فاصله هایفو و بوتاکس

هایفو و بوتاکس دو درمان موثر در جوانسازی پوست هستند. رعایت فاصله هایفو و بوتاکس موضوع مقاله ما است. همچنین در مورد فاصله هایفو و فیلر (ژل) نیز صحبت خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید جهت مشاوره و انجام هایفو در شهر شیراز با بهترین دکتر هایفوتراپی در شیراز روی لینک کلیک کنید.

1- آیا بعد از تزریق ژل میتوان هایفو کرد ؟

انجام هایفو بعد از تزریق ژل یا فیلر به مدت دو هفته ممنوع است. یعنی پس از تزریق فیلر یا ژل باید در مناطقی از پوست که تزریق انجام گرفته است به فاصله دو هفته هیچ درمانی انجام نشود. پس از دو هفته می توانید هایفو را انجام دهید. و ممکن است پزشک تصمیم بگیرد با صرف نظر از مناطقی که ژل تزریق گردیده است هایفو را انجام دهد. اما به صورت کلی برای انجام هایفو بعد از تزریق ژل نیاز به دوهفته فاصله زمانی دارید. اگر هنوز فیلر تزریق نکرده‌اید منطقی است که اول درمان هایفو را انجام دهید.

بین دو هفته تا یک ماه بعد از تزریق ژل می‌توان هایفو انجام داد

در این مورد نیز یک سوال بسیار مهم نیز مطرح میگردد. آیا هایفو ژل را از بین می‌برد؟ به هر حال انرژی امواج هایفو بر روی فیلر و یا ژل تاثیر میگذارد و می‌تواند نتایج و ماندگاری فیلر را کاهش دهد. شاید به اصلاح شنیده باشید که هایفو ژل را آب میکند. نمی‌توان به صورت قطع این موضوع را صحیح دانست. اما انجام هایفو بعد از فیلر میتواند در نتایج و ماندگاری فیلر تاثیر منفی داشته باشد. البته در نظر داشته باشید پزشک ممکن است در مناطقی که فیلر تزریق گردیده هایفو را سطحی انجام دهد و یا از آن مناطق صرف نظر کند.

2- بعد از بوتاکس میشه هایفو کرد ؟

برای انجام درمان های مختلف حتی یک ماساژ ساده بعد از بوتاکس باید حداقل دو هفته زمان سپری شود. بوتاکس در مناطق پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌گردد و به فاصله دو هفته در این مناطق نباید هیچ درمانی انجام شود. پس هایفو هم از این قاعده مستثنی نیست، در نتیجه انجام هایفو بعد از بوتاکس تا دو هفته ممنوع است. به غیر از اینکه هایفو در مناطقی غیر از پیشانی و اطراف چشم انجام گردد.

فاصله انجام هایفو بعد از بوتاکس حداقل دو هفته است

اما میتوان این سوال را به صورت دیگری نیز مطرح کرد. آیا بعد از بوتاکس میتوان هایفو کرد؟ و آیا تاثیرات بوتاکس از بین نمی‌رود؟ به صورت کلی هایفو بعد از بوتاکس می‌تواند تاثیرات و ماندگاری بوتاکس را کاهش دهد. اگر ماندگاری بوتاکس را شش ماه در نظر بگیریم. بهتر است در اواخر دوره بوتاکس هایفو را انجام دهید. و یا اینکه اگر هنوز هیچ کدام از این دو درمان را انجام نداده‌اید بهتر است ابتدا هایفو کنید.

3- بعد از هایفو میشه بوتاکس کرد؟

هایفوتراپی یک درمان کاملا بی خطر و ایمن است. و دوره نقاهت نیز ندارد. و بعد از انجام هایفو می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهید. درمان های مختلف پس از هایفو امکان پذیر است. تزریق بوتاکس بعد از هایفو نیز امکان پذیر است و بهتر است حداقل چند روز صبر کنید تا التهابات احتمالی پوست شما از بین برود. (بعضی از متخصصین پوست توصیه میکنند دو تا سه ماه برای دریافت نتایج هایفو صبر کنید و سپس بوتاکس را انجام دهید)

برای تزریق بوتاکس بعد از هایفو بهتر است چند روز صبر کنید

لیفت صورت با هایفو و از بین بردن چین و چروک با بوتاکس هر دو روش بی‌خطر و پر استفاده‌ای هستند. در نتیجه این دو درمان میتوانند به صورت مکمل عمل کنند. زیرا نتایج هایفو طولانی مدت است و بعد از حدود سه ماه ظاهر می‌شود. اما نتایج بوتاکس به سرعت ظاهر می‌شوند.برای انجام همزمان این دو درمان منطقی است که درمان بوتاکس بعد از هایفوتراپی انجام شود.

