نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند

ما برای بررسی نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند، از یک نظرسنجی بسیار معتبر استفاده کرده‌ایم. در این نظر سنجی که در دانشگاه هانیانگ کره جنوبی انجام شده است، از 20 بیمار پس از درمان هایفوتراپی نظرخواهی شده است. در نتیجه نهایی این آزمایش تمام افراد از انجام هایفو رضایت داشتند. در ادامه مقاله این نظرسنجی را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

علاوه بر بررسی نظرات در مورد هایفو 3 نکته طلایی را خواهیم گفت و به سه پرسش اساسی پاسخ خواهیم داد:

 1. آیا هایفو افتادگی‌های شدید پوست را برطرف کند؟
 2. آیا نوع دستگاه هایفو مهم است؟
 3. آیا هایفو برای شما مناسب است یا خیر؟‌

پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. همچنین جهت مشاوره و انجام هایفوتراپی در شیراز روی لینک کلیک کنید.

نظر مردم در مورد هایفو در تحقیقات دانشگاه هانیانگ کره جنوبی

مبدا تکنولوژی هایفو در کشور کره جنوبی است. دو پزشک کره‌ای نتایج هایفو را بر روی 20 بیمار آسیایی در گروه پوست دانشگاه هانیانگ مورد ارزیابی قرار دادند. نکته جالب این است که این تحقیقات بر روی طیف پوست آسیایی (متناسب با پوست ما ایرانی‌ها) انجام شده است. محققان قبل از انجام هایفو و 3 و 6 ماه بعد از آن، از بیماران عکسبرداری کردند. این آزمایش در شرایط یکسان و تعداد شات یکسان انجام شده است. در زیر تصویر قبل و بعد یک بیمار را مشاهده می‌کنید.

تصاویر قبل و بعد هایفوتراپی بعد از ۶ ماه

نکته: برای مشاهده نسخه اصلی نظرسنجی هایفو که در کتابخانه ملی و پزشکی آمریکا (nlm) منتشر شده است، روی لینک کلیک کنید.

تجربه هایفوتراپی از نظر پزشکان

این آزمایش در هفت ناحیه از صورت تمام افراد انجام شده است. پزشکان با بررسی تغییرات هر فرد قبل از هایفو و شش ماه بعد از آن نظرات خود را بیان کرده‌اند. پزشکان معتقدند تجربه هایفوتراپی در همه بیماران مثبت بوده و افتادگی پوست در تمامی نواحی بهبود یافته است. به نظر پزشکان چین و چروک اطراف دهان و اطراف چشم بهبود بیشتری را داشته است.

نمره رضایت از هایفو در بیماران

رضایت از هایفو در تمامی بیماران مثبت بوده است. در ادامه نظرسنجی از کسانی که هایفوتراپی انجام داده‌اند، این سوال پرسیده شد: «به نظر شما بعد از درمان هایفو کدام ناحیه بیشترین بهبودی را نشان داد؟»، بیماران در جواب به نواحی خط فک، گونه و اطراف دهان بیشترین امتیاز را دادند. بعد از ۱۲ ماه نیز 25٪ بیماران در مصاحبه تلفنی اعلام داشتند که اثرات جزئی هنوز در برخی مناطق وجود دارد.

بعد از هایفو کدام ناحیه بیشترین بهبود را نشان داده است؟

من هایفو انجام دادم ،آیا این درمان را به دیگران پیشنهاد می‌دهم؟

در جواب به این سوال که «آیا درمان هایفو را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟» اکثر افراد جواب مثبت دادند. 2 نفر از کسانی که هایفو انجام داده اند به دلیل هزینه زیاد، این درمان را به دیگران توصیه نمی‌کنند.

من هایفو انجام دادم آیا این درمان را به دیگران توصیه می‌کنم؟

کسی که هایفو کرده به تجربه دوباره این درمان تمایل دارد؟

در ادامه نظرسنجی این سوال از بیماران پرسیده شد که «تمایل به تجربه مجدد هایفوتراپی دارید؟» اکثر بیماران به این سوال جواب مثبت دادند. تنها یک نفر از کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند ، عنوان داشت به علت عدم دریافت نتیجه مطلوب تمایلی به تجربه مجدد هایفوتراپی نخواهد داشت.

نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند آیا تمایل به ادامه‌ی درمان هایفو دارید

نتیجه نظرات در مورد هایفو صورت

نتیجه این نظرسنجی در بیست بیمار نشان می‌دهد که نظرات در مورد هایفو صورت رضایت بخش است. محققین هایفو را گزینه‌ای ایمن موثر و غیر تهاجمی برای لیفت صورت و بهبود چین و چروک می‌دانند. اما باید این نکته مهم را به یاد داشته باشید، قبل از انجام هایفو باید با پزشک مشورت کنید.

سه نکته طلایی در مورد هایفو

سه نکته طلایی که قبل از هایفو باید بدانید

1- انتظار شما از درمان هایفو چیست؟

در جلسه معاینه با پزشک سطح انتظارات خود از درمان هایفو را بیان کنید. ممکن است پزشک هایفو را برای افتادگی‌های زیاد پوست و یا سنین بالا پیشنهاد نکند. هایفو در مقایسه با عمل های جراحی و دیگر روش‌های تهاجمی تغییرات شدید و بلافاصله ندارد. و پوست شما را به صورت طبیعی سفت می‌کند. و افتادگی‌های جزئی صورت را بهبود می‌بخشد. بهتر است از درمان هایفوتراپی انتظارات منطقی داشته باشید.

2- مدل دستگاه هایفو چیست؟

یکی از عوامل مهم در انجام یک درمان مطلوب هایفو مدل دستگاه هایفو است. دستگاه‌های کره‌ای از کیفیت و کارایی بالاتری نسبت به دستگاه‌های چینی برخوردار هستند. پس بهتر است در مورد نوع دستگاه نیز تحقیق کنید. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله بهترین دستگاه هایفو چیست را مطالعه کنید.

3- پاسخ هایفو در افراد مختلف متفاوت است

شاید شنیده باشید که بعضی افراد می‌گویند:‌ من هایفو انجام دادم اما نتیجه کمی گرفتم و در مقابل گروه دیگری می‌گویند: من هایفو انجام دادم و رضایت کامل دارم، باید به این نکته مهم اشاره کنیم، که رضایت از هایفو وابسته به عوامل مختلفی است. عواملی مثل سن شخص، بالانس متابولیک، تغذیه، میزان مصرف آب و سبک زندگی افراد در میزان اثربخشی این درمان موثر است. پس دقت داشته باشید پاسخ هایفو در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

نتیجه گیری:

برای رضایت از هایفو ابتدا با پزشک مشورت کنید

به نظر می‌رسد نمی‌توان تنها نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند را برای تصمیم گیری در نظر گرفت. ابتدا یک مرکز تخصصی هایفوتراپی را بیابید. سپس با مشورت با پزشک متخصص پوست و مو، مشخص کنید که آیا این درمان می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند یا خیر؟ و در انتها در نظر داشته باشید استعداد پوست و پاسخ افراد مختلف به هایفو متفاوت خواهد بود. در پایان از شما میخواهیم نظرات در مورد هایفو را که از دوستان خود شنیده‌اید و یا خودتان تجربه هایفوتراپی را داشته‌اید، با ما و دیگر دوستان در پایان این صفحه به اشتراک بگذارید.

نظرات در مورد هایفو صورت در تحقیقات چگونه است؟

در تحقیقات دانشگاه هانیانگ کره، با 20 فرد شرکت کننده همگی از نتایج بدست آمده پس از هایفو راضی بودند.

تجربه هایفوتراپی در همه افراد یکسان است؟

هایفوتراپی بدن را تحریک می‌کند تا به صورت طبیعی کلاژن تولید کند. در نتیجه پاسخ بدن هر شخص به هایفو و استعداد پوست نیز متفاوت است.

کی هایفو کرده و آیا راضی بوده؟

اساسا این سوال می‌تواند شما را گمراه کند. چون ممکن است هایفو برای افتادگی‌های صورت یک شخص نتیجه بخش نباشد. در عوض برای بهبود افتادگی پوست شخص دیگر مفید واقع شود. حتما در مورد نتایج هایفو با توجه به شرایط پوستی خود با پزشک مشورت کنید.

چرا بعضی از افراد از نتیجه هایفوتراپی راضی نیستند؟

به جز اینکه میزان و نحوه جوابدهی درمان هایفوتراپی برای افراد مختلف متفاوت است، اکثر افراد برای مشاهده نتایج عجله می‌کنند. در حالی که نتیجه گرفتن از هایفوتراپی نیاز به زمان داد و ممکن است 2 تا 3 ماه به طول انجامد.

13 دیدگاه دربارهٔ «نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند»

 1. سلام . من دودل هستم هایفو انجام بدم یا نه ؟ نظر دوستان و کسانی که انجام دادن رو میخوام بدونم آیا رضایت داشتن ؟

  پاسخ
 2. با سلام من اندولیفت انجام دادم و گفتن خیلی تاثیرش بیشتر و طولانی تر ازهایفو هست ولی تاثیرات آنچنان محسوس نیست از بین هایفو و اندولیفت کدام رو پیشنهاد میکنید با توجه به اینکه هزینه اندولیفت دوبرابر هایفو هست ‌

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   روش‌های غیرتهاجمی یا کم‌تهاجم جهت لیف صورت گزینه‌های زیر هست:
   ـ هایفوتراپی
   ـ آر اف فرکشنال
   ـ اندولیفت
   با توجه به سن، میزان افتادگی‌ پوست شما و موارد دیگه پزشک می‌تونه بهترین پیشنهاد رو به شما بده، اگر این روش‌ها موثر نباشن باید روش‌های تهاجمی مثل جراحی یا تزریق فیلر و غیره رو انتخاب کنید.

   پاسخ
 3. من دوماهه هایفو انجام دادم درد نداشت تاثیره خیلی کمی میبینم در اون حد که دکترا میگن نبود

  پاسخ
 4. سلام من یک هفته پیش هایفو‌انجام دادم چند روزه یک لکه سفید بالای لبم پیدا شده نمیدونم رفع میشه یا اینکه بیشتر میشه راهنمایی کنید نیاز هست به پزشک مراجعه کنم یا خیر
  ممنون

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر،
   هایفو بر خلاف درمان‌هایی که لایه بردار هستن عوارضی مثل لک و یا کک و مک نداره، با این حال حتما با پزشکتون مشورت کنید.

   پاسخ
  • نگران نباشید، هایفو یک درمان بدون عوارض و طبیعی هست، حتی اگر کمترین تاثیر رو هم داشته باشه نسبت به هزینه پایین درمان به صرفه هست.

   پاسخ
 5. نوشتین از هایفو انتظار منطقی داشته باشین. در حالی که خودتون و پزشکان محترم عمسهای قبل و بعدی میذارن که انگار طرف بعد هایفو تازه متولد ده

  پاسخ
  • دقیقا درسته حرفتون، من خودم از خیلی از عکس‌های قبل و بعد تعجب میکنم،
   اما درسته که تغییرات کم و نامحسوس هست اما با توجه به اینکه درمان طبیعی و کم هزینه‌ای هست به نظرم ارزشش رو داره.

   پاسخ
 6. من و خواهرام هم هایفو انجام دادیم برا من بهتر جواب داد به نظرم برای هر کسی یه اندازه جواب میده همینطور که تو این مقاله نوشتن برای افتادگی زیاد خوب نیس

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید