تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی

تفاوت هیر فیلر اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهم؟ از یک مشاور متخصص کمک بگیرید و یا از برندهای معتبر (مانند Dr Cyj) که استانداردهای کنترل کیفیت را رعایت می‌کنند، استفاده کنید. همچنین، فیلر‌های مو را از مراکز و کلینیک‌های معتبر خریداری کرده و به بسته‌بندی و برچسب محصول دقت داشته باشید. در ادامه یک راهنمای جامع در مورد نحوه تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی ارائه شده است و به مهم‌ترین نکاتی که باید در مورد هیر فیلر بدانید، پرداخته‌ایم.

روش‌های تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی :

1. مراجعه به مراکز تخصصی پوست و مو و پزشکان متخصص: هیر فیلر را فقط از توزیع کنندگان معتبر یا کلینیک‌های مجاز تهیه کنید. همچنین، مراقب بازارهای آنلاین و مراکز فروش تایید نشده باشید.

2. معتبر بودن برند هیر فیلر: برندهای شناخته شده به احتمال زیاد استانداردهای کنترل کیفیت دقیق را حفظ می‌کنند و محصولات اصیل را ارائه می‌دهند. برچسب اصالت کالا و تاریخ ساخت را چک کنید و برای تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی اعتبار برند را بسنجید. برای شناسایی بهترین برند هیر فیلر می‌توانید مقاله شیراز بیوتی را مطالعه کنید. 

برای تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی به برچسب زرد رنگ اصالت کالا، سریال و تاریخ ساخت محصول توجه کنید

3. نحوه بسته بندی و برچسب محصول: هیر فیلرهای معتبر اغلب در بسته‌بندی‌های مهر و موم شده و غیرقابل دستکاری با برچسب‌های واضح از برند عرضه می‌شوند. همچنین، مهر و موم هولوگرافیک، شماره دسته و تاریخ انقضا را بررسی کنید. هرگونه ناهماهنگی یا بی نظمی در بسته بندی می‌تواند شما را در مورد اصالت هیر فیلر به شک بیاندازد. 

4. ویژگی‌های محصول: مشخصات محصول می‌تواند به شما در تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی کمک کند. هیر فیلر اصل یک محلول شفاف و با ویسکوزیته کم هستند که در یک سرنگ شیشه‌ای استریل شده عرضه می‌شوند. در مقابل، محصولات تقلبی یا رقیق شده ممکن است تغییراتی در میزان غلظت و رنگ محلول نشان دهند. 

هیر فیلر اصل باید شفاف باشد. در مقابل، اکثر فیلرهای تقلبی رقیق هستند و رنگ متفاوتی دارند.

5. اختلاف قیمت: تفاوت‌های قیمتی بارز یکی دیگر از راه‌های تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی است. نسبت به قیمت‌های بسیار پایین هیر فیلر محتاط باشید. هیر فیلرهای معتبر با قیمت مناسب و استاندارد صنعتی عرضه می‌شوند. هر عدد فیلر مو حاوی یک سی سی فیلر است. و هزینه تزریق فیلر نیز به طور میانگین حدود سه میلیون و پانصد تومان است.‌ 

6. عوارض جانبی یا حساسیت: اگر پس از استفاده از هیر فیلر با عوارض جانبی یا واکنش‌های نامطلوب مواجه شدید، می‌تواند نشانه ای از یک محصول تقلبی یا نامرغوب باشد. بلافاصله به یک متخصص مراجعه کنید. 

شش نکته فوق، از جمله عوامل کلیدی است که در تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی باید در نظر داشته باشید.

تاثیرات هیر فیلر : هیر فیلر چگونه کار می کند؟

هیر فیلر که به عنوان  داروی تزریقی مو (hair injections) یا فیلرهای پوستی (dermal fillers) نیز شناخته می شوند، محصولاتی هستند که عمدتا برای رفع ریزش و نازک شدن موها طراحی شده اند. این فیلرها حاوی مواد ضروری هستند که فولیکول‌های مو را تغذیه کرده و فاز رشد چرخه رشد مو (مرحله آناژن) را تقویت می‌کنند. در نهایت، تامین مواد مغذی ضروری و افزایش مدت زمان فاز آناژن  منجر به موهای قوی و ضخیم‌تر خواهد شد و روند ریزش مو کاهش می یابد.

هیر فیلر، فولیکول‌های مو را تغذیه کرده و فاز رشد چرخه مو (مرحله آناژن) را تقویت می‌کنند

مواد تشکیل دهنده و اجزای هیر فیلر

هیر فیلر عموما حاوی دو ماده اصلی است: 

اسید هیالورونیک: یکی از اجزای اصلی هیر فیلر شناخته می‌شود و دارای خواص آبرسانی استثنایی است. این ماده به حفظ رطوبت پوست سر کمک می‌کند و برای سلامت مو بسیار مهم است.

پپتیدها: پپتیدهای موجود در فیلرهای مو باعث تولید کلاژن می‌شوند، کلاژن پروتئینی که برای ساختار و استحکام مو ضروری است.

هیر فیلر Dr Cyj : شناخته شده ترین و بهترین برند فیلر موی اصل

در حال حاضر بهترین برند هیر فیلر موجود در ایران و حتی دنیا، برند Dr Cyj است. این محصول حاوی هیالورونیک اسید، فاکتورهای رشد، آنزیم‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌ها می باشد. هیر فیلر «دکتر سی وای جی» کاملترین ترکیبات اسید آمینه (هفت پپتید خاص) را داراست.

جالب است بدانید که Hair Filler نام تجاری محصول ارائه شده توسط برند Dr Cyj است که برای اولین بار در بازار عرضه شد و این موضوع سبب شد افراد تمامی فیلرهای موجود در بازار را با نام «هیر فیلر» بشناسند. این موضوع  هم اکنون نیز ادامه دارد؛ تا جایی که امروزه فیلرهای دیگری موجود در بازار مثل مزولایک نیز با نام هیر فیلر مزولایک در بین عموم افراد شناخته می‌شود. 

نکته: توجه داشته باشید که روی جعبه اصلی هیر فیلر برند DR CYJ، برچسب زرد رنگ اصالت کالا و تاریخ ساخت محصول قابل مشاهده است. 

تاثیرات هیر فیلر بعد از چه مدت زمان قابل مشاهده است؟

زمان مشاهده تاثیرات هیر فیلر با توجه به ویژگی‌های هر فرد و نوع فیلر استفاده شده متفاوت است. اما به طور کلی نتایج کامل درمان با فیلر مو ممکن است مدتی طول بکشد تا ظاهر شوند:

  • چند هفته اول پس از اتمام درمان: در هفته‌های پس از تزریق هیر فیلر ممکن است برخی از اثرات فوری مانند بهبود آبرسانی پوست سر، کاهش شکستگی های مو، و افزایش جزئی در ضخامت مو را تجربه کنید. 
  • 2 الی 3 ماه بعد از اتمام درمان: در طول این مرحله ممکن است حجم و ضخامت موها شروع به افزایش تدریجی کنند. فولیکول‌های مو فعال‌تر می‌شوند و ممکن است متوجه رشد مجدد موهای نازک در نواحی کم تراکم سر خود شوید.
  • 4 ماه تا 12 سال بعد از اتمام درمان: قابل توجه ترین اثرات فیلرهای مو پس از چند ماه آشکار می‌شود. در این زمان، فولیکول‌های مو بهبود قابل توجهی یافته‌اند و شما باید افزایش چشم‌گیری در ضخامت، تراکم و سلامت کلی موهای خود مشاهده کنید.
نتایج درمان هیر فیلر بعد از چه مدت زمان قابل مشاهده است ؟

هیر فیلر چگونه استفاده می شود؟

فیلرهای مو معمولاً از طریق تزریق به پوست سر مورد استفاده قرار می‌گیرند. نگران نباشید؛ این فرآیند کم تهاجمی است و در یک محیط بالینی انجام می‌شود. در صورتی که به مراکز تخصصی ترمیم مو مراجعه کرده باشید، هیلر فیلر را به نقاط مناسب از پوست سر شما تزریق می‌کنند و شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که فولیکول های مو، مواد مغذی حیاتی مورد نیاز خود را دریافت کرده‌اند.

نتیجه گیری: نحوه تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی

یکی از مهمترین راه حل های درمانی که برای کاهش مشکلات مو مطرح می‌شود استفاده از جلسات درمانی هیر فیلر است. با این حال، از دغدغه‌های اساسی افراد، نحوه تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی است. در این نوشتار، ضمن بیان نکاتی در مورد بهترین برند هیر فیلر، تعداد جلسات درمانی و تاثیرات فیلر مو، به شیوه‌های تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی پرداختیم. در انتها از شما می‌خواهیم تجربیات و سوالات خود را در بخش نظرات (پایین همین صفحه) با ما به اشتراک بگذارید، در اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.

همچنین، اگر با مشکلاتی مانند تراکم پایین مو و الگوهای طاسی شدید مواجه هستید، می‌توانید جهت مشاوره با مرکز کاشت مو در شیراز در ارتباط باشید.  

سوالات پر تکرار:

به چند جلسه برای درمان هیر فیلر نیاز است؟

برای دستیابی به نتایج بهتر، معمولا توصیه می‌شود که 4 جلسه تزریق هیر فیلر را در بازه زمانی هشت هفته‌ای انجام دهید (هر دو هفته یک جلسه درمان).

آیا بعد از اتمام درمان فیلر مو، به جلساتی برای تثبیت درمان نیاز دارم؟

نتایج هیر فیلر را می‌توان پس از اولین دوره درمانی (4 جلسه) مشاهده کرد، اما یک جلسه تثبیت کننده هر 6 ماه پس از درمان توصیه می‌شود.

آیا درمان هیر فیلر دوره نقاهت دارد؟

درمان‌های فیلر مو ایمن و کم تهاجمی هستند و به حداقل زمان نقاهت نیاز دارند. به همین خاطر، افراد معمولاً می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را مدت کوتاهی پس از تزریق از سر بگیرند.

آیا تزریق هیر فیلر عارضه جانبی دارد؟

هیلر فیلر تقریبا یک درمان بدون عارضه است. با این حال احتمال خارش، قرمزی و درد خفیف در ناحیه تزریق وجود دارد که پس از 1 الی 2 روز برطرف خواهد شد.

برای تشخیص هیر فیلر اصل و تقلبی، چه تفاوت‌هایی را در ویژگی‌های محصول بررسی کنم؟

هیر فیلر اصل یک محلول شفاف و با ویسکوزیته کم هستند که در یک سرنگ شیشه‌ای استریل شده عرضه می‌شوند. در مقابل، محصولات تقلبی یا رقیق شده ممکن است تغییراتی در میزان غلظت و رنگ محلول نشان دهند

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.