آیا هایفو واقعا تاثیر دارد

آیا ذهن شما هم درگیر این سوال شده است که آیا هایفو واقعا تاثیر دارد؟ شاید شما هم صحبت‌های متفاوتی از هایفو شنیده‌اید، گروهی هایفو را بی‌تاثیر می‌دانند و گروه دیگر از اثرات شگفت انگیز هایفو سخن می‌گویند. اگر میخواهید بدانید انجام هایفو برای شما موثر است یا خیر، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. ابتدا پنج عامل مهم در کسب نتیجه مطلوب از هایفو را برای شما آورده ایم. همچنین میتوانید برای مشاوره هایفوتراپی صورت در شیراز روی لینک کلیک کنید.

نکته مهم: همانطور که می‌دانید در هایفو هیچ تزریقی انجام نمی‌شود. و تنها امواج هایفو بدن را تحریک به تولید کلاژن می‌کنند. و هایفو یک درمان طبیعی محسوب می‌شود، در نتیجه پاسخ بدن هر شخص به درمان هایفو متفاوت است. عواملی مثل میزان هورمون‌های شخص، بالانس متابولیک شخص، تغذیه شخص، میزان مصرف آب و کافئین و همینطور ساعات خواب شخص میتواند در موثر بودن درمان هایفو نقش داشته باشد. بنابراین گروهی هایفو را بسیار موثر و گروهی دیگر با تاثیرات کمتر تجربه کرده‌اند.

1- دستگاه هایفو تاثیر بسیاری در نتیجه درمان دارد

دستگاه هایفو تاثیر بسیاری در نتیجه درمان دارد

در بسیاری از عمل‌های جراحی‌ مهارت پزشک بیشترین تاثیر را در نتیجه‌ی درمان دارد. اما در مورد هایفو کمی متفاوت است. و یک دستگاه هایفوتراپی پیشرفته می‌تواند در نتایج درمان تاثیر بسیاری داشته باشد. بنابراین در اولین قدم نام دستگاه هایفو را از پزشک خود بپرسید زیرا نوع دستگاه در نتایج هایفو واقعا تاثیر دارد. البته تجربه پزشک و یا تکنسین را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

استفاده از دستگاه‌های اصلی و همینطور تهیه مواد مصرفی آنها (کارتریج‌ها) با توجه به تحریم‌های کشور ما سخت و پر هزینه است. از این رو دستگاه‌های چینی با مهندسی معکوس تکنولوژی هایفو را در اختیار علاقمندان قرار دادند. در ادامه دو دستگاه‌ اصلی و معروف هایفو را که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید را بررسی می‌کنیم. در نتیجه میتوانید در انتخاب مرکز هایفو و همچنین کسب نتیجه موثر بهتر عمل کنید.

دستگاه‌ه هایفو دابلو(doublo): این دستگاه ساخت کره می‌باشد و در ایران بسیار پرطرفدار است. سعی کنید برای انجام هایفو حتما سری دستگاه‌های دابلو را در اولویت انتخاب قرار دهید. نظرات استفاده کنندگان از هایفو دابلو نیز مثبت بوده است. (نمونه مشابه چینی این دستگاه با نام هایفو دابلو سه بعدی بعضا در بازار ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد)

دستگاه اولتراپی آمریکا (ultherapy): این دستگاه ساخت آمریکا می‌باشد و در ایران بسیار کمیاب است. و هزینه بسیار بالایی برای هر جلسه درمان (در سال ۱۴۰۱ حدود بیست میلیون تومان) دارد. بسیار دقت کنید که اکثر دستگاه‌های موجود در بازار با نام اولترا، کپی چینی دستگاه اولتراپی هستند. دستگاه‌های چینی در صورت تعویض به موقع مواد مصرفی (کارتریج‌ها) می‌توانند کارایی داشته باشند. اما دقت کنید هایفو را فقط در کلینیک تخصصی پوست و مو و یا مطب پزشک انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله انواع دستگاه هایفوتراپی را مطالعه کنید.

2- تعداد شات در نتایج هایفو موثر است

تعداد شات در نتایج هایفو موثر است

دستگاه هایفو امواج سونوگرافی را متمرکز کرده و به سطح پوست می‌تاباند. به هر مرتبه شلیک امواج به سطح پوست شات گفته می‌شود. برخی از استفاده کنندگان ناراضی هایفو اعلام می‌کنند که تعداد شات کامل را دریافت نکرده‌اند.در نتیجه برخی از کلینیک‌های پوست و مو تعداد شات مورد استفاده را در تبلیغات خود بیان می‌کنند. و در بعضی مراکز دیگر مدت زمان استفاده از دستگاه را به عنوان معیاری برای استفاده حداکثری از هایفو در نظر می‌گیرند.

به طور مثال ممکن است یک مرکز 45 دقیقه انجام هایفو را مبنای استفاده از حداکثر شات اعلام کند و در برخی مراکز دیگر 400 شات را به عنوان معیار مناسب معرفی کنند. در ادامه میانگین حدودی تعداد شات و زمان استفاده مطلوب از دستگاه هایفو را آٰورده‌ایم. تا بتوانید در انتخاب مرکز ارائه دهنده هایفو بهتر تصمیم بگیرد.

تعداد شات هایفو: بین 350 تا 500 شات و بستگی به مقدار افتادگی پوست دارد. البته در برخی از دستگاه‌ها تعداد شات مورد نیاز هر ناحیه از صورت و تعداد شات کامل صورت درج شده است و دستگاه مجموع تعداد شات‌ها را نمایش می‌دهد.

مدت زمان هایفو: به علت متفاوت بودن دستگاه‌های هایفو مدت زمان استفاده از دستگاه مشخص نیست. به طور مثل دستگاه‌ها با تکنولوژی بالا تعداد شات بیشتری در دقیقه میزنند. به طور مثال مدت زمان درمان در سری دستگاه‌های کره‌ای دابلو نسبت به دستگاه‌های چینی میتواند کمتر باشد.

3- گذشت زمان در مشاهده نتایج هایفو تاثیر دارد

گذشت زمان در مشاهده نتایج هایفو تاثیر دارد

نتایج هایفو بین سه تا شش ماه تکمیل می‌شود. پروسه لیفتینگ و ترمیم در مناطقی از پوست که در آن هایفو انجام شده است با گذشت زمان تکمیل می‌شود. اکثر متخصصین پوست و مو نیز اثرات فوری هایفو را 10٪ می‌دانند. و بین 90 تا 180 روز زمان را برای کسب نتیجه نهایی لازم می‌دانند. در نتیجه به این نکته دقت کنید که گذشت زمان در مشاهده نتایج هایفو تاثیر دارد.

4- در مورد اثرات واقعی هایفو انتظارات منطقی داشته باشید

حتما قبل از درمان با پزشک خود مشورت کنید، و انتظارات خود قبل از درمان را بسنجید. هایفو افتادگی‌های خفیف پوست را بهبود می‌بخشد، همینطور پوست را سفت می‌کند و ممکن است روی چین و چروک‌های ریز و سطحی تاثیر مثبت بگذارد. اما اگر پوست شما افتادگی زیاد و چین و چروک عمیق دارد قطعا این درمان انتظارات شما را برآورده نمی‌کند.

آیا هایفو واقعا تاثیر دارد / هایفو افتادگی‌های خفیف را بهبود می‌بخشد

برای کشیدگی قابل توجه پوست و بهبود کامل چین و چروک باید لیفت صورت به روش جراحی را انتخاب کنید. لیفت صورت با روش جراحی دوره نقاهت دارد و ممکن است عوارض در پی داشته باشد. با این حال شما می‌توانید هایفو را امتحان کنید، زیرا یک روش غیر جراحی و کاملا ایمن است و هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی‌های لیفت دارد. در نتیجه سعی کنید در مورد تاثیر واقعی هایفو، انتظارات منطقی داشته باشید. در ادامه اطلاعات جالبی در مورد یک تحقیقات علمی در موضوع موثر بودن هایفو را به صورت دقیق بررسی می‌کنیم.

5- سن فرد نیز یک فاکتور موثر در درمان هایفو است

هایفو جزء درمان‌هایی است که واسبته به سن است. و تحقیقات نشان داده هرچقدر جوانتر باشید هایفو موثرتر عمل می‌کند. در سن بیشتر از شصت و پنج سال که بدن توانایی تولید کلاژن کمتری دارد، هایفو نمیتواند موثر واقع شود. بالای سن ۶۵ سال می‌توان روش لیفت با رادیوفرکانسی را انتخاب کرد. همینطور این نکته مهم را در نظر داشته باشید که نتایج هایفو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در ادامه ویدیوی دکتر پژمان صفایی متخصص پوست و مو را مشاهده می‌کنید که به این نکته اشاره می‌کنند.

تحقیقات علمی برای آزمایش موثر بودن هایفو و اینکه آیا هایفو تاثیر دارد؟

در یک تحقیقات علمی به صورت مستند به این سوال جواب داده شده‌است که آیا هایفو واقعا تاثیر دارد؟ در این تحقیق 20 بیمار پس از انجام یک جلسه هایفو مورد مطالعه قرار گرفته اند. نکته جالب این است که تمرکز این تحقیقات بر روی نوع پوست آسیایی است که ما ایرانی ها نیز تقریبا در همین گروه پوستی قرار می‌گیریم. برای مشاهده مقاله اصلی به زبان انگلیسی روی لینک کلیک کنید.

عکس قبل و بعد اثرات هایفو

عکس قبل و بعد اثرات هایفو

در تصویر بالا عکس‌های یک بیمار در این تحقیقات را مشاهده می‌کنید. که عکس قبل درمان و بعد از سه ماه و بعد از شش ماه مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. بهبودی بعد از 3 ماه اول قابل توجه بود و این اثربخشی در طول 6 ماه حفظ شده است.

در این مطالعات دو پزشک هایفوتراپی را در هفت ناحیه صورت بیماران انجام داده‌اند. قبل از انجام هایفو از بیماران عکس گرفته شده است. و در فاصله ی سه تا شش ماه بعد از هایفو نیز از بیمار عکس گرفته شده است. سپس تصاویر قبل و بعد از هایفو و همچنین پرسشنامه‌های بیمارن مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. که در ادامه پرسشنامه ها را بررسی میکنیم.

دو سوال اساسی در بررسی موثر بودن و رضایت از هایفو

این تحقیق با هدف ارزیابی میزان اثربخشی و رضایت بیمار از درمان هایفو انجام شده است و پس از شش ماه از انجام هایفو از افراد شرکت کنندگان در تحقیقات دو سوال اساسی شده است که میتواند در ارزیابی تاثیرات هایفو بسیار مهم تلقی شود.

سوال یک: آیا تمایل به ادامه ی درمان هایفو دارید؟ در این سوال از شرکت کنندگان پرسیده می‌شود که آیا بعد از گذشت یک سال تمدید هایفو را انجام خواهید داد. جواب و آمار مربوط به سوال را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

آیا تمایل به ادامه درمان هایفو دارید

سوال دو:آیا درمان هایفو را به دیگران پیشنهاد میکنید؟ در واقع این سوال اساسی‌ترین سوال در بحث ارزیابی یک درمان می‌تواند باشد. و میتواند به وضوح به ما نشان دهد که آیا هایفو تاثیر دارد یا خیر.

آیا درمان هایفو را به دیگران پیشنهاد می‌دهید

بیشترین اثر هایفو در کدام مناطق صورت اتفاق افتاده است؟

حالا نوبت بررسی نتایج پاسخ‌ها به این سوال که «به نظرتان کدام ناحیه بعد از هایفو بیشتر بهبود یافته است؟» می‌پردازمیم. بیشترین پاسخ ها به این سوال شامل خط فک، گونه و نواحی اطراف دهان در 3 و 6 ماه پس از درمان بود. همچنین این اثربخشی را 12 ماه پس از درمان از طریق مصاحبه تلفنی یا از طریق ایمیل ارزیابی شده است. از بین 15 بیماری که پاسخ دادند، 4 بیمار گفته اند که اثرات جزئی هنوز در برخی مناطق وجود دارد.

بیشترین اثر هایفو در کدام مناطق صورت اتفاق افتاده است؟

عوارض جانبی عنوان شده بعد از هایفو در تحقیقات

در مورد عوارض جانبی، شش بیمار آریتمی و تورم داشتند و دو بیمار کبودی خفیف داشتند. این عوارض بعد از دو هفته ناپدید شدند. هیچ عارضه جانبی جدی، از جمله آسیب لنفاوی، تاول، یا آتروفی چربی در طول 6 ماه پس از درمان مشاهده نشد.

نتیجه گیری آیا هایفو موثر است؟

پیشنهاد میکنیم انتظارات خود از درمان هایفو را قبل از انجام درمان، به پزشک و یا کلینیک پوست و مو بیان کنید. هایفو یک روش غیر تهاجمی و بدون عوارض است و بلافاصله می‌توانید فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید. اما نباید انتظار تغییرات قابل توجهی را داشته باشید.

در پایان از شما درخواست می‌کنیم تجربه خود و یا دوستانتان را درباره هایفو برای بازدیدکنندگان این مقاله بنویسید تا نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده‌اند را داشته باشیم. همچنین برای ما بنویسید که به نظر شما آيا هایفو واقعا تاثیر داره؟ یا نه.

سوالات پر تکرار

هایفو در چه سنی موثر است؟

هایفو در بازه‌های سنی زیر ۶۵ سال می‌تواند موثر باشد. برای سن‌های بالاتر میتوان روش لیفت با رادیوفرکانسی را انتخاب کرد

آیا هایفو برای افتادگی پوست تاثیر دارد؟

هایفو پوست را سفت می‌کند و افتادگی ‌های بسیار خفیف پوست را نیز بهبود می‌بخشد. قبل از انجام هایفو انتظارات واقعی خود از درمان را با پزشک درمیان بگذارید.

تعداد شات مناسب هایفو چقدر است؟

تعداد شات از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما ب صورت کلی پزشک بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ شات را با توجه به میزان افتادگی پوست انتخاب می‌کند

موثرترین دستگاه هایفو در ایران کدام است؟

دستگاه اولتراپی ساخت آمریکا که بسیار کمیاب است و هزینه بسیار بالایی دارد‌ (در سال ۱۴۰۱ حدود ۲۰ میلیون). اما سری دستگاه‌های دابلو ساخت کره موثر و اقتصادی هستند، این دستگاه نیز مشابه چینی دارد.

7 دیدگاه دربارهٔ «آیا هایفو واقعا تاثیر دارد»

 1. من دیروز توی یه کلینیک توی رشت هایفو‌انجام دادم.تعداد شات ۳۰۰ با بود که به هظرم کمتر از حد نرمال بود و فقط دو تا گونه و لپ رو هایفو زد .قسمت چانه و پیشانی رو اصلا دستگاه نزد.نمیدونم واقعا درستش همینه یا کم کاری کردن برام

  پاسخ
 2. هایفو تاثیر بسیار زیادی در رفع افتادگی پوست و روشن شدن پوست داره در طول یک سال ۳ بار انجام دادم از تغییرات پوستم راضیم.دردش غیرقابل تحمل نیست.

  پاسخ
 3. برخی از دوستان از درد و سوختگی ناشی از هایفو ، شکایت دارند . درجه دستگاه را میتوان بر طبق پوست و درجه تحمل هر شخص تغییر داد ، اگر شما با آن مشکل داشتید کافی بود که درجه. ا پایین بیاورند . ولی من مشکلم این است که یکی از پزشکان پوست به من گفت ، که با انجام عمل هایفو ، در آینده نه چندان دور ، دچار آرتروز گردن و فک و چانه میشوم . نمیدانم واقعیت دارد یا خیر . در ضمن اگر دندان پر کرده دارید کافی است یک چوب پزشکی را که دور آن گاز استریل پیچیده اید در هنگام هایفو در ناحیه دندان خود قرار دهید ، واقعا موثر است .

  پاسخ
 4. امروز هایفو انجام دادم درد نسبتا زیادی داشت به خصوص در نواحی دهن ، ولی قطعا ارزشش رو داره چون همین الان هم از تغییرات مثبتش راضیم

  پاسخ
 5. من سه روزه هایفو انجام دادم هرکی دیده میگه خیلی تغیر کردم خودمم حس میکنم پوستم کشیده شده وراضیم

  پاسخ
 6. امروز هايفو انجام دادم خيلى درد داشت مخصوصا اگه دندون پر كرده داشته باشيد خيلى پشيمونم چون تغييرى نكردم

  پاسخ
 7. هایفو کردم درد وحشتناک داشت بعدشم ورم و سوختگی صورت داشتم،هیچ تغییری هم نکردم
  به هیچ کسی پیشنهاد نمیدم

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 9

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.