندلا انجام بدین بهترین انتخاب هست.

   پاسخ
 8. سلام وقتتون بخیر من پوست گندمی وموهای نسبتأ ضخیمی دارم ولی دربعضی قسمت ها موها خیلی نازک ترن میخواستم لیزر فول بادی انجام بدم اگر تاثیر روی روشن ترکردن پوستم داشته باشه باشه خیلی بهتره شما چه دستگاهی رو پیشنهاد میدین

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   یک نکته کلی بهتون بگم، وقتی شما موها رو شیو می‌کنید (می‌تراشید)، سطح پوست بدون مو هست اما کمتر از یک میلیمتر زیر پوست هنوز موها وجود دارن، و این تیرگی موها پوست رو تیره‌تر میکنه، اما زمانی که موها از ریشه از بین میرن، زیر سطح پوست هیچگونه مو و تیرگی وجود نداره و به صورت کلی پوست روشن تر میشه. برای پوست گندمی باید دستگاهی که انتخاب می‌کنید طول موج دایود و یا اندیاگ رو داشته باشه.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   در مورد برندی که نام بردین اطلاعاتی نداریم، برند شناخته شده‌ای نیست.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر، بله طول موج الکساندرایت رو داره و برای پوست سفید مناسب هست، به صورت کلی عوارض لیزر موهای زائد (مثل سوختگی پوست) در پوست‌های تیره شایع‌تر هست.

   پاسخ
 9. سلام وقت بخیر پوست من تقریبا گندمی روشنه دستگاه تیتانیوم 2023 اوکی هست برای پوستم ؟موهامم مشکیه خیلی ضخیم نیس میشه گفت معمولیه نه خیلی نازک نه خیلی ضخیم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله دستگاه تیتانیوم با در نظر گرفتن اینکه هزینه جلسات اقتصادی هست عملکرد مطلوبی هم داره، طیف پوستی شما رو هم ساپورت میکنه.

   پاسخ
 10. سلام وقت بخیر
  من رنگ پوستم روشنه و موهام تیره برای لیزر به یه کلینیک میرم که دستگاهش الکساندرایت پلاتینیوم پلاس هست چطور دستگاهیه و تاثیرگذاریش چقدره

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دستگاه پلاتینیوم هم ساخت شرکت سوپرانو هست و با توجه به هزینه‌ی اقتصادی‌ که داره (حدود یک سوم هزینه لیزرهای سطح یک) میتونه گزینه مناسبی باشه.

   پاسخ
 11. سلام
  من پوستم تیره هست، آیا لیزر کندلا مناسب هست واسم؟ آخه میگن لیزر کندلا برای پوست سفید خوبه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   نکته خیلی مهمی هست که در مورد دستگاه لیزر کندلا باید توجه داشته باشین، این دستگاه در دو نسخه وارد ایران میشه:
   1- candela gentlelase pro: کندلا جتل لیز پرو، این دستگاه فقط طول موج الکس رو داره و برای پوست‌های روشن کارآمد هست.
   2- candela gentlemax pro: کندلا جنتل مکس پرو: این دستگاه علاوه بر طول موج الکس، طول موج اندیاگ رو هم داره و برای پوست‌های تیره هم عملکردش مطلوب هست.

   پاسخ
 12. سلام موهای زائد ضخیم و مشکی با پوست گندمی تیره دارم آیا موها برای همیشه از بین می رود و رشد آن متوقف می شود یا هر یکماه باید تمدید شود؟ و چه دستگاهی مناسب هست؟ بار اولم هست میخوام بدونم درد آن در چه حدی هست ممنون؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لیزر موهای زائد به صورت دائمی هست اما باید سالیانه جلسات تمدید (شارژ) رو انجام بدین در بعضی موارد با توجه به متابولیسم افراد میتونه جلسات شارژ هر چند سال یکبار و یا در بعضی افراد هر چند ماه یکبار تکرار بش. در مورد انواع دستگاه لیزر در همین نوشتار بررسی کردیم.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لیزر موهای زائد به صورت دائمی هست اما باید سالیانه جلسات تمدید (شارژ) رو انجام بدین در بعضی موارد با توجه به متابولیسم افراد میتونه جلسات شارژ هر چند سال یکبار و یا در بعضی افراد هر چند ماه یکبار تکرار بش. در مورد انواع دستگاه لیزر در همین نوشتار بررسی کردیم.

   پاسخ
 13. سلام وقت بخیر
  بین دستگاه الکساندرایت دکا موتوس۲۰۲۱ و اشنایدر پلاس ۲۰۲۳ کدوم بهتره؟پوستم گندمی هست و موهام زیاد تیره نیست

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   متاسفانه دستگاه شناخته شده‌ای نیست و اطلاعاتی در مورد این دستگاه لیزر نداریم.

   پاسخ
 14. سلام روز بخیر پوست من گندمی مایل به سبزه با موهای معمولی هست بین دستگاه دکا۲۰۲۳ و کندلا ۲۰۲۲ کدوم برام مناستره

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   هر دو دستگاه برای طیف رنگی پوست شما مناسب هست. و هر دو دستگاه نان کانتکت (غیر تماسی) هست.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   متاسفانه دستگاهی که عنوان کردین مطرح نیست و اطلاعاتی در موردش نداریم.

   پاسخ
 15. سلام. من پوستم گندمی و سبزه هست. دستگاه دایود برام مناسبه؟ چطور دستگاه اصل یا فیک رو تشخيص بدیم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله دستگاه دایود برای طیف رنگی پوست شما مناسب هست، برای اطمینان از اصالت دستگاه به مراکز و کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. (دایود اسم طول موج هست که بسیار از دستگاه‌های لیزر از این طول موج استفاده می‌کنند)

   پاسخ
 16. سلام وقت بخیر ، از کجا باید بفهمم که دستگاهی که باهاش واسم لیزر انجام میدن تیتانیومه یا نه ؟ فیکه یه اصله؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دستگاه لیزر تیتانیوم نسخه فیک یا تقلبی نداره، چون خود لیزر تیتانیوم دستگاه اقتصادی هست. تصویر دستگاه تیتانیوم، رو در همین نوشتار گذاشتیم واستون.

   پاسخ
 17. سلام وقتتون بخیر
  بین دستگاه تیتانیوم وکندلا
  موندم میشه لطف کنیدبگیدکدوم روبرم؟پوستم روشن ممنونم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   قطعا دستگاه الکساندرایت کندلا بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های روشن بوده و هست. البته لیزر تیتانیوم هم برای انواع طیف رنگی پوست، جوابدهی قابل قبول و هزینه به صرفه‌ای داره.

   پاسخ
 18. با سلام من قصد خرید لیزر موتوس بخرم می خواستم بپرسم اگه این دستگاه رو بخرم در ایران خدمات پس از فروش داره؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله دستگاه لیزر موتوس ساخت کمپانی دکا ایتالیا هست و در ایران شرکت نوآوری پزشکی آرتیمان نماینده رسمی این دستگاه هست. برای اطلاعات بیشتر لطفا با شرکت وارد کننده تماس بگیرین.

   پاسخ
 19. سلام کلینکی در شیراز برای لیزر میشه معرفی کنید؟ چون اسم سایتتون شیراز بیوتی هست و اونجا فعالیت دارین
  و اینکه دستگاه کندلای اصل رو داره؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله لیزر کندلا در کلینیک نهال شیراز واقع در خیابان ستارخان موجود هست، و دستگاه اورجینال وارداتی هست با خیال راحت استفاده کنید.
   جهت دریافت نوبت با شماره پذیرش خود مرکز 09172167177 تماس بگیرید.

   پاسخ
 20. سلام من پوست گندمی دارم با موهای ضخیم بین کندلا و نابلکس موندم .انتخاب خودم کندلاس چون آمریکایی هس و نسبت به نابلکس کره ای بهتره .اما‌میگن کندلا روی پوست گندمی نتیجه مطلوبی نداره بیشترین تاثیرش رو پوست روشنه.میشه راهنماییم کنین

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   ببینید دوستان در گذشته لیزر کندلا تنها طول موج الکساندرایت رو داشت و عمکلردش بر روی پوست‌های سفید و روشن مطلوب بود، به مرور زمان لیزر کندلا به «الکس کندلا» معروف شد، اما در چند سال اخیر دستگاه‌های جدید کمپانی کندلا از طول موج اندیاگ هم استفاده میکنن، بنابراین در پوست‌های گندمی و تیره هم عملکرد مثبتی داره. و این باور که دستگاه کندلا فقط برای پوست روشن مناسب هست در حال حاضر صحیح نیست.

   پاسخ
 21. سلام وقت بخیر
  من پوستم تقریبا روشن و موهای نسبتا نازکی دارم، کلینیکی که میخوام برم دوتا دستگاه داره ۱_ کندلا جنتل مکس پرو و ۲_ سوپرانو تیتانیوم۲۰۲۳
  کدوم برای پوستم مناسب تره و برگشت پذیری کمتری داره؟
  (هزینه برام مهم نیست، کیفیت برام مهم تره، اونی که حجم مو بیشتری رو میرزه و برگشت نداشته باشه میخوام)

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   طول موج مناسب پوست شما، الکساندرایت هست. و قطعا لیزر کندلا بهترین دستگاه داری طول موج الکساندرایت هست. (لیزر کندلا به الکس کندلا نیز معروف هست)
   نکته مهم: دوستان دستگاه‌های کپی لیزر کندلا به صورت گسترده در کشور استفاده میشه، حتما در انتخاب مرکز معتبر دقت داشته باشین.

   پاسخ
 22. سلام،ببخشید من ۳جلسه لیزر با دستگاه تیتانتیوم پلاس رفتم، خیلی برای موهام جواب گرفتم،بعضیا میگن برمیگرده بعدا،دستگاهش ضعیفه،کندلا بهتره. درست میگن یا همین تیتانیوم رو ادامه بدم؟
  سوال دومم اینه که با همین دستگاه دکمشو عوض میکنه و برام وایتنینگ بیکینی انجام میده. راست میگه؟این دستگاه اصلا چنین قابلیتیو داره؟
  و درنهایت ممنون از سایت خوبتون و پاسخگویی صبورانه و کامل به قسمت سوالها

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لیزر سوپرانو تیتانیوم جز بهترین لیزر موهای زائد هست، نیاز به تعویض دستگاه نیست،
   بله در دستگاه‌های جدید تیتانیوم علاوه بر سه طول موج محبوب، طول موج وایتنینگ (روشن کننده نواحی تیره بدن بیکینی و زیر بغل ) اضافه شده، دوستان اگر اطلاعات تکمیلی در این مورد دارن بفرمایید.

   پاسخ
 23. سلام وقت بخیر
  تعویض دستگاه مشکلی نداره، با رعایت فواصل با مشورت پزشک و یا تکنسین مجموعه می‌تونید دستگاه رو عوض کنید.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دستگاه‌ی که نام بردین برند معروف و شناخته شده‌ای نیست، اما عدم اطلاع ما از این دستگاه مبنی بر نا معتبر بودن یا بی کیفیت بودن این دستگاه نیست.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر نیازی به تعویض دستگاه لیزر نیست، لیزر تیتانیوم عملکرد مطلوب و همچنین هزینه مقرون به صرفه‌ای داره.

   پاسخ
  • کمپانی کندلا و سایناشور بهترین تولید کننده‌های دستگاه‌های لیزر مو‌های زائد در جهان هستند. هر کدام رو انتخاب کنید عالی هست.

   پاسخ
 24. سلام.ببخشید من پوستم سفید و موهام ضخیمه حدود ۷ جلسه رو با سایناشور رفتم.یه کم حواب گرفتم الان چون گرونه میخواستم دستگاهمو عوض کنم و با تیتانیوم برم مشکلی نداره؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی نیست، از نظر پزشکان تعویض دستگاه لیزر ممنوعیتی نداره، لیزر تیتانیوم هم جزء بهترین دستگاه لیزر بوده و انتخاب مناسبی هم هست.

   پاسخ
 25. سلام ممنونم بابت توضیحات خوبتون من پوستم سفیده بنظرتون دستگاه کندلا بهتره یا دکا؟درحال حاضر دوجلسه دکا رفتم میخواستم بدونم ممکنه از کندلا بهتر جواب بگیرم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دستگاه لیزر دکا یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موجود در ایران هست. با توجه به نوع پوستتون نیاز به تعویض دستگاه نیست.

   پاسخ
 26. سلام وقتتون بخیر من پوستم تقریبا سفید- گندمی هست
  به نظر شما دستگاه تیتانیوم بهتره یا الکس گرویتی؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بین دو دستگاهی که نام بردین، دستگاه تیتانیوم دستگاه شناخته‌شده‌تری هست.

   پاسخ
 27. سلام روزتون بخیر من دو جلسه لیزر با دستگاه IPL رفتم ولی به خاطر نداشتن سری یکبار مصرف امکان ادامه جلساتو ندارم پوستم سفید و موهام تیره است چه دستگاهی رو پیشنهاد میدید ممنونم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله می‌تونید دستگاه رو عوض کنید، پوست و موی شما شرایط ایده‌آل داره، از دستگاهی که طول موج الکساندرایت داره استفاده کنید. در این مقاله بهترین دستگاه‌های لیزر و انواع طول موج ها رو نام بردیم.

   پاسخ
 28. سلام وقت بخیر
  من اولین جلسه لیزرمو با ی دستگاهی به اسم سانهی مدل ۲۰۲۲ انجام دادم مدلش رولی بود و با ژل انجام میشد
  رنگ پوستم روشنه با موی ضخیم من شناختی از این دستگاه ندارم بنظرتون مناسب هست برای من؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دستگاهی که نام بردین، برند شناخته شده‌ای نیست، متاسفانه اطلاعاتی در موردش نداریم.

   پاسخ
 29. سلام من پوسته گندمی دارم بنظرتون برای من کندلا بهتره یا الیت چون مشاوره گف چون پوستم گندمی هستش کندلا میسپزونه پوستم رو؟نظرشماچیه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر کندلا طول موج اندیاگ رو هم داره و در پوست‌های تیره هم عملکرد مثبتی داره. به صورت کلی ریسک آسیب پوستی در اثر عدم مهارت تکنسین و یا دستگاه بی‌کیفیت در پوست‌های تیره بیشتر هست.

   پاسخ
 30. سلام توضیحات عالیه تشکر

  من پوست گندمی و موهای نسبتاضخیم دارم دستگاهی که رفتم تیتانیوم جنتل من هست
  یک جلسه انجام دادم .بعضی نقاط درد هم داشت ولی با تغییر طول موج درد کم میشد این دستگاه خوب هست یا تغییر بدم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله دستگاه تیتانیوم برای شرایط شما خوب هست. البته اسم دستگاه رو اشتباه ذکر کردین (دقت کنید دستگاه سوپرانو تیتانیوم باشه). در مورد سوال آخرتون، تکنسین‌های لیزر قدرت شات دستگاه رو توجه به میزان درد شما تنظیم می‌کنن.

   پاسخ
 31. سلام روزتون بخیر، من پوستم سفیده و موهای نازکی دارم، مرکزی ک برای لیزر میخوام برم دستگاهشون لیزر اشنایدر پلاس ۲٠۲۳ (بدون ژل) هستش، میشه لطفا درمورد این دستگاه راهنماییم کنین،؟ و اینکه مناسب پوست و موی من هست؟ ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   این دستگاه سه طول موج محبوب لیزر‌های موهای زائد رو داره، و طول موج الکساندرایت مناسب پوست شما رو هم داره، اما شما گزینه‌های بهتری برای انتخاب هم دارین:
   1- کندلا جنتل مکس پرو
   2- الیت پلاس سایناشور
   3- لیزر دکا موتوس

   پاسخ
   • سلام من پوستم سبزه هست موهام نه زیاد ضخیم ن زیاد نازک چ دستگاهی بهتره برای پوستم سبزه کمی تیره

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     در حال حاضر تمامی انواع دستگاه لیزر موهای زائد به علت استفاده همزمان از چند طول موج، عملکرد مطلوبی در انواع طیف رنگی پوست دارن.
     اگر مشکل هزینه ندارین، دستگاه‌های کندلا،سایناشور و دکا بهترین گزینه‌ها هستن، اگر میخواین یک دستگاه با کیفیت و هزینه معقول رو انتخاب کنید دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم رو می‌تونید انتخاب کنید.

     پاسخ
 32. سلام وقت بخیر دستگاه لیزر هرمیون چطوره؟
  به نظرتون برا لیزر که پوست گندمی و موها زیاد زخیم نیست تیتانیوم بهتره یا هرمیون؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لیزر هرمیون از طول موج دایود استفاده میکنه، و برای پوست گندمی مناسب هست، تیتانیوم هم انتخاب مناسبی هست.

   پاسخ
 33. سلام
  من پوست سبزه با موهای نسبتا ضخیم دارم

  از دستگاه کندلا جنتل پورو مکس استفاده میکنم

  انتخاب این دستگاه خوبه؟!

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله دستگاه لیزر کندلا جنتل مکس پرو، گرانترین و بهترین لیزر موهای زائد در جهان هست، و برای تمامی طیف‌های رنگی پوست عملکرد مطلوبی داره.

   پاسخ
  • سلام من پست گندمی باموهای ضخیم ومشکل هورمونی دارم هورمونام مردونس.دکترگفتن لیزر برم قرص هم دادن بهم.لیزر تیتانیوم پلاس ۲۰۲۳ چطوره؟

   پاسخ
 34. سلام روز بخیر من ۱۰ جلسه الکساندرایت رفتم زیر بغل اما حدودا ۲۰ درصد موهام باز در میاد میخوام دستگاه عوض کنم تیتانیوم موردی نداره میگن شاید با اون بهتر جواب بده پوستم سفیده

  پاسخ
  • سلام،
   الکساندرایت اسم طول موج هست،
   دستگاه‌های لیزر مختلفی با طول موج الکساندرایت کار می‌کنن، اما دستگاه لیزر کندلا معروف به «الکس کندلا» بهترین نتیجه رو داره، عوض کردن دستگاه مشکلی نداره، اما به صورت کلی طول موج الکساندرایت برای پوست‌های سفید بهترین عملکرد رو داره.

   پاسخ
 35. با سلام
  من میخوام در اهواز ی مرکز بذارم میخواستم ببینم میتونید بهم مشاوره بدید ک از کجا دستگاه بخرم ک سرم کلاه نره ممنون

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   برای مشاوره تجهیز لطفا با شماره 09170181418 مهندس امیری فرد تماس بگیرین، ایشون فروشنده دستگاه نیستن فقط مشاوره میدن.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   رادو پلاس رو شرکت لیزر داتیس وارد میکنه. اگر بتونید بیشتر هزینه کنید دستگاه‌های لیزر کندلا و سایناشور انتخاب‌های مناسب‌تری هستن.
   کندلا جنتل پرو – الیت پلاس سایناشور

   پاسخ
 36. سلام
  من قصد تاسیس کلینیک زیبایی در شمال کشور دارم
  با توجه به رنگ پوست که از یک تا نهایتا ۴ هستش چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید؟
  ممنون از مطالب مفید و راهنماییتون

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   پیشنهاد ما استفاده از دستگاه لیزر تیتانیوم هست، چون علاوه بر اینکه تمام طیف‌های رنگی پوست رو پوشش میده، در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده و توان بازاریابی بهتری داره، اگر مشکل هزینه ندارید، انتخاب دستگاه‌های کمپانی کندلا و سایناشور در اولویت قرار دارن.

   پاسخ
 37. سلام. من یک جلسه با دستگاه سوپرانوآیس تیتانیوم ۲۰۲۳ رفتم، اصللللللا درد نداشت، تاثیر خوبی هم داشت تو همون جلسه اول. چون بهداشت رو رعایت نمیکردن، حتی سلفون روی دستگاه رو هم عوض نمیکردن، مرکز رو تغییر دادم، الان جایی که میرم دستگاه winkon داره، میگه آلمانیه… ولی خیییییلی درد داره، هرچی ام میگم کم کن، میگه اونجوری تاثیر نمیذاره… دستگاهش خوبه؟ نباید درد داشته باشه آخه.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   استفاده از روکش (سلفون) روی هندپیس (قسمتی از دستگاه لیزر که روی بدن کشیده می‌شود) الزامی هست، تعویض سلفون باعث جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوستی میشه،
   دوستان به هیچ عنوان رودربایستی نکنید و در مورد عوض شدن ملحفه یکبار مصرف تخت و سلفون هندپیس کاملا دقت کنید. در مورد سوالتون، درد در دستگاه‌های مختلف متفاوت هست و بستگی به انتخاب توان (قدرت) اشعه توسط اپراتور داره.

   پاسخ
 38. سلام وقت بخیر ببخشید من پوست سفید و موهای نازک و تیره داشتم ۱۹ جلسه با دستگاه الکساندرایت کندلا صورتمو لیزر کردم ولی اصلاااا جواب نگرفتم تصمبم دارم دستگاهمو عوض کنم، میتونم با دستگاه تیتوس ۲۰۲۳ انجام بدم؟ دستگاهمو عوض کنم موهام بیشتر نمیشه؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   چون 19 جلسه انجام دادین و جواب نگرفتید، پیشنهاد می‌کنیم توسط پزشک متخصص پوست و مو ویزیت بشین و نظر تخصصی ایشون رو مدنظر قرار بدین.

   پاسخ
 39. سلام وقتتون بخیر بنده پوست سبزه و با موهای ضخیم مشکی دارم
  ۶ جلسه با دستگاه الکساندرایت تيتانيوم رفتم فقط تو اولین جلسه نتیجه دیدم بقیه جلسات مثل قبل بود
  بعد رفتم سراغ دستگاه الکس دایود الان ۳ جلسه با این رفتم بنا به دلایلی میخوام اینجا هم نرم
  مرکزشون زیر نظر پزشک نیست و…
  الان بین دوتا دستگاه موندم یک دستگاه کندلا یکی هم الیت پلاس
  ولی با توجه به شرایط الیت پلاس رو انتخاب کردم
  ولی باز میترسم چون خسته شدم انقدر هزینه پرداخت کردم وقت گذاشتم ولی جواب نگرفتم
  نظر شما چیه؟الیت پلاس گزینه مناسبی هست؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه موهای ضخیم مشکی دارین بعد از 9 جلسه باید تغییرات رو ببینید. قبل از انتخاب دستگاه لیزر توصیه میکنم همین شرایط رو برای پزشک متخصص پوست و مو توضیح بدین و بعد جلسات لیزر رو دوباره شروع کنید. در مورد دستگاه‌ لیزر که نام بردید (کندلا و الیت پلاس) هر دو جز بهترین‌ها هستن.

   پاسخ
 40. سلام ، دستگاه لیزر honkon ، دستگاه خوبیه ؟
  خود مرکز میگفتن ۳ طول موج روهمزمان داره ولی با ژل کارمیکنن ؟
  دستگاه هایی که با ژل کار میکنن ، دستگاه های خوبی نیستن؟؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   استفاده از ژل ارتباطی به تعداد طول موج نداره، و دستگاه‌های شناخته شده‌ی بسیاری از ژل استفاده می‌کنن. دستگاه لیزر هنکن هم مدل سه طول موج رو تولید کرده.

   پاسخ
   • سلام من ۵ جلسه با دستگاه adssرفتم الان میخوام دستگاهم و عوض کنم به نظرتون با تیتانیوم میتونم ادامه بدم

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     تعویض دستگاه لیزر مشکلی ایجاد نمیکنه، پیشنهاد می‌کنیم برای زمانبندی مناسب فواصل جلسات با پزشک و یا تکنسین لیزرتون مشورت کنید.

     پاسخ
 41. سلام دوستان. آیا جایی در شیراز می‌شناسید که دستگاه کندلا داشته باشن؟
  و سوال دیگه اینکه کندلا بهتره یا دکا؟
  من پوستم گندمی هست.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   کندلا و دکا هر دو از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد هستن،
   کلینیک نهال و کلینیک ایرسا در شهر شیراز لیزر کندلا رو دارن.

   پاسخ
 42. سلام من الان میخوام کلینیک زیبایی باز کنم موندم چه دستگاهی و از کجا خریداری کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   می‌تونید با شرکت‌های تجهیزات پزشکی مشورت کنید. پیشنهاد ما دستگاه لیزر تیتانیوم هست علاوه بر اینکه صرفه اقتصادی داره عملکرد مناسبی در تمام طیف‌های رنگی پوست داره.

   پاسخ
  • من چند سال با دستگاه ها کار کردم
   دستگاه های دایود جوابدهی خوبی داشتند
   دستگاه هرمیون دستگاه خوبیه
   سه طول موج هم داره

   پاسخ
 43. سلام وقتتون به‌خیر من میخوام برم لیزر سه جا آمار گرفتم اسم دستگاهاشون
  الکس تیتانیوم
  سوپر انو آیس تیتانیوم
  الکس پلاس پلاتینیوم
  بنظر شما کدومش بهتره بعد من پوست سبزه دارم موهام هم ضخیم با ریشه محکم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دستگاه‌هایی که نام بردین دستگاه‌های لیزر شرکت سوپرانو هستن که در حال حاضر به ترتیب سه محصول زیر رو تولید کردن،
   – سوپرانو ایس
   – سوپرانو پلاتینیوم
   – سوپرانو تیتانیوم
   دستگاه سوپرانو تیتانیوم جدیدترین محصول این کمپانی هست.

   پاسخ
  • به نظر من با این پوست و مو بهتره از دستگاه های دایود استفاده کنید.
   دستگاه هرمیون فوق العادست

   پاسخ
 44. سلام وقت بخیر
  من پوست گندمی دارم با موهای مشکی. کدوم دستگاه بهتره؟
  قبلا یه جلسه کندلا رفتم عالی بود
  الان بخوام تیتانیوم یا دکا برم چطوره؟؟

  پاسخ
 45. درود, سپاس از مطلب بسیار کاربردی شما.
  ایا انتخاب دستگاه فقط به رنگ پوست وابسته است یا رنگ مو هم تاثیر داره؟
  من رنگ پوست سفید دارم با موهای تیره و ظخیم. ایابهترین انتخاب کندلا الکس هست برای من؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   با توجه به رنگ پوست شما الکس کندلا انتخاب خوبیه، در پوست‌های روشن و موهای مشکی ضخیم (بهترین حالت پوست و مو برای لیزر) تمام دستگاه‌ها نتیجه قابل قبولی دارن.

   پاسخ
 46. سلام من 4 جلسه تیتانیوم انجام دادم زیاد خوب نبود اما 2 جلسه الکس کندلا انجام دادم عالی بود

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   متاسفانه دستگاه لیزری که نام بردین جز دستگاه‌های شناخته شده‌ی لیزر نیست، اما این دلیل بر نامعتبر بودن و عملکرد ضعیف دستگاه نیست.

   پاسخ
 47. مردانی هستم از گلستان
  من چندبار رفتم برای لیزر زیر چانه نه تنها جواب نگرفتم بلکه بیشتر هم شد دیگه اصلا نمیتونم اعتماد کنم خیلی کلافم

  پاسخ
 48. سلام خیلی خوب توضیح دادین ، من با دستگاه نابلکس رفتم لیزر ولی شما اسمشو نگفتین، یعنی نامعتبره؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خوشحالیم که این نوشتار مورد توجه‌اتون قرار گرفته، دستگاه‌های لیزر انواع متعددی هستن ما فقط به چند عدد از معروفترین‌ها اشاره کردیم. بنابراین نمیشه گفت دستگاه‌هایی که نام نبردیم نامعتبر هستن.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 39

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.