اگر دستگاه لیزر را عوض کنیم چه میشود؟

اگر دستگاه لیزر را عوض کنیم چه میشود؟ این سؤال دغدغه اصلی تمامی افرادی است که به هر دلیلی از دستگاه لیزر خود رضایت کامل ندارند و به دنبال تغییر آن می‌باشند. در پاسخ به این سؤال باید گفت که از نظر پزشکان ممنوعیتی برای تغییر دستگاه لیزر وجود ندارد اما دستگاه جدید باید حتماً متناسب با رنگ پوست و نوع مو شما باشد. در ادامه علاوه بر بررسی عوارض احتمالی تغییر دستگاه لیزر، در خصوص تأثیر این موضوع بر روی تعداد جلسات درمان نیز صحبت خواهیم کرد.

تغییر دستگاه لیزر

دستگاه‌ لیزر به عنوان کارآمدترین راه حل برای از بین بردن مو‌های زائد به شمار می‌آید. امروزه دستگاه‌های لیزر متنوعی در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و هر یک از آن‌ها تاثیر متفاوتی بر روی بدن افراد دارند که این تأثیر برگرفته از رنگدانه پوست و ضخامت موهای شما می‌باشد، بنابر‌این مهم است که قبل از انجام جلسات لیزر نسبت به انتخاب نوع دستگاه تحقیق کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را مطالعه کنید.

به صورت علمی ممنوعیتی برای تغییر دستگاه لیزر موهای زائد وجود ندارد.

بنابر دلایل مختلفی ممکن است شما بخواهید دستگاه لیزر خود را تغییر دهید که از جمله این دلایل می‌توان به نتیجه نگرفتن از یک دستگاه خاص یا تغییر کلینیک زیبایی باشد. در این مرحله قطعاً چندین سوال برای شما پیش خواهد آمد که مهم‌ترین آن این است که اگر دستگاه لیزر را عوض کنیم چه میشود؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت در صورتی که پس از انجام چندین جلسه به نتیجه معقول نرسیدید می‌توانید با مشورت پزشک، نسبت به تغییر دستگاه لیزر اقدام کنید.

در واقع اگر شما با یک دستگاه خاص به نتیجه نرسیده‌اید، تعویض دستگاه بسیار مفید خواهد بود و بهترین راه حل برای افرادی است که دستگاه مناسب رنگ پوست و موی خود را انتخاب نکرده‌اند. البته در نظر داشته باشید که لیزر مو‌های زائد برای تمامی ارقام پوست پاسخگو نیست و اگر پوست و مو بدن شما دارای رنگدانه‌های خاصی باشد، امکان رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه بسیار پایین است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی حتماً با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

عوارض تغییر دستگاه لیزر موهای زائد

به صورت کلی تغییر دستگاه لیزر مو‌های زائد عوارض خاصی ندارد و پس از تعویض دستگاه شما همان عوارض ناچیز و عادی لیزر مانند متورم و قرمز شدن پوست و غیره را تجربه می‌کنید. به صورت کلی تغییر دستگاه لیزر توسط افرادی انجام می‌شود که پس از انجام جلسات درمانی خود نتیجه‌ی دلخواه خودشان را مشاهده نکرده‌اند که این افراد نباید نگرانی خاصی از بابت تغییر دستگاه لیزر داشته باشند.

البته در نظر داشته باشید که لیزر مو‌های زائد باید حتماً توسط اپراتور حرفه‌ای و تحت نظر دکتر متخصص پوست و مو در کلینیک‌های زیبایی و با استفاده از دستگاه‌های استاندارد انجام شود، در غیر این صورت ممکن است عوارض متعددی برای شما به دنبال داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مرکز لیزر شیراز را مطالعه کنید.

تغییر دستگاه لیزر موهای زائد عوارض جانبی ندارد

آیا تغییر دستگاه لیزر بر روی تعداد جلسات لیزر تاثیر دارد؟

سؤال بعدی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که آیا تغییر دستگاه لیزر بر روی تعداد جلسات لیزر تاثیر دارد؟ بله. شما پس از تعویض دستگاه لیزر باید جلسات درمانی خود را به صورت کامل تحت نظر پزشک با دستگاه جدید به انجام برسانید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که میزان تأثیر دستگاه قبلی بر روی پوست شما ممکن است جلسات لیزر با دستگاه جدید را کمتر کند.

در نظر داشته باشید که اثرگذاری دستگاه‌های مختلف بر روی بدن شما به نسبت مؤلفه‌های مختلفی از جمله رنگ پوست، رنگ مو، ضخامت مو و غیره متغیر است. بنابراین ممکن است تعداد جلسات لیزر مو‌های زائد بین افراد مختلف، متغیر باشد. به صورت کلی تعداد جلسات لیزر توسط دکتر متخصص به نسبت نیاز پوست شما مشخص می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله فاصله بین جلسات لیزر مو‌های زائد را مطالعه کنید.

تعداد جلسات لیز موهای زائد پس از تغییر دستگاه بین افراد، متغیر می‌باشد

3 نکته که باید پس از انجام لیزر در نظر داشته باشید!

پس از لیزر مو‌های زائد منتظر از بین رفتن ۱۰۰ درصدی مو‌های خود به صورت دائم نباشید! پس از انجام جلسات لیزر می‌توانید تغییرات مشهود و زیادی را در روند رشد مو‌های زائد مشاهده کنید، اما این به معنی دائمی بودن عدم رشد مو‌های زائد نیست. مو‌های زائد پس از به اتمام رسیدن جلسات درمانی بسیار نازک و با رنگ روشن رشد می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت که انجام جلسات تمدید لازمه‌ی عدم رشد مجدد مو‌های زائد می‌باشد.

ضدآفتاب را فراموش نکنید! یکی از مواردی که حتماً باید پس از انجام لیزر مو‌های زائد انجام دهید استفاده از ضدآفتاب به مدت ۶ هفته با SPF مناسب می‌باشد که توسط پزشک برای شما تجویز می‌شود. در نظر داشته باشید که عدم استفاده از ضدآفتاب مناسب در صورتی که در معرض نور خورشید قرار بگیرید، ممکن است عوارض شدید و متعددی را برای شما به دنبال داشته باشد.

اگر پس از انجام جلسه درمانی خود متوجه تورم و قرمزی پوست خود شدید اصلاً نگران نباشید، این موضوع کاملاً طبیعی است. در صورت مواجهه با این مشکل از کیسه آب سرد یا یخ بر روی ناحیه درمان استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که در صورت تداوم داشتن قرمزی و تورم و عدم رفع آن باید با پزشک متخصص خود ارتباط برقرار کرده و در صورت نیاز از پماد‌های استروئیدی استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

در صورتی که پس از انجام چندین جلسه لیزر مو‌های زائد به نتیجه‌ی دلخواه خود نرسیدید بهترین راه حل تعویض دستگاه با مشورت پزشک متخصص می‌باشد. در نظر داشته باشید که تغییر دستگاه لیزر مو‌های زائد ممکن است بر روی تعداد جلسات لیزر تأثیر داشته باشد که این موضوع کاملاً بستگی به نوع دستگاه و قدرت دستگاه جدید و قدیمی دارد. در نهایت نگران نباشید و اگر دستگاه انتخابی شما نتیجه بخش نیست، آن را تعویض کنید.

سوالات پر تکرار

اگر دستگاه لیزر را عوض کنیم چه میشود؟

به صورت کلی ممنوعیتی برای تعویض دستگاه لیزر وجود ندارد، و تنها باید به این نکته توجه کنید که ممکن است فاصله بین جلسات در دستگاه جدید متفاوت باشد.

دستگاه لیزر مناسب پوست خود را چگونه بیابیم؟

امروزه در اکثر موراد دستگاه‌های لیزر از امواج مختلف به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند و عملکرد مطلوبی در تمامی انواع طیف رنگی پوست دارند. با این وجود قبل از انجام لیزر با تکنسین خود مشورت کنید

فاصله زمانی استاندارد بین جلسات لیزر چقدر است؟

فاصله زمانی ۴ تا ۶ هفته بین جلسات لیزر استاندارد است. اما این فاصله با توجه به نوع دستگاه و ضخامت موهای شما می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین با تکنسین و یا پزشک خود مشورت کنید

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

خیر، به صورت کلی منابع علمی عوارض خاص و بلند مدتی را برای لیزر موهای زائد معرفی نکرده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 8

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.