اگر یک جلسه لیزر نرویم چه میشود

بسیاری از افراد روزانه این سوال را دارند، که اگر یک جلسه لیزر نرویم چه میشود؟ نگران نباشید هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. اما اگر به صورت مکرر در جلسات بی‌نظمی کنید نتیجه مطلوب را دریافت نخواهید کرد. در ادامه تجربیاتمان را در مرکز لیزر شیراز در رابطه با این موضوع آورده‌ایم.

وقتی یک جلسه لیزر را از دست میدهید چه اتفاقی می‌افتد؟

جلسات لیزر به صورتی زمان بندی می‌شوند که تمام موها را در فاز رشد (آناژن) هدف قرار دهند. زمانی که فولیکول‌های مو در فاز استراحت قرار می‌گیرند لیزر بر روی موها بی‌تاثیر خواهد بود، در نتیجه اگر یک جلسه لیزر را نروید زمانبندی جلسات با توجه به چرخه رشد مو کمی دچار مشکل خواهد شد. که با رعایت مجدد فاصله می‌توانید مشکل را حل کنید.

ما در مقاله‌ای تحت عنوان فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد زمان مناسب را بین 4 تا 6 هفته عنوان کرده‌ایم. اما ممکن است پزشک و یا تکنسین لیزر شما با توجه به اینکه کدام ناحیه از بدن شما تحت لیزر قرار می‌گیرد، فواصل را به صورت منظم برنامه‌ریزی کرده باشد. (به طور مثال رشد مو در صورت با کمر متفاوت است). به همین دلیل اگر یک جلسه درمان لیزر را فراموش کردید و نروید، مهم است که به همان مرکز لیزر مراجعه کنید تا شما را در مسیر موثر جهت نتیجه حداکثری از لیزر بازگرداند.

نتیجه گیری: فراموشی یک جلسه لیزر

اگر یک جلسه لیزر نرویم چه میشود؟ نترسید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. مهم است که فورا به برنامه قبلی خود بازگردید. تا موهایی که در چرخه رشد توسط لیزر هدف قرار گرفته نشده‌اند لیزر شوند. بهتر است با مرکز لیزر خود تماس بگیرد و برای شروع سریعتر جلسات برنامه ریزی و مشورت کنید. در پایان از شما میخواهیم، اگر تجربه ای در این خصوص دارید با ما و دیگر دوستان در بخش نظرات (پایان همین صفحه) در میان بگذارید.

سوالات پر تکرار

اگر یک جلسه لیزر را فراموش کنیم چه می‌شود؟

نگران نباشید مشکلی پیش نخواهد آمد. اما برای دریافت نتیجه موثر از لیزر موهای زائد، بهتر است فاصله بین جلسات را رعایت کنید، و در حضور به موقع دقت داشته باشید.

فاصله‌ی ایده‌آل بین جلسات لیزر چقدر است؟

به صورت کلی فاصله بین جلسات لیزر ۴ تا ۶ هفته است. البته با توجه به تفاوت‌های دستگاه لیزر و همچنین نواحی مختلف بدن، بهتر است از پزشک خود مشورت بگیرید.

آیا میتوان مرکز لیزر خود را تغییر داد؟

تغییر مرکز لیزر مشکلی برای شما به وجود نمی‌آورد. در صورت جا به جایی حتما تعداد جلسات قبلی و نوع دستگاه را با مرکز لیزر جدید در میان بگذارید.

مراقبت‌های بعد از هر جلسه لیزر چیست؟

بعد از جلسات لیزر نیازی به مراقبت‌های خاصی نیست، و تنها به علت التهاب پوست تا چندین روز از شیو کردن ناحیه لیزر شده خودداری کنید. همچنین با توجه به متفاوت بودن دستگاه و کارکرد مراکز لیزر بهتر است مراقبت‌ها را از پزشک خود جویا شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.