فاصله هایفو و بوتاکس

هایفو و بوتاکس دو درمان موثر در جوانسازی پوست هستند. رعایت فاصله هایفو و بوتاکس موضوع مقاله ما است. همچنین در مورد فاصله هایفو و فیلر (ژل) نیز صحبت خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید جهت مشاوره و انجام هایفو در شهر شیراز با بهترین دکتر هایفوتراپی در شیراز روی لینک کلیک کنید.

1- آیا بعد از تزریق ژل میتوان هایفو کرد ؟

انجام هایفو بعد از تزریق ژل یا فیلر به مدت دو هفته ممنوع است. یعنی پس از تزریق فیلر یا ژل باید در مناطقی از پوست که تزریق انجام گرفته است به فاصله دو هفته هیچ درمانی انجام نشود. پس از دو هفته می توانید هایفو را انجام دهید. و ممکن است پزشک تصمیم بگیرد با صرف نظر از مناطقی که ژل تزریق گردیده است هایفو را انجام دهد. اما به صورت کلی برای انجام هایفو بعد از تزریق ژل نیاز به دوهفته فاصله زمانی دارید. اگر هنوز فیلر تزریق نکرده‌اید منطقی است که اول درمان هایفو را انجام دهید.

بین دو هفته تا یک ماه بعد از تزریق ژل می‌توان هایفو انجام داد

در این مورد نیز یک سوال بسیار مهم نیز مطرح میگردد. آیا هایفو ژل را از بین می‌برد؟ به هر حال انرژی امواج هایفو بر روی فیلر و یا ژل تاثیر میگذارد و می‌تواند نتایج و ماندگاری فیلر را کاهش دهد. شاید به اصلاح شنیده باشید که هایفو ژل را آب میکند. نمی‌توان به صورت قطع این موضوع را صحیح دانست. اما انجام هایفو بعد از فیلر میتواند در نتایج و ماندگاری فیلر تاثیر منفی داشته باشد. البته در نظر داشته باشید پزشک ممکن است در مناطقی که فیلر تزریق گردیده هایفو را سطحی انجام دهد و یا از آن مناطق صرف نظر کند.

2- بعد از بوتاکس میشه هایفو کرد ؟

برای انجام درمان های مختلف حتی یک ماساژ ساده بعد از بوتاکس باید حداقل دو هفته زمان سپری شود. بوتاکس در مناطق پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌گردد و به فاصله دو هفته در این مناطق نباید هیچ درمانی انجام شود. پس هایفو هم از این قاعده مستثنی نیست، در نتیجه انجام هایفو بعد از بوتاکس تا دو هفته ممنوع است. به غیر از اینکه هایفو در مناطقی غیر از پیشانی و اطراف چشم انجام گردد.

فاصله انجام هایفو بعد از بوتاکس حداقل دو هفته است

اما میتوان این سوال را به صورت دیگری نیز مطرح کرد. آیا بعد از بوتاکس میتوان هایفو کرد؟ و آیا تاثیرات بوتاکس از بین نمی‌رود؟ به صورت کلی هایفو بعد از بوتاکس می‌تواند تاثیرات و ماندگاری بوتاکس را کاهش دهد. اگر ماندگاری بوتاکس را شش ماه در نظر بگیریم. بهتر است در اواخر دوره بوتاکس هایفو را انجام دهید. و یا اینکه اگر هنوز هیچ کدام از این دو درمان را انجام نداده‌اید بهتر است ابتدا هایفو کنید.

3- بعد از هایفو میشه بوتاکس کرد؟

هایفوتراپی یک درمان کاملا بی خطر و ایمن است. و دوره نقاهت نیز ندارد. و بعد از انجام هایفو می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهید. درمان های مختلف پس از هایفو امکان پذیر است. تزریق بوتاکس بعد از هایفو نیز امکان پذیر است و بهتر است حداقل چند روز صبر کنید تا التهابات احتمالی پوست شما از بین برود. (بعضی از متخصصین پوست توصیه میکنند دو تا سه ماه برای دریافت نتایج هایفو صبر کنید و سپس بوتاکس را انجام دهید)

برای تزریق بوتاکس بعد از هایفو بهتر است چند روز صبر کنید

لیفت صورت با هایفو و از بین بردن چین و چروک با بوتاکس هر دو روش بی‌خطر و پر استفاده‌ای هستند. در نتیجه این دو درمان میتوانند به صورت مکمل عمل کنند. زیرا نتایج هایفو طولانی مدت است و بعد از حدود سه ماه ظاهر می‌شود. اما نتایج بوتاکس به سرعت ظاهر می‌شوند.برای انجام همزمان این دو درمان منطقی است که درمان بوتاکس بعد از هایفوتراپی انجام شود.

فاصله هایفو و بوتاکس در افراد مختلف

فاصله بین هایفو و بوتاکس می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. به این نکته مهم اشاره می‌کنیم که با توجه به شرایط اشخاص و روش‌های متفاوت انجام درمان حتما با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است با توجه به شرایط خاص درمان شما فاصله بیشتر و یا کمتری نیاز باشد. پس اکیدا توصیه می کنیم قبل از انجام درمان‌های ترکیبی و رعایت بهترین فاصله هایفو و بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید.

