فیلر مو یا مزوتراپی

فیلر مو یا مزوتراپی هر دو درمان نوین ریزش مو و رفع کم پشتی مو هستند. در این مقاله قصد داریم تفاوت فیلر مو با مزوتراپی را بررسی کنیم. اگر در انتخاب روش مناسب تردید دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. ابتدا در جدول زیر به صورت خلاصه تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی را آورده‌ایم،سپس به صورت کامل به جزییات پرداخته‌ایم.

جدول تفاوت مزو و فیلر مو

جدول تفاوت فیلر مو و مزوتراپی

هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی؟

هیر فیلر و مزوتراپی مو هر دو روشی موثر برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش آن‌هاست. و هر کدام بسته به شرایط فرد مزایای خاص خودشان را دارند. هیر فیلر کم‌پشتی موی سر را برطرف می‌کند. مزوتراپی نیز به رشد و سلامت موها کمک می‌کند. برای این‌که بتوانید تشخیص دهید هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی ابتدا باید با هر دو متد آشنا شوید.

فیلر مو چیست؟

فیلر توسط سوزن‌های بسیار ظریفی به پوست شما وارد می‌شود و ویتامین، مواد معدنی، اسید هیالورونیک، آنزیم‌ها و … را وارد پوست می‌کند. فولیکول‌های مو توسط این مواد مغذی به اصطلاح هیدراته می‌شوند و شروع به رشد می‌کنند.

تزریق این مواد باعث افزایش گردن خون در پوست سر نیز می‌شوند که تأثیر زیادی در رشد مجدد موهای ما دارد. پزشک در ابتدا ناحیه تزریق را بی‌حس می‌کند سپس فیلر یا همان ژل تقویت کننده مو را توسط سوزن‌های باریکی به ریشه مو و پوست سر می‌رساند. همچنین جهت مشاوره و تزریق هیر فیلر در شیراز میتوانید روی لینک کلیک کنید.

مزوتراپی مو چیست؟

در مزوتراپی نیز مواد دارویی مثل فیناستراید، ماینوکسیدیل، انواع ویتامین‌ها و عصاره گیاهی به پوست سر تزریق می‌شوند. این مواد باعث رشد موها و توقف ریزش مو خواهند شد. در این روش هم پزشک پوست سر را بی‌حس می‌کند، سپس طی چند جلسه درمانی این مواد مغذی را به پوست سر شما تزریق خواهد کرد. همچنین جهت مشاوره و تزریق مزوتراپی در شیراز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

اصلی‌ترین تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی در چیست؟

هیالورونیک اسید بیشترین مواد تشکیل دهنده فیلر مو است

تفاوت اصلی که بین این دو روش درمانی وجود دارد در تزریق ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک است. در فیلر مو علاوه بر مواد مغذی و ویتامین‌هایی که تزریق می‌شود، هیالورونیک اسید نیز در کنار مواد تزریقی وجود دارد. هیالورونیک اسید باعث افزایش ماندگاری و تأثیر بیشتر فیلر روی موها و پوست سر می‌شود. این ماده به صورت طبیعی در مایع مفصلی، پوست و چشم وجود دارد.

بنابراین اصلی‌ترین تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی در تاثیر و ماندگاری بیشتر فیلر است. هیالورونیک اسید ویتامین‌ها و اسیدآمینه‌هایی را دارد که در طی دو به مرور به فولیکول‌های مو می‌رسند و باعث تقویت و رطوبت‌رسانی این فولیکول‌ها می‌شوند. همین موضوع عامل تفاوت قیمت این دو درمان است؛ در واقع هزینه فیلر مو به مراتب است.

مزوتراپی و فیلر مو چه شباهت‌هایی دارند؟

در مقایسه فیلر مو و مزوتراپی شباهت‌هایی بسیار نیز وجود دارد. زیرا هر دوی این درمان‌ها برای هدف خاصی یعنی جلوگیری از ریزش مو و تقویت مو استفاده می‌شود.

موارد یکسانمزوتراپی و فیلر مو
تزریق ویتامین‌هادر هر دو روش ویتامین‌ها و مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز فولیکول‌های مو تزریق می‌شوند.
دوره درمانهر دو روش دوره درمان چند جلسه‌ای دارند که فاصله بین جلسات مشخص است و توسط پزشک تعیین می‌شود.
نحوه تاثیرهر دو روش باعث تقویت موهای فعلی شما و جلوگیری از ریزش آن‌ها موثر است.

کاندیدای مناسب مزوتراپی یا هیر فیلر چه کسانی هستند؟

افرادی که دارای مشکلات و علائم زیر باشند برای هیر فیلر یا مزوتراپی کاندید مناسبی هستند:

 • ریزش مو
 • نازک شدن تارهای مو
 • وجود شوره در پوست سر
 • خشکی پوست و عدم رطوبت کافی
 • افرادی که قصد پیشگیری از ریزش موهای خود را دارند
 • آسیب‌دیدگی موها به دلیل رنگ کردن مداوم یا استفاده از ابزار آرایشی مثل اتو مو یا سشوار

قیمت هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی

یکی از تفاوت‌های مهم بین این دو روش درمانی در هزینه آن‌ها است. هزینه دقیق با توجه به شرایط شما و تشخیص پزشک انجام می‌شود، اما به طور کلی فیلر مو هزینه بالاتری نسبت به مزوتراپی دارد. هیالورونیک اسید در فیلر مو باعث افزایش هزینه آن می‌شود. همانطور که گفته شد تفاوت دیگر این دو روش در مدت زمان ماندگاری آن‌ها است. فیلر مو به دلیل برخورداری از هیالورونیک اسید ماندگاری بیشتری دارد.

برای افراد حساس به درد هیر فیلر بهتره یا مزوتراپی

دیگر تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در میزان تجربه درد اشخاص است. به صورت معمول در مزوتراپی تعداد تزریق بیشتری در مقایسه به فیلر مو انجام می‌شود. پس ممکن است درد بیشتری را حس کنید. البته توجه داشته باشید، که نیدل (سوزن) مزوتراپی و فیلر مو کمترین قطر و طول را دارند. در نتیجه کمترین درد را منتقل می‌کنند. گاهی اوقات پزشک به دلیل آستانه پایین تحمل درد در بیمار از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در تعداد جلسات

تعداد جلسات مورد نیاز برای هر دو روش توسط پزشک و با توجه به شرایط شما تعیین می‌شود. اما به طور کلی تزریق فیلر مو 4 جلسه با فاصله پانزده روز انجام می‌شود و درمان تا دو ماه ادامه دارد. در تکنیک مزوتراپی نیز تعداد جلسات بستگی به نوع کوکتل مزوتراپی بین 4 تا 8 جلسه است. و تزریق هر دو هفته و یا یک ماه یکبار با توجه به تشخیص پزشک انجام می‌پذیرد.

 مراقبت های مزوتراپی و فیلر مو:

در مقایسه مزوتراپی و فیلر مو، مراقبت‌های بعد از انجام هر دو درمان بسیار مشابه هستند. در ادامه مراقبت‌های مهم را آورده ایم.

تا 24 ساعت موهایتان را نشویید و تا یک هفته از رنگ مو استفاده نکنید
 • تا 24 ساعت موهایتان را نشویید و تا یک هفته از رنگ مو استفاده نکنید.
 • از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید.
 • بهتر است برای جلوگیری از عفونت موقتا به استخر و سونا نروید.
 • حداقل چند ساعت از ورزش به خصوص ورزش‌های شدید اجتناب کنید.
 • از دستکاری کف سر تا زمان بهبود کامل خودداری کنید.

نتیجه:‌ فیلر مو یا مزوتراپی کدام انتخاب مناسب‌تری است؟

فیلر مو یا مزوتراپی هر دو روش‌های درمانی مدرن و موثری هستند که راه نجات موثری برای خلاصی از ریزش مو تلقی می‌شوند. تعیین اینکه کدام روش بهتر است علاوه بر بودجه شما نیاز به معاینه توسط پزشک دارد. حال که با  تفاوت فیلر مو با مزوتراپی آشنا شده‌اید، بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید. همچنین با خواندن مقاله تفاوت پی آر پی و مزوتراپی مو نیز، درک کاملی از تمام درمان‌های نوین ریزش مو خواهید داشت.

سوالات پر تکرار:

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی چیست؟

به صورت کلی فیلر مو کاملترین تعداد اسید آمینه (7 پپتید فعال) را دارد. و همچنین بیشترین مقدار اسید هیالورونیک را نسبت به کوکتل مزوتراپی داراست. با این حال پزشک پس از معاینه با توجه به شرایط شما بهترین انتخاب را پیشنهاد خواهد داد.

تفاوت تعداد جلسات فیلر مو با مزوتراپی؟

شرکت تولید کننده فیلر مو ۴ جلسه درمان با فیلر مو را پیشنهاد داده است. اما در مزوتراپی با توجه به برند مواد مزو تعداد جلسات پیشنهادی بین ۵ تا ۸ جلسه است

1 دیدگاه دربارهٔ «فیلر مو یا مزوتراپی»

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.