جدیدترین روش کاشت مو در شیراز

با پیشرفت تکنولوژی روش‌های کاشت مو نیز دستخوش تغییرات بسیاری شده‌اند. در این مقاله ابتدا جدیدترین روش کاشت مو در شیراز یعنی روش‌ میکروگرافت (کاشت مو با پانچ‌های ظریف و سایز میکرو) را بررسی میکنیم. سپس به 5 سوال کلیدی زیر در مورد کاشت مو پاسخ خواهیم داد. اگر میخواهید بهترین روش کاشت مو در شیراز و ایران را بدانید تا انتها همراه ما باشید.

 • روش‌های کاشت مو چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
 • کدام یک از روش‌های جدید کاشت مو تایید شده و معتبر هستند؟
 • چه روش کاشت مویی برای شما مناسب است؟
 • تراکم کاشت مو در کدام روش بالاتر است؟
 • کدام روش کاشت مو، درد و دوره نقاهت کمتری دارد؟

تکنولوژی میکروگرافت: جدیدترین روش کاشت مو در شیراز

به طور کلی، دو نوع روش کاشت مو در ایران و حتی دنیا شناخته شده است. در روش قدیمی FUT، نواری باریک از ناحیه بانک مو برش داده می‌شد اما در روش جدید FUE، گرافت‌های مو به صورت تار به تار با استفاده از دستگاه از پشت سر برداشت می‌شوند و نیازی به جراحی یا برش ندارد. سایر تکنیک‌های کاشت مو نیز از این دو نوع اصلی مشتق شده‌اند. 

جدیدترین روش کاشت مو در شیراز (یعنی میکروگرافت) نیز بر پایه روش اصلی FUE ایجاد شده است. در روش میکروگرافت از پانچ‌‌های سایز میکرو (0.4 تا 0.9 میلی متری) برای برداشت مو به صورت تار به تار از ناحیه بانک مو استفاده می‌گردد. کوچک بودن و دقت این پانچ‌ها در دستیابی به تراکم بالاتر و به حداقل رساندن آسیب به ناحیه بانک مو تاثیر به سزایی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کاشت مو به روش میکروگرافت در شیراز را مطالعه کنید.

کلینیک نهال در شهر شیراز با برخورداری از بیشترین تعداد مراجعه کننده‌، به عنوان کلینیک پیشرو در زمینه کاشت مو شناخته می‌شود. این مرکز با استفاده از بروزترین تجهیزات (پانچ‌های اتوماتیک) عملیات کاشت مو را انجام می‌هد. جهت اطلاع از هزینه و جزئیات بیشتر می‌توانید با شماره مشاور کلینیک در زیر تماس حاصل فرمایید.

کلینیک تخصصی پوست و مو نهال
درمان توسط پزشک متخصص پوست
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

مزایای کاشت مو به روش جدید در شیراز

مزایای جدیدترین روش کاشت مو در شیراز
 • بدون جای زخم در پشت سر: در روش‌های مدرن کاشت مو، هیچ جای زخم و برش لایه پوستی وجود ندارد. در نتیجه، میزان درد و احساس ناراحتی فرد به حداقل می‌رسد. همچنین، از پانچ‌های ظریف برای برداشت مو استفاده می‌شود، بنابراین، جای زخم دائمی وجود نخواهد داشت. 
 • تراکم بالاتر کاشت مو: در روش میکروگرافت با استفاده از پانچ‌های سایز میکرو (کوچک)، موها با قطر کمتری برداشت می‌شوند، در نتیجه فضای کمتری را اشغال می‌کنند و می‌توانند به صورت متراکم‌تر در کنار هم جای بگیرند. و نتیجه نهایی کاشت متراکم‌تر خواهد بود.
 • طراحی خط رویش کاملا طبیعی: در روش جدید کاشت مو، گرافت‌ها با دقت و ظرافت بیشتری از بانک مو برداشت می‌شوند. در نتیجه، انعطاف پذیری این روش بالا است و امکان قرارگیری دقیق فولیکول‌ها، ایجاد خط موی طبیعی‌تر و ظاهر مناسب‌تر را فراهم می‌کند. 
 • حفظ سلامت و بقای گرافت های مو: در روش نوین، گرافت‌های مو به همراه غدد چربی برداشت می‌شوند. غدد سباسه یا چربی مسئول تولید سبوم (ماده روغنی اطراف مو) هستند، وجود این ماده در کنار گرافت‌های مو ماندگاری کاشت را افزایش داده و شرایط را برای رشد پایدار مو بهبود می‌بخشد.

5 سوال کلیدی در مورد روش‌های کاشت مو

1- روش‌های جدید کاشت مو چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

حتما شما هم اسامی پیچیده و انگلیسی روش‌های مختلف کاشت مو را شنیده‌اید. تمام مراکز کاشت مو تلاش می‌کنند با معرفی روش‌ها و اسامی جدید با یکدیگر رقابت کنند. جالب است بدانید با توجه به آنچه که قبلا گفتیم، تنها دو روش FUT و FUE برای کاشت مو در دنیا تایید شده است. 

در روش قدیمی کاشت مو (با نام علمی FUT)، نوار باریک پوست از پشت سر برش داده می‌شد. اما در روش نوین کاشت مو (با نام علمی FUE) موها تار به تار بدون جراحی و برش از پشت سر برداشت و در جلوی سر کاشت می‌شود. این روش جدید در ایران با نام‌های FIT و SUT نیز بیشتر شناخته شده است.

به طور مثال روش‌های زیر همگی اشاره به استفاده از پانچ‌های اتوماتیک برای برداشت از پشت سر و کاشت با دست در جلوی سر دارد اما نام‌های متفاوت و جنبه‌ بازاریابی دارند:

 • MICRO FIT
 • SUPER FUE
 • FUE PLUS
 • SUT +
مقایسه روش های کاشت مو

2- کدام یک از روش‌های جدید کاشت مو تایید شده و معتبر هستند؟

سازمان غذا و دارو آمریکا و همچنین وزارت بهداشت تنها دو روش FUT و FUE را برای کاشت مو تایید کرده‌اند. در نظر داشته باشید که سایر روش‌های جدید کاشت مو مانند روش تکثیر یا تمام اتوماتیک، در هیچ کجای دنیا به طور عمومی استفاده نمیشود و هنوز در حال سپری شدن مراحل تحقیقاتی و بالینی هستند:

– کاشت مو به روش نئوگرافت: کاشت مو با دستگاه نئوگرافت جدیدترین روش کاشت مو در آمریکا و جهان است که این روزها بسیار مورد بحث واقع شده است. نئوگرافت یک دستگاه نیمه اتوماتیک است که به عنوان رابط دست پزشک عمل کرده و به صورت نیمه خودکار فرایند کاشت مو را انجام می‌دهد. به بیانی دیگر، نئوگرافت دقیقا همان روش کاشت مو FUE هست، که تنها در مرحله برداشت مو به صورت اتوماتیک عمل می‌کند.

نکته مهم: حتی در صورت عملیاتی و فراگیر شدن کاشت مو به روش جدید نئوگرافت، هزینه این روش بسیار بالا است (بین ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار) و برای بسیاری از افراد مقرون به صرفه نیست. 

– کاشت مو به روش تکثیر: کاشت مو با سلولهای بنیادی (تکثیر مو) نه تنها در شیراز بلکه در هیچ جای جهان به صورت عملی انجام نمی‌شود. البته ممکن است به صورت تحقیقاتی فعالیتی در این زمینه انجام شود اما هیچ مرجع معتبری در جهان مانند سازمان غذا و داروی آمریکا نتایج و یا پیشرفت تحقیقات را در حال حاضر تایید نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله هشدار FDA در مورد درمان با سلول های بنیادی را مطالعه کنید. 

– کاشت مو با استفاده از موهای بدن: موهای نواحی مختلف بدن از نظر ساختار و چرخه رشد با موهای سر متفاوتند. بنابراین برداشت مو از سایر نواحی بدن و کاشت در نواحی طاس سر علمی نیست. تنها موهای ریش (ناحیه زیر چانه) مشابهت بیشتری با موی سر دارند که به عنوان روش مکمل برای کاشت مو استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید، مقاله کاشت مو به روش BHT در شیراز را مطالعه کنید. 

3- چه روشی کاشت مویی برای شما مناسب است؟

اکثر کلینیک‌های کاشت مو امروزه از روش FUE برای کاشت مو استفاده می‌کنند و روش قدیمی FUT تنها برای مراجعینی که بانک موی بسیار ضعیفی دارند توصیه می‌شود. اگر شما بانک موی مناسبی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از روش جدید FUE برای کاشت مو استفاده کنید. در صورت نیاز، پزشک متخصص می‌تواند از موهای زیر چانه (ناحیه ریش) برای تراکم بخشی به نتیجه کاشت موی شما استفاده کند.

4- تراکم کاشت مو در کدام روش بالاتر است؟

برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند، روش قدیمی کاشت مو (یعنی روش FUT) تراکم بالاتری ایجاد می‌کند. با این حال برای اکثر کسانی که از حداقل بانک مو برخوردارند توصیه می‌شود تا از روش‌ جدید کاشت مو (روش FUE) استفاده کنند.

در نظر داشته باشید که تراکم بالای کاشت مو به عوامل متعددی از جمله کیفیت تارهای مو، مهارت و تجربه تیم پزشکی و… بستگی دارد. با این حال، روش جدید میکروگرافت به دلیل استفاده از پانچ‌های ظریف موها با قطر کمتری برداشت می‌شوند در نتیجه فضای کمتری اشغال می‌کنند در نتیجه می‌توانند به صورت متراکم‌تر در کنار هم جای بگیرند.

ویژگی ‌های جدیدترین روش کاشت مو

5- کدام روش کاشت مو درد و دوره نقاهت کمتری دارد؟

در روش نوین کاشت مو FUE که همانطور که در همین مقاله اشاره کردیم با نام FIT و SUT در ایران شناخته می‌شود، از بیحسی موضعی برای کنترل درد استفاده می‌شود. میزان درد افراد در کاشت مو را می‌توان به میزان درد در  پروسه دندانپزشکی تشبیه کرد، در زمان تزریق مواد بی‌حسی درد بیشتری تجربه می‌کنید، اما در فرآیند برداشت و کاشت تقریبا دردی احساس نمی‌کنید.

روش قدیمی کاشت مو (FUT) به دلیل برش نوار از پشت سر دوره‌ی نقاهت طولانی مدتی خواهید داشت. اما در روش جدید بعد از یک روز می‌توانید پانسمان پشت سر را باز کنید و بعد از اتمام پماد‌های آنتی بیوتیک و ترمیم کننده‌ها نیاز به مراقبت در ناحیه برداشت مو نخواهید داشت. در نتیجه، شما می‌توانید به سرعت بهبود پیدا کنید و فعالیت‌های روزمره خود را بعد از یک هفته الی 10 روز از سر بگیرید. 

نکته مهم: با توجه به اینکه در روش میکروگرافت از پانچ پیشرفته با قطر کوچک برای برداشت مو استفاده می‌‎شود، میزان زخم و دوره نقاهت این روش جدید نسبت به سایر تکنیک‌های کاشت مو بسیار کمتر است. 

نتیجه گیری: جدیدترین روش کاشت مو در شیراز

کاشت مو به روش میکروگرافت FIT به عنوان جدیدترین روش کاشت مو در شیراز شناخته می‌شود. همچنین این روش بروزترین روش کاشت مورد استفاده در جهان است. ما در رسانه شیراز بیوتی با رصد سالانه‌ی کلینیک‌های کاشت مو سعی می‌کنیم بهترین مرکز را معرفی کنیم. کلینیک نهال با استفاده از جدیدترین روش کاشت مو میکروگرافت، درصد رضایت بالای مراجعین را به خود جلب کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مرکز تخصصی کاشت موی نهال در ارتباط باشید. 

کلینیک تخصصی پوست و مو نهال
درمان توسط پزشک متخصص پوست
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان
مشاوره و نوبت‌دهی: 09172167177

در انتها، شما می‌توانید تجربیات و سوالات خود در مورد روش جدید کاشت مو در شیراز را در بخش نظرات (پایین صفحه) با ما در میان بگذارید. در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما هستیم. 

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.