لیزر جای جوش در شیراز

لیزر جای جوش مطمئن‌ترین راه از بین بردن لک و جای جوش صورت است. در این مقاله با ما همراه باشید تا انواع لیزر جای جوش در شیراز را به شما معرفی کنیم و میزان جوابدهی و عوارض آن‌ها را بررسی کنیم. هم‌چنین شما می‌توانید برای مشاوره و رزرو نوبت از بهترین دکتر لیزر جای جوش در شیراز با مراکز معرفی شده زیر در ارتباط باشید.

بهترین دکتر لیزر جای جوش در شیراز کدام است؟

انجام پروسیجرهای درمانی زیبایی از حساسیت بالایی برخوردار هستند. به همین خاطر نیز ما در شیراز بیوتی همواره در تلاشیم تا در هر زمینه بهترین پزشکان را به شما معرفی کنیم. در همین راستا بعد از بررسی نتایج کار پزشکان مختلف و میزان رضایت زیباجویان، بهترین دکتر لیزر جای جوش در شیراز را برای شما انتخاب کرده‌ایم. برای مشاوره و رزرو نوبت کافیست با شماره مراکز زیر تماس حاصل فرمایید.

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز کلینیک تخصصی نهال

clinic nahal 2

clinic nahal 3

کلینیک تخصصی نهال:

اینستاگرام: nahal.clinic.shiraz
تلفن تماس: 09172167177
آدرس: شیراز، خیابان ستارخان، جنب مجتمع هامون
dr armani 1

dr armani 2

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر مهدی آرمانی فر

دکتر مهدی آرمانی فر:

اینستاگرام: dr.armani_far
تلفن تماس: 07136313856
آدرس: شیراز، خیابان قدوسی غربی، بین کوچه 10 و 12، کلینیک آرمانی
dr fiely 1

dr fiely 2

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر امیر فیلی

دکتر امیر فیلی:

اینستاگرام: dr.amirfeily
تلفن تماس: 09360066300
آدرس: شیراز، ستارخان – روبروی سوپر سروش – ساختمان ارکیده – طبقه اول
dr nazem alsadat 1

dr nazem alsadat 1 1

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر ناظم السادات

دکتر منیرالدین ناظم السادات:

اینستاگرام: dr_nazemsadat
تلفن تماس: 09176342505
آدرس: شیراز ، قدوسی شرقی ، رو به روی پاساژ سلطانیه، ساختمان فردوس، طبقه 3
dr moezi 33

dr moezi 1

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر ایمان معزی

دکتر ایمان معزی:

اینستاگرام: dr.imanmoezzi
تلفن تماس: 09212847411
آدرس: شیراز، قصردشت، حد فاصل بیمارستان دکتر فرهمندفر و کوچه 34، مجتمع اکسیر، طبقه 4
dr namiyan 1

dr namiyan 2

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر سمر نامیان

دکتر سمر نامیان:

اینستاگرام: dr.namian
تلفن تماس: 09935475013
آدرس: شیراز، معالی آباد، بعد از گلدشت 3، ساختمان قصر 2، طبقه 5
dr dorostkar 2

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر آزاده درستکار

dr dorostkar 1

دکتر آزاده درستکار:

اینستاگرام: dr.azade.dorostkar
تلفن تماس: 09355976700
آدرس: شیراز، ابتدای خیابان معالی آباد، ساختمان الف، طبقه ی 10
dr behdad

dr behdad 1

تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر کسری بهداد

دکتر کسری بهداد:

اینستاگرام: dr.kasra_behdad
تلفن تماس: 07136313856
آدرس: شیراز، خیابان قدوسی غربی، بین کوچه 10 و 12، کلینیک آرمانی
dr saki 1

dr saki 2

dr saki 3

دکتر نسرین صاکی:

اینستاگرام: dr.saki_clinic
تلفن تماس: 09174446350
آدرس: شیراز، خیابان قصرالدشت، روبروی کوچه 69، نرسیده به چهارراه زرگری، مجتمع پزشکی رایمون
تصاویر قبل و بعد لیزر جای جوش در شیراز دکتر امین عسکریان

dr askarian 2

dr askarian 1

دکتر امین عسکریان:

اینستاگرام: dr.amin.askarian
تلفن تماس: 09925171702
آدرس: شیراز، چهارراه زرگری، برج بارانا، طبقه 6، واحد 66

روش‌های درمان جوش صورت در شیراز چیست؟

برای درمان جای جوش در شیراز روش‌های مختلفی وجود دارد. اما پیشنهاد ما این است که در وهله اول نزد یک متخصص پوست بروید و علت جوش زدن خود را پیدا و آن را درمان کنید؛ سپس به درمان جای جوش بپردازید. جدای از آن، روش مناسب از بین بردن جای جوش برای هر شخص متفاوت است، که با مراجعه به پزشک و مشاوره با او می‌توانید مناسب‌ترین روش برای خود را جویا شوید.

برای درمان جوش در شیراز روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی مختلفی وجود دارد. از ساده‌ترین روش‌های این کار انجام مراقبت‌های پوستی در خانه و فیشیال است  تا روش‌های پیچیده‌تر مثل میکرونیدلینگ، تزریق فیلر، لایه‌برداری شیمیایی، سابسیژن و در نهایت لیزر، که باید نزد پزشک متخصص انجام شوند. نکته مهم این است که از هر روش توقع نتایج واقع‌بینانه‌ای داشته باشید.

انواع لیزر برای درمان جای جوش کدام است؟

لیزر CO2 فرکشنال و لیزر فوتونا از بهترین لیزرهای از بین برندۀ جای جوش هستند. لیزر فوتونا در درمان جای جوش به صورت یک لایه‌بردار عمل می‌کند و با تبخیر یک لایه بسیار نازک از روی پوست اسکارهای جای جوش را از بین می‌برد. لیزر فوتونا هم‌چنین در درمان جوش‌های فعال مفید است و غدد چربی فعال را از بین می‌برد. علاوه بر آن نیز پوست را به کلاژن‌سازی تحریک می‌کند و باعث جوانسازی آن می‌شود.

درمان جای جوش با لیزر فوتونا در شیراز

لیزر CO2 فرکشنال درمانی ایمن و کارامد برای درمان جای جوش و خطوط صورت است.  نحوه کارکرد این لیزر نیز به این نحو است که اشعه ساطع شده از لیزر به هزاران باریکۀ نور تقسیم می‌شود. این باریکه‌های نور منافذ بسیار ریزی روی سطح پوست ایجاد کرده و پوست در تلاش برای درمان این منافذ شروع به کلاژن‌سازی می‌کند. در نتیجۀ این کلاژن‌سازی، پوست سفت‌تر شده و معایب پوست مثل جای جوش، برطرف می‌شوند.

درمان جای جوش با لیزر co2 فراکشنال در شیراز

عکس قبل و بعد از لیزر جوش در شیراز

در دو عکس بالا می‌توانید تصاویر قبل و بعد از لیزر جوش صورت با دو دستگاه لیزر CO2 فرکشنال و فوتونا را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که برای هر دو لیزر میزان جوابدهی به شرایط فردی زیباجو و هم‌چنین نحوه پاسخ دادن بدن او به درمان بستگی دارد.

هزینه لیزر جای جوش در شیراز چقدر است؟

اولین عامل تاثیرگذار در قیمت لیزر جای جوش در شیراز، نوع دستگاه لیزری است که از آن استفاده می‌کنید (در ادامه انواع دستگاه لیزر جای جوش را معرفی و نحوه کارکرد آن‌ها را توضیح خواهیم داد). دومین مورد تاثیرگذار نیز وسعت ناحیه‌ای است که لیزر می‌کنید. در نتیجه قیمت لیزر جوش صورت در شیراز می‌تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه لیزر جای جوش در شیراز می‌توانید با کارشناسان مرکز تخصصی لیزر در ارتباط باشید.

مشاوره و نوبت‌دهی: 09170181418

میزان جوابدهی لیزر جای جوش چقدر است؟

به طور کلی میزان جوابدهی لیزرهای مختلف برای جای جوش به شرایط عمومی فرد بستگی دارد. در مورد درصد جوابدهی لیزر CO2 فرکشنال برای جای جوش، مقاله‌ای تحت عنوان کارایی لیزر کربن دی‌اکسید فرکشنال در بازسازی پوست اظهار می‌کند که طبق مطالعات انجام شده کارایی لیزر CO2 فرکشنال بین 50 تا 80%‌ است. از لیزر فوتونا هم می‌توان همین مقدار جوابدهی را انتظار داشت.

روش‌های ترکیبی درمان جوش در شیراز

کارایی لیزرهای CO2 فرکشنال و فوتونا برای درمان جای جوش اثبات شده است. اما می‌توان برای بهره‌مندی از نتایج مطلوب‌تر، از روش‌های ترکیبی درمان جوش استفاده کرد. به این معنا که در کنار استفاده از هر یک از لیزرهای نام‌برده از دیگر درمان‌های بازسازی پوست نیز استفاده شود. برخی از این درمان‌های ترکیبی عبارتند از:

روش های ترکیبی رفع جای جوششیوه درمان
آنتی بیوتیک و ضد عفونی کننده موضعیجلوگیری از تکثیر (کلونیزاسیون) باکتری‌ها در محل جوش
میکرونیدلینگتحریک تولید کلاژن و بازسازی پوست
سابسیژنرفع فرو رفتگی‌های پوستی از طریق آزاد کردن رشته‌های فیبروتیک
تزریق کورتیکواستروئیدرفع التهابات پوستی شدید
لایه برداری شیمیاییباز کردن منافذ، کاهش سبوم و جلوگیری از تشکیل جوش
نور درمانی LEDرفع باکتری‌های آکنه در زیر سطح پوست
  • آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده های موضعی: در کنار لیزر درمانی، آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده های موضعی می توانند به مبارزه با تکثیر (کلونیزاسیون) باکتری ها در محل جوش کمک کنند. استفاده از داروهای ضد میکروبی مانند موپیروسین یا کلرهگزیدین باعث کاهش باکتریایی و بهبود سریعتر جای جوش می شود.
  • میکرونیدلینگ: درمان با میکرونیدلینگ تولید کلاژن را تحریک می کند و پوست را بازسازی می کند. نتایج پژوهشی که در آمریکا بر کاربردهای میکرونیدلینگ در درماتولوژی انجام شده بود، نشان داد که میکرونیدلینگ در درمان جای جوش، زخم‌های ناشی از عمل‌های جراحی،‌ ریزش مو، ملاسما، لک و پیس و کراتوز اکتینیک موثر است. 
  • سابسیژن: سابسیژن یک درمان ویژه برای رفع جای جوش است. فرورفتگی‌های جای جوش به دلیل وجود رشته‌های فیبروتیک ایجاد می‌شود. این رشته‌ها پوست را به سمت پایین می‌کشند و باعث ایجاد فرورفتگی در سطح پوست می‌شوند. بنابراین، از یک سوزن یا تیغه ظریف در زیر سطح پوست استفاده می شود تا رشته ها را آزاد کرده و سطح پوست اطراف بالا برود. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای جامع سابسیژن در شیراز را مطالعه کنید.
  • تزریق کورتیکواستروئید: در موارد التهاب شدید یا جوش های مکرر، ممکن است پزشک تشخیص دهد تزریق کورتیکواستروئید مفید است. کورتیکواستروئیدها به کاهش التهاب و درد کمک می کنند.
  • لایه برداری شیمیایی: لایه برداری شیمیایی حاوی اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک می تواند به باز کردن منافذ، کاهش تولید سبوم و جلوگیری از تشکیل جوش کمک کند. ترکیب لایه برداری شیمیایی با رژیم درمانی، سلامت پوست را بهبود می بخشد و عوارض مربوط به آکنه را به حداقل می رساند.
  • نور درمانی LED: درمان با دیود ساطع نور (LED)، به ویژه نور آبی، تمامی باکتری های آکنه در زیر سطح پوست را از بین میبرد و باعث رفع جوش های پوستی می شود.  درمان LED را می توان همراه با لیزر درمانی برای افزایش پاکسازی پوست استفاده کرد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان جای جوش چقدر است؟

تعداد جلسات مورد نیاز بسته به وخامت پوست و نحوه جوابدهی بدن به درمان، برای افراد مختلف متفاوت است. اما در حالت کلی برای لیزر  CO2 فرکشنال به 3 تا 5 جلسه به فاصله یک ماه نیاز است. برای درمان جوش صورت با لیزر فوتونا نیز به 3 تا 6 جلسه درمان با فواصل 1 ماهه نیاز است که در حالات وخیم‌تر جای جوش ممکن است تعداد جلسات به 9 تا نیز برسد.

لیزر co2 فرکشنال در شیراز برای درمان جای جوش

عوارض لیزر جای جوش چیست؟

بعد از انجام لیزر فوتونا پوست شما تنها برای چند ساعت قرمز می‌شود و ورم می‌کند. لیزر فوتونا دوران نقاهت خاصی ندارند و چند روز اول بعد از لیزر باید از آفتاب دوری کنید. بعد از لیزر CO2 فرکشنال نیز پوست شما ورم می‌کند و حالت آفتاب‌سوختگی خواهد داشت. بعد از 3 تا 7 روز لایه‌ای از پوست شما برداشته می‌شود و پس از آن هم تا چند روز پوستتان صورتی می‌شود. بهتر است بعد از لیزر CO2 فرکشنال یک هفته در معرض آفتاب نباشید و فعالیت سنگین نکنید.

نتیجه گیری: لیزر جای جوش در شیراز

برای لیزر جای جوش در شیراز دستگاه‌های مختلفی با کارکرد‌های متفاوت وجود دارند. پیشنهاد ما برای دریافت نتایج بهتر، استفاده ترکیبی از لیزرهای فوتونا یا CO2 فرکشنال به همراه درمان‌های دیگر است. شما می‌توانید پس از مشورت با پزشک و با توجه به شرایط پوستتان بهترین درمان را انتخاب کنید. در انتها از شما می‌خواهیم تجربیات و سوالات خود در این بابت را در پایین صفحه، در قسمت نظرات، با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات پر تکرار:

1- بهترین روش از بین بردن جای جوش صورت چیست؟

چیزی به نام بهترین روش برای این کار وجود ندارد. روش‌های زیادی برای از بین بردن جای جوش وجود دارد و میزان جوابدهی هر روش برای افراد مختلف متفاوت است. بهتر است با مشورت با پزشک و براساس شرایط پوستتان روشی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

2- آیا از لیزر فوتونا 4 بعدی برای درمان جای جوش هم می‌توان استفاده کرد؟

بله. یکی از انواع کاربردهای لیزر فوتونای 4 بعدی درمان جوش و جای جوش است. لیزر فوتونا با لایه‌برداری از پوست و تحریک کلاژن‌سازی باعث بهبود جای جوش، و با هدف قرار دادن غدد چربی زیر پوست و باکتری‌ها باعث کمتر شدن جوش‌ها می‌شود.

3- ماندگاری اثر لیزر جای جوش چقدر است؟

بعد از این‌که تعداد جلسات اولیه تکمیل و پوست شما کاملا درمان شد دیگر نیازی به تکرار لیزر نیست. مگر اینکه جوش‌های جدیدی زده باشید و پوست شما مجددا از جای جوش پر شده باشد.

4- آیا می‌توان برای درمان جای جوش در کنار لیزر از روش‌های دیگر استفاده کرد؟

بله. بهتر است که این کار را انجام دهید. استفاده از درمان ترکیبی جای جوش به شما کمک می‌کند به نتایج بهتری دستیابید. اما برای انتخاب درمان مکمل بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برای بیشترین امتیاز روی ستاره سمت راست کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می دهید.