اندولیفت بهتر است یا هایفو

اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ در میان درمان‌های مرتبط با جوانسازی پوست، اندولیفت و هایفو دو روش شناخته شده و پرطرفدار هستند. با این حال، وقتی نوبت به انتخاب بین هایفو و اندولیفت می‌رسد، افراد اغلب به این فکر می‌کنند که کدام درمان برای پوست آن‌ها مناسب‌تر است. در این مقاله تخصصی، ویژگی‌های متمایز هر روش را به طور کامل بررسی می‌کنیم و تفاوت‌های اصلی هر دو روش درمانی را مطرح خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ اصلی ترین فرق اندولیفت و هایفو

هر دو تکنیک اندولیفت و هایفو، راه حل‌‌ های غیر تهاجمی برای رفع شل شدن پوست، رفع چین و چروک و جوان‌سازی پوست هستند. در مقایسه اندولیفت و هایفو، توجه به تفاوت‌های اساسی می‌تواند شما را در انتخاب روش مورد نظر کمک کند. در ادامه ابتدا به صورت مختصر فرق این دو تکنیک را در جدول زیر نشان داده‌ایم و سپس جزییات را تشریح می‌کنیم:

مقایسه دو درمان اندولیفت و هایفو

اندولیفت چیست و چگونه کار می‌کند؟

یک فناوری نوآورانه لیزر است که برای بهبود افتادگی پوست استفاده می‌شود. این روش ترکیبی از جوانسازی پوست و کانتورینگ صورت است که در مقایسه با گزینه‌های درمانی جراحی، کم تهاجمی است و می‌تواند به بازسازی صورت کمک کند.
لیزر اندولیفت از یک فیبر میکرو نوری مخصوص (در حدود 200 یا 300 میکرون) استفاده می‌کند که به داخل هیپودرم سطحی وارد می‌شود و به راحتی زیر پوست قرار می‌گیرد. از آنجایی که فیبر به لایه‌های عمیق‌تر پوست نیز وارد می‌شود، انرژی لیزر را منتقل می‌کند و منجر به تجزیه رسوبات چربی در زیر پوست، سفت شدن بافت و تولید کلاژن می‌شود.

اندولیفت منجر به تجزیه رسوبات چربی در زیر پوست، سفت شدن بافت و تولید کلاژن می شود

هایفو چیست و چگونه کار می‌کند؟

سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (HIFU) یک درمان زیبایی برای سفت کردن پوست است که به عنوان جایگزینی غیرتهاجمی برای جراحی لیفت صورت در نظر گرفته می‌شود. هایفو از انرژی اولتراسوند برای افزایش تولید کلاژن استفاده می‌کند که منجر به سفت‌تر شدن پوست می‌شود.
تقریباً یک سوم کل پروتئین بدن انسان را کلاژن تشکیل می‌دهد. وقتی بدن پیر می‌شود، تولید کلاژن کاهش می‌یابد و در نتیجه پوست حالتی شل‌تر و ظاهری پیرتر پیدا می‌کند. انرژی اولتراسوند باعث می‌شود بافت به سرعت گرم شود. هنگامی که سلول‌های ناحیه مورد نظر به دمای مشخصی می‌رسند، تحریک سازی پوست رخ می‌دهد و با تولید کلاژن بیشتر، پوست را سفت‌تر خواهد کرد.

اشعه هایفو با تحریک پوست باعث جوان سازی و تولید بیشتر کلاژن می شود.

کدام روش جلسات بیشتری نیاز دارد؟ اندولیفت یا هایفو ؟

از نظر تعداد جلسات، اندولیفت بهتر است یا هایفو ؟ یکی از دلایل محبوبیت بالای درمان اندولیفت تک جلسه‌ای بودن آن است. یعنی شما تنها با یک جلسه مراجعه به کلینیک درمان را انجام خواهید داد. در درمان هایفو نیز اکثر مراجعین فقط به یک جلسه نیاز دارند. با این حال بر اساس درجه افتادگی پوست، پاسخ بیولوژیکی به انرژی اولتراسوند و روند کلاژن‌ سازی فرد، ممکن است برخی از مراجعین نیاز به جلسات بیشتری داشته باشند. اما به صورت کلی هایفوتراپی یک درمان تک جلسه‌ای است. از آنجا که روند پیری پوست متوقف نمی‌شود، شارژهای بعدی درمان هر یک یا دو سال یکبار توسط پزشک پیشنهاد می‌شود.

فرق اندولیفت و هایفو در مدت زمان هر جلسه

درمان اندولیفت معمولاً حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد و پزشک زیبایی شما فیبر را در سراسر ناحیه مورد نظر حرکت می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که تمام نواحی زیر پوست تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.
طول جلسه هایفو نیز بستگی به ناحیه تحت درمان دارد، اما ممکن است بین 30 تا 150 دقیقه طول بکشد. (هایفو کامل صورت حدود 60 دقیقه، هایفو ابرو و گردن حدود 30 دقیقه، هایفو صورت و گردن و ترقوه حدود 150 دقیقه)

کدام روش هزینه کمتری دارد؟ اندولیفت یا هایفو؟

از نظر قیمتی، اندولیفت بهتر است یا هایفو ؟ هزینه درمان هر دو روش در مراکز مختلف متفاوت است. با این حال، در این نوشتار حدود قیمتی را مقایسه می‌کنیم:
* قیمت‌ها با توجه به اعتبار و تجربه مراکز و نوع دستگاه متغیر است. در مرکز اندولیفت در شیراز از دستگاه اصلی اندولیفت یو فوتون (ساخت ایتالیا) LASEmaR® 1500 استفاده می‌شود و قیمت‌ها در محدوده 13 تا 16 میلیون قرار دارد.
* در حال حاضر دستگاه‌های متنوعی برای درمان هایفو استفاده می‌شود. در صورت استفاده از دستگاه‌های پیشرفته مانند اولترافورمر آمریکا و دابلو، قیمت‌ها بین 3.5 تا 4.5 میلیون قرار دارد.

نکته: قیمت‌ها مربوط به پاییز سال 1402 است.

تاثیر اندولیفت بهتر است یا هایفو ؟

انتخاب بین اندولیفت یا هایفو باید بر اساس اهداف، ترجیحات و نگرانی‌های خاص فرد انجام شود. در حالی که هایفو تطبیق پذیری و دقت بیشتری برای جوانسازی کامل صورت، رفع خطوط ظریف و چین و چروک ارائه می‌دهد، اندولیفت نسبت به درمان هایفو روشی جدیدتر است و در رسیدگی به افتادگی پوست در ناحیه گردن و خط فک توانایی بیشتری دارد. مشاوره با یک متخصص در تعیین مناسب‌ترین روش بر اساس نیازها و انتظارات بیمار بسیار مهم است. جهت دریافت نوبت مشاوره در مرکز اندولیفت و هایفوتراپی در شیراز می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

سوالات پر تکرار:

نتایج درمان‌های اندولیفت و هایفو بعد از چه مدت زمان قابل مشاهده است؟

بلافاصله پس از انجام اندولیفت، شما درصدی از تغییرات را مشاهده خواهید کرد. اما نتایج به مرور و بعد از گذشت 6 ماه تکمیل خواهد شد. در مورد هایفو نیز پس از اولین درمان ممکن است برخی از اثرات فوری را مشاهده کنید، اما نتایج نهایی در یک دوره 2 الی 3 ماهه حاصل می‌شود، زیرا بدن شما به طور طبیعی کلاژن خود را بازسازی می‌کند.

آیا اندولیفت و هایفو اثر چربی سوزی دارند؟

اندولیفت و هایفو (سونوگرافی متمرکز با شدت بالا) در درجه اول بر سفت کردن پوست، تحریک کلاژن و جوانسازی کلی صورت تمرکز دارند تا کاهش چربی. با این حال، استفاده از این فناوری‌ها می‌تواند در لایه‌های پوست گرما ایجاد کند و تأثیر ملایمی بر سلول‌های چربی موضعی داشته باشد. این اثر در صورت وجود، حداقل است و هدف اولیه روش‌ها تحریک کلاژن سازی پوست است.

چه کسانی می‌ توانند اندولیفت و هایفو را انجام دهند؟

اکثر افراد می‌توانند درمان اندولیفت را برای رفع افتادگی خفیف تا متوسط پوست خود انجام دهند. با این حال در صورت داشتن زخم‌های سطحی در ناحیه مورد نظر، ابتلا به ترومبوز و ترومبوفلبیت، اختلال شدید کبد یا کلیه، سرطان پوست و بارداری، انجام اندولیفت توصیه نمی‌شود.
در مورد هایفو نیز هیچ مانعی بر اساس جنسیت، رنگ پوست، نوع پوست یا سن فرد وجود ندارد. با این حال، برای افراد باردار و یا بیمارانی که دارای عفونت پوستی فعال، زخم‌های باز یا ضایعات آکنه قابل مشاهده در ناحیه درمان هستند، این درمان پیشنهاد نمی‌شود.

نتیجه گیری:

در میان درمان‌های جوانسازی صورت بدون جراحی، راه‌حل‌‌های غیر تهاجمی اندولیفت و سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (هایفو) شناخته شده تر هستند. با این حال اغلب برای مراجعین، تشخیص برتری بین اندولیفت یا هایفو دشوار است. در این مقاله تخصصی به مهم‌ترین سوالات شما در مورد اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ فرق اندولیفت و هایفو؟ هزینه، عوارض و تعداد جلسات این درمان‌ها، پاسخ داده شد. در انتها از شما می‌خواهیم تجربیات و سوالات خود را در بخش نظرات (پایین همین صفحه) با ما به اشتراک بگذارید، در اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.

6 دیدگاه دربارهٔ «اندولیفت بهتر است یا هایفو»

 1. اندولیفت یا هایفو صورت رو هم لاغر می کنن؟ چون سه ماه پیش فیلر گونه زدم میترسم تاثیرش از بین بره

  پاسخ
 2. سلام من 47 روزه که برای برداشتن گوشت اضافی جراحی روی سرم انجام دادم مشکلی برام پیش نمیاد اگه بخوام اندولیفت یا هایفو کنم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی نیست، با تجویز پزشک متخصص پوست و مو می‌تونید هر دو درمان رو انجام بدین.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر، دستگاه اندولیفت نسبت به هایفو تاثیرات بیشتری میتونه داشته باشه، اما به صورت کلی توصیه می‌کنیم توسط پزشک متخصص پوست مو به صورت حضوری معاینه بشین.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 11

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.