نظرات در مورد میکرو اسکالپ سر

ما برای بررسی نظرات کسانی که اسکالپ سر انجام داده اند، از یک نظرسنجی بسیار معتبر که در دانشگاه پزشکی آدانا ترکیه انجام شده است استفاده کرده‌ایم. در این نظر سنجی از 22 بیمار پس از درمان میکرو اسکالپ نظرخواهی شده است. نتیجه نهایی این نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از 80 درصد افراد از اسکالپ سر رضایت داشتند. در ادامه مقاله این نظرسنجی را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

علاوه بر بررسی نظرات در مورد میکرو اسکالپ 4 نکته طلایی را خواهیم گفت و به چهار پرسش اساسی پاسخ خواهیم داد:

 • آیا میکرو اسکالپ می‌تواند موها را تقویت کند؟
 • آیا ماندگاری میکرو اسکالپ سر دائمی و همیشگی است؟
 • آیا انجام دادن اسکالپ سر عوارض جانبی خاصی دارد؟ 
 • آیا فرد مناسبی برای میکرو اسکالپ هستید یا خیر؟
نظرات در مورد میکرو اسکالپ سر

اگر در مورد مطلوب بودن نتیجه میکرو اسکالپ تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم که علاوه بر خواندن نتایج نظرسنجی، نظرات همین مقاله (در پایین صفحه) را نیز بررسی کنید. ما با دقت بسیار تنها نظراتی که توسط افراد واقعی و بدون جانبداری ثبت شده است را تایید کرده و نمایش می‌دهیم. به طور کلی، نظرات اکثر افراد رضایت بخش بوده است. همچنین شما می‌توانید جهت مشاوره و انجام اسکالپ سر شیراز روی لینک کلیک کنید.

نظرات در مورد میکرو اسکالپ در دانشگاه پزشکی آدانا ترکیه

افراد شرکت کننده در این نظرسنجی 22 نفر (شامل 16 مرد و 6 زن) هستند. 5 نفر از  زنان دارای ریزش موی ارثی و 1 نفر دارای آلوپسی آره آتا (ریزش سکه‌ای) بوده‌اند، از میان مردان نیز، 10 نفر به دلیل ریزش ارثی مو و 6 نفر برای پوشاندن اسکار در ناحیه پوست سر، تصمیم به میکرو اسکالپ گرفتند. همه بیماران سه جلسه میکرو اسکالپ انجام دادند و بعد از گذشت 6 ماه از اسکالپ، از آن‌ها نظر سنجی شده است. نتایج نشان می‌دهند که هیچ عارضه جانبی یا حساسیت جدی در این روش وجود ندارد. همچنین، 100 درصد زنان و 80 درصد از مردان از نتیجه بسیار راضی بودند.

نظرات در مورد میکرواسکالپ سر نشان می‌دهد 100٪ زنان و 80٪ مردان از نتیجه این درمان رضایت دارند

نکته: برای مشاهده نسخه اصلی مقاله نظرسنجی میکرو اسکالپ که در مجله Craniofacial Surgery منتشر شده است، روی لینک کلیک کنید.

من اسکالپ سر انجام دادم، آیا این درمان را به دیگران پیشنهاد می‌دهم؟

در جواب به این سوال که «آیا میکرو اسکالپ سر را به دیگر افراد توصیه می‌کنید؟»، 100 درصد از بیماران این روش را به سایر افراد با مشکلات مشابه توصیه می‌کردند. به نظر می رسد اسکالپ راه حل خوبی برای بیمارانی باشد که نمی‌خواهند کاشت مو انجام دهند یا تمایل دارند که ظاهر موهای خود را بعد از کاشت پر تراکم‌تر نشان دهند. همچنین از میکرو اسکالپ می‌توان برای استتار هر نوع اسکار پوست سر استفاده کرد.

افزایش تراکم مو با اسکالپ سر
اسکالپ اسپرت با ظاهر شیو شده
اسکالپ سر کاور جای برداشت مو

تجربه میکرو اسکالپ از نظر پزشکان

میکرو اسکالپ سر ( با نام علمی میکروپیگمنتیشن) که به عنوان تاتو خط موی پزشکی نیز نامیده می‌شود، یک روش علمی تایید شده است که در آن از رنگدانه‌های طبیعی و ضد حساسیت (در نتیجه از بین بردن احتمال هرگونه واکنش آلرژیک) استفاده می‌شود. با توجه به ضد حساسیت بودن مواد استفاده شده در روش میکرو اسکالپ، نظرات اغلب پزشکان در مورد آن مثبت است. با این حال در نظر داشته باشید که برخلاف کاشت مو، اسکالپ به رشد مجدد مو کمک نمی‌کند. اما تکه‌های طاس (به صورت طاسی جزئی یا کامل) را می‌توان با استفاده از آن تا حد زیادی استتار کرد. 

در اسکالپ سر از رنگدانه‌های طبیعی و ضد حساسیت استفاده می‌شود

چهار نکته طلایی در مورد میکرو اسکالپ سر

1. آیا میکرو اسکالپ می‌تواند موها را تقویت کند؟

تحقیقاتی مبنی بر تاثیر میکرو اسکالپ سر بر تقویت مو و یا تغییر رشد طبیعی موهای شما وجود ندارد. اما برخی تکنسین‌های میکرو اسکالپ بر این باورند که این عمل باعث افزایش خونرسانی پوست سر شده و احتمال تقویت موها را بالا می‌برد. در بعضی موارد تجربه‌های افراد نیز این ادعا را تایید می‌کند. با این حال باید در نظر داشته باشید که اسکالپ سر یک روش ترمیم واقعی نیست و نمی‎‌تواند جای درمان‌های دیگر مانند کاشت مو را بگیرد. اسکالپ یک راه حل بصری قدرتمند است که موهای شما را در ظاهر پرتراکم نشان می‌دهد و و اثر آن برای چندین سال باقی می‌ماند.

2. آیا ماندگاری میکرو اسکالپ دائمی و همیشگی است؟

یکی از مهم‌ترین سوالات این است که مدت ماندگاری اسکالپ سر چقدر است و می‌توان از آن به عنوان یک درمان دائمی یاد کرد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که مدت ماندگاری این روش در پوست‌های چرب، خشک و معمولی متفاوت می‌باشد و برای حفظ نتایج، می‌توان این درمان را سالانه تمدید کرد. 

همچنین، مدت زمان اسکالپ با توجه به ناحیه‌ای که انجام می‌شود، عمق رنگ استفاده شده، نوع پوست و جای زخم هر فرد متفاوت است (به عنوان مثال میکرواسکالپ ابرو تا 2 سال دوام می آورد). نتایج میکرواسکالپ می‌تواند از چند ماه تا چندین سال باقی بماند اما معمول ترین مدت زمان ماندگاری آن بین 3 تا 5 سال است.

3. آیا انجام دادن اسکالپ سر عوارض جانبی خاصی دارد؟

با آنکه اسکالپ سر به عنوان روشی ایمن و رایج شناخته می‌شود، اما مانند سایر روش‌ها نیز ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. به خصوص اگر مرکز مناسبی را جهت انجام دادن اسکالپ سر انتخاب نکرده باشید. از جمله این عوارض که به مرور زمان ظاهر می‌شود،  می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد: 

پخش شدن رنگ جوهر اسکالپ. سوزن و جوهر میکرو اسکالپ باید مختص به هر بیمار انتخاب شود. چون پوست هر بیمار و نحوه ی واکنشش به رنگدانه‌ها متفاوت است. متداول‌ترین اندازه سوزن مورد استفاده برای اسکالپ بین 0.15 تا 0.25 میلی متر است. گاهی اوقات به دلیل عدم استفاده از سوزن‌های مناسب و یا رنگدانه‌های با کیفیت در مراکز نامعتبر  ممکن است رنگ پخش شود. 

تغییر رنگ جوهر اسکالپ مورد استفاده. در اسکالپ پوست سر از جوهری به نام پیگمنت استفاده می‌شود. بر خلاف جوهر تاتو معمولی که از منابع کامپوزیتی ساخته می‌شود، رنگدانه‌های جوهر اسکالپ بر پایه کربن هستند (یعنی جوهر ارگانیک و ضد حساسیت است) و در طول زمان به رنگ‌های آبی و سبز تبدیل نمی‌شود. اما اگر تکنسین از مواد بی‌کیفیت و نامرغوبی استفاده کرده باشد، احتمال تغییر رنگ زود هنگام رنگدانه‌ها (و حتی واکنش آلرژیک) وجود دارد. 

نکته: کم رنگ شدن رنگدانه‌ها در اثر قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب طبیعی است و در طول  2 تا 5 سال به طور طبیعی  اتفاق می افتد.

4. آیا فرد مناسبی برای میکرو اسکالپ هستید یا خیر؟

میکرو اسکالپ برای طیف وسیعی از افرادی که با ریزش مو یا طاسی ارثی (آلوپسی) مواجه هستند، مناسب است. این تکنیک می‌تواند عقب رفتگی خط مو را بپوشاند. با این حال افرادی که زخم‌های توده‌ای، ضخیم و بزرگ (اسکار کلوئیدی) در نواحی سر خود دارند، اسکالپ پوست سر برای آن‌ها بهترین گزینه نیست. این درمان همچنین در صورت بارداری، شیردهی، داشتن ضایعات پوستی قرمز و خارش دار (بیماری‌های پسوریازیس و درماتیت سبورئیک)، یا استفاده از داروهای رقیق کننده خون توصیه نمی‌شود.

نتیجه گیری: نظرات در مورد میکرو اسکالپ سر

 اگر با مشکلات ریزش و کم تراکمی مو مواجه شده باشید، احتمالا میکرو اسکالپ سر را به عنوان یکی از راه حل‌های پیشروی خود بررسی کرده‌اید. افراد اغلب تمایل دارند که برای تصمیم گیری بهتر، نظرات کسانی که قبلا میکرواسکالپ انجام داده‌اند را بپرسند. به همین خاطر، ما در این نوشتار به بیان تجربه سایرین از اسکالپ سر  پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم از طریق مشورت با فرد متخصص، در ابتدا مشخص کنید که آیا این درمان می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند یا خیر؟ در پایان از شما میخواهیم نظرات در مورد اسکالپ سر را که از دوستان خود شنیده‌اید و یا خودتان تجربه کرده‌اید ، با ما و دیگر دوستان در پایان این صفحه به اشتراک بگذارید.

10 دیدگاه دربارهٔ «نظرات در مورد میکرو اسکالپ سر»

 1. من ناحیه وسط سرم بعد از کاشت خیلی خالی بود، اسکالپ کردم شش ماهه که خوبه تا ببینم چی میشه البته همه راه ها رو رفتم این آخرین گزینه اس

  پاسخ
 2. اسکالپ و من شش سال پیش انجام دادم خیلی بد شد میگن تکنیکش الان خیلی بهتر شده

  پاسخ
 3. من اسکالپ توی آرایشگاه انجام دادم مثل خط کشیده از جلو سرم تا آخر هاشور زده خیلی بد شده … راه حلش چیه

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   با اسکالپ اصولی می‌تونید کاورش کنید، اما به صورت کلی چاره‌ای نیست

   پاسخ
 4. من دو سال پیش کاشت مو انجام دادم اما از پوشش فرق سرم ناراضی بودم. اسکالپ رو هم برای پر کردن و تراکم همین قسمت تاج امتحان کردم خیلی ارزان نیست و چند جلسه هم طول میکشه اما نتیجه میشه گفت خوب بوده.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله یکی از عوارض اصلی میکرو اسکالپ در صورت انجام غیر اصولی درمان تغییر رنگ هست، توصیه می‌کنیم به مراکز معتبر مراجعه کنید.

   پاسخ
  • منم اسکالپ دوستم رو دیدم و ترغیب شدم که برای قسمتای پشت سرم انجام بدم اما اسکالپ من بعد از یک هفته یکم تغییر رنگ داد. سر دوستم خوب شده بود. مثل اینکه نوع جوهر خیلی تاثیر داره.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.