چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود

ممکن است این سؤال برای افرادی که به دنبال تزریق چربی هستند پیش بیاید که چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود؟ به گفته بسیاری از پزشکان بیشترین میزان تورم، قرمزی و کبودی در هفته اول پس از تزریق چربی قابل مشاهده است، و بیشتر از دو هفته طول می‌کشد تا صورت طبیعی شود. در ادامه علاوه بر بررسی روند جذب چربی، 3 مراقبت مهم را آورده‌ایم.

طبیعی شدن صورت بعد از تزریق چربی

در پاسخ به این سؤال که طبیعی شدن صورت بعد از تزریق چربی چقدر زمان می‌برد؟ باید گفت که در هفته اول بیشترین تورم و کبودی را خواهید داشت، و حضور در اجتماع به خصوص فعالیت در محیط کار سخت خواهد بود. پس از آن در هفته دوم روند بهبود سرعت خواهد گرفت و نسبت به متابولیسم بدن بعد از گذشت دو هفته تا یک ماه صورت در حالت طبیعی قرار خواهد گرفت.

روند طبیعی شدن صورت بعد از تزریق چربی

میزان چربی تزریق شده نیز در روند طبیعی شدن صورت تاثیر گذار است. فردی 70 ساله در مقایسه با فرد 30 ساله به مراتب چربی بیشتری دریافت می‌کند و این عامل سبب تورم و التهابات بیشتری خواهد شد. رژیم غذایی نامناسب (استفاده زیاد از نمک) نیز در مقایسه با رژیم غذایی سالم تورم بیشتری ایجاد خواهد کرد. مهمچنین  برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله تزریق چربی در شیراز را مطالعه کنید. 

در نظر داشته باشید که میزان تورم و قرمزی صورت شما باید به مرور زمان کاهش پیدا کند و در صورتی که این روند برعکس بود و روزبه‌روز میزان تورم بیشتر شد، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به دکتر خود مراجعه کنید. همچنین در صورتی که بدن شما نسبت به داروهای تجویز شده توسط متخصص زیبایی، حساسیت نشان داد و شاهد عوارض جانبی دارو بودید بهتر است با دکتر خود مشورت کرده و داروی جایگزین مصرف کنید.

رفع نواقص و متعادل سازی چربی تزریق شده

تزریق چربی یکی از  پرطرفدارترین روش‌های جوان‌سازی پوست می‌باشد که عموماً پس از گذشت یک ماه بنابر تشخیص پزشک نیاز به تمدید دارد. به صورت کلی درصد زیادی از چربی تزریق شده، پس از گذشت یک ماه جذب می‌شود و شما برای متعادل‌سازی میزان چربی نیاز به جلسات شارژ  یا تمدید دارید. این جلسات با توجه به ناحیه تحت درمان، جنس پوست، رعایت مراقبت‌های پس از تزریق، روش تزریق و حجم چربی تزریق شده متفاوت می‌باشد.

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود ؟

البته در نظر داشته باشید که جلسه شارژ صرفاً برای تمدید میزان چربی جذب شده و متقارن سازی ناحیه درمان می‌باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از مراجعه کنندگان پس از گذشت یک ماه با مشورت دکتر خود اقدام به تمدید می‌کنند و در صورت صلاحدید پزشک میزان مشخصی چربی به صورت آنها منتقل می‌شود. در صورتی که ناحیه تحت درمان متقارن باشد و چربی جذب شده توسط دکتر پیش‌بینی شده باشد، نیازی به جلسه تمدید وجود ندارد. 

 مراجعه کننده در جلسات تمدید، میزان کمتری چربی دریافت می‌کنند به همین دلیل شاهد عوارض بسیار کمتر از مرحله اول تزریق می‌باشند و میزان ورم، کبودی و قرمزی کمتری را تجربه می‌کنند. لازم به ذکر است که هزینه جلسه تمدید به مراتب کمتر از تزریق اول می‌باشد که این موضوع به دلیل کاهش میزان چربی تزریق شده در جلسات تمدید می‌باشد. 

جذب چربی بعد از تزریق تا چه میزان است ؟

میزان جذب چربی بعد از تزریق، یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی است که باید قبل از انجام تزریق در خصوص آن بدانید. به صورت کلی می‌توان گفت که تزریق چربی یک روش زیبایی دائمی است اما تمامی چربی تزریق شده در بدن شما زنده نمی‌مانند و حدود 50 الی 70 درصد از این چربی بعد از گذشت یک الی دو ماه جذب بدن می‌شود.

به نسبت متابولیسم بدن، جذب چربی بعد از تزریق حدود 50 الی 70 درصد می‌باشد

در انتخاب متخصص زیبایی خود دقت زیادی داشته باشید! جراح زیبایی باید مهارت و تجربه کافی را داشته باشد و متناسب با بدن شما میزان چربی مورد نیاز را تخمین بزند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که متخصصان با علم بر اینکه حجم زیادی از چربی به مرور زمان جذب بدن می‌شود، در تزریق اول حجم بیشتری از نیاز شما را تزریق می‌کنند که پس از گذشت مدت زمان ذکر شده، درصد زیادی از چربی، جذب می‌شود و شما شاهد نتیجه نهایی خواهید بود.

بنابراین اگر بخواهیم عوامل تأثیرگذار بر روی زنده ماندن چربی تزریق شده و روند جذب آن را نام ببریم، می‌توان به میزان تخصص دکتر زیبایی، روند تزریق چربی، نحوه واکنش بدن شما به چربی تزریق شده، مصرف سیگار و غیره اشاره کرد. بنابراین باید بدانید که تورم صورت به دلیل حجم زیاد چربی منتقل شده به بدن شما می‌باشد که این موضوع کاملاً عادی است و هرچه روند جذب چربی سریع‌تر پیش رود، میزان ورم نیز کمتر خواهد شد.

عوامل موثر بر روی روند جذب چربی

البته باید این نکته را هم در نظر بگیرید که روند جذب چربی در افراد متفاوت است و این فرآیند به مؤلفه‌های متعددی از جمله متابولیسم بدن، رعایت مراقبت‌های پس از تزریق، کاهش یا افزایش وزن و غیره بستگی دارد. بنابراین سعی کنید که در زمان تعیین شده توسط پزشک برای تمدید مراجعه کنید و مراقبت‌های لازم را به نحو احسن انجام دهید تا بهترین نتیجه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به‌دست آورید.

دستورالعمل‌ بعد از تزریق چربی صورت

اهمیت مراقبت‌های بعد از تزریق را دست کم نگیرید! با وجود اینکه روش تزریق، جنس پوست و حجم تزریق به صورت مستقیم بر روی نتیجه و میزان ورم صورت شما بستگی دارد اما باید به یاد داشته باشید که رعایت نکردن مراقبت‌های بعد از تزریق چربی نه تنها شما را به نتیجه دلخواهتان نمی‌رساند، بلکه روند طبیعی شدن صورت را نیز طولانی‌تر می‌کند. برخی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از تزریق چربی صورت شامل موارد زیر می‌باشد:

پس از تزریق چربی صورت خود را به بالش فشار ندهید و هنگام خوابیدن از تکیه گاه استفاده کنید
 • از ماساژ ناحیه تحت درمان بپرهیزید
 • سر خود را بالا نگه دارید
 • روی کمر بخوابید و صورت خود را به بالش فشار ندهید
 • آب بخورید و سعی کنید دهیدراته نشوید
 • سیگار نکشید
 • از فعالیت‌های سنگین بپرهیزید
 • هنگام خواب از تکیه‌گاه استفاده کنید و حالت نیمه ایستاده داشته باشید

کمپرس یخ را فراموش نکنید! مهم‌ترین فاکتور مراقبتی پس از انجام تزریق چربی، استفاده مداوم از کمپرس یخ در روزهای اولیه تزریق چربی می‌باشد. سعی کنید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، از چربی‌های سالم مانند آووکادو، مغزهای خوراکی و روغن‌زیتون برای تغذیه‌ی چربی‌های منتقل شده استفاده کنید تا بتوانید نتایج تزریق چربی را به مدت طولانی در بهترین حالت نگه دارید.

همچنین سعی کنید وزن خود را ثابت نگه‌دارید. کاهش یا افزایش وزن سبب تغییر درصد چربی بدن می‌شود که این موضوع در نهایت باعث عدم بروز نتیجه دلخواه شما خواهد شد. البته ممکن است دکتر شما برای کمک به تحریک جریان خون نسبت به تجویز برخی ورزش‌های سبک اقدام نماید. ممنوعیت ورزشی مربوط به حرکت‌هایی هستند که منجر به فشرده شدن ناحیه تحت درمان شوند. تمامی این موارد را حداقل به مدت یک هفته الی 10 روز رعایت کنید تا شاهد کمترین میزان تورم پس از تزریق چربی باشید.

سوالات پرتکرار

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود ؟

روند طبیعی شدن صورت پس از تزریق چربی در بین افراد، متفاوت است و به مؤلفه‌های زیادی بستگی دارد اما به صورت کلی می‌توان زمان طبیعی شدن صورت پس از تزریق را 2 الی 6 هفته تخمین زد.

آیا کاهش یا افزایش وزن بر روی نتیجه تزریق چربی تاثیر دارد؟

بله، نوسانات وزنی سبب منبسط یا منقبض شدن سلول‌های چربی در بدن می‌شود که این موضوع در نهایت بر روی نتیجه تزریق چربی تأثیر بسزایی خواهد داشت. اگر به دنبال بهترین نتیجه هستید، سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید.

انجام مراقبت‌های پس از تزریق بر روی نتیجه نهایی تاثیر دارد؟

بله، رعایت مراقبت‌های پس از تزریق چربی نه تنها روند بهبود تورم صورت را کاهش می‌دهد بلکه به مراجعه کننده برای رسیدن به بهترین نتیجه کمک خواهد کرد.

آیا داشتن رژیم غذایی سالم نتیجه تزریق چربی را تغییر می دهد؟

بله، با وجود اینکه تزریق چربی یک روش دائمی است اما داشتن یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب می‌تواند به حفظ نتایج در بلند مدت کمک کند.

26 دیدگاه دربارهٔ «چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود»

 1. سلام منم‌‌ یک روزه صورتم خیلی پف داره دکتر گفته تا ۳ هفته بهتر میشه ۸۰ درصدش از بین میره…لحظه شماری میکنم بشه سه هفته

  پاسخ
 2. من ۷سال پیش انجام دادم تا قبل عید امسال داشتم ولی بعد اینکه لاغر شدم اونم ریخت الان چند روزه زدم ان شالله مث قبل بمونه

  پاسخ
 3. من تزریق چربی صورت انجام دادم و دوست داشتم درحدطبیعی باشه ولی بعداز یکماه کامل جذب شدعین روز اول فقط پف زیر چشمم موند ک خیلی ناراحتم قرار شده کورتون تزریق کنه زیر چشمم مثل اول شه توروخدا بخاطر دلایل غیر ضروری انجام ندین این کارو واقعا

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله تزریق چربی متاسفانه عوارض کوتاه مدت بسیاری داره، بهتره در انتخاب پزشک و همچنین در انتخاب درمان دقت کنید. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که به حجم زیادی از فیلر (پرکننده) نیاز ندارید از ژل به جای چربی استفاده کنید.

   پاسخ
 4. من چربی به صورتم زده فوقالعاده شد صورتم ولی متاسفانه خیلی زود جذب شد الان هنوز سه هفته هم نگذشته نمیدونم چرا اینقدر زود جذب شد.

  پاسخ
   • بگو برات زیاد نزنه، منم انجام دادم، برای ترمیم که میری میتونی بگی برات بیشتر بزنه اگه حجمش کم شد

    پاسخ
     • سلام منم زدم پشیمونم والا نزنید اشتباه اصلا قیافم غیر طبیعی شده البته یه هفته زدم نمیدونم چی میشه از فرم صورتم بدم میاد چونه هارو کشیده جلو درحالی که من گفتم طبعی میخوام

   • سلام مهناز هستم اصلا راضی نیستم اگه برگردم عقب اصلا به صورتم دست نمیزنم به جاش بهترین کرم ه رو استفاده میکنم

    پاسخ
    • سلام منم انجام دادم واقعا پشیمونم و هرکجا مراجعه کردم گفتن هیچی راهی برای تخلیه نیست و استرس گرفتم شب وروزم شده گریه

     پاسخ
     • چرا گریه لاغر بشی همش میره یه درصد کم میمونه من پارسال انجام دادم بعدش رژیم گرفتم لاغر شدم 10درصد مونده بود امسال دوباره انجام دادم یعنی یک هفتس فعلا خیلی راضیم امیدوارم همینجوری بمونه فقط پیشنهادم به شما دوستان با تزیق چربی گونه زاویه فک مگه خیلی لازم باشه وگرنه اصلا انجام ندید چربی به مرور میاد تو غب غب زشت میشه من بخاطر غب غبم خودمو لاغر کردم ایبار فقط زاویه گونه رو تزریق کردم خیلیم راضیم

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 19

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.