ماندگاری هایفوتراپی

مدت ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟ این سوال دغدغه افرادی است که قصد انجام هایفو را دارند. باید بگوییم که هایفو در افراد مختلف نتایج متفاوت دارد، اما به صورت میانگین اثرات هایفو حداقل 6 ماه و حداکثر 2 سال ماندگاری دارد. در ادامه فاکتور‌های تاثیر گذار بر ماندگاری هایفو را به صورت کامل بررسی می کنیم، و 3 راهکار افزایش اثربخشی هایفو را آورده‌ایم.

فاکتورهای تاثیر گذار بر ماندگاری هایفو

1 – سن فرد 

نتیجه هایفوتراپی با سن رابطه مستقیم دارد و به آن وابسته است.  از آنجایی که هایفو بدن را تحریک به تولید کلاژن می‌کند، هرچه جوان‌تر باشید میزان موفقیت این روش بیشتر است. پزشکان هایفوتراپی در شیراز پیشنهاد می‌دهند، جهت حفظ ماندگاری این درمان، افرادی که زیر 40 سال سن دارند هایفو را سالی یکبار و افراد با سن بالاتر هر شش ماه (با تشخیص و تجویز پزشک) هایفوتراپی را تمدید کنند.

در درمان هایفو هر چقدر جوان‌تر باشید پوست توانایی تولید کلاژن بیشتری دارد

2- پاسخ بیولوٰژیکی

عامل مهم دیگر در میزان ماندگاری هایفو پاسخ بیولوژیکی بدن به امواج دستگاه هایفو است. اینکه بدن فرد بعد از هایفوتراپی چه واکنشی نشان می‌دهد و فرآیند کلاژن سازی برای او چگونه است در افراد مختلف متفاوت است. طبیعی است که متابولیسم بدن یک فرد با دیگری متفاوت است در نتیجه ماندگاری هایفو و حتی تاثیرات هایفو برای هر فرد بستگی به واکنش بدن او به این درمان دارد.

3- میزان افتادگی پوست 

میزان افتادگی پوست تاثیر مستقیم بر ماندگاری هایفو دارد. افراد با افتادگی کمتر غالبا تاثیرات بیشتر و ماندگاری طولانی‌تری را مشاهده می‌کنند. و افراد با افتادگی شدید می‌توانند درمان‌های ترکیبی را در کنار هایفو جهت افزایش تاثیرات و ماندگاری انتخاب کنند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هایفو حتما مشاوره شوید. شاید بهتر است اگر میزان افتادگی پوست شما بسیار زیاد است روش دیگری را انتخاب کنید.

ماندگاری هایفوتراپی در افراد با افتادگی پوست جزیی،‌ بیشتر است

4- سبک زندگی 

سبک زندگی سالم مانند تغذیه سالم، نوشیدن مقدار آب لازم و خواب کافی می‌تواند بدن را در تولید کلاژن یاری دهد. قطعا افراد با سبک زندگی سالم از هایفو ماندگاری طولانی‌تری دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید بعد از اینکه اشعه هایفو پوست را تحریک می‌کند بدن در طی سه ماه و به مرور زمان کلاژن تولید می‌کند، بهتر است در این بازه‌ی زمانی سبک زندگی سالم را مدنظر قرار دهید.

5- دستگاه هایفو

فاکتور دیگری که بر ماندگاری هایفوتراپی تاثیرگذار است نوع دستگاه هایفو و روش انجام هایفوتراپی‌است. پزشک باید بتواند برای هر منطقه از صورت، قدرت دستگاه و تعداد شات‌ها را به درستی تشخیص دهد تا ماندگاری این روش طولانی شود. شما با مراجعه به مراکز معتبر مطمئن خواهید بود که تعداد شات مورد نیاز پوستتان را دریافت خواهید کرد. ما در وبسایت شیراز بیوتی در مقاله‌ای تحت عنوان بهترین دستگاه هایفو به صورت جامع دستگاه‌ها را بررسی کرده‌ایم، برای اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.

نوع دستگاه هایفو بر میزان ماندگاری درمان موثر است

راهکارهای افزایش اثربخشی و ماندگاری هایفو

1– انجام مراقبت‌های پس از هایفوتراپی

بهتر است بعد از انجام هایفو از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید. همچنین مصرف کافئین و نیکوتین را به حداقل برسانید. هر چند هایفوتراپی نیازی به مراقبت‌های خاصی ندارد اما بهتر است به علت التهاب پوست از نور خورشید محافظت کنید، همچنین از حمام با آب بسیار گرم، سونا و سولاریم خودداری کنید.

2– تغذیه مناسب و استفاده از مکمل کلاژن

روش درمانی هایفو بر اساس تولید کلاژن توسط بدن است. طبیعی است اگر رژیم غذایی داشته باشید که به تولید کلاژن کمک کند نتیجه بهتری می‌گیرید. استفاده از مکمل کلاژن می‌تواند در افزایش ماندگاری هایفو موثر باشد. بهتر است برای انتخاب مکمل با پزشک خودتان صحبت کنید.

3- هیدراته نگه داشتن پوست 

پس از درمان هایفو، مقدار زیادی آب بنوشید. آب به دفع سموم و مواد زائد از بدن کمک می‌کند. همینطور خوردن آب به مقدار لازم باعث هیدراته نگه داشتن پوست می‌شود که در ماندگاری هایفو می‌تواند موثر باشد.

ماندگاری هایفو با تمدید سالیانه

هایفوتراپی باعث افزایش ساخت کلاژن توسط پوست می‌شود که در نتیجه باعث کند شدن روند پیری می‌شود. مراکز معتبر هایفوتراپی به شما پیشنهاد می‌کنند که در سال اول، دو جلسه به فاصله شش ماه از هم، هایفو انجام دهید. و سپس برای ماندگاری بیشتر نتایج، سالی یکبار این درمان را تکرار کنید تا نتایج آن دائمی باشد و فارغ از سن،  پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

با تمدید سالیانه هایفو نتایج آن را ماندگار کنید

نتیجه

ماندگاری هایفوتراپی به صورت معمول بین شش ماه تا دو سال عنوان می‌شود. باید در نظر داشت که ماندگاری هایفو به عوامل زیادی بستگی دارد و در افراد مختلف نتایج متفاوتی دارد. دوام و ماندگاری این روش به دلیل اینکه بدن تحریک به تولید کلاژن الاستیک می‌شود نسبت به سایر روش های زیبایی بیشتر است. در پایان از شما درخواست داریم اگر شما و حتی یکی از دوستانتان هایفوتراپی انجام داده‌اند در قسمت نظرات به ما بگویید تا چه مدت ماندگاری داشته است؟

سوالات پر تکرار

میزان ماندگاری هایفو صورت چقدر است؟

ماندگاری هایفو صورت در افراد مختلف متفاوت است و حداقل 6 ماه و حداکثر 2 سال است. به صورت میانگین پزشکان ماندگاری هایفوتراپی را 1 سال عنوان می‌کنند.

آیا می‌توان ماندگاری هایفو را افزایش داد؟

با رعایت سبک زندگی و تغذیه سالم  و مصرف مکمل کلاژن و همچنین هیدراته نگه داشتن پوست ممکن است بتوانید نتیجه طولانی‌تری از درمان دریافت کنید.

هایفوتراپی در چه بازه زمانی نیاز به تمدید دارد؟

در صورت رضایت از نتایج هایفو می‌توانید این درمان را سالیانه تمدید کنید. در بعضی افراد با افتادگی پوست بیشتر، پزشک هر شش ماه یکبار این درمان را پیشنهاد می‌دهد.

آیا مکمل کلاژن ساز بعد از هایفو ضروری است؟

استفاده از مکمل‌های کلاژن ساز ضروری نیست، اما برخی پزشکان معتقدند استفاده از این مکمل‌ها می‌تواند در افزایش نتایج و ماندگاری بیشتر موثر باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.