اگر فاصله بین جلسات لیزر کم شود چه میشود؟

ممکن است در پروسه حذف موهای زائد با لیزر بخواهید فاصله جلسات را کم کنید. تا با سرعت بیشتری به نتیجه برسید. جالب است بدانید کم کردن فاصله جلسات لیزر هیچگونه مزیت اضافی برای شما نخواهد داشت، و ممکن است هزینه و زمان بیشتری از دست بدهید. در ادامه مشکلات لیزر با فاصله کم را با توجه به تجربیات خود در مرکز لیزر شیراز آورده‌ایم.

اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد چه مشکلاتی پیش می‌آید؟

1- فاصله کم جلسات لیزر نتایج نامطلوب و صرف هزینه

باید در نظر داشت رشد مجدد موها در نواحی مختلف بدن متفاوت است. به همین علت معمولاً زمانی که عمل لیزر روی یک ناحیه از بدن انجام می گیرد به بیمار توصیه می شود در صورتی که حدود پس از ۴ هفته، مو به قدر کافی در آن ناحیه از بدن رشد کرد؛ مجدداً جلسه درمان را تنظیم کنند و در صورتی که رشد موهای آن ناحیه به حد کافی نرسیده بود؛ جلسه درمان را تا شش یا هشت هفته به تعویق بیندازند. اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد، پروسه حذف موهای زائد نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

2- فاصله کم جلسات لیزر و امکان آسیب پوستی

به صورت کلی لیزر آسیبی به پوست شما نخواهد رساند. اما پس از هر جلسه لیزر پوست شما به صورت موقت ملتهب خواهد شد. اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد ممکن است پوست زمان کافی برای بهبود و ترمیم نداشته باشد. در نتیجه در پوست‌های حساس انجام لیزر با فاصله‌های زمانی بسیار کم ممکن است آسیب‌های پوستی به همراه داشته باشد. ما در مقاله‌ای با عنوان فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد زمان مناسب را بین 4 تا 6 هفته عنوان کرده‌ایم.

نتیجه‌گیری:

برای دریافت نتیجه مطلوب در حذف موهای زائد بهتر است، فاصله زمانی مناسب را از مرکز لیزر و پزشک خود بخواهید، سپس برای حضور به موقع در جلسات دقت کافی داشته باشید. در پایان می‌توانید سوالات خود را در پایان همین صفحه (بخش نظرات) با ما در میان بگذارید، در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

سوالات پر تکرار:

کم شدن فاصله بین جلسات لیزر چه مشکلی دارد؟

در بسیاری مواقع کم کردن فواصل جلسات مشکلی نخواهد داشت. و در مقابل نیز هیچ مزیتی نیز نخواهد داشت، و بر پروسه حذف موهای زائد تاثیر مثبتی نخواهد گذاشت.

فاصله مناسب بین جلسات لیزر چقدر است؟

با توجه به نوع دستگاه و تجربه تکنسین و پزشک و همچنین ناحیه لیزر فاصله جلسات می‌تواند متفاوت باشد. اما به صورت معمول فاصله جلسات بین 4 تا 6 هفته است.

آیا بین جلسات لیزر باید اقدام خاصی صورت گیرد؟

خیر بهتر است تا چندین روز پس از لیزر از شیو کردن موها در ناحیه لیزر شده پرهیز کنید.

دیدگاه خود را بنویسید