فاصله هایفو و بوتاکس در افراد مختلف

فاصله بین هایفو و بوتاکس می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. به این نکته مهم اشاره می‌کنیم که با توجه به شرایط اشخاص و روش‌های متفاوت انجام درمان حتما با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است با توجه به شرایط خاص درمان شما فاصله بیشتر و یا کمتری نیاز باشد. پس اکیدا توصیه می کنیم قبل از انجام درمان‌های ترکیبی و رعایت بهترین فاصله هایفو و بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید.

4- میتوان میکرونیدلینگ و مزوتراپی بعد از هایفو انجام داد؟

با مشورت پزشک بعد از انجام هایفو میتوان درمان‌های مختلف را انجام داد. اما پیشنهاد ‌میکنیم یک یا دو روز فاصله قرار دهید تا التهابات احتمالی هایفو کاملا از بین برود. اگر میخواهید درمان‌های مناسب برای جوانسازی پوست را روی صورت خود انجام دهید، پیشنهاد میکنیم هایفو را در ابتدای لیست خود قرار دهید. زیرا انجام درمان‌های مختلف بعد از هایفو با مشورت پزشک قابل انجام است. مزوتراپی بعد از هایفو نیز می‌تواند پروسه جوانسازی پوست را سرعت ببخشد.

با مشورت پزشک بعد از انجام هایفو می‌توان درمان‌های مختلف را انجام داد

5- آیا بعد از تزریق چربی میشه هایفو کرد؟

انجام هایفو بعد از تزریق چربی پس از دو هفته بلامانع است. حداقل باید دو هفته فاصله زمانی بین تزریق چربی و هایفو در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید هایفو میتواند نتایج و ماندگاری تزریق چربی را کاملا تحت تاثیر قرار دهد. اگر هنوز هیچ کدام از این دو درمان را انجام نداده‌اید، ابتدا هایفو و سپس تزریق چربی را انجام دهید. اکیدا توصیه می‌کنیم قبل از انجام هایفو بعد از تزریق چربی با پزشک خود مشورت کنید. زیرا تنها پزشک شما از شرایط خاص درمان مطلع است.

نتیجه گیری: حتما با پزشک خود مشورت کنید

برای تعیین فاصله هایفو و بوتاکس اکیدا توصیه میکنیم با پزشک خود مشورت کنید. زیرا با توجه به بیماری‌های پیش زمینه‌ای شما و یا شرایط خاص‌تان و درمان‌هایی که انجام داده‌اید ممکن است شرایط شما کاملا متفاوت باشد. همچنین کلینیک‌ پوست و مو و یا پزشک متخصص می‌تواند با توجه به شرایط و نیاز‌های شما فاصله کمتر و یا بیشتری برای انجام درمان در نظر بگیرد. در انتها از شما درخواست می‌کنیم تجربیات خود از انجام این درمان‌ها و مشخصا فاصله هایفو و بوتاکس را با ما در میان بگذارید.

سوالات پر تکرار:

آیا بعد از بوتاکس یا تزریق فیلر میتوان هایفو کرد؟

بوتاکس و فیلر هیچ تداخلی با هایفو ندارد. اما می‌بایست بعد از انجام بوتاکس و فیلر دو هفته زمان بگذارید، سپس هایفو را انجام دهید.

آیا هایفو ماندگاری بوتاکس و فیلر را کم می‌کند؟

اگر بعد از بوتاکس و فیلر عمل هایفو را انجام دهید. ممکن است ماندگاری نتایج بوتاکس و فیلر کاهش یابد.

اول هایفو انجام دهیم یا بوتاکس ؟

به صورت کلی بهتر است ابتدا هایفو را انجام دهید. سپس تزریقات مربوط به بوتاکس یا هایفو را انجام دهید.

فاصله زمانی هر تمدید عمل هایفو چقدر است؟

با توجه به ماندگاری اثارات هایفو در افراد مختلف بین یک سال تا یک سال و نیم می‌توانید برای تمدید مجدد هایفو اقدام کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «فاصله هایفو و بوتاکس»

دیدگاه خود را بنویسید