مراقبت های بعد از هایفوتراپی

مراقبت های بعد از هایفوتراپی چند نکته ساده است. همانطور که می‌دانید هایفو بدون دوره نقاهت است و بلافاصله بعد از هایفو می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید. در ادامه 10 نکته ساده برای بدست آوردن نتایج بهتر را آورده‌ایم. اگر هنوز درمان هایفو را انجام نداده‌اید، می‌توانید برای مشاوره و انجام هایفوتراپی در شیراز روی لینک کلیک کنید.

1- التهاب پوست بعد از هایفو

التهاب پوست از عوارض موقت بعد از هایفوتراپی است

هایفوتراپی با ایجاد حرارت در لایه‌ی زیرین پوست باعث تحریک بدن به تولید کلاژن می‌شود. و اشعه هایفو با عبور از سطح پوست در عمق چند میلیمتری زیر سطح پوست تاثیر می‌گذارد. در نتیجه به صورت کلی هایفو آسیبی به سطح پوست نمی‌رساند. و تنها ممکن است پوست شما بعد از هایفو تا چند روز حساس تر باشد. حفاظت از پوست در برابر دمای بالا، مواد شیمیایی و فعالیت سنگین از مراقبت های بعد از هایفوتراپی به حساب می‌آید.

2- کرم ترمیم کننده بعد از هایفو

همانطور که اشاره کردیم سطح پوست در هایفو آسیب نمی‌بیند در نتیجه نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفوتراپی نخواهد بود. به علت التهاب و قرمزی پوست بعد از هایفو بهتر است چند روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. دقت کنید به علت اینکه پوست شما حساس شده است به صورت موقت از کرم‌های لایه بردار و یا آرایش‌های سنگین اجتناب کنید. در بعضی موارد مانند پوست‌های حساس ممکن است پزشک کرم ترمیم کننده بعد از هایفو را تجویز کند (ترمیم کننده‌های معمولی).

3- شستن صورت بعد از هایفو

شستن صورت بعد از هایفوتراپی منعی ندارد

شستن صورت بعد از هایفو منعی ندارد. و به سادگی می توانید صورت خود را بشویید. ممکن است پوست شما بعد از درمان هایفو کمی حساس شود. بهتر است از شوینده‌های قوی و اسکراب ‌های پاکسازی پوست موقتا استفاده نکنید. زیرا ممکن است حساسیت پوست شما را پس از درمان افزایش دهد. همچنین تا یک هفته بعد از هایفو هنگام شستشوی صورت از آب بسیار گرم و لیف‌های لایه بردار ترجیحا استفاده نکنید. شستن صورت بعد از هایفوتراپی به صورت کلی مشکلی ندارد و مراقبت بعد از هایفو به حساب نمی‌آید.

4- نحوه خوابیدن بعد از هایفو

نحوه خوابیدن بعد از هایفوتراپی تاثیری در نتیجه درمان ندارد. همچنین پزشکان بعد از هایفو دستورالعمل خاصی برای نحوه خوابیدن ارائه نمی‌دهند. اگر پوست شما در چند روز اول به علت انجام هایفو ملتهب شده است، بهتر است به گونه‌ای بخوابید که فشاری بر روی صورت وارد نشود. به طور کلی محدودیتی در مورد نحوه خواب در مراقبت بعد هایفوتراپی وجود ندارد.

5- ورزش بعد از هایفو

در مراقبت های بعد از هایفو ورزش کردن مانعی ندارد

ورزش کردن بعد از هایفوتراپی نیز محدودیتی ندارد. حتی ورزش کردن و نزدیک شدن شما به سبک زندگی سالم می‌تواند بدن شما را برای تولید کلاژن بیشتر یاری کند. اگر پوست شما بعد از هایفو ملتهب شده است، بهتر است چند روز موقتا ورزش را کنار بگذارید. ورزش‌هایی شدید و یا ورزش‌هایی که ممکن است به پوست شما ضربه وارد کند و یا ارتباط مستقیم با پوست دارد را بهتر است بعد از گذشت یک هفته شروع کنید.

6- ورم و درد صورت بعد از هایفو

اگر درمان هایفو در کلینیک تخصصی پوست و مو و یا مراکز تخصصی انجام شود. درمان بسیار ایمن و تقریبا بدون عارضه خواهد بود. بلافاصله بعد از هایفو ممکن است تورم یا درد خفیفی را شبیه سوزن سوزن شدن در ناحیه صورت تجربه کنید. این درد و تورم به سرعت فروکش خواهد کرد. اگر درد و ورم صورت بعد از هایفو تشدید شد و یا چند روز ادامه داشت، حتما به پزشک خود مراجعه کنید. در مراقبت های بعد هایفوتراپی روشی جهت پیشگیری از قرمزی و تورم پوست مطرح نشده است. و قرمزی سطحی پوست اجتناب ناپذیر است.

7- پس از هایفوتراپی آب بیشتری بنوشید

نوشیدن آب کافی یکی از مراقب های بعد از هایفوتراپی

همانطور که می‌دانید نوشیدن آب کافی به صورت کلی برای سلامتی پوست و مو بسیار مهم است. دستاورد نهایی هایفو تولید کلاژن بیشتر پوست خواهد بود. و نوشیدن آب به افزایش سرعت تولید کلاژن در بدن کمک خواهد کرد. پس بهتر است با نوشیدن آب کافی و استراحت مناسب و سبک زندگی سالم بدن را در تولید کلاژن بیشتر همراهی کنید. پیشنهاد می‌کنیم در رعایت نکات گفته شده وسواس به خرج ندهید.

8-دندان درد بعد از هایفو

استفاده از هایفو در عمق زیاد کنار دندان‌ها می‌تواند باعث ایجاد درد در بعضی افراد گردد. دندان ‌هایی که دارای ایمپلنت‌های فلزی هستند و یا با مواد آمالگام (مواد با ترکیب فلز) پر شده‌اند ممکن است در هنگام هایفو دچار درد شوند. اگر احساس دندان درد بعد از هایفو داشتید بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. وجود استند‌های فلزی در منطقه صورت و گردن یکی از محدودیت‌های درمان‌ هایفو است. که پزشکان جهت انجام هایفو در این شرایط تدابیر خاصی دارند.

9- ماساژ صورت بعد از هایفو

بهتر است ماساژ صورت بعد از هایفو را چند روز به تعویق بیندازید

ماساژ صورت بعد از انجام بوتاکس می‌تواند خطر آفرین باشد. همچنین ماساژ پس از تزریق فیلر می‌تواند مواد فیلر را جا به جا کند. اما در مورد هایفو اینگونه نیست. با این حال بهتر است به مدت چند روز از ماساژ صورت بعد از هایفوتراپی اجتناب کنید. با توجه به اینکه پوست شما بعد از هایفو حساس شده است، ماساژ می‌تواند التهاب پوستی شما را بیشتر کند. اگر می‌خواهید پس از هایفو بوتاکس یا فیلر انجام دهید پیشنهاد می‌کنیم مقاله فاصله هایفو و بوتاکس را مطالعه کنید.

10- ضعف و سردرد بعد از هایفوتراپی

هایفوتراپی یک درمان غیر تهاجمی بوده و پروسه درمان شما را خسته نخواهد کرد. با این حال احساس ناخوشایند حین درمان و استرس‌های ناشی از آن ممکن است باعث ضعف و سردرد شما شود. در صورتی که علائمی مانند سردرد و ضعف جزء عوارض هایفو نیستند. و در مراقبت های بعد از انجام هایفوتراپی روشی جهت جلوگیری از سردرد توصیه نشده است. با این حال در صورت ادامه سردرد و تشدید آن به پزشک خود مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از هایفو را ساده بگیرید

در این مقاله سعی کردیم تمام نکات و مراقبت های بعد از هایفوتراپی رو برای شما شرح دهیم. اما در نظر داشته باشید بدون رعایت نکات ذکر شده نیز، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. به صورت کلی هایفو عوارض بسیار نادری دارد. و پیشنهاد می‌شود نکات را ساده بگیرد. در پایان از شما درخواست می‌کنیم در صورت مواجهه با هر یک از موارد ذکر شده آن را برای ما و دیگر دوستان در این صفحه کامنت کنید. همچنین می‌توانید سوالات خود را در پایان این صفحه کامنت کنید ما کمتر از چند ساعت پاسخگوی شما هستیم.

سوالات پر تکرار

آیا هایفو نیاز به دوره نقاهت دارد؟

یکی از مزیت‌های اصلی هایفوتراپی نداشتن دوره نقاهت است. بعد از انجام هایفو بلافاصله می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید.

قرمزی پوست بعد از هایفو طبیعی است؟

قرمزی پوست بعد از هایفوتراپی کاملا طبیعی است. التهاب و قرمزی موقت بوده و بعد از چند ساعت از بین خواهد رفت.

بهترین کرم بعد از هایفو برای دریافت نتیجه بهتر چیست؟

هایفوتراپی با تاثیر در عمق پوست باعث سفت شدن و لیفت صورت شما می‌شود. و استفاده از ترمیم کننده بعد از هایفوتراپی و یا انواع کرم تاثیری در افزایش نتیجه نخواهد داشت.

بعد از انجام هایفو چه مراقبت‌هایی نیاز است؟

بعد از هایفو نیاز به هیچگونه مراقبت خاصی نخواهید داشت. اما بهتر است به علت التهاب پوست در معرض نور خورشید قرار نگیرید و یا از ضد آفتاب استفاده کنید.

53 دیدگاه دربارهٔ «مراقبت های بعد از هایفوتراپی»

 1. سلام من دیروز هایفو ۴بعدی مونالیزا انجام دادم فقط یه کم صورتم ملتهب شد ودکتر گفت کپسول ویتامین ای روبازکن وبه صورتت بزن تا التهابش از بین بره ودردشم اونجوری که گفتن نبود قابل تحمل بود

  پاسخ
 2. سلام من دیروز هایفو انجام دادم درد شدیدی داشت و صورتم خیلی ورم کرده مخصوصا قسمت زیر گردن و گردن و صورتم هم ورم داره هم کبود شده و بی حس خیلی اذیتم به خاطر بی حسی به پزشکم تماس گرفتم گفت تا چند روز آینده خوب میشه اما الان هی داره بدتر میشه هم ورمش و هم بی حسیش به نطر شما طبیعی مچکرم از شما

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   این موارد بسیار نادر هست، و به صورت طبیعی بعد از گذشت زمان خوب میشه، با این حال حتما با پزشکتون در تماس باشید.

   پاسخ
   • سلام من امروز هایفو انجام دادم فکر نمیکردم اینقدردرد داشته باشه یکم ملتهبو قرمز شد اما ازجایی که انجام دادم خیلی راضیم بسیار عالی و قابل اعتماد..فقط ناحیه ی گردنم درد بدی داشت و الان متورمه.دکترم گفت تا یک ماه پودر کلاژن ساز بخورم.ایا برای درد و التهاب میشه مسکن استفاده کرد بعدهایفو و کی نیشه فیلرصورت تزریق کرد ممنون

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     عبارت «فاصله هایفو و فیلر شیراز بیوتی» رو سرچ کنید اطلاعات کاملی در این زمینه منتشر کردیم.

     پاسخ
 3. من امروز هایفو کردم ولی با این نظرات که منفی گفتم ترسیدم مخصوصا خانمی که اشاره کردند زیر غبغشون غده زیاد درآمده ولی درد لوزه و دندان درد هم دارم موقع هایفو هم خیلی درد زیاد داشتم

  پاسخ
 4. سلام من وقت هايفو گرفتم ٧ بعدي الان با خوندن نظرات خيلي ترسيدم بعد هايفو احساس درد و ناخوءايندي داشته باشم
  وسوالم اينه كه بعدازهايفو احساس كشش پوست داريد اينكه اتگار داره از تو پاره ميشه من خطلي ميتوسم راهنمايي كنيد اگه ميخواد بد باشه بيچاره بشم كنسل كنم ممنون

  پاسخ
  • من به مرگ رسیدم حس میکردم استخون هام داره زیر پوستم خورد میشه اینقد دست خودمو چنگ زدم دستم خون افتاد بدم اومد از هایفو

   پاسخ
 5. سلام من ۲۰ روزه هایفو انجام دادم درد شدیدی داشتم مخصوصا استخوان فک ..و از همون اولم پوست صورتم ب طرف گردن بی حس شده و همچنان بی حسه ‌..طبیعیه یا نه ..و گاهی هنوز حس مور مور داره و از همه بدتر پوستم نسبت ب قبل چروک بیشتری پیدا کرده دلیل چیه ..

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   عوارض هایفوتراپی واقعا نادر هست، در مورد بی حس شدن پوستتون با پزشکتون حتما تماس بگیرین، عارضه بی حس شدن جز عوارض هایفو عنوان نشده.

   پاسخ
  • من دیروز انجام دادم .پوستم به شکل محسوسی شفاف و روشن شد .تغییرات رو به وضوح می‌شود در همان ابتدا دید. قطعا بعد ۳ و یا حتی ۲ ماه تاثیرات بهتری می‌شود مشاهده کرد.

   پاسخ
 6. سلام من امروز هایفو انجام دارم و بلافاصله پاکسازی پوست و خارج کردن جوش های سر سیاه بینی کردم والان صورت داری سوزش هست طبیعی هست

  پاسخ
  • بله التهاب بلافاصله بعد از هایفو می‌تونه طبیعی باشه، با این حال حتما به پزشکتون اطلاع بدین

   پاسخ
 7. سلام من دیروز هایفو کردم سی دقیقه طول کشید اما نه درد
  نه تورم
  نه قرمزی
  من شنیدم ک قرمزی میاره اما هیچ عارضه ای نداشت

  پاسخ
 8. سلام
  جه مدت بعد از انجام هايفو ميشه كاراي دندانپزشكي و پر كردن دندان را انجام داد؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   میتونید بلافاصله بعدش هم انجام بدین مشکلی نداره، با این وجود با پزشک خودتون هم مشورت کنید

   پاسخ
 9. سلام من هشت روز هایفو انجام دادن هیچ قرمزی در صورتم ندیدم و تاثیری تا الان در پوست صورتم مشاهد نکردم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   پوست‌های حساس ممکن هست کمی قرمز بشن،
   در ابتدا لازمه بدونید با اینکه هایفو یک درمان غیر جراحی هست و دوره‌ی نقاهتی نداره در عین حال تاثیرات بسیار کم و غیر محسوسی هم داره، و اینکه برای تکمیل نتایج باید حداقل سه ماه صبر کنید تا پروسه کلاژن سازی پوست تکمیل بشه

   پاسخ
 10. سلام وقتتون بخیر. من یک روزه هایفوتراپی انجام دادم و دکترم واسم داروی نیزوپرد تجویز کردن. آیا لازمه این داروی ضدالتهاب رو مصرف کنم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر بله طبق دستور پزشک عمل کنید. چون روش‌ها و دستگاه‌های هایفوتراپی مختلف هستند، مراقبت‌ها هم می‌تونه متفاوت باشه.

   پاسخ
   • سلام من هایفو انجام دادم درد بسیار وحشتناک و بدی در قسمت دندان و فک و سر داشتم در حین انجام کار و هرگز مجدد تکرار نخواهم کرد. عمل بسیار دردناکی هست در ناحیه دندان

    پاسخ
 11. سلام من دیذوز هایفو انجام دادم وقتی بلند شدم خودمو‌دیدم لبم کج شده بود از دکتر که پرسبدم گفتن که بخاطر بی حسی هست از دیروز تا حالا هنوز یکم کج هست و فکم هم خیلی ورم داره و‌ورم یک طرفم بیشتر از طرف دسگه هست ایا طبیعی است؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   هایفوتراپی باعث تورم در قسمت لب نمیشه، همچنین باعث عدم تقارن هم نمیشه،‌با این وجود بعد از گذشت زمان اگر هنوز حس کردین تورم وجود داره به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر من دیروز هایفو انجام دادم خیلی صورتم و قسمت غبغب ورم کرده و زیر پوستم برجستگی های سفتی ایجاد شده لطفا بفرمایید چیکار باید بکنم

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     نگران نباشید التهاب در بعضی موراد نادر ممکن هست اتفاق بیوفته، اما حتما پزشکتون رو در جریان بزارید.

     پاسخ
  • سلام من دیروز هایفو کردم دمتر گفت اگه دیدی درد زیاد داری بگو والا عصب صورتت اسیب میبینه کج میشه صورتت به دکترت بگو دوست عزیز

   پاسخ
 12. سلام من دیروز هایفو انجام دادم زیر چشم راستم تورم داره (مثل اینکه پر اب باشه ) ایا این طبیعیه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر تورم ممکنه در بعضی موارد نادر اتفاق بیوفته، حتما پزشکتون رو در جریان بزارید.

   پاسخ
 13. سلام من یه هفته هست هایفوانجام دادم یه قسمت ازگردنم حالت خشکه زده اینکه داروهای ویتامین تاجندروز مصرف کنم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر، خشک شدن گردن ممکن هست به خاطر گرفتگی عضلات حین انجام درمان باشه، با این وجود حتما با پزشکتون مشورت کنید. داروهای ویتامین هم برای مراقبت بعد از هایفو ضروری نیست و بستگی به تجویز و نظر پزشک داره.

   پاسخ
   • در بعضی موراد پزشکان قرص کلاژن رو معرفی می‌کنند که ضرورتی هم نداره، برای اطلاعات بیشتر عبارت (فرص کلاژن بعد هایفو سایت شیراز بیوتی ) را در گوگل سرچ کنید

    پاسخ
  • سلام روز بخیر، هایفو از لحاظ علمی نمی‌تونه باعث ایجاد سر دردهای مداوم بشه، با این حال حتما با پزشک خودتون مشورت کنید.

   پاسخ
 14. سلام من دیروزهایفوانجام دادم دوتاگونه ام میزان نشده یعنی گونه چپم یکم تپل شده البته نزدیکه بینی تپل شده و گونه ی راستم زیادتیل نشده یعنی کمتر شده ازگونه بودم
  دوتا گونه ام میزان نیستن
  من الان چیکار کنم؟
  همچنین ازدیروزتاحالا قرمزی صورتم برطرف شده آیا پماد زینک اکساید که دکتربرای قرمزی صورتم تجویز کرده را بزنم لازمه که قرمزی هم که نداشته باشم پمادروبزنم
  وهم چنین خط چروکم ازبین نرفته

  پاسخ
  • پماد زینک اکساید برای رفع قرمزی و جلوگیری از سوختگی هست،‌ خیلی کم تجویز میشه توسط پزشکان،‌ اگر صورتتون قرمزی و التهاب نداره با نظر پزشک مصرف رو قطع کنید.

   در مورد از بین رفتن چروک صورت و عدم تقاون صورت هنوز زوده که بخواین نتیجه گیری کنید، نتایج هایفو بعد از ۳ ماه تکمیل میشه. و نتایج اینقدر محسوس نیستند که عدم تقارن ایجاد کنن

   پاسخ
 15. سلام سه روز از انجام هایفو تراپی من میگذره و گلو وناحیه ای که لوزه قرار داره درد میکنه آیا طبیعیه ورفع میشه؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   حتما با پزشکی که پیششون هایفوتراپی انجام دادید مشورت کنید. و اگر بهتر نشد به متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
   • هشت روزه هایفو انجام دادم ،تمام استخوانهای صورتم درد می‌کنه ،اصلا نمیتونم دست ب صورتم بزنم ،چکار کنم ،ب چ دکتری مراجعه کنم

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید چون به روند درمان هایفوتراپی اشراف دارن

     پاسخ
  • سلام وقت بخیر، نتیجه گیری از درمان هایفو بستگی به عوامل مختلفی داره، که ما در مقاله ای تحت عنوان «آیا هایفو واقعا تاثیر دارد» تمام عوامل رو به تشریح بیان کردیم. میتونید نام مقاله رو سرچ کنید و مقاله ما رو در وبسایت شیراز بیوتی مطالعه کنید. به نظرم تا حدودی بسیار زیادی شک و تردیدتون از بین بره.

   پاسخ
  • انجام نده عزیزم خیلی درد داره، من امروز انجام دادم دردش غیرقابل تحمل هست و الانم متوجه شدم زیر غبغم پراز غده شده

   پاسخ
 16. سلام من ده روزی هست که هایفوتراپی انجام دادم،ولی هنوز دست میزنم به صورتم دردمیگیره،ومتوجه ورم یه قسمت هایی ازصورتم شدم،بایدچکارکنم؟

  پاسخ
  • اگر بعد از ده روز هست، بهتر هست به پزشکتون مراجعه کنید. مراجعین در مراقبت بعد از هایفو به درد و ورم خاصی اشاره نمیکنن

   پاسخ
   • سلام من هم دقیقا ده روزه هایفو کردم استخوان های فکم درد داره و اگه به قسمت های دیگه هم دست یزنم درد داره

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید