فی اسکالپ چیست

در روش فی اسکالپ نقاطی شبیه به فولیکول‌های مو در پوست سر ایجاد می‌شود. در نتیجه موهای شما به صورت کاملا طبیعی، پرپشت‌تر نشان داده خواهد شد. فی اسکالپ روش اختصاصی آکادمی فی اتریش است. اگر این مقاله را تا انتها بخوانید تمامی نکات این روش را خواهید دانست. همچنین جهت مشاوره و انجام فی اسکالپ در شیراز روی لینک کلیک کنید.

فی اسکالپ چگونه انجام می‌شود؟

موهای کم پشت باعث می‌شود که پوست سر بیشتر دیده شود. هر چقدر تضاد رنگی بین پوست سر و موها بیشتر باشد، موها کم حجم‌تر نشان داده خواهد شد. فی اسکالپ با استفاده از جوهر‌های مخصوص نقاطی شبیه به فولیکول مو در پوست سر ایجاد می‌کند. این نقاط به صورت طبیعی باعث می‌شوند موها با حجم بیشتر دیده شوند. در نتیجه یک راه حل عالی و کاملا طبیعی به حساب می‌آید. در زیر فیلم و تصویر قبل و بعد فی اسکالپ را مشاهده می‌کنید.

تصویر قبل و بعد فی اسکالپ
تصویر قبل و بعد فی اسکالپ

در گذشته نیز این روش با نام تاتو کف سر استفاده بسیاری داشت. اما آن روش قدیمی دو مشکل اساسی داشت، تغییر رنگ نقاط و بزرگ شدن اندازه آنها به مرور زمان باعث می‌شد که ظاهر بدشکلی بدست آورد. امروزه با رفع نواقص این روش میکرو اسکالپ نامیده می‌شود. فی اسکالپ همان میکرو اسکالپ است، که توسط تکنسین‌های آموزش دیده آکادمی فی و با جوهر تولید شده این آکادمی انجام می‌شود. در ادامه آکادمی فی را معرفی میکنیم.

آکادمی فی اسکالپ اتریش

طبق ادعای آکادمی فی این مجموعه بزرگترین آکادمی زیبایی در جهان است. و در سال 2021 جایگاه هشتمین شرکت بین المللی اتریش را بدست آورد. کلمه فی یا نسبت طلایی در آکادمی فی جایگاه ویژه ای دارد. این شرکت ابزار‌هایی را تولید کرده که بتواند در اجرای تکنیک‌های آرایش دائم نسبت طلایی «فی» را حفظ کند. برانکو بابیک موسس آکادمی فی است.

آکادمی فی تکنیک های آرایش دائم را آموزش می‌دهد

آکادمی بین المللی فی در اتریش بسیاری از تکنیک‌های آرایش دائم را آموزش می‌دهد. اصلی‌ترین آموزش این آکادمی فیبروز است. در ایران نیز نام میکروبلیدینگ ابرو را با نام فیبروز می‌شناسیم. فی اسکالپ phiscalp نیز اینگونه است. آکادمی فی تکنیک میکرو اسکالپ را با نام فی اسکالپ آموزش می‌دهد. همانطور که مشاهده کردید کلمه «فی» پیشوند اضافه شده آکادمی فی به نام تکنیک‌های آرایش دائم است. برای مشاهده وبسایت رسمی آکادمی فی روی لینک کلیک کنید.

بگذارید اصطلاحات را ساده تر کنیم

 • اسکالپ: به پوست سر در انگلیسی اسکالپ گفته می‌شود.
 • میکروپگمنتیشن: تکنیک کاشت رنگدانه در زیر پوست توسط سوزن‌های میکرو است.
 • میکرو اسکالپ: مخفف کلمه میکروپیگمنتیشن اسکالپ است. یعنی کاشت رنگدانه در پوست سر.
 • فی اسکالپ: تکنیک میکرو اسکالپ که توسط آکادمی فی آلمان آموزش داده می‌شود.

دو تفاوت اصلی میکرو اسکالپ و روش فی اسکالپ

تکنیک فی اسکالپ به صورت کلی دو وجه تمایز اصلی با سایر روش‌ها دارد.

دو تفاوت میکرواسکالپ و فی اسکالپ

1- تکنیک فی: آکادمی فی تکنیک خاصی جهت ایجاد نقاط (دات) در پوست سر را آموزش می‌دهد. هر چند ممکن است این تکنیک به صورت عمومی نیز اجرا شود، اما آکادمی فی استاندارد‌هایی جهت اجرای هر چه بهتر میکرو اسکالپ را مد نظر قرار داده و آموزش می‌دهد.

2- جوهر فی: شاید بزرگترین دغدغه در میکرو اسکالپ برای تکنسین و متقاضیان رنگ با کیفیت باشد. آکادمی فی رنگ‌های با کیفیتی جهت میکرو اسکالپ ارائه می‌دهد. این جوهرها در کشور آلمان و توسط آکادمی فی تولید می‌شود. جوهرهای فی جزء بهترین جوهرهای اسکالپ سر در دنیا هستند.

فی اسکالپ چند جلسه انجام می‌شود؟ فاصله بین جلسات چقدر است؟

به صورت میانگین بین سه تا پنج جلسه فی اسکالپ نیاز است. تعداد جلسات با توجه به نوع پوست افراد کاملا متفاوت است. فاصله‌ی بین جلسات نیز بین یک هفته تا یک ماه متغیر است. ولی به صورت کلی فاصله بین جلسات این روش دو هفته است. توجه داشته باشید که تعداد جلسات و فواصل زمانی در افراد مختلف و تکنیک تکنسین‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

تکنیک فی اسکالپ را انجام دهیم یا میکرو اسکالپ

ظرافت کار پگمنتر بیشترین اهمیت را دارد

استفاده از تکنیک فی اسکالپ می‌تواند نتیجه بهتری را ارائه دهد. اما افراد بسیاری در ایران میکرو اسکالپ را با استفاده از آموزش‌های دیگر مجموعه‌ها به صورت بسیار حرفه ای انجام می‌دهند. به نظر می‌رسد آنچه که بیشترین اهمیت را دارد ظرافت کار پیگمنتر (کسی که میکرو اسکالپ سر را انجام می‌دهد) است. جوهرهای آمریکایی و تکنیک‌های آمریکایی نیز پیشرفت‌های روز افزونی در صنعت میکرو اسکالپ داشته‌اند. بنابراین نمی‌توان فی اسکالپ را تنها مرجع میکرو اسکالپ دانست. ما در مقاله‌ای تحت عنوان اسکالپ چیست، تمام جزییات این روش را بررسی کرده‌ایم برای اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله ابتدا سعی کردیم به صورت کلی توضیح دهیم فی اسکالپ چیه؟ اکنون شما اطلاعات کاملی در مورد این درمان دارید. برای استفاده از این درمان سعی کنید با مراکز مختلف مشاوره کنید. و نمونه کارهای مختلف را بررسی کنید. پیشنهاد ما استفاده از جوهر با کیفیت فی است. برای نتیجه گیری از روش میکرو اسکالپ باید کمی صبر و حوصله داشته باشید و جلسات را به صورت منظم انجام دهید. در پایان از شما درخواست داریم سوالات و نظرات خود را در بخش نظرات (انتهای همین صفحه) با ما به اشتراک بگذارید، کمتر از 24 ساعت پاسخگوی شما خواهیم بود.

سوالات پر تکرار

فی اسکالپ چیست؟

فی اسکالپ ایجاد رنگدانه‌های شبیه به فولیکول‌های مو در سطح پوست است. این روش همان میکرو اسکالپ سر است که از جوهر و تکنیک آکادمی فی در آن استفاده می‌شود.

آیا فی اسکالپ با میکرو اسکالپ تفاوت دارند؟

خیر تفاوت بنیادین ندارد. تنها در روش فی اسکالپ از تکنیک و جوهر خاص این شرکت استفاده می‌شود.

روش فی اسکالپ به چند جلسه درمان نیاز دارد؟

برای دریافت نتیجه کامل به سه تا پنج جلسه درمان نیاز دارید.

فاصله جلسات فی اسکالپ چقدر است؟

بین دو هفته تا یک ماه بین هر جلسه فی اسکالپ زمان نیاز است.

9 دیدگاه دربارهٔ «فی اسکالپ چیست»

 1. سلام آغا وقت بخیر ماندگاری فی اسکالپ همون سه سال که عر ض کردین بعد اون دوباره کم پشتی مو احساس میشه ودیگر اینگه باعث پر پشتی و رویش مجدد میشه یا خیر

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر باعث رویش مجدد موها نمیشه، (اما هیچگونه ضرری هم برای موها نداره)
   راهکار مناسب این هست که سالیانه تمدید کنید.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   ماندگاری میکرواسکالپ به عوامل زیادی بستگی داره
   – پوست چرب یا پوست خشک
   – نوع جوهر استفاده شده
   – میزان مراقبت‌ها (جلوگیری از نور آفتاب)
   – متابولیسم بدن

   اما به صورت کلی در پوست‌های چرب سه سال و در پوست‌های خشک سه سال ماندگاری دارد.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله یکی از عوارض جدی میکرو اسکالپ تغییر رنگ هست،
   که به علت فشار دست زیاد و یا جوهر نامرغوب به وجود میاد، حتما در انتخاب پگمنتر دقت کنید.

   پاسخ
 2. فکر میکردم به رشد مو کمک میکنه
  اما الان با این مقاله فهمیدم که چیزی شبیهه رنگدانه روی پوست ایجاد میکند

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 19

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.