4- میتوان میکرونیدلینگ و مزوتراپی بعد از هایفو انجام داد؟

با مشورت پزشک بعد از انجام هایفو میتوان درمان‌های مختلف را انجام داد. اما پیشنهاد ‌میکنیم یک یا دو روز فاصله قرار دهید تا التهابات احتمالی هایفو کاملا از بین برود. اگر میخواهید درمان‌های مناسب برای جوانسازی پوست را روی صورت خود انجام دهید، پیشنهاد میکنیم هایفو را در ابتدای لیست خود قرار دهید. زیرا انجام درمان‌های مختلف بعد از هایفو با مشورت پزشک قابل انجام است. مزوتراپی بعد از هایفو نیز می‌تواند پروسه جوانسازی پوست را سرعت ببخشد.

با مشورت پزشک بعد از انجام هایفو می‌توان درمان‌های مختلف را انجام داد

5- آیا بعد از تزریق چربی میشه هایفو کرد؟

انجام هایفو بعد از تزریق چربی پس از دو هفته بلامانع است. حداقل باید دو هفته فاصله زمانی بین تزریق چربی و هایفو در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید هایفو میتواند نتایج و ماندگاری تزریق چربی را کاملا تحت تاثیر قرار دهد. اگر هنوز هیچ کدام از این دو درمان را انجام نداده‌اید، ابتدا هایفو و سپس تزریق چربی را انجام دهید. اکیدا توصیه می‌کنیم قبل از انجام هایفو بعد از تزریق چربی با پزشک خود مشورت کنید. زیرا تنها پزشک شما از شرایط خاص درمان مطلع است.

نتیجه گیری: حتما با پزشک خود مشورت کنید

برای تعیین فاصله هایفو و بوتاکس اکیدا توصیه میکنیم با پزشک خود مشورت کنید. زیرا با توجه به بیماری‌های پیش زمینه‌ای شما و یا شرایط خاص‌تان و درمان‌هایی که انجام داده‌اید ممکن است شرایط شما کاملا متفاوت باشد. همچنین کلینیک‌ پوست و مو و یا پزشک متخصص می‌تواند با توجه به شرایط و نیاز‌های شما فاصله کمتر و یا بیشتری برای انجام درمان در نظر بگیرد. در انتها از شما درخواست می‌کنیم تجربیات خود از انجام این درمان‌ها و مشخصا فاصله هایفو و بوتاکس را با ما در میان بگذارید.

سوالات پر تکرار:

آیا بعد از بوتاکس یا تزریق فیلر میتوان هایفو کرد؟

بوتاکس و فیلر هیچ تداخلی با هایفو ندارد. اما می‌بایست بعد از انجام بوتاکس و فیلر دو هفته زمان بگذارید، سپس هایفو را انجام دهید.

آیا هایفو ماندگاری بوتاکس و فیلر را کم می‌کند؟

اگر بعد از بوتاکس و فیلر عمل هایفو را انجام دهید. ممکن است ماندگاری نتایج بوتاکس و فیلر کاهش یابد.

اول هایفو انجام دهیم یا بوتاکس ؟

به صورت کلی بهتر است ابتدا هایفو را انجام دهید. سپس تزریقات مربوط به بوتاکس یا هایفو را انجام دهید.

فاصله زمانی هر تمدید عمل هایفو چقدر است؟

با توجه به ماندگاری اثارات هایفو در افراد مختلف بین یک سال تا یک سال و نیم می‌توانید برای تمدید مجدد هایفو اقدام کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

64 دیدگاه دربارهٔ «فاصله هایفو و بوتاکس»

 1. سلام من دو هفته میشه فیلر خط لبخند انجام دادم، الان بخوام هایفو انجام بدم، روی فیلر خط لبخنده م تاثیر میزارە؟

  پاسخ
 2. حكثر سوال ها جوابشو مقاله بالا داره واقعا چرا ميپرسن دوباره اونم تكرار پشت تكراري

  پاسخ
 3. سلام من ١ هفته پيش هايفو كردم فردا ميشه روز ٨ ميخوام بوتاكس فقط پيشوني و خط اخم بزنم مشكلي نداره خطري نداره ؟

  پاسخ
 4. آیا میشه اول هایفو تراپی انچام بدیم بعد از4ماه فیلر یا همان ژل تزریق کنیم وپیشانی رو بوتاکس کنیم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   در صورتی که ابتدا هایفو کنید می‌تونید ژل و بوتاکس رو با فاصله دو هفته (یا با تشخیص پزشک بلافاصله بعد از هایفو) انجام بدین.

   پاسخ
 5. وقت بخیر اطلاعات مفید بود بهم کمک کرد بتونم تصمیم قطعی رو بگیرم قبلش از خوندن این مطلب بین اولویت بوتاکس وهایفو مونده بودم.
  سپاس از شما ????

  پاسخ
 6. سلام من یک هفته است هایفو انجام دادم اما سمت راست صورتم بهتر جواب داده خط خنده ام کامل صاف شده اما سمت چپ صورتم هنوز خط خنده وخط غم دارم میتونم ژل تزریق کنم یا یکبار دیگه هایفو انجام بدم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   از نظر فاصله زمانی بین هایفو و تزریق ژل مشکلی نیست می‌تونید انجام بدین، اما از نظر عدم تقارن بهتره و اینکه چه درمانی رو انتخاب کنید حتما با پزشکتون مشورت کنید.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   در مورد فاصله نخ و هایفو باید حتما با پزشکتون مشورت کنید. چون محل نخ‌ها و نوع درمان بسیار مهم هستو

   پاسخ
  • بین درمان هایفو و لیزر (کیوسوئيچ مخصوص لک) تداخلی وجود نداره، اما متخصصین فاصله بین هایفو و لیزر رو دو هفته اعلام کردن. با توجه به شرایط مختلف درمان حتما با پزشک خودتون مشورت کنید.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر نمیشه،‌ بوتاکس برای از بین بردن خطوط داینامیک صورت (یعنی زمانی که شما میخندین و یا اخم میکنید) روی پیشانی و دور چشم کاربرد داره، و هایفو برای این مورد بی نتیجه است. همینطور هایفو برای بهبود افتادگی‌های پوست و جوانسازی صورت کاربرد داره بنابراین متفاوت از بوتاکس است.

   پاسخ
 7. سلام ‘من در یک روز اول هایفو و بعد ژل زدم ‘البته با اصرار زیاد پزشک ‘چون من شنیده بودم باید ‘دو سه هفته بینشون فاصله باشه ‘اما دکتر گفت مشکلی نداره ‘
  میخواستم نظر شمارو بدونم ‘که ایا مشکلی برام پیش نمیاد؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر اگر ابتدا هایفو انجام شده مشکلی نیست، با این وجود نظر پزشک بسیار مهم است.

   پاسخ
 8. سلام عزیزم میشه برام کمک کنید مامان من دو هفته اش بشه که بوتاکس انجام دادن و افتادگی پلک پیدا کردن با بوتاکس آیا هایفو انجام بدن مشکلشون رفع میشه و حالت طبیعی صورتشون برمیگرده ؟!

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   متاسفانه این مورد را ما تا حالا نشنیدم و تجربه نکردیم، پیشنهاد می‌کنیم با چند پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 9. دکتر من هایفو رو در دو مرحله انجام می ده به فاصله یکماه من هایفو اول رو انجام دادم و دو هفته دیگه هایفو دوم ، بهشون گفتم می تونم بوتاکس کنم گفتن بعد از هایفو دوم برام انجام می دن
  می خواستم بدونم بوتاکس کنم ماندگاریش کم میشه یا نه با توجه به توضیحات شما؟

  پاسخ
 10. سلام وقت بخیر متاسفانه من هم زمان اول هایفو انجام دادم در یک جلسه هم فیلر خط لبخند بعد از یک ماه موقع لبخند زدن لبخندم کج میشود و گونه سمت راستم کشیده میشه به سمت بالا داخلش احساس سنگینی میکنم
  ممکنه علتش رو بگید ممنون از شما

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   به نظر این مشکل به علت تداخل پروسجر‌ها نیست، پیشنهاد می‌کنیم با پزشک متخصص پوست و مو به صورت حضوری مشورت کنید.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر،‌اگر هایفو رو اول انجام بدین بعدش می‌تونید بوتاکس کنید، با این وجود فاصله‌ی دو هفته‌ای بین درمان‌های زیبایی در تمام مستندات علمی توصیه شده است.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله بر روی باقیمانده ژل می‌تونه تاثیر منفی داشته باشه
   حتما با پزشک خودتون هم مشورت کنید

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر، بله مشکلی نداره اما بهتر است حداقل دو هفته بعد انجام بدین، قبل از اون حتما با پزشکتون مشورت کنید.

   پاسخ
 11. سلام من امروز هایفو کردم با دستگاه دی اس اس خیلی درد داشتم و اینکه پزشک روی گردن بالای لب و چانه و روی بینی رو هایفو نکرد گفت خطرناک هست درسته یا خیر؟
  ممنون از شما

  پاسخ
   • سلام دو سه سال پیش تزریق چربی داشتم و زیر چشم تزریق ژل داشتم
    الان هایفو یا لیزر co2 بخوام انجام بدم رو چربی تاثیر منفی نمیزاره؟

    پاسخ
     • سلام من هایفوتراپی انجام دادم بعد ازدوهفته میخوام بوتاکس کنم ونمیخوام صورتم لاغرشه ایابااین کارصورت لاغرمیشه یانه

     • سلام وقت بخیر
      بله می‌تونید بوتاکس انجام بدین، ارتباطی با لاغری صورت ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 21

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.