اگر فاصله بین جلسات لیزر کم شود چه میشود؟

ممکن است در پروسه حذف موهای زائد با لیزر بخواهید فاصله جلسات را کم کنید. تا با سرعت بیشتری به نتیجه برسید. جالب است بدانید کم کردن فاصله جلسات لیزر هیچگونه مزیت اضافی برای شما نخواهد داشت، و ممکن است هزینه و زمان بیشتری از دست بدهید. در ادامه مشکلات لیزر با فاصله کم را با توجه به تجربیات خود در مرکز لیزر شیراز آورده‌ایم.

اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد چه مشکلاتی پیش می‌آید؟

1- فاصله کم جلسات لیزر نتایج نامطلوب و صرف هزینه

باید در نظر داشت رشد مجدد موها در نواحی مختلف بدن متفاوت است. به همین علت معمولاً زمانی که عمل لیزر روی یک ناحیه از بدن انجام می گیرد به بیمار توصیه می شود در صورتی که حدود پس از ۴ هفته، مو به قدر کافی در آن ناحیه از بدن رشد کرد؛ مجدداً جلسه درمان را تنظیم کنند و در صورتی که رشد موهای آن ناحیه به حد کافی نرسیده بود؛ جلسه درمان را تا شش یا هشت هفته به تعویق بیندازند. اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد، پروسه حذف موهای زائد نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

2- فاصله کم جلسات لیزر و امکان آسیب پوستی

به صورت کلی لیزر آسیبی به پوست شما نخواهد رساند. اما پس از هر جلسه لیزر پوست شما به صورت موقت ملتهب خواهد شد. اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد ممکن است پوست زمان کافی برای بهبود و ترمیم نداشته باشد. در نتیجه در پوست‌های حساس انجام لیزر با فاصله‌های زمانی بسیار کم ممکن است آسیب‌های پوستی به همراه داشته باشد. ما در مقاله‌ای با عنوان فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد زمان مناسب را بین 4 تا 6 هفته عنوان کرده‌ایم.

نتیجه‌گیری:

برای دریافت نتیجه مطلوب در حذف موهای زائد بهتر است، فاصله زمانی مناسب را از مرکز لیزر و پزشک خود بخواهید، سپس برای حضور به موقع در جلسات دقت کافی داشته باشید. در پایان می‌توانید سوالات خود را در پایان همین صفحه (بخش نظرات) با ما در میان بگذارید، در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

سوالات پر تکرار:

کم شدن فاصله بین جلسات لیزر چه مشکلی دارد؟

در بسیاری مواقع کم کردن فواصل جلسات مشکلی نخواهد داشت. و در مقابل نیز هیچ مزیتی نیز نخواهد داشت، و بر پروسه حذف موهای زائد تاثیر مثبتی نخواهد گذاشت.

فاصله مناسب بین جلسات لیزر چقدر است؟

با توجه به نوع دستگاه و تجربه تکنسین و پزشک و همچنین ناحیه لیزر فاصله جلسات می‌تواند متفاوت باشد. اما به صورت معمول فاصله جلسات بین 4 تا 6 هفته است.

آیا بین جلسات لیزر باید اقدام خاصی صورت گیرد؟

خیر بهتر است تا چندین روز پس از لیزر از شیو کردن موها در ناحیه لیزر شده پرهیز کنید.

8 دیدگاه دربارهٔ «اگر فاصله بین جلسات لیزر کم شود چه میشود؟»

 1. سلام وقت بخیر
  من به خاطر تعطیلات عید جلسه ۹ ام لیزرم حدود ۱۰ روز نسبت به همیشه طولانی تر میشه. میخواستم بدونم وقت های بعدیم یعنی جلسه ۱۰ ام به بعد رو باید بر اساس این لیزر محاسبه کنم یا بر اساس وقت های قبلیم ۱۰ روز زودتر برم لیزر؟

  پاسخ
 2. سلام و درود
  چند روز بعد از اولین جلسه باید لیزر کرد چون من شنیدم میگن 15تا20 روز بعد از اولین جلسه ،و بعد ماهی یکیار

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر، میزان فاصله بستگی به نوع دستگاه داره، اما به صورت کلی فاصله چهار هفته تا شش هفته مناسب هست

   پاسخ
 3. سلام. من لیزر خط ریش و زیر گردن انجام دادم به من نگفتن از چ لیزری استفاده شده ولی فعلا ۵ روزی هست تاثیری ندیدم ولی چون شاغلم روز در میان خط ریش و زیر گردن خیلی بزرگ و نابسامان میشه ماندم تا مرحله یک ماه بعد من برای از بین بردن این موها چکار کنم امکان داره هر ده روز انجام بدن و منو از این دغدغه خلاص کنن .دکتر عزیز آگه مشکلی نداره من به کلینیک مختلف مراجعه کنم تا سریعتر از شر اینها خلاص شوم.چون هم اذیتم هم نامناسب در اداره هست ممنون میشم راهنمایی کنین آزتون سپاس گزارم .ارادتمند شما

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   فاصیه زمانی بین جلسات یک ماه هست عزیز، این فاصله برای اکثر دستگاه‌های لیزر صدق میکنه، برای نتیجه گیری از لیزر موهای زائد می‌بایست صبور باشین و فاصله جلسات رو رعایت کنید. (در جلسات اول نتیجه مشاهده نمیشه)

   پاسخ
 4. سلام
  من حدود ۱۰ روز پیش لیزر صورت انجام دادم و اصلا راضی نبودم
  و الان یک کلینیک بهتر پیدا کردم
  اگر تو این فاصله بازم لیزر انجام بدم هیچ فایده ای داره؟؟؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   صبر کنید تا فاصله زمانی طی بشه،
   به صورت کلی ۱۰ روز زمانی نیست که بتونید رضاییتون رو از لیزر متوجه بشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید