لیزر فوتونا بهتر است یا هایفو

لیزر فوتونا بهتر است یا هایفو؟ این سوالی است که اکثر علاقمندان به روش‌های جوانسازی صورت با آن مواجه می‌شوند. شعار تبلیغاتی لیزر فوتونا و هایفو «لیفت صورت بدون جراحی»است. تصمیم گیری برای انتخاب یکی از این دو دستگاه برای مصرف کننده سخت و گیج کننده است.

مهمترین فرق لیزر فوتونا با هایفو این است که فوتونا علاوه بر لیفت پوست، لک‌های پوستی و آسیب‌هایی مثل جای جوش را نیز برطرف می‌کند. در ادامه این مقاله 7 تفاوت اصلی این دو درمان را بررسی می‌کنیم. پیشنهاد میکنیم برای انتخاب بهترین تصمیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

1- تفاوت فوتونا با هایفو در حل مشکلات پوستی

در این جدول به صورت کلی تفاوت هایفو با فوتونا را با توجه به درمان‌هایی که انجام می‌دهند آورده‌ایم. همانطور که خواهید دید لیزر فوتونا طیف وسیع‌تری از درمان‌های پوستی را پوشش می‌دهد. توجه داشته باشید که تعداد پوشش درمان‌ها را نمی‌توان معیار اصلی انتخاب قرار داد. با توجه به انتظارات شما از درمان باید جنبه‌های دیگر را نیز در نظر بگیرید.

جدول تفاوت لیزر فوتونا و هایفوتراپی

2- تفاوت هایفو با فوتونا در تکنولوژی

هايفو از تکنولوژی اولتراسوند (فراصوت) استفاده می‌کند. این امواج مشابه امواجی است که در سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلمه HIFU به معنای امواج فراصوت با شدت بالا است. اشعه هایفو در عمق پوست (بین یک و نیم تا چهار و نیم میلیمتر) نفوذ می‌کند. و با ایجاد گرما باعث تحریک پوست به تولید کلاژن می‌شود. و در نتیجه باعث سفت شدن پوست و بهبود افتادگی‌های پوست می‌شود. جهت مشاوره و انجام هایفو در شیراز روی لینک کلیک کنید.

فوتونا 4D از چهار حالت درمانی استفاده می‌کند. این لیزر از دو طول موج متفاوت استفاده میکند. فوتونا با طول موج Nd:YAG در عمق پوست تاثیر می‌گذارد. و با استفاده از طول موج Er:YAG عیوب سطحی پوست را درمان می‌کند. پس میتوان اصلی‌ترین تفاوت فوتونا با هایفو را در این نکته مهم دانست که فوتونا علاوه بر تاثیر گذاری در عمق پوست (لیفت پوست) آسیب‌های سطحی پوست‌‌ (لایه برداری پوست) را نیز پوشش می‌دهد. جهت مشاوره و انجام لیزر فوتونا در شیراز روی لینک کلیک کنید.

3- دسترسی به لیزر فوتونا بهتر است یا هایفو

دسترسی به لیزر فوتونا بهتر است یا هایفو

هایفو در اکثر کلینیک‌های زیبایی و حتی سالن‌های آرایشی در دسترس است. به علت اینکه این دستگاه توسط شرکت‌های مختلف در مدل‌ها و قیمت‌های متفاوتی تولید می‌شود به راحتی در دسترس است. اما دستگاه لیزر فوتونا تنها توسط شرکت فوتونا تولید می‌شود و قیمت بسیار بالایی دارد به همین علت به راحتی در دسترس نیست. این لیزر بیشتر در کلینیک‌های سطح یک و تخصصی پوست و مو موجود است.

4- تعداد جلسات هایفو در مقایسه با فوتونا

یکی از مزیت‌های مهم هایفوتراپی تک جلسه‌ای بودن آن است. هایفو یکی از معدود درمان‌هایی زیبایی است که تنها به یک جلسه نیاز دارد. در مقابل لیزر فوتونا برای دریافت نتیجه کامل بین یک تا سه جلسه درمان نیاز دارد. یکی از وجوه مشترک این دو روش درمانی این است که قسمتی از نتایج درمان به صورت فوری مشاهده می‌شود. و نتایج نهایی درمان طی یک تا سه ماه تکمیل می‌شود.

5- تفاوت لیزر فوتونا و هایفوتراپی در هزینه

به علت اینکه هزینه‌ درمان‌های زیبایی در مراکز مختلف متفاوت است، نمی‌توان هزینه این دو درمان را به صورت دقیق با هم مقایسه کرد. از طرفی با توجه به وجود دستگاه‌های مختلف هایفوتراپی قیمت این درمان ثابت نیست. اما به صورت حدودی به علت اینکه تعداد جلسات لیزر فوتونا به صورت تقریبی بین یک تا سه جلسه است، هزینه نهایی لیزر فوتونا بیشتر خواهد شد.

همچنین به علت اینکه تعداد جلسات لیزر فوتونا به صورت تقریبی بین یک تا سه جلسه است، نمی‌توان هزینه این دو درمان را به صورت کامل مقایسه کرد. برای مثال اگر درمان فوتونا را سه جلسه کامل را در نظر بگیریم، لیزر فوتونا هزینه بیشتری نسبت به هایفو خواهد داشت. البته هزینه هایفو نیز بستگی به دستگاه هایفوتراپی دارد. در نتیجه نمی‌توان این دو روش را از نظر هزینه مقایسه کرد، زیرا بستگی به مرکز ارائه دهنده خدمات دارد.

6- فرق لیزر فوتونا با هایفو در دوره نقاهت

 فرق لیزر فوتونا با هایفو در دوره نقاهت

همانطور که اشاره کردیم لیزر فوتونا پوست را لایه برداری می‌کند در نتیجه سطح پوست ملتهب خواهد شد، و یک یا دو روز نیاز به مراقبت خواهد داشت. ممکن است پزشک استفاده از پماد آنتی بیوتیک و ترمیم‌کننده پوست را بعد از لیزر فوتونا برای شما تجویز کند. اما هایفوتراپی اینگونه نیست. در هایفو سطح پوست هیچگونه تغییری نخواهد کرد. و تنها ممکن است پوست برای چند ساعت به صورت موقت کمی قرمز شود. به صورت معمول پس از هایفو پمادی تجویز نمی‌شود.

7- ایمنی هایفو بهتر است یا فوتونا؟

هایفو و فوتونا از نوع درمان‌های بر پایه انرژی هستند. در این دو درمان از هیچگونه جراحی، برش و یا تزریق استفاده نخواهد شد. هر دو دستگاه نیز مجوز استفاده در کلینیک‌های تخصصی پوست مو، زیر نظر وزارت بهداشت را دارند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز لیزر فوتونا و اولتراپی (یک دستگاه خاص هایفو) را تایید کرده است. تحقیقات و نتایج آزمایش‌های بالینی نیز در روش‌های بر پایه انرژی (لیزری) کمترین عوارض را نشان می‌دهد. همچنین جهت اطلاع از نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند روی لینک کلیک کنید.

نتیجه گیری:

در نهایت می‌خواهیم بدانیم هایفو بهتر است یا فوتونا؟ جواب این سوال کاملا بستگی به شرایط شما دارد. پزشک متخصص پوست و مو (درماتولوژیست) پس از معاینه شما تشخیص می‌دهد که آیا تنها به بهبود افتادگی های پوست احتیاج دارید؟ در این صورت هایفوتراپی را به شما پیشنهاد می‌دهد و اگر علاوه بر افتادگی پوست، سطح پوست شما داری کک و مک و جای جوش باشد، لیزر فوتونا را به شما پیشنهاد خواهد داد.

اولین سوال هر مراجعه کننده از پزشک این است فوتونا بهتره یا هایفو؟ این سوال جواب قطعی ندارد و با توجه به شرایط شما میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. توصیه اکید می‌کنیم انتخاب روش درمانی را به پزشک بسپارید. قطعا پزشک میتواند بهترین انتخاب را برای شما داشته باشد. در آخر از شما درخواست می‌کنیم، تجربه و شنیده‌های خود را از لیزر فوتونا و هایفو را در قسمت نظرات برای ما و دیگر دوستان بنویسید.

سوالات پر تکرار:

به صورت کلی لیزر فوتونا بهتر است یا هایفو؟

هایفوتراپی بر روی بهبود افتادگی پوست تمرکز دارد. فوتونا علاوه بر این سطح پوست را لایه‌برداری می‌کند و در حذف لک‌ها و جای‌جوش نیز موثر است. پزشک با معاینه پوست شما و با توجه به سطح آسیب‌های پوستی بهترین روش را پیشنهاد خواهد داد.

آیا ایمنی فوتونا بیشتر است یا هایفو؟

هر دو روش بر پایه انرژی (لیزر) هستند. و کاملا غیر تهاجمی، بدون هیچگونه برش و حتی تزریق هستند. هر دو روش کاملا ایمن بوده و توسط وزارت بهداشت تایید شده است.

4 دیدگاه دربارهٔ «لیزر فوتونا بهتر است یا هایفو»

  1. هایفو ایمن است؟؟ بی حسی و تحریک دائمی عضلات صورت از عوارض محتمل هایفو است. بهتر است زیباجو از قبل تمام ریسکهارا بداند.

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 13

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.