تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟ در حقیقت هیچ پاسخ یکسانی برای همه افراد وجود ندارد و عواملی همچون رنگ پوست، ضخامت موها و وسعت ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات لیزر مناسب شما را تعیین می‌کنند. با این حال، در بیشتر موارد، 6 تا 12 جلسه برای دریافت نتیجه مطلوب نیاز است. ما با توجه به تجربیات خود در مرکز لیزر شیراز به معرفی بهترین نوع دستگاه، تعداد و فاصله زمانی بین جلسات لیزر پرداخته‌ایم.

3 عامل موثر در تعداد جلسات لیزر موهای زائد

1. تایپ رنگی پوست: نوع پوست و مو نقش مهمی در تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد مورد نیاز دارد. موهای تیره روی پوست روشن بهترین پاسخ را به لیزر موهای زائد می‌دهند، زیرا کنتراست (تضاد رنگی) به لیزر اجازه می‌دهد تا فولیکول‌های مو را به طور موثر هدف قرار دهد. به صورت کلی افرادی که تایپ رنگی پوست آنها روشن است، به تعداد جلسات کمتری نیاز دارند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به نوع پوست و نوع مو بستگی دارد

2. ضخامت مو در ناحیه تحت درمان: لیزر موهای زائد روی موهای تیره و ضخیم موثرتر است. ملانین موجود در مو (رنگدانه‌های مو) انرژی لیزر را جذب می‌کند، در نتیجه موهای تیره انرژی لیزر را کاملا جذب می‌کنند و تعداد جلسات کمتری نیاز است. موهای روشن یا نازک ممکن است انرژی لیزر را به خوبی جذب نکنند و جلسات بیشتری بخواهند.

3. ناحیه تحت درمان: فاصله زمانی مناسب بین جلسات لیزر در مناطقی که مو به سرعت رشد می‌کند (مانند صورت)، با مناطقی که مو رشد کندتری دارد (مانند کمر)، متفاوت است. بنابراین ممکن است پزشک و یا تکنسین لیزر، فاصله‌ مناسب را با توجه به ناحیه‌ی بدن و مدل دستگاه لیزر تعیین کند. به صورت کلی تعداد جلسات لیزر در نواحی صورت (رشد بیشتر) نسبت به نواحی بدن بیشتر است.

چرا لیزر موهای زائد تک جلسه‌ای نیست و به جلسات متعدد نیاز دارد؟

موهای ما همیشه در حال رشد نیستند، و وارد فاز استراحت (مرحله تلوژن) نیز می‌شوند. لیزر موهای زائد در مرحله آناژن که موها به طور فعال در حال رشد هستند مؤثرتر است. با توجه به این نکته که همه موها به طور همزمان در یک فاز نیستند، به تعداد جلسات لیزر بیشتری نیاز است تا تمامی موها به درستی تحت انرژی لیزر قرار گیرند.

لیزر موهای زائد در مرحله آناژن که موها به طور فعال در حال رشد هستند مؤثرتر است.

در هر جلسه لیزر چند درصد از موهای زائد از بین میروند؟

شما می‌توانید انتظار داشته باشید که بعد از اولین درمان حدود 10 تا 25 درصد کاهش مو را مشاهده کنید و با افزایش تعداد جلسات لیزر با کاهش رشد مو، نازک شدن و ریزش سریع موهای زائد روبرو هستید. اگرچه لیزر موهای زائد روشی برای توقف رشد موهای زائد به صورت دائمی نیست، اما همچنان یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاهش رشد مو در مدت زمان طولانی است.

نحوه عملکرد لیزر در حذف موهای زائد

برای لیزر موهای زائد، چه دستگاهی نتایج بهتری دارد؟

در حال حاضر دستگاه کندلا به عنوان استاندارد طلایی لیزر در جهان شناخته می‌شود. در ایران نیز لیزر کندلا نشان‌ دهنده بالاترین سطح کیفی مراکز لیزر است اما قیمت بیشتری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارد. لیزر سوپرانو تیتانیوم نیز عملکرد کاملی از خود در تمام طیف‌های رنگی پوست نشان می‌دهد و از نظر اقتصادی، مقرون به صرفه‌ تر است.  برای آشنایی جامع با دستگاه‌های لیزر و مزایای هر کدام، می‌توانید مقاله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد شیراز بیوتی را سرچ و مطالعه کنید. 

همچنین در نظر داشته باشید که در نسل جدید دستگاه‌های لیزر که بدون تماس با سطح پوست هستند (مثل لیزر کندلا)، از ژل لیزر استفاده نمی‌شود. در مقابل برای دستگاه‌های نسل قدیم و اقتصادی لیزر که در تماس مستقیم با سطح پوست قرار می‌گیرند (مثل تیتانیوم)، توصیه می‌شود از ژل استفاده کنید. در این نوع دستگاه‌ها، ژل منجر به حرکت روان دستگاه لیزر و کاهش التهابات پوستی می‌شود. برای مطالعه بیشتر مقاله لیزر با ژل بهتر است یا بدون ژل ؟ را مطالعه کنید. 

سوالات پر تکرار:

1. فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

فاصله زمانی مناسب در مناطقی که مو به سرعت رشد می‌کند (مانند صورت)، با مناطقی که مو رشد کندتری دارد (مانند کمر)، متفاوت است. با این حال،  بازه‌ی 4 تا 6 هفته‌ای می‌تواند برای تمام نواحی بدن پیشنهاد شود. برای مطالعه بیشتر مقاله فاصله بین جلسات لیزر را مطالعه کنید.

2. اگر فاصله بین جلسات لیزر کم یا زیاد شود چه میشود؟

اگر جلسه لیزر را با فاصله زمانی بیشتری انجام دهید مشکلی شما را تهدید نمی‌کند. اما موها فرصت بیشتری برای بازسازی خود خواهند داشت و ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشد. و در مقابل اگر فواصل جلسات لیزر را کمتر کنید علاوه بر التهاب پوست، پروسه حذف موهای زائد نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

3. تعداد جلسات لیزر کندلا چقدر است؟

لیزر کاندلا همه کاره است و می‌تواند برای درمان‌های مختلفی مانند رفع موهای زائد، اصلاح رنگدانه‌ها و کاهش ضایعات عروقی استفاده شود اما برای حذف موهای زائد با این دستگاه، معمولاً 6 جلسه لیزر نیاز است.

4. تعداد جلسات لیزر دایود چقدر است؟

تعداد جلسات لیزر دایود بر اساس عوامل فردی مانند نوع پوست، رنگ مو و ضخامت متفاوت است. به طور متوسط، 6 تا 8 جلسه با فاصله حدود چهار تا شش هفته ممکن است برای نتایج مطلوب توصیه شود. مشاوره با یک متخصص، تعداد جلسات لیزر موهای زائد مناسب شما را تعیین می‌کند.

5. تعداد جلسات لیزر فول بادی چقدر است؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن متفاوت است. در مناطقی که مو به سرعت رشد می‌کند (مانند صورت و گردن) 6 تا 8 جلسه پیشنهاد می‌شود؛ اما نواحی که مو رشد کندتری دارد (مانند کمر) به 5 تا 7 جلسه نیاز دارد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی تعداد جلسات لیزر موهای زائد پرداختیم. در نظر داشته باشید که تعداد جلسات لیزر موهای زائد، با توجه به نوع پوست، ضخامت مو،عمق فولیکول‌های مو در پوست و اندازه ناحیه‌ای که برای درمان کرده‌اید متفاوت است. در ادامه نوشتار نیز به سوالات شما در مورد علت برگشت موهای زائد، بهترین دستگاه و فاصله بین جلسات لیزر پاسخ داده شد.

شما می‌توانید نظرات خود را در مورد تعداد جلسات لیزر موهای زائد در پایان این صفحه (بخش دیدگاه) با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید سوالات خود را بنویسید، در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

2 دیدگاه دربارهٔ «تعداد جلسات لیزر موهای زائد»

  1. من یک دوره تقریبا ۱۰ جلسه ای لیزر رفتم البته فاصله جلسات آخرش سه ماهه بود. الان هم نزدیک به یکساله که نرفتم .موها توی بعضی قسمتا مثل ساق پا خیلی کم و نازک شده ولی کاملا از بین نرفته. الان باید یک دوره دیگه رو شروع کنم یا فقط در همون حد سالی یک جلسه برای شارژ برم؟ میخوام همه موها کاملا لیزر بشه

    پاسخ
    • نیاز به انجام دوره‌ی مجدد نیست. یک جلسه شارژ در بازه‌ی زمانی شش ماهه و یا یکساله می‌تونید انجام بدین.

      پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.