زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی

زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی یکی از  مشکلات نادری است که ممکن است با آن مواجه شوید. عدم تقارن و پر بودن بیش از حد صورت دلایل اصلی نارضایتی افراد پس از تزریق چربی می‌باشد،  که به گفته متخصصان تزریق چربی در شیراز با گذشت زمان و انجام یک جلسه تمدید در اکثر مواقع اصلاح خواهد شد. در ادامه علاوه بر بررسی دلیل زشت شدن صورت در خصوص راهکار آن نیز صحبت خواهیم کرد. 

چرا بعد از تزریق چربی صورتم زشت شده

هفته اول بعد از انجام تزریق چربی به علت تورم و التهاب ایجاد شده، هیچ‌کس از نتایج درمان راضی نیست و آن را دوست ندارد. در هفته دوم بعد از رفع مقداری از ورم و جذب چربی، ممکن است خود شما از نتایج راضی نباشید اما اطرافیان شاهد تغییرات هستند و آن را دوست دارند، در نهایت پس از هفته سوم و با طبیعی شدن صورت، می‌توانید صورت خود را دوست داشته باشید و نتایج تقریبی را مشاهده کنید.

احساس زشت بودن بعد از تزریق چربی به دلیل ورم طبیعی صورت است

صبور باشید! با توجه به اینکه مقدار زیادی از چربی بعد از گذشت یک الی 6 ماه جذب صورت می‌شود، پزشک متخصص میزان چربی زیادی را به صورت تزریق می‌کند که به مرور زمان و پس از جذب چربی شاهد نتایج بهتری باشید. به همین دلیل شما پس از تزریق چربی شاهد قرمزی، کبودی و تورم شدیدی خواهید بود که کاملاً طبیعی است و با گذشت زمان به حالت نرمال باز می‌گردد و بهترین بازخورد را دریافت خواهید کرد.

آیا زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی طبیعی است؟

به صورت کلی افرادی که به دلیل زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی به پزشک مراجعه می‌کنند شامل چندین دسته هستند. دسته اول افرادی هستند که به دلیل پر بودن بیش از حد صورت و عدم جذب چربی مورد انتظار، احساس زشت بودن دارند که این موضوع در اکثر مواقع با گذشت زمان برطرف خواهد شد، پر بودن و تورم بیش از اندازه صورت تا سه هفته بعد از تزریق چربی طبیعی است.

دلایل زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی

دسته دوم شامل افرادی هستند که به دلیل متابولیسم بدن خودشان، جذب چربی بیش از حد صورت گرفته و حفره‌های متعددی در صورت خود مشاهده می‌کنند که این افراد نیز باید برای بهبود شرایط خود حتماً به پزشک مراجعه کنند و در صورت نیاز یک جلسه تمدید انجام دهند. این اتفاق ممکن است به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق مانند نحوه خوابیدن، ماساژ صورت و غیره نیز ممکن است، رخ دهد.

دسته سوم افرادی هستند که پس از تزریق چربی صبور نیستند و به بدن خود اجازه طی کردن روند درمان را نمی‌دهند. ورم، کبودی و قرمزی پوست بعد از تزریق چربی کاملاً رایج است و نباید در هفته‌های اول انتظار چندانی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم صبر کنید و پس از گذشت دو هفته تا یک ماه، نتیجه نهایی را مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی می‌شود را مطالعه کنید.

در صورت جذب بیش از حد چربی بعد از تزریق با مشورت پزشک، یک جلسه تمدید انجام دهید

راهکار درمان زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی

در صورتی که پس از گذشت 12 ماه از نتیجه رضایت ندارید، با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برخی از پزشکان برای درمان این مشکل، تخلیه چربی یا لیپوساکشن را پیشنهاد می‌کنند که ریسک بالایی دارد. متاسفانه تزریق چربی جزء روش‌هایی است که از بین بردن نتایج آن، کار آسانی نیست و با توجه به اینکه چربی تزریق شده با بافت بدن ادغام می‌شود، اگر دکتر تخصص کافی برای تخلیه چربی را نداشته باشد، با عوارضی از جمله تورم، کبودی، بی‌نظمی کانتور صورت، عدم تقارن و غیره روبرو می‌شوید.

تخلیه چربی (لیپوساکشن) بسیار سخت است و توصیه نمی‌شود. بهترین راه حل صبر کردن است، چربی تزریق شده برای جذب نیاز به زمان دارد. صبور بودن به مدت یک تا دو سال بهتر از انجام عمل‌های عجولانه مانند لیپوساکشن است. اگر تصمیم به تخلیه چربی دارید حداقل باید 6 ماه الی یک سال از زمان تزریق چربی گذشته باشد. در طول این زمان ممکن است به نتیجه دلخواه برسید و نیازی به عمل نداشته باشید.

تخلیه چربی ریسک بالا و عوارضی از جمله تورم، کبودی، بی‌نظمی کانتور صورت و عدم تقارن دارد

در نهایت می‌توان گفت که تزریق چربی جزء درمان‌های زیبایی است نتایج آن غیرقابل‌پیش‌بینی است و برای مشاهده نتایج نهایی به زمان نیاز است. معمولاً زشت شدن بعد از تزریق چربی به دلیل تزریق بیش از حد چربی به صورت و یا عدم جذب میزان چربی مورد انتظار پزشک رخ می‌دهد. برای رسیدن به بهترین نتیجه در انتخاب دکتر متخصص دقت بسیار زیادی داشته باشید و مراقبت‌های بعد از تزریق را به صورت دقیق رعایت کنید.

10 نگرانی دوره ریکاوری تزریق چربی

تزریق چربی از جمله درمان‌های زیبایی است که دوره ریکاوری آن از اهمیت بالایی برخوردار است و بلافاصله بعد از تزریق نمی‌توان انتظار نتیجه نهایی را داشت. بعد از تزریق چربی ممکن است با عارضه‌هایی مواجه شوید که از نظر شما غیرعادی به نظر برسد، در اینجا 10 تا از مهم‌ترین موقعیت‌هایی که ممکن است بعد از تزریق چربی با آن مواجه شوید را برای شما بررسی می‌کنیم.

نگرانی‌های دوره ریکاوری تزریق چربی
 1. پر بودن بیش از حد صورت: این موضوع کاملاً طبیعی و به دلیل تزریق حجم زیاد چربی به صورت می‌باشد که بعد از گذشت حدوداً یک ماه و جذب 50 الی 70 درصد از چربی تزریق شده به حالت دلخواه شما درمی آید.
 2. تغییر میزان ورم صورت در هفته اول : اگر ورم صورت شما در یک بازه زمانی بهبود پیدا کرد یا بیشتر شد، اصلاً نگران نباشید. این موضوع ممکن است در هفته اول بعد از تزریق چربی پیش بیاید.
 3. نازک شدن بیش از اندازه لب : صورت شما به دلیل حجم بالای چربی تزریق شده، پر به نظر می‌رسد که این موضوع در نهایت منجر به نازک شدن بیش از حد لب خواهد شد. نازک شدن لب یک عارضه کاملاً طبیعی است که پس از گذشت ماه اول به حالت نرمال بازمی‌گردد.
 4. نامتقارن و ناهموار بودن صورت : عدم تقارن و مشاهده حفره بر روی صورت در ماه اول طبیعی است و ممکن است افراد زیادی با این عارضه مواجه شوند. این عارضه به دلیل تورم زیاد صورت است که پس از چند هفته از بین خواهد رفت.
نامتقارن و ناهموار بودن صورت بعد از تزریق چربی
 1. احساس برآمدگی چانه در داخل دهان : این عارضه نیز یکی دیگر از موارد عادی است که ممکن است با آن مواجه شوید و برای حل آن تنها به زمان نیاز است. پس از گذشت چند هفته این حالت از بین می‌رود.
 2. سفت شدن گونه : وارد شدن چربی و روند جذب آن در صورت، ممکن است احساس سفت شدن گونه‌ها را برای شما به وجود بیاورد که از بابت آن نگران نباشید، چرا که پس از چند هفته این حس نیز کاملاً برطرف می‌شود.
 3. افزایش ورم صورت در روز دوم : با توجه به اینکه چربی تزریق شده به پوست یک بافت زنده است و قرار است فرآیند جذب آن در صورت شما صورت گیرد، ممکن است میزان ورم صورت شما پس از روز دوم افزایش پیدا کند. این عارضه بسیار رایج است و پس از هفته اول شاهد کاهش روز به روز آن خواهید بود.
 4. عمیق شدن خطوط اطراف دهان : با توجه به اینکه حجم چربی تزریق شده به صورت شما بسیار زیاد است، ممکن است بلافاصله بعد از تزریق احساس عمیق شدن خطوط اطراف دهان را داشته باشید. این مشکل بسیار نادر است و پس از چند هفته از بین می‌رود. 
 5. سخت بودن لبخند زدن و خندیدن : اگر با این مشکل مواجه شدید اصلاً نگران نباشید، چرا که پس از چند روز و با نرم شدن ناحیه تحت درمان این عارضه برطرف می‌شود.
 6.  بالا رفتن ابروها و عدم امکان تکان دادن ابرو : بعد از تزریق چربی ممکن است برخی از نواحی صورت شما سفت شود و ابروهای شما بالا رفته و امکان تکان دادن آن را نداشته باشید. در صورت مواجه شدن با این موضوع کافی است چند روز به پوست خود مهلت دهید تا به حالت نرمال بازگردد.

نتیجه‌گیری

زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی ممکن است به دلایلی مختلفی پیش بیاید. این روش درمانی، دائمی نیست و چربی تزریق شده به مرور جذب بدن شده و تقریباً پس از گذشت دو سال اثرات آن از بین می‌رود. بنابراین اگر از نتیجه تزریق چربی ناراضی هستید پیشنهاد می‌کنیم بجای انتخاب روش‌های، کمی صبور باشید و با یک پزشک متخصص در خصوص مشکل خود مشورت کنید.

سوالات پرتکرار

آیا زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی طبیعی است؟

به دلیل بالا بودن حجم چربی تزریق شده به صورت ممکن است احساس زشت بودن داشته باشید که این موضوع کاملا طبیعی است و بعد از گذشت یک الی دو ماه از بین می‌رود.

دلیل زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی چیست؟

برخی مواقع ممکن است به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق چربی و یا تزریق چربی بیش از حد به صورت احساس زشت بودن داشته باشید که برای حل این مشکل باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا نامتقارن و ناهموار بودن صورت بعد از تزریق چربی طبیعی است؟

بله، ممکن است در ماه اول برخی از مراجعه کنندگان با مشکلاتی مانند عدم تقارن و ناهموار بودن صورت مواجه شوند که برای حل این مشکل می‌توانند یک جلسه تمدید تزریق چربی انجام دهند.

نتیجه تزریق چربی بعد از یک ماه چگونه است؟

تزریق چربی جزء درمان‌های زیبایی است که برای رسیدن به بهترین نتیجه باید به آن زمان دهید، بنابراین بلافاصله بعد از تزریق چربی منتظر نتایج شگفت انگیز نباشید و نتیجه را بعد از یک الی دو ماه که ورم صورت از بین می‌روند بسنجید.

4 دیدگاه دربارهٔ «زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی»

 1. اصلا تزریق چربی انجام ندهید من انحام دادم یک ماه هست که انجام دادم دروغه که میگن صورت بعدش قشنک میشه اصلا این کارو نکینید تزریق چربی برای کسانی هست که مثلا تصادف کردند صورتشون اسیب حدی دیده اصلا اینکارو. نکنید خیلی خیلی زشت میشید این یک عمل زیبایی نیست این یک عمل زشت شدنه

  1
  0
  پاسخ
 2. سلام تزریق چربی صورت انجام خیلی بد شدم اصلا راضی نیستم کسانی میخواهند این کار انجام دهند بیشتر تحقیق کنید

  1
  0
  پاسخ
 3. جز معدود سایت هایی بودید که واقعیت تزریق چربی رو نوشتید من ۱.۵ پیش تزریق کردم امیدوار به جذب تزریق چربی باشم صورتم به حالت قبل برمی گرده مخصوصا زاویه فک

  4
  0
  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.