کرم ترمیم کننده بعد از هایفو

یکی از سوالات مهم مراجعه کنندگان این است که آیا نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو داریم یا خیر؟ پاسخ این سوال خیر است. همانطور که در مقاله مراقبت بعد از هایفو عنوان کردیم، نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده نیست. در ادامه قصد داریم علت این موضوع را کاملا توضیح دهیم. همچنین درباره چهار اشتباه رایج که بعد از هایفوتراپی بهتر است آن‌ها را انجام ندهید، با شما صحبت خواهیم کرد.

چرا کرم ترمیم کننده بعد از هایفوتراپی نیاز نداریم

همانطور که می‌دانید ترمیم کننده‌های پوستی آثار زخم و جای جوش را بهبود می‌دهند. اما در هایفوتراپی اشعه هایفو از سطح پوست عبور می‌کند. و روی بافت‌ عمیق پوست تاثیر می‌گذارد. در نتیجه هیچگونه زخم و یا آثاری در سطح پوست باقی نمی‌ماند. و استفاده از کرم‌های ترمیم کننده تاثیری بر نتیجه نهایی هایفو نخواهد داشت. و به صورت معمول ترمیم کننده بعد از هایفوتراپی تجویز نخواهد شد.

لزومی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو وجود ندارد

اما در مواردی ممکن است به علت حساسیت بالای پوست فرد و یا هر دلیل دیگری پزشک تصمیم بگیرد برای رفع التهابات ایجاد شده بر روی پوست در اثر هایفو، کرم ترمیم کننده تجویز کند. پیشنهاد ما استفاده از ترمیم کننده‌های ایرانی است. زیرا التهابات ممکن در اثر هایفو خفیف بوده و علاوه بر این برندهای ایرانی نیز عملکرد مطلوبی دارند.

در ادامه به سراغ سه نکته مهم می‌رویم که بعد از هایفوتراپی حتما لازم است به این نکات توجه کنید. همچنین در صورتی که هنوز هایفو را انجام نداده‌اید برای مشاوره و انجام هایفوتراپی در شیراز روی لینک کلیک کنید.

سه اشتباه رایج بعد از هایفوتراپی

در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرد

محافظت از پوست در برابر نور خورشید در شرایط عادی نیز توسط متخصصین پوست و مو توصیه شده است. بعد از انجام هایفو شما به کرم ترمیم کننده بعد از هایفو نیاز ندارید، اما به ضد آفتاب نیاز دارید. دلیل این موضوع نیز التهاب موقت پوست شماست. بهتر است پس از انجام هایفو کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید. و حداقل به مدت یک ماه از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو از پوست شما در برابر نور خورشید محافظت می‌کند

بعد از انجام هایفوتراپی سطح پوست شما آسیب نخواهد دید. اما به صورت موقت پوست صورت شما حساس و یا قرمز خواهد شد. در این شرایط اجتناب از نور خورشید و استفاده کرم ضد آفتاب می‌تواند مفید باشد. در انتخاب کرم ضد آفتاب نیز با پزشک خود مشورت کنید. و علاوه بر این نیز،‌ استفاده از خدمات سولار و برنزه کردن را به زمان دیگری موکول کنید.

استفاده از رژیم غذایی ناسالم

هدف نهایی درمان هایفو تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر است. روند تولید کلاژن را با داشتن رژیم غذایی سالم می‌توانید سرعت ببخشید. شاید این نکته تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه نهایی درمان هایفو شما نداشته باشد. اما سبک زندگی سلام و رژیم غذایی صحیح به صورت غیر مستقیم می‌تواند نتیجه درمان را هر چند جزیی تحت تاثیر قرار دهد. بهتر است استفاده از نوشیدنی‌های الکی را نیز قطع و یا محدود کنید.

نوشیدن آب کافی بعد از هایفو پیشنهاد میشود

استفاده از آب کافی نیز بعد از انجام هایفو توصیه شده است. نوشیدن آب کافی در روند تولید کلاژن می‌تواند موثر باشد. یک نکته مهم این است که دستورالعمل خاصی برای نتیجه گیری بعد از هایفو وجود ندارد. بهتر است حساس نباشید و برای نتیجه گیری از هایفو کمی صبور باشید. هر کدام از عوامل ممکن است تاثیر غیر مستقیم و یا تاثیر بسیار کمی در نتیجه درمان داشته باشند. تنها کافیست به صورت کلی رعایت نکات ذکر شده را مدنظر قرار دهید.

از آب بسیار گرم استفاده می‌کنید

برخی افراد بلافاصله بعد از هایفو از آب بسیار گرم استفاده می‌کنند که این کار اشتباه است. زیرا پوست شما به خاطر درمان حساس شده و در صورت استفاده از آب بسیار گرم بعد از هایفو، ممکن است پوست شما حساس تر شود. شاید به علت استفاده پزشک از ژل برای درمان هایفو بخواهید به سرعت صورت خود را شستشو دهید. بهتر است از آب بسیار داغ استفاده نکنید.

از آب داغ بلافاصله بعد از هایفو استفاده نکنید

نتیجه گیری در مورد کرم بعد از هایفو

ما در این مقاله به این موضوع پرداختیم که نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو نیست. البته اگر پزشک شما تشخیص بدهد که پوست شما بسیار حساس است، کرم بعد از هایفو را برای شما تجویز خواهد کرد. همچنین درباره لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از هایفو هم صحبت کردیم. در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله جذاب نظرات مردم در مورد هایفو صورت را به صورت کامل مطالعه کنید.

سوالات پر تکرار

آیا استفاده از ترمیم کننده بعد از هایفو لازم است؟

پاسخ خیر است. شما نیازی به کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ندارید. در صورتی که پوست حساسی دارید ممکن است پزشک کرم بعد از هایفو را برای شما تجویز کند.

کرم ضد آفتاب بعد از هایفو مناسب است؟

به صورت معمول کرم ضد آفتاب برای پوست سالم توصیه می‌شود. پس از هایفو نیز به علت حساسیت پوست کرم ضد آفتاب نیز قطعا توصیه می‌شود.

از چه مواردی بعد از هایفوتراپی باید اجتناب کرد؟

از قرار گرفتن در معرض خورشید، نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی و کافئین دار،و استفاده از آب داغ، بلافاصله بعد از هایفو اجتناب کنید.

آیا سطح پوست در هایفو آسیب می‌بیند؟

اشعه هایفو در عمق پوست تاثیر خواهد گذاشت و در سطح پوست تاثیری نخواهد داشت. و آسیبی در سطح پوست نیز انجام نخواهد شد.

2 دیدگاه دربارهٔ «کرم ترمیم کننده بعد از هایفو»

    • سلام وقت بخیر
      هایفوتراپی به صورت کلی تداخلی با پروسیجر‌های دیگه نداره،‌ اگر هایفوتراپی انجام دادین بعد از دو هفته می‌تونید اکثر درمان‌های زیبایی رو با نظر پزشک انجام بدین.

      پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 10

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.