مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو با ليزر

مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو با ليزر را دست کم نگیرید. این که تكنسين حذف تاتو با استفاده از لیزر شروع به حذف تاتوی شما میکند، آخرین مرحله نیست. مراقبت های بعد از لیزر کیوسوییچ قرمزی، تورم، تاول و خارش پوست را کنترل خواهد کرد. همچنین جهت مشاوره و انجام لیزر کیوسوییچ در شیراز میتوانید روی لینک کلیک کنید.
انجام مراقبت های بعد از لیزر تاتو، باعث حذف تاتو به بهترین شکل می شود. در اینجا ما بایدها و نباید‌های مراقبت بعد از لیزر تاتو را شرح می دهیم . با رعایت این نکات به صورت مستمر در هر جلسه، مطمئن باشید که تاتو بدون هیچ عوارضی از بین خواهد رفت

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از لیزر کیوسوئیچ

مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو با ليزر

مراقبت تا سه روز بعد از لیزر تاتو:

 • از شستشوی محل لیزر شده خودداری کنید
 • در ساعات اولیه با استفاده از کمپرس آب یخ از ایجاد التهاب جلوگیری کنید
 • در روز اول از پماد زینک اکساید بعد از لیزر تاتو استفاده کنید. پماد موضعی زینک اکساید برای درمان قرمزی، سوزش، خارش و حساسیت های خفیف پوست مورد استفاده قرار میگیرد. توجه کنید مراقبت های بعد از لیزر تاتو ابرو نیز به همین شکل است.
 • روز دوم و سوم از پمادهای آنتی بیوتیک مثل موپیروسین و یا تتراسایکلین بعد از لیزر تاتو استفاده کنید. این پمادها در پیشگیری از عفونت های پوستی بسیار موثر هستند.

مراقبت تا یک ماه بعد از لیزر تاتو:

 • از روز چهارم برای بازسازی پوست از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید. در ادامه بهترین کرم ترمیم کننده بعد از لیزر تاتو را معرفی میکنیم.
 • سعی کنید محل تاتو شده را زیر فشار مستقیم آب قرار ندهید.
 • از محل تاتو شده در مقابل نور خورشید محافظت کنید.

بعد از لیزر تاتو چه پمادی بزنم؟

شاید برای شما هم سوال باشد بعد از لیزر تاتو چه پمادی بزنم؟ از آنجایی که لیزر کیوسوییچ اسکار به جای نمی گذارد نیاز به ترمیم کننده های قوی نیست. ترمیم کننده ها برای بهبود سریع پوست در بعضی موارد که پوست واکنش نشان داده است مناسب است. حتما در تهیه پماد ترمیم کننده با پزشک خود مشورت کنید. پماد های ساخت ایران نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و نیاز شما را برطرف میکنند.

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از لیزر تاتو چیست؟

ما بهترین کرم های ترمیم کننده بعد از لیزر تاتو در بازه ی قیمتی مختلف را به شما معرفی میکنیم: (قیمت های آذر ماه هزار و چهارصد)

 • پماد ترمیم کننده بایودرما، ۴۰ میلی گرم قیمت تقریبی ۵۰۰ هزار تومان.
 • کرم ترمیم کننده اریکه، ۳۰ میلی گرم قیمت تقریبی ۱۶۰ هزار تومان.
 • کرم بازسازی کننده پوست مدیلن، ۳۰ میلی گرم قیمت تقریبی ۶۰ هزار تومان.

مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو ابرو با ليزر

مراقبت بعد از لیزر ابرو بسیار ساده است در ابتدا از ابروی خود در مقابل آفتاب محافظت کنید. و تا چند روز محل ابرو و اطراف آن را خشک نگه دارید. ممکن است روی پوست خود التهاب و تاولهای سطحی ببینید. نگران نباشید طی چند روز برطرف خواهد شد. مهمترین نکته قرمزی بعد از لیزر تاتو است، که در ادامه به طور مفصل در مورد آن صحبت میکنیم.

برای رفع قرمزی ابرو بعد از لیزر تاتو عجله نکنید

قرمزی بعد از لیزر کیوسوییچ به علت التهاب پوست است. و اصلا جای نگرانی ندارد و بعد از چند روز از بین میرود. به این نکته ی مهم توجه کنید که قرمزی پوست یکی از عوارض شایع ریمو تاتو است. و قرمزی بعد از لیزر کیوسوئیچ کاملا طبیعی است و به سرعت از بین می رود. یکی از مهمترین دلایل انتخاب لیزر تاتو به جای ریمو تاتو بر جای نگذاشتن قرمزی بعد از لیزر تاتو است.

قرمزی پوست بعد از لیزر تاتو، پوسته پوسته شدن و تاول پوست بعد از لیزر تاتو کاملا عادی و طبیعی است. پوست برخی از افراد حساس‌تر است و بعد از لیزر دچار قرمزی و تورم و یا تاول میشود. و نهایتا تا دو هفته روی پوست شما باقی میمانند. اگر قرمزی پوست شما بیشتر از دو هفته طول کشید، به این معناست که حتما مشکلی پیش آمده است و بهتر با پزشک مشورت کنید

هفت توصيه مهم مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو با ليزر

توجه و انجام مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو، به فرآیند حذف بهتر و سریع‌تر جوهر و ترمیم پوست کمک زیادی میکند. و همچنین از عفونت پوست جلوگیری به عمل می آورد.

1-سعی کنید ناحیه ای که تاتو لیزر شده را تا حد ممکن خشک و تمیز نگه دارید.

ناحیه لیزر شده را خشک و تمیز نگه دارید

هر چه جای زخم را خشک‌تر نگه دارید، احتمال عفونت کم‌تر میشود و زخم سریع تر بهبودی پیدا میکند. خیس ماندن محل لیزر شده، زخم را مثل روز اول نگه میدارد و کمکی به درمان زخم نمیکند.خشک و تمیز ماندن محل لیزر شده یکی از نکات مهم مراقبت های بعد از لیزر تتو است.

2- تاول بعد از لیزر کیوسوییچ

به ندرت پیش می‌آید که بعد از لیزر کیوسوییچ روی پوست شما تاول به‌وجود بیاید. به تاول‌های روی پوست دست نزنید. هر گونه زخم میتواند باعث ایجاد عفونت شود. توصیه میشود برای جلوگیری از عفونت، در روزهای اول بعد از لیزر تتو از پماد های آنتی بیوتیک استفاده شود. همچنین این پماد باعث کاهش خارش می‌شود.

3- در ساعات اولیه بعد از لیزر تاتو، از ورزش شدید، مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.

بهتر از ورزش‌های شدید بعد از لیزر تاتو دوری کنید. ورزش شدید باعث افزایش گردش خون بدن میشود. در نتیجه باعث تاول و تورم بیش از حد میشود. مصرف الکل و سیگار باعث کم‌آبی میشود. سیگار باعث کم شدن اکسیژن میشود و کاهش شدید فشارخون میشود. همه‌ی اینها در نهایت علت تاخیر در روند بهبودی است.

4-از کرم‌های آرایشی در روزهای بعد از لیزر تاتو استفاده نکنید.

برای درمان هرچه سریع‌تر تورم بعد از لیزر تاتو، بهتر است از کرم‌های درمانی به جای کرم‌های زیبایی استفاده کنید. استفاده‌ی زیاد از کرم‌های زیبایی در حالت عادی هم ضررهای زیادی به پوست شما وارد میکند.

5- برنزه شدن را به زمان دیگری موکول کنید.

لیزر تاتو به صورت طبیعی به سطح پوست شما آسیب وارد میکند. ناحیه‌ی لیزر شده پوست شما به ۴ هفته زمان نیاز دارد تا بتواند به طور کامل ترمیم شود. ضروری است که در این مدت از نور خورشید و حتی گرما که باعث تحریک پوست میشود به دور باشید. استفاده از پماد زینک اکساید در روند بهبودی موثر است.

بعد از لیزر تاتو از نور آفتاب دوری کنید

6- تا جلسه بعدی لیزر هیچ روش دیگری را امتحان نکنید.

برای کامل کردن جلسات لیزر تاتو باید صبور باشید. روش های دیگری را همزمان با درمان لیزر امتحان نکنید.در بعضی از موارد مراجعه کنندگان مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو ابرو را نادیده میگیرند. و همزمان با جلسات لیزر روش ریمو ابرو را امتحان میکنند. که بسیار خطرناک است.

7- بعد از لیزر تتو آب بیشتری بنوشید.

اگر میخواهید پوست شما زودتر به بهبودی برسد و نتیجه‌ی بهتری از لیزر کسب کنید، توصیه میشود آب زیادی مصرف کنید. آبرسانی به ترمیم سریع‌تر پوست شما کمک میکند. آبرسانی باعث می‌شود رنگدانه‌های جوهر سریع‌تر تجزیه شوند.

نتیجه گیری

مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو با ليزر به تسریع روند بهبودی کمک زیادی میکند. در این مقاله به نکات زیادی در مورد مراقبت های بعد از لیزر کیوسوئیچ اشاره شد. مهم‌ترین عاملی که باعث تشدید قرمزی و التهاب پوست می‌شود و باید از آن دوری کنید نور خورشید است. رعایت تمام نکات بالا باعث میشود، هیچ مشکلی در لیزر تاتو برای شما به‌وجود نیاید و به خوبی جوهر تاتو از بین برود.

قرمزی بعد از لیزر ابرو از بین می رود؟

قرمزی بعد از لیزر ابرو ناشی از التهاب پوست است و بعد از چند روز کاملا از بین می رود.

آیا سفید شدن ابرو بعد از لیزر طبیعی است؟

به هیچ وجه بابت سفید شدن ابرو بعد از لیزر نگران نباشید. حداکثر بعد از سه روز رنگ ابروها به رنگ طبیعی باز میگردد.لیزر کیوسوئیچ رنگ دانه های موهای ابرو را از بین می برد. در نتیجه موهای ابرو به صورت کاملا موقت سفید می شوند.

آیا لیزر تاتو برای موهای ابرو ضرر دارد؟

خیر، لیزر کیوسوییچ هیچ تاثیری بر روی فولیکول های مو ندارد. و تجربه ی استفاده کنندگان از لیزر کیوسوییچ نیز این ادعا را تایید کرده است.

جای لیزر تاتو کی خوب میشود ؟

پوسته پوسته شدن جای لیزر تاتو و التهاب آن بین یک تا دو هفته پس از لیزر بهبود می‌یابد.

23 دیدگاه دربارهٔ «مراقبت هاي بعد از پاك كردن تاتو با ليزر»

 1. سلام وقت بخیر دوساعت بعد از ریمو با کیوسوییچ مواد سفیر رنگی ک روی ابرو واطراف چشمم بود پاک شد پماد ویتامین آ د استفاده کردم..آیا مشکلی پیش نمیاد…استفاده از پماد آ د رو ادامه بدم یا قطع کنم…و یا چ توصیه ای میفرمائید؟…متشکرم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   در مورد اون حالت برفکی مانند پوست خود به خود هم از بین میره، در مورد پماد با مرکز لیزر خودتون مشورت کنید. (متاسفانه نمیتونیم توصیه و یا تجویزی داشته باشیم.)

   پاسخ
 2. سلام
  من ده روز لیزر ابرو انجام دادم وهیچ زخم و تاول نداشتم
  سوالم در مورد مقدار استفاده کرم صد آفتابی هست که هر سه ساعت باید تمدیدش کنم
  به بند انگشت نصف بند انگشت چه مقدار باید بزنم به ابروهام
  چون من وقتی بعداز سه ساعت میخوام شارژ کنم کرم ضد آفتابم رو هنوز آثار کرم یه ساعت قبل روی ابروم هست
  ممنونم که جوابم رو میدین

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. با توجه به اینکه قدرت لیزرها و نوع پوست افراد متفاوت هست، باید از تکنسین یا پزشکتون بپرسید.

   پاسخ
 3. سلام تقریبا دوهفتس لیزر تااو ابرو انجام دادم زخما همه خوب شدن دوروزه ابروهام خیلی خارش داره از چیه این خارش لطفا بهم توضیح میدین

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. به علت همون التهابی که بر اثر لیزر ایجاد شده هست. اگر خیلی اذیتتون میکنه به پزشکتون بگید پماد واستون تجویز میکنن.

   پاسخ
 4. سلام وقت بخیر من یک ماه ک تتوی ابرو لیزر کردم و بعد همون جلسه ی اول گفتن پاک شد دقیقا هم پاک شد همون موقع ولی ّعد از یک روز همون فرم ابروم در اومد و رنگ نارنجی؛بنظون یه جلسه دیگه باید برم؟؟

  پاسخ
  • با مرکز ریمو خودتون مشورت کنید. و میتونید به پزشک پوست و مو که پاک کردن تاتو هم انجام میدن هم مراجعه کنید.

   پاسخ
 5. سلام ، من ۱ هفته س لیزر کردم، چون نمیدونستم تاول های روی دستم رو ۱ ساعت بعد لیزر ترکوندم ، الان احساس میکنم عفونت کرده ، چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
  • نگران نباشید از پماد‌هایی که واستون تجویز کردن استفاده کنید. در صورت نگرانی میتونید با پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 6. سلام قرمزی یا نارنجی ابرو بعداز لیزر کی میره تروخدا جواب بدین تا رنگ پوست بشه چقدر زمان میبره

  پاسخ
  • به مرور زمان از بین میره نگران نباشید. اما اگر روند بهبود رو احساس نمیکنید میتونید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

   پاسخ
 7. سلام من ببست روزه که تتوی ابرومو لیزر کردم ولی رنگش تیره تر شده ،، و یه سوال دیگه ، یه پماد ترکیبی بهم دادن که باید در موقع خاموشی مطلق استفاده کنم دلیلش چیه

  پاسخ
  • سلام
   در جلسه اول بعد از التهاب پوست ممکنه حس کنید تاتو تیره تر شده اما بعد از اینکه التهاب پوست از بین رفت، نتایج رو خواهید دید.
   اگر پماد رو پزشک تجویز کردن واستون استفاده کنید. در غیر اینصورت کمی بیشتر دقت کنید.

   پاسخ
   • سلام.ببخشید بهترین فاصله بین دو جلسه تاتو ابرو چند هفته هست؟ایا قبل از لیزر نیاز به تست هست چون شنیدم که بعضی پوست جواب نمیده حتی ممکنه رنگ تاتو تیره تر هم بشه

    پاسخ
    • سلام وفت بخیر، منابع علمی بهترین زمان رو 28 روز بیان کردن، اما شما با پزشک خودتون مشورت کنید. در خیلی از مراکز تست هم انجام میدهند. یکی از مراقبت های بعد از ریمو ابرو با لیزر همین زمان درست جلسه بعدی هست.

     پاسخ
     • سلام.من تتوم خیلی کمرنگ شده بود و جایی رفتم واسه پاک کردن با لیزر یه قسمتش رو امتحانی واسم انجام دادن اون تیکه در حد مشکی تیره شد.چرا واقعا؟

     • سلام وقت بخیر
      جوهر تاتو واکنش نشون داده به لیزر،
      بعضی از رنگ های جوهر مخصوصا رنگ های روش مثل جوهر‌های کرم رنگ بعد از لیزر تیره تر میشن اما بعد از جلسات کامل پاک میشن، توصیه میکنم با مشورت متخصص پوست و مو جلسات لیزر رو ادامه بدید.

  • تیره شدن تاتو بعد از لیزر زیاد شنیده میشه، در جلسه اول نمیشه درست ارزیابی کرد. اگر تغییر رنگ شدید هست حتما به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید