هیر فیلر یا مزوتراپی

هیر فیلر یا مزوتراپی دو روش جدید برای رفع کم پشتی و ریزش مو هستند. در این مقاله قصد داریم تفاوت فیلر مو با مزوتراپی را بررسی کنیم. اگر در انتخاب روش مناسب تردید دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. ابتدا در جدول زیر به صورت خلاصه تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی را آورده‌ایم،سپس به صورت کامل به جزییات پرداخته‌ایم.

جدول تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

جدول تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

 فیلر مو یا مزوتراپی کدام را انتخاب کنیم؟

فیلر مو یا مزوتراپی هر دو روشی موثر برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش آن‌هاست. و هر کدام بسته به شرایط فرد مزایای خاص خودشان را دارند. هیر فیلر کم‌پشتی موی سر را برطرف می‌کند. مزوتراپی نیز به رشد و سلامت موها کمک می‌کند. برای این‌که بتوانید تشخیص دهید هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی ابتدا باید با هر دو متد آشنا شوید.

هیر فیلر چیست؟

فیلر مو (هیر فیلر) توسط سوزن‌های بسیار ظریفی به پوست شما وارد می‌شود و ویتامین، مواد معدنی، اسید هیالورونیک، آنزیم‌ها و … را وارد پوست می‌کند. فولیکول‌های مو توسط این مواد مغذی به اصطلاح هیدراته می‌شوند و شروع به رشد می‌کنند.

تزریق این مواد باعث افزایش گردن خون در پوست سر نیز می‌شوند که تأثیر زیادی در رشد مجدد موهای ما دارد. پزشک در ابتدا ناحیه تزریق را بی‌حس می‌کند سپس فیلر یا همان ژل تقویت کننده مو را توسط سوزن‌های باریکی به ریشه مو و پوست سر می‌رساند. همچنین جهت مشاوره و تزریق هیر فیلر در شیراز میتوانید روی لینک کلیک کنید.

مزوتراپی مو چیست؟

در مزوتراپی نیز مواد دارویی مثل فیناستراید، ماینوکسیدیل، انواع ویتامین‌ها و عصاره گیاهی به پوست سر تزریق می‌شوند. این مواد باعث رشد موها و توقف ریزش مو خواهند شد. در این روش هم پزشک پوست سر را بی‌حس می‌کند، سپس طی چند جلسه درمانی این مواد مغذی را به پوست سر شما تزریق خواهد کرد. همچنین جهت مشاوره و تزریق مزوتراپی در شیراز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

اصلی‌ترین تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی در چیست؟

هیالورونیک اسید بیشترین مواد تشکیل دهنده فیلر مو است

تفاوت اصلی که بین این دو روش درمانی وجود دارد در تزریق ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک است. در فیلر مو علاوه بر مواد مغذی و ویتامین‌هایی که تزریق می‌شود، هیالورونیک اسید نیز در کنار مواد تزریقی وجود دارد. هیالورونیک اسید باعث افزایش ماندگاری و تأثیر بیشتر فیلر روی موها و پوست سر می‌شود. این ماده به صورت طبیعی در مایع مفصلی، پوست و چشم وجود دارد.

بنابراین اصلی‌ترین تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی در تاثیر و ماندگاری بیشتر فیلر است. هیالورونیک اسید ویتامین‌ها و اسیدآمینه‌هایی را دارد که به مرور به فولیکول‌های مو می‌رسند و باعث تقویت و رطوبت‌رسانی این فولیکول‌ها می‌شوند. همین موضوع عامل تفاوت قیمت این دو درمان است؛ در واقع هزینه فیلر مو به مراتب است.

هیر فیلر و مزوتراپی چه شباهت‌هایی دارند؟

در مقایسه فیلر مو و مزوتراپی شباهت‌هایی بسیار نیز وجود دارد. زیرا هر دوی این درمان‌ها برای هدف خاصی یعنی جلوگیری از ریزش مو و تقویت مو استفاده می‌شود.

موارد یکسانمزوتراپی و هیر فیلر
تزریق ویتامین‌هادر هر دو روش ویتامین‌ها و مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز فولیکول‌های مو تزریق می‌شوند.
دوره درمانهر دو روش دوره درمان چند جلسه‌ای دارند که فاصله بین جلسات مشخص است و توسط پزشک تعیین می‌شود.
نحوه تاثیرهر دو روش باعث تقویت موهای فعلی شما و جلوگیری از ریزش آن‌ها موثر است.

کاندیدای مناسب مزوتراپی یا هیر فیلر چه کسانی هستند؟

افرادی که دارای مشکلات و علائم زیر باشند برای هیر فیلر یا مزوتراپی کاندید مناسبی هستند:

 • ریزش مو
 • نازک شدن تارهای مو
 • وجود شوره در پوست سر
 • خشکی پوست و عدم رطوبت کافی
 • افرادی که قصد پیشگیری از ریزش موهای خود را دارند
 • آسیب‌دیدگی موها به دلیل رنگ کردن مداوم یا استفاده از ابزار آرایشی مثل اتو مو یا سشوار

قیمت هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی

یکی از تفاوت‌های مهم بین این دو روش درمانی در هزینه آن‌ها است. هزینه دقیق با توجه به شرایط شما و تشخیص پزشک انجام می‌شود، اما به طور کلی فیلر مو هزینه بالاتری نسبت به مزوتراپی دارد. هیالورونیک اسید در فیلر مو باعث افزایش هزینه آن می‌شود. همانطور که گفته شد تفاوت دیگر این دو روش در مدت زمان ماندگاری آن‌ها است. فیلر مو به دلیل برخورداری از هیالورونیک اسید ماندگاری بیشتری دارد.

فرق هیر فیلر و مزوتراپی در میزان درد چیست؟

دیگر تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در میزان تجربه درد اشخاص است. به صورت معمول در مزوتراپی تعداد تزریق بیشتری در مقایسه با هیر فیلر انجام می‌شود. پس ممکن است درد بیشتری را حس کنید. البته توجه داشته باشید، که نیدل (سوزن) مزوتراپی و هیر فیلر کمترین قطر و طول را دارند. در نتیجه کمترین درد را منتقل می‌کنند. گاهی اوقات پزشک به دلیل آستانه پایین تحمل درد در بیمار از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

تعداد جلسات کدام روش بیشتر است ؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای هر دو روش توسط پزشک و با توجه به شرایط شما تعیین می‌شود. اما به طور کلی تزریق فیلر مو 4 جلسه با فاصله پانزده روز انجام می‌شود و درمان تا دو ماه ادامه دارد. در تکنیک مزوتراپی نیز تعداد جلسات بستگی به نوع کوکتل مزوتراپی بین 4 تا 8 جلسه است. و تزریق هر دو هفته و یا یک ماه یکبار با توجه به تشخیص پزشک انجام می‌پذیرد.

 مراقبت های فیلر مو و مزوتراپی

در مقایسه هیر فیلر یا مزوتراپی، مراقبت‌های بعد از انجام هر دو درمان بسیار مشابه هستند. در ادامه مراقبت‌های مهم را آورده ایم.

تا 24 ساعت موهایتان را نشویید و تا یک هفته از رنگ مو استفاده نکنید
 • تا 24 ساعت موهایتان را نشویید و تا یک هفته از رنگ مو استفاده نکنید.
 • از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید.
 • بهتر است برای جلوگیری از عفونت موقتا به استخر و سونا نروید.
 • حداقل چند ساعت از ورزش به خصوص ورزش‌های شدید اجتناب کنید.
 • از دستکاری کف سر تا زمان بهبود کامل خودداری کنید.

نتیجه:‌ هیرفیلر یا مزوتراپی کدام انتخاب مناسب‌تری است؟

فیلر مو یا مزوتراپی هر دو روش‌های درمانی مدرن و موثری هستند که راه نجات موثری برای خلاصی از ریزش مو تلقی می‌شوند. تعیین اینکه کدام روش بهتر است علاوه بر بودجه شما نیاز به معاینه توسط پزشک دارد. حال که با  تفاوت فیلر مو با مزوتراپی آشنا شده‌اید، بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید. همچنین با خواندن مقاله تفاوت پی آر پی و مزوتراپی مو نیز، درک کاملی از تمام درمان‌های نوین ریزش مو خواهید داشت.

سوالات پر تکرار:

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی  چیست؟

به صورت کلی فیلر مو کاملترین تعداد اسید آمینه (7 پپتید فعال) را دارد. و همچنین بیشترین مقدار اسید هیالورونیک را نسبت به کوکتل مزوتراپی داراست. با این حال پزشک پس از معاینه با توجه به شرایط شما بهترین انتخاب را پیشنهاد خواهد داد.

تفاوت تعداد جلسات این دو روش در چیست؟

شرکت تولید کننده فیلر مو ۴ جلسه درمان با فیلر مو را پیشنهاد داده است. اما در مزوتراپی با توجه به برند مواد مزو تعداد جلسات پیشنهادی بین ۵ تا ۸ جلسه است

هیر فیلر یا مزوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

به‌صورت‌کلی این هیر فیلر یا مزوتراپی برای افرادی که دچار التهابات پوست در ناحیه سر می‌باشند، افراد حساس به هیالورونیک اسید، نقص سیستم ایمنی و غیره مناسب نیست. 

21 دیدگاه دربارهٔ «هیر فیلر یا مزوتراپی»

 1. سلام خسته نباشید من ریزش مو عادی دارم ولی کمی پشت سرم خالی شده و یکم موهام کم پشت هیر فیلر بهتره یا مزو تراپی

  0
  0
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بهترین راهکار برای تشخیص درمان مناسب مراجعه به پزشک مجرب و معتمد هست. به صورت کلی فیلر مو درمان کاملتری هست.

   0
   0
   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   ماندگاری نتایج در افراد مختلف و با توجه به متابولیسم افراد متفاوت است، در بسیار موراد سالیانه تکرار انجام میشه.

   0
   0
   پاسخ
 2. سلام این روشهای درمان ریزش مو که گفتید
  (هیر فیلر یا مزوتراپی) کدومشون برای زیرش موی ارثی یا همون ژنتیکی تاثیر داره و چقدر تاثیر داره؟
  به جز ریزش ، باعث روش موها میشن؟
  من ریزش موی ارثی دارم موهام از قسمت پیشونیم از شقیقه ها ریخته . ممکنه با این روشها اون قسمت هایی که خالی شده برگرده یا اینکه باید کاشت انجام بدم؟

  0
  0
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   مزوتراپی یا فیلر مو ممکن هست باعث رویش مجدد موهایی که به تازگی ریخته شدن بشه، اما اگر صرفا هدفتون رویش مجدد مو هست، گزینه کاشت مو تنها انتخاب شماست.

   0
   0
   پاسخ
 3. من مزوتراپی برند فیوژن انجام بدم خواستم بدونم ریزش مو ،رشدمو ،رشد مجدد موهای از دست رفته وپرپشتی مو میشه؟
  وممکنه باپوست سر همخوانی نداشته باشه باعث ریزش مو بشه ؟
  کلا مزوتراپی باعث ریزش مو میشه ؟

  0
  0
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر باعث رویش مو نخواهد شد. برند فیوژن باعث تقویت‌ موهایی که دارین، کنترل ریزش مو و در مورادی بازگشت موهایی که به تازگی ریخته شده.

   1
   0
   پاسخ
 4. سلام من خودم هیرفیلر رو میخوام بخرم ودکتر تزریق کنن
  هر۱هیرفیلرکه خریداری بشه چندجلسه استفاده میشه؟
  ۱دونش ۴جلسه میشه یا ۴ جلسه ۴عدد باید خریداری کنم ؟

  0
  0
  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   هر یک جعبه حاوی یک سی سی هست که برای یک بار مصرف میشه. پیشنهاد می‌کنیم به جای تهیه مواد توسط خودتون، به پزشک مجرب و یا مراکز درمانی معتبر مراجعه و اعتماد کنید.

   0
   1
   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   پیشنهاد میدیم با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید. اما به صورت کلی شرکت تولید کننده هیر فیلر (دکتر سی وای جی) استفاده از 4 فیلر (یک سی سی) به فاصله دو هفته رو پیشنهاد داده است.

   0
   0
   پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بله میتونن در جلوگیری از ریزش موثر باشن،‌با این وجود حتما زیر نظر متخصص پوست و مو انجام بدین.

   0
   0
   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.