خوابیدن بعد از لیفت با نخ

نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ به صورت مستقیم بر روی نتیجه نهایی درمان تاثیر دارد. سعی کنید به مدت یک هفته پس از لیفت با نخ، هیچ‌گونه فشاری بر روی ناحیه تحت درمان قرار نداشته باشد. در ادامه علاوه بر بررسی نحوه صحیح خوابیدن بعد از لیفت با نخ و نبایدهای آن، درباره 3 نکته مراقبتی پس از انجام این درمان نیز صحبت خواهیم کرد. 

بعد از لیفت با نخ چگونه بخوابیم

پوست شما برای رسیدن به بهترین نتیجه بعد از لیفت با نخ نیاز به زمان دارد و در این بازه زمانی رعایت اصول صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که ناحیه تحت درمان در معرض فشار قرار بگیرد یعنی شما بر روی ناحیه مد نظر بخوابید، ممکن است شاهد عوارض متعددی از جمله کبودی، ورم، درد، التهاب غیر عادی و بیش از حد باشید که این موضوع در نهایت سبب می‌شود شما نتیجه دلخواه خود را دریافت نکنید. در زمان خوابیدن بعد از لیفت با نخ موارد زیر را در نظر داشته باشید:

بعد از لیفت با نخ چگونه بخوابیم

روی کمر بخوابید

از نظر پزشکان لیفت صورت با نخ در شیراز، بهترین نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ، بر روی کمر می‌باشد. خوابیدن بر روی پهلو و شکم با وارد کردن فشار به ناحیه تحت درمان سبب افزایش تورم و التهابات صورت می‌شود. همچنین در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی زمان خوابیدن، نخ صورت شما جابجا شود که این امر در نهایت باعث می‌شود نخ بهترین عملکرد را نداشته باشد و شاهد عدم بازخورد دلخواه در صورت خود باشید.

از تکیه‌گاه استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که رعایت آن به بهبودی سریع‌تر شما کمک می‌کند، استفاده از تکیه‌گاه می‌باشد. پس از لیفت با نخ بهتر است بدن در حالت نیمه قائم باشد تا کوچک‌ترین فشاری بر روی ناحیه تحت درمان قرار نداشته باشد. برای این منظور می‌توانید از دو بالش استفاده کنید و یا از تخت‌های برقی که به شما امکان تنظیم ارتفاع را می‌دهند کمک بگیرید.

نبایدهای خوابیدن بعد از لیفت با نخ

نبایدهای خوابیدن بعد از لیفت با نخ

غلت زدن ممنوع! یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن دقت داشته باشید تکان خوردن بیش از حد، زمان خوابیدن بعد از لیفت با نخ می‌باشد. اگر شما عادت به غلت زدن در خواب دارید سعی کنید چندین هفته قبل از این درمان نسبت به کنترل آن اقدام کنید. پیشنهاد می‌کنیم افرادی که در خواب بیش از حد موقعیت خود را تغییر می‌دهند، سعی کنند بر روی کمر بخوابند و این روند را چندین هفته ادامه دهند تا بدن آنها به خوابیدن بر روی کمر عادت کند.

از محافظ در اطراف بدن خود استفاده کنید. معمولاً قرار دادن بالش یا یک محافظ در اطراف بدن و ثابت کردن موقعیت آنها، مانع از چرخش بیش‌ازحد شما خواهد شد. این امر نیز پس از انجام لیفت با نخ، کمک زیادی به صحیح خوابیدن می‌کند. در نظر داشته باشید که رعایت تمامی این نکات تنها برای هفته اول بعد از لیفت با نخ می‌باشد و شما پس از گذشت چندین روز می‌توانید به روال عادی خوابیدن خود بازگردید.

در نهایت ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چند ساعت بعد از لیفت با نخ میشه خوابید که در پاسخ به این سؤال باید گفت ممنوعیتی برای خوابیدن شما پس از انجام این درمان وجود ندارد و شما می‌توانید با رعایت نکات گفته شده در بالا در حالت ایمن و ثابت، بدون اینکه به ناحیه تحت درمان فشار وارد کنید، نسبت به استراحت و خوابیدن اقدام کنید.

3 نکته مراقبتی بعد از لیفت با نخ

نکات مراقبتی بعد از لیفت با نخ

رعایت مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ نه تنها دوره نقاهت شما را کاهش می‌دهد بلکه برای رسیدن به بهترین نتیجه به شما کمک می‌کند و عوارض احتمالی مانند تورم، کبودی، قرمزی و غیره را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. برخی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ شامل موارد زیر می‌باشد. در صورتی که با رعایت نکات زیر همچنان پس از گذشت یک الی دو هفته عوارض لیفت با نخ قابل مشاهده بود و درد شما روند نزولی نداشت، حتماً با پزشک معالج خود تماس برقرار کنید.

آرایش کردن به مدت 48 ساعت ممنوع

معمولاً مراجعه‌کنندگان پس از انجام لیفت با نخ به دلیل کبودی‌هایی که روی پوست دیده می‌شود، نسبت به پوشاندن آنها با لوازم‌آرایشی اقدام می‌کنند که این اقدام کاملاً اشتباه است. پوست پس از لیفت با نخ، در حساس‌ترین موقعیت خود قرار دارد و شما باید برای استفاده از لوازم‌آرایشی حداقل 48 ساعت به پوست خود زمان بدهید. پوست شما در ساعات اولیه پس از لیفت با نخ نیاز به تنفس دارد که استفاده از انواع لوازم‌آرایشی و بهداشتی مانع آن است.

فشارخون خود را متعادل نگه دارید

کشیدن سیگار بعد از لیفت با نخ

فشارخون شما در طول دوره بهبودی پس از لیفت با نخ که معمولاً یک الی دو هفته می‌باشد، باید در حالت طبیعی باشد به این منظور از نوشیدن الکل، انجام ورزش‌های سنگین، آفتاب گرفتن، استفاده از سونا، کشیدن سیگار، قرار گرفتن بیش از حد در محیط گرم، بلند کردن اجسام سنگین و غیره بپرهیزید و سعی کنید تمام مدت بدن خود را هیدراته نگه دارید.

از ماساژ ناحیه تحت درمان بپرهیزید

سعی کنید در هفته‌های اولیه پس از لیفت با نخ از ماساژ ناحیه تحت درمان پرهیز کنید چرا که این امر ممکن است سبب آسیب رساندن به بخیه‌ها شود و در نهایت نخ جابجا شود. پیشنهاد می‌کنیم از انجام هرگونه حرکت سایشی بر روی پوست از جمله استفاده از اسکراب، انجام فیشال و غیره خودداری کنید. میزان حرکت ناحیه تحت درمان را محدود کنید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

نتیجه‌گیری

به عقیده پزشکان رعایت نکات مراقبتی هنگام خوابیدن بعد از لیفت با نخ سبب رسیدن شما به بهترین نتیجه خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به مدت یک الی دو هفته پس از انجام این جراحی زیبایی نسبت به بالا نگه داشتن سر و به حداقل رساندن حرکت ناحیه تحت درمان، اقدام کنید. بهترین نحوه خوابیدن بعد از لیفت با نخ، بر روی کمر و قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن می‌باشد.

سوالات پرتکرار

نحوه صحیح خوابیدن بعد از لیفت با نخ به چه صورت است ؟

روی کمر بخوابید و سعی کنید هیچ‌گونه فشاری بر روی ناحیه تحت درمان قرار نداشته باشد. سعی کنید از یک تکیه‌گاه برای قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن استفاده کنید.

آیا می‌توان بعد از لیفت با نخ خوابید؟

از نظر پزشکان ممنوعیتی بابت خوابیدن بعد از لیفت با نخ وجود ندارد و در صورتی که نکاتی مانند ثابت و بالا نگه داشتن سر را رعایت کنید می‌توانید پس از انجام این درمان زیبایی استراحت کنید و بخوابید.

آیا تورم و کبودی بعد از لیفت با نخ طبیعی است ؟

بله، ورم و کبودی پس از انجام لیفت با نخ کاملاً طبیعی است و پس از گذشت چند روز، صورت به حالت طبیعی بازمی‌گردد.

برای انجام ورزش پس از لیفت با نخ چقدر باید صبر کرد؟

پس از یک هفته می‌توانید ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی کوتاه‌مدت را شروع کنید اما برای انجام ورزش‌های سنگین حداقل یک تا دو هفته صبر کنید و حتماً قبل از شروع ورزش با پزشک معالج خود مشورت کنید.

بهترین زمان برای انجام روتین پوستی پس از لیفت با نخ چه زمانی است؟

پس از گذشت 48 ساعت می‌توانید مواردی مانند شستشو، استفاده از شوینده و لوسیون را انجام دهید اما برای انجام مراقبت‌های پوستی مانند لایه‌برداری، فیشال و غیره نیازمند ماساژ صورت می‌باشد حداقل 2 هفته صبر کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد آرا: 9

